| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Natrhnutí při porodu - pohled před 100 lety

 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]
6.4.2010 15:04:42
Som asi šťastná žena, akoby povedala B.Němcová, ale porodila som 2 deti klasika na chrbte bez nástrihu, nikdy som nejako extra nešportovala, žiadne fitko, nič. Ale zase tiež nepatrím k polihovačkám predtelevízorovým. Syna som porodila po rizikovom tehotenstve, posled. týždne som ležala. Pri pôrode som mala senzačného doktora, ktorého osud zavial zo sever. Čiech na východ Slovenska, kde som vtedy žila. Pán doktor, má už vyše 50-tky, je známy tým, že ak nemusí, nestrihne. Trošku som sa síce natrhla, ale 2-3 stehy to spravili. Po troch rokoch som rodila dcéru, tá vážila 4,20 kg, zasa na chrbte, mala pupočnú šnúru okolo krku, prišla mladučká doktoročka, isto mladšia odo mňa, ja som mala 28. Zase som obišla bez jediného stehu. Nikto nebral nožnice do rúk. Pritom pôrodnica- na konci sveta Vranov nad Topľou (40 km k ukraj. hranici). Momentálne som sa vrátila domov, ak sa dám do tretice na bábo, som zvedavá, či sa na mne niekto nevybúri.~;)
Katka,dcerka5let
  • 
22.12.2009 20:34:18
ahoj,tak jsem zabrousila na Vase tema...,ja mela porod vlastne fajn,rodila jsem U Apolinare,doktorce jsem rekla,ze nastrih nechci,pokud to bude mozny,masirovala jsem se sama asi4tydny pred ,olivovym olejem...Nevim,jestli mi to pomohlo,ale nenastrihla me,trochu jsem se potrhala,jen sliznice kolem,protoze jsem driv mela hodne vytoky,a mam pry vic oslabenou tu sliznici.Mela jsem epidural,vpich jsem citila asi jeste6mes.po porodu,ale i mimi rostlo,takze jsem mela celkove velkou zatez na zada.Rodila jsem v pololeze,pro priste bych byla radsi vic vsede,protoze po epiduralu jsem necitila bolest,jen tlak,a byla jsem vic unavena,taky tlacila na bricho porodni asistentka,byla dobra,ale v tu chvili clovek fakt nevnima dost veci...Urcite bych se bala na pristi porod,protoze nikdy nevime,jaky bude doktor a prostredi,ale jak rika moje babicka:"Porod je fyziologicka zalezitost,stejne musime odrodit,jako miliony zen pre nami!",takze nemyslete na to,ono to mimco nejak vyleze:)
25.11.2008 1:35:43
nemá tu někdo tip, kde a jak rodit přirozeně v současné době v Praze? .. doma to asi nepůjde, máme zatím malý pokoj, snad se přestěhujeme, ale nevím kdy .. děkuji ~x~ klidně pište na mail - tak se to ke mně jistě dostane
Dáša, 2 děti
  • 
25.7.2008 1:19:23
Dnes to vypadá spíš takto: rutinní nástřih, špatné sešití, prasknutí a zánět v místě šití (na co Vám řeknou, že to nic není a jste jen přecitlivělá), bolestivý nebo vůbec žádný sex (opravdu si raději necháte zajít chuť), výhřez konečníku a pochvy. Buď se s tím smíříte nebo si můžete nechat udělat plastiku (aby se opravilo co někdo zpackal), za kterou ovšem zaplatíte +- 18.000 Kč.
Viera
  • 
7.6.2008 17:11:03
Moja dcerka ma 2 roky. Zle zosita a nasledne predtrhnuta hraz samocinne zrostla 6 mesiacov po porode.Zrastla zle. Pre silnu bolest hraze bol pre mna sex do 11. mes. po porode nemozny, do 1r.2.mes po porode, silno bolestivy, viacmenej som sa on len obcas pokusala, no a potom sa to pomaly zlepsovalo...Teraz, ked mam chut na sex, dobre si rozmyslim, ci nie je lepsie nechat si tu chut zajst a ci mi ta bolest naozaj za to stoji.Na svoje 1. tehotenstvo spominam nerada a porod? to je nieco, na co treba co najrychlejsie zabudnut...porod v nemocnic je masokombinat!
Viera zo Slovenska
  • 
7.6.2008 16:47:09
Moj porod trval 13,5 hodiny, zacal uvolnenim hlienovej zatky a bolestou podobnou silnej menstruacnej bolesti, nekrvacala som, ani mi neodtiekla plodova voda, mala som zavrate a bolo mi jasne , ze rodim. Boelsti silneli a intervaly stahov sa skracovali. Zo zaciatku boli bolesti kazdych 20 min, do nemocnice som ma odviezol manzel, ked som mala stahy kazdych 5 min a bola som otvorena na pat prstov. Dve hodiny pred porodom som mala take krute bolesti, ze mi tiekli slzy po tvari ako hrachy. moje bolesti suviseli s hlbokym fyzickym vycerpanim suvisiacim s rizikovym tehotenstvom. Mala som drazdivu delohu a pri pohyboch dietata v bruchu som dostavala silne oblestive kontarakcie uz od 5. mesiaca tehotenstva. MAvala som krute bolesti ruk a noh, krutila ma, mala som krce v nohach, problemy so srdcom, fialoveli mi nohy a brucho, pricom sa mi pustala krv z nosa. Pri tom vsetkom som mala problemy neurologicke v oblasti panvovej kosti, preco som od 5,5. mesiaca stracala schopnost chodze a zazila som par neprijemnych dni, kedy sa musel manzel o mna starat , nosit ma na zachod do vane, pretoze som sa nedokazala otocit na posteli, ssdnut si, lezat som smela len na lavom boku, nemohla vstat na nohy, ani nadvihnut nohu ani o centimenter od zeme....Od 32. tyzdna som lezala v nenmocnici, co sa podpisal na mojej psychyke.Najviac mi ublizilo prvych 5 dni, ktore som stravila na hekarne, teda predporodnom oddeleni v nemocnici v Prahe...napichana infuziame v snehe donosit, ked dieta bolo prilis nizko a sledovala som porody zien okolo seba, chodila som s rodickami spolocne na zachod, do sprchy, vsade krv a krik rodiacich zien...2 hodiny pred mojim vlastnym porodom mi bol kazdy krik ukradnuty. Bola som rada, ze zijem a dycham. Na zaklade diagnozy od neurologa som na poziadanie dostala epidural.Bolestisa vyrazne zmiernili, zostali tam hlavne silne tlaky. Tesne pred narodenim mi uz epidural nepridavali a preto bolesti znovu silneli. Napriek mojej obrovskej snahe, nedokazala som dieta sama porodit. Neviem si vysvetlit, ci to bolo tymi neurologickymi tazkostami, alebo epiduralom. Proste som mala pocit, ze nemam cim tlacit.Ten pocit mi bol znamy, lebo uz 11 rokov som koli blokade v kostrci mala velke problemy chodit na velku. Takze ma doktor nastrihol a pordnas asistentka so mna dieta doslova vytlacila.Po porodu som mala pocit, ako by ma presla elektricka, zle zasita hraz mi praskla a nikto mi ju znovu nezasil, 2 tyzdne po porode som takmer nechodila a myslela som, ze touz nikdy nerozchodim, rooming in vobec nie je tak skvely, ako sa o nom hovori a detske sestry v porodnici vedia o kojeni iba ak prd!Detsky doktor so zenskym nespolupracovali akazdy z nich mal vo svojej dokumentacii uvedeny iny tyzden narodenia dietata, gynekolog tvrdil, ze som rodila v 37.tyz. a detsky zase v 34.tyz. Chybny udaj v dokumentacii detsle ho doktora sposobil, ze ma cheli v porodnici drzat 2 tyzdne. Mala som statie, ze bolo buuum v porodinici a prislo naraz 20 zien, ktore si nemali , kde lahnut a tak som detsku ukecala, aby ma pustila.
Lída
  • 
28.2.2006 21:19:16
Alco jsem taky poprve tehotna,mozna ti pomuze tahle knizka. Opravdu doporucuju. Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu,kterou napsal Henci Goer a pak jeste jednu knizku Partner u porodu kterou napsala Penny Simkin. Myslim ze tyhle knizky zodpovi vsecky tvoje otazky... doufam :-)
8.2.2006 22:48:37
Alco, porodu se neboj! Není to nic tak strasného, ze by se to nedalo prezit. pokud mas velky strach, muze te ujistit fakt, ze dnes je mozné pozádat o radu utisujicich prostredku, takze ani bolest pro tebe nemusi byt takovou nocni murou. Treba ale budes jedna z tech, ktere porodni bolesti snaseji lepe nez ostatni a treba taky budes mit stesti a tvuj porod nebude trvat 12 hodin ale treba jen 5. Vsak uvidis, jak to bude, jen zadny strach. Nastrih hraze se provadi v indikovanych pripadech a vzhledem k mistnimu znecitliveni o nastrihu ani nevis. Siti pak po porodu nekolik dnu poboliva, ale to odezni a za par mesicu zmizi i jizva. Ja rodila skoro pred rokem, za 3,5 mesice cekam druhe a po jizve na hrazi neni ani pamatky. Takze hodne stesti!!!!!!!
  • 
28.1.2006 17:15:55
ahojky vsechny maminy prosim o popis porodu jsem poprve tehotna a mam stoho strasny strach!!!uz se mi to blizi a jsem cim dal vic a vic nervvozni ........taky bych se chtela optat jestli se dela nejaky rez nebo neco takoveho u normal.porodu!!!byla bych rada kdybyste mi nektera napsala na mejl a rozepsala mi to ...........

dekuji alca
Zuzana
  • 
18.6.2005 11:27:31
Mám mnoho kamarádek,které již mají děti a vyslechla jsem si dost vyprávění na to, abych se mohla případného porodu obávat(jsem zatím bezdětná)!!Na tyto stránky jsem narazila náhodou včera a je opravdu perfektní, že se tu dá povídat o všem možném a hlavně moc zajímavém. Všechny vaše názory a zkušenosti jsou pro mě strašně cenné...Myslím si, že kdybych se na většinu, pro mě důležitých informací, zeptala nějakého doktora, tak by mi zdělil rutinní fakta....Takhle si se zájemem přečtu názory již zkušených žen, které dokáží kdejakou situaci rozebrat do podrobna, poradit a hlavně uvést praktiky, o kterých jsem se nikde jinde nedozvěděla..Takže ! Děkuji všem za krásné a poučné počteníčko!!
 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.