| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme jako rodiče selhali

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 169 [Dalších 149 >>]
4.2.2007 10:18:13
no - na druhou stranu - nevím jestli se mi to teď taky pořád stává v angličtině, myslím, že už spíš ne, ale ze začátku, když jsme se v anglii poznali a já ještě neuměla moc dobře, vím že jsem si v restauraci jako dezert po dobrém jídle místo chocolate mousse objednala chocolate mouse:-)))) - ale vzpomínám si, že personál se ani nesmál, asi byli zvyklí:-))))
3.2.2007 23:49:09
Mystic - se musim pochlibit, to jsem psala ja, ze jsme si to naschval nevybraly :-)))))
Jani - cocka/kocka manzel se jednou velmi vazne ptal jestli bude zase "pie s kocka" ?? je vegetarian....
3.2.2007 9:32:28
mystic, moc pěkný:-)))

manžel zase - už je to teda pár let - chtěl po prodavačce místo čočky kočku:-))). ale zase díky tomu máme o historku z natáčení navíc:-)))
3.2.2007 0:10:46
..a oni mu to samozřejmě neřekli, až když jsem mluvila s jeho kolegou, tak mi do nadšeně vyprávěl. No, ale účel to splnilo, řekla bych - manžel chtěl asi navodit příjemnou neformální atmosféru tím, že promluví česky - a to se mu celkem povedlo :))

já jsem tady byla zase mrtvá smíchy z vašich zážitků. Ta vícejazyčná rodina je jeden velký otazník a je celkem zábavné ho rozmotávat, že?
Už nevím kdo to tady napsal - že my jsme si to tak naschvál nevybraly, ale ted se snažíme jak nejlépe umíme. Přesně tak to je:)
2.2.2007 18:59:52
Mystic, to je dobrý, to můj manžel ještě nespáchal:-)))
2.2.2007 18:45:33
malý mi u toho bušil do klávesnice, tak se omlouvám za ty překlepy.. :)
2.2.2007 18:45:14
Manžel zase naposlouchla mou češtinu pro hovoru s malým a začal poradu slovy "uděláme hačí" :)

Líza
2.2.2007 18:34:58
Nelie, průměrný člověk asi ano. Ale určitě ne každý.
Můj muž se s češtinou setkal (pokud pominu titulkovanou Nemocnici na kraji města, kterou u nich dávali), když mu bylo dávno přes dvacet. Zkus si s ním dneska promluvit - nepoznáš, že není zdejší, nemá žádnej přízvuk, neplete slovosled, nepoužívá nic zvláštního v řeči, nedělá chyby. A přitom se ještě v životě žádnej jazyk nenaučil učením. Není toho vůbec schopný. Zkoušel to - angličtina, španělština - dneska má angličtinu slušnou, ale jen na základě toho, že prostě je ten typ, který potřebuje jazyk používat, aby jím mohl začít komunikovat. Gramatika? Slovíčka? - Nikdy.
Podle mě mu zůstal ten způsob, jakým si děti osvojujou jazyky. Já stavbě jazyka potřebuju aspoň trochu rozumět, když se ho učím. On ho potřebuje jen hodně poslouchat a začít okamžitě používat, co odposlouchal.
2.2.2007 18:23:35
Teď jsem si vzpoměla na jednu historku, jak manžel mé kamarádky(Američan) jel sám v Čechách dálkovým autobusem a šel za řidičem a říká mu: "Chci čůrat":-))))
Nelie
2.2.2007 18:02:17
Isar - bohuzel v Cesku ma obcas problemy i moje "kanadska" dcera - prileteli jsme na Ruzyni a ona se zeptala pani v uniforme: "prosim te, kde je zachod" - nacez ta dulezita pani ji odpovedela - "co mi tykas, husy jsme spolu nepasly", cimz tedy dceru absolutne zmatla...Takze, obcas je ten prizvuk vyhoda :)))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 169 [Dalších 149 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.