| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Výživné na zletilé dítě

 Příspěvky 13 z 3 
  • 
7.8.2008 15:47:22
Dobrý den,
momentálně bych měla ukončit letní semestr na jedné nejmenované vysoké škole.Nevím však, jestli studium do konce prázdnin zvládnu.Proto se na Vás obracím s otázkou, jestli nebudu muset výživné bývalému otci vrátit za celý rok, když toto studium do úplného konce akademického roku nedostuduju???
  • 
1.11.2007 12:36:15
Dobrý den, napíšu ve zkratce co mě trápí.15 let sem žila s přítelem ,který podniká.Letos došlo ke krizi ve vstahu a rozhodla sem se odejít od něho.Nemám u něj trvalé bydliště,ale 13 letého syna .je velice úspěšný podnikatel ,ale o synovu výchovu a nám pomoc co se týče bydlení nemá zájem. Za dobu synova života vydělal okolo 40 mil. korun a posílá nám 10 tis.KČ . Z mého syna se stalo dítě s klíčem na krku,protože sem nastoupila do práce za měsíc mám 200 odpracovaných hodin. Přijmy nám nestačí , zajištuji pokoj a ostatní věci související s bydlením. Není ochoten nám pomoc ani za 15 let práce na jeho nemovitosti. Na kolo synovi mi nepřispěl ,ale milence koupil auto a pomáhá ji s jejím domem.Bydlíme 1/2 v rodinném domku s bývalým exmanželem. jak mám tuto situaci řečit? Děkuji
  • 
4.10.2007 12:19:27
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc.Žiji s přítelem, který má vyživovací povinnost k 17.a 14leté dceři.Měsíčně platí 8.000 alimenty z platu 20.000 čistého.Sama mám jedno nezl.dítě.Myslím si, že tato částka není adekvátní.Měl by zažádat o snížení alimentů, nebo je to bezpředmětné?Platíme 4.000,- nájem a 4.000,-hypotéku.Podle toho co čtu v různých článcích o výživném, kde uvádí, že platí třeba 2.500,- na dvě děti tak se mizdá že 8.000 je přehnaných.Děkuji moc za brzkou odpověď.M.V
 Příspěvky 13 z 3 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.