| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pražské matky: 40 % pražských dětí jezdí ráno do školy autem

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 22 [Dalších 2 >>]
Bobo
  • 
19.9.2018 22:01:29
Zřejmě si neumíte zařadit období protektorátu do historického kontextu. Zřejmě další úplně zbytečná absolventka mnoha odnoží tzv. humanitních "věd". Čím by se také živili přednášející na VŠ, když pro praxi jsou nepoužitelní.
Modřinka
19.9.2018 21:19:07
V 15. století se 5. narozenin dožilo zhruba 50 % narozených. Hrubá míra úmrtnosti činila 35-40 , střední délka života 25-30 let.
Toto číslo se postupně snižovalo, ale dle šumavských matrik, které jsem studovala, ještě v druhé polovině 19. století se patnácti let dožila cca polovina narozených dětí.
Celorepublikově před první světovou válkou z 1000 novorozenců umíralo jen do do jednoho roku věku zhruba 220. Během války se toto číslo zhoršilo, po druhé světové válce se situace samozřejmě radikálně zlepšila.
Mrkněte na demografické grafy. Paní sofistikovaná~;)
Dlouhý
19.9.2018 16:49:39
Ono to ježdění autem je dvojsečné:

Na jednu stranu ano, jsou tu komplikace v dopravě před školami (pokud zde ovšem obce udělají zónu, místo např. K+R (kiss and ride - parkoviště pro nástup a výstup), tak se nesmíme divit.

Daleko větší množství rodičů dnes jezdí autem do práce (roste životní úroveň, mění se struktura zaměstnání), tak pro ně je ta chvíle s dětmi ráno vzácná, kdy je mohou povzbudit, potěšit se s nimi. Často děti jezdí do vzdálenější školy, která jim nějak víc vyhovuje (je zaměřená ať oficiálně, nebo prakticky na jejich vlohy, nebo problémy). Jezdili jsme takto s dítětem do ZŠ do centra Prahy, kde mělo integraci. A i vedení školy SILNĚ nedoporučovalo (a poněkud dělalo i obstrukce), pokud děti první a druhé třídy odcházely sami, pokud tedy nebydlely v okolí. Časem i naše děti dojížděly, ale znamenalo to přejít 3 ulice a výpadovku bez semaforu na tramvaj, pak 7 stanic tramvají a zase přejít vytíženou komunikaci, myslím také bez semaforu. Občas koleje rozkopali, nebo byla nehoda a tramvaj jela jinam... A děti volaly, že někde jsou, ale kde?

Tomu jsme se vyhýbaly dojížděním autem. Navíc měla škola často programy (pro méně vytížené) rodiče ráno první hodinu, jako přednášky, rodičovské kafe apod.
Bobo
  • 
19.9.2018 15:45:26
15 let se dožila polovina dětí??? V které době? Střílíte od boku, samozřejmě, že to není pravda. Pokud Váš pohled na svět utváří seriálové story na TV, tak je můj odhad správný. I takoví lidé mají právo na život. Jen by se neměli pouště do sofistikovanějších diskuzí. Vždy ze sebe udělají trubku.
Bobo
  • 
19.9.2018 15:40:14
...naivně domníváte, že se absolvent uplatní v praxi...
Bobo
  • 
19.9.2018 15:38:03
Co prosím v tašce nosí, že mu váží 11 - 12 kilo??? To by odpovídalo minimálně 20 - 25 ks učebnic. A takovou školu neznám. Kdyby jste byli trochu chytřejší, tak nemusíte denně tahat do školy polovinu z vašich věcí. Učebnice může mít dvoje, jedny má ve školní skříňce ve škole a jednu sadu učebnic doma. Vše zřejmě dramatizujete a Váš údaj mně vůbec nesedí. Jestli už samotná taška neváží třetinu - polovinu váhy:-). Dnešní děti jsou na tom se znalostmi podstatně hůře než naše generace. Za mně se na VŠ dostalo zhruba 5, maximálně 6 % nadaných studentů. Dnes má maturitu každý oslík, VŠ polovina studentů či učňů v daném ročníků. To je strmý sestup z požadavků na rozumové schopnosti posluchačů vysokých škol. Dnešní děti jsou většinově velmi nesamostatné a umetání cestiček jim prokazujete v pravdě medvědí službu. Bohužel si to ani nedokážete uvědomit. A potom se naivně domníváte, že absolvent stovek nesmyslných studijních oborů se neuplatní v praxi. Běžně pracuje na tabulkových místech s požadavkem na SŠ vzdělání. Velká část diplomovaných absolventů do penze nikdy nevystoupá do vedoucích funkcí a dělají práci, která je neuspokojuje. Nakonec jsou rádi, že v souladu s pyramidou potřeb od psychologa Abrahama Harolda Maslowa dosáhnou na nejnižší patro, tj. uspokojují jen základní, převážně biologické potřeba. Seberealizace se jim ztrácí skutečně na obláčku výšin.
Bobo
  • 
19.9.2018 14:55:48
Nemám přehnaná očekávání, že lidé kolem mne jsou inteligentní.
Analfabeta
  • 
19.9.2018 10:06:02
On je sportovec - naši předkové zas tak moc nesportovali, protože se kolem pole, dobytka a další domácí práci nasportovali do alelujá. Ono jen nadělat dřevo na zimu, kdy se nejdřív musely v lese porazit soušky, ale ne motorovkou, ty ještě třeba v 80.letech nebyly, ty měli jen profi-lesáci, ale hezky pilou břichatkou, co ji tahali dva lidi, pak odvětvit, natahat k cestě, svézt koňským potahem (když byl traktor, byla sláva), na valník ručně naházet, dovézt domů, doma pořezat na cirkuli a případně ještě naštípat na polínka, vyskládat do hranic ... a to se bavíme JENOM o dřevě, takových prací byly desítky, na vesnici ještě jsou. A při této práci ještě sportovat? Dospělí byli večer rádi, že padli do postele, my jako děcka ještě jako -náctiletí chodívali za podvečerní zábavou za vrstevníky. Dneska bych u podobné práce zdechla už po dvou hodinách
19.9.2018 1:53:21
~g~modrinko...nehlede na to, ze kupříkladu taška mého 13-ti leteho syna (49kg) vazi rano cca 11-12kg.... on tedy chodi pesky, pac do školy to ma cca 7minut, ale uprimne, ja bych v poměru k me váze cca 18 kg na zádech do prace a z prace kazdy den tahat nechtěla...
a to on je sportovec- fotbalista, žádný tintitko, teninky ma 3xtydne +zapasy o víkendech... a záda ma i přes to z te tasky v takovém stavu, ze po každé navsteve neurologie (je migrenik) ma zadanku k rehabilitacni dr.a pak rehabilitace + masaze +cvičení. ...
To je další věc, ty tezke tasky-kdyz vidim ty holčičky, nohy, ruce jak párátka a ta obr taška na zádech ~8~...nechápu, ze s tim uz nekdo něco neudělal. ..děláme z deti serpy od první třídy!!!!!
Modřinka
18.9.2018 20:20:42
To, že to nějak bylo dřív, není pro mě argument ve smyslu, že to tak bylo dobře. "Dřív" se patnácti let dožila necelá polovina dětí. A v mém dětství nejezdil od nás do města jen jeden autobus za hodinu. A obchod byl v naší čtvrti, ne dva kilometry. A moje máma měla v práci podstatně větší leháro než mám já. A z mých daní platím českou a policii, aby si ráno stoupli ke škole a dementní řidiče srovnali a ne aby obcházeli náměstí a kontrolovali parkovací lístky.A moje šestiletá blondýna nebude chodit dva kilometry při hlavní do/ze školy sama. Howgh!
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 22 [Dalších 2 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.