| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku MONCHHICHI - mončičáčí historie

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1118 z 18 
Kristýna
  • 
17.3.2005 9:04:38
Tato hračka mě doslova uchvátila. I když mi je už 27 let a mám děti stále na tuto hračku vzpomínám a dokonce mám ještě dva doma. Dětem je však na hraní nedávám protože si je chci zachovat jako vzpomínku na dětství.
Stana
  • 
18.10.2004 22:35:38
Doma už mám pár let 2 hnědé mončičáky (kluky) - na prvního mi naši vystáli frontu v TUZEXU, výrobcem byla fa POLISTIL a na krabici je nápis MONCICCI...druhého jsem dostala jako dárek.Žlutého a modrého jsem nedávno objevila také, dokonce i pískají(když se jim zmáčkne bříško)..ale na ty první dva prostě nemají :o))
odborník
  • 
12.2.2004 1:25:19
Na celém internetu nejde najít jediný obrázek mončičáka, který by vypadal jako ten co se dovážel k nám - myslím modrý, růžový, žlutý, bílý - mám podezdření že to byly napodobeniny skutečných mončičáků o kterých je tady řeč a vyráběli se bůhví kde a nedá se to tak lehce dopátrat...
magda
  • 
10.6.2003 10:55:25
Také jsem v 80 letech byla zasažena "vlnou mončičáků" a protože to bylo ve své době silně úzkoprofilové zboží, vpodstatě jsem svou sbírku dávala dohromady pěkných pár let - jako prvního jsem měla tuším že českou napodobeninu - cca 10 cm velkého hnědého mončičáka s kulatou hlavičkou a malými oušky. Pak se mi podařilo získat "psíka" v modré barvě, růžového "králíčka", bílou "kočičku" a žlutého - to už si bohužel nepamatuji, co to bylo. Myslím, že se k nám tehdy dováželi z Maďarska a výrobcem bylo oblíbené "made in china". Dodnes jsou to jedny z nejroztomilejších hraček, co jsem kdy měla! Zdravím všechny milovníky mon-chichi!!!
Blanka, syn
9.6.2003 11:37:28
Pár jich u nás "šplhá" v dětském pokoji po záclonách...
7.6.2003 0:23:19
Kam ty na takovéhle zajímavosti pořád chodíš? S těmi mými mončičáky už si hraje chlapeček, měla jsem je dobře schované :-)
Berka
  • 
6.6.2003 14:44:52
chichichi, diky za to :-)
6.6.2003 11:59:06
Tak konečně vím, jak to vlastně je s těmi mončičáky. :o) Dík. :o)
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1118 z 18 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.