| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Finsko zruší ve škole tradiční předměty

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 40 [Dalších 10 >>]
Hanina
  • 
25.11.2016 9:14:54
Tak rákoska taky nebyl špatný vynález, občas jsme ve škole dělali taková alotria, že přišla ke slovu (já ji na základce na prvním stupni ještě zažila. Možná se to už tehdy nesmělo, ale na vesnici některé moderní poznatky přicházejí opožděně). Pokud už hříšník dostal od učitele (ano, my jsme na 1.stupni měli učitele) proutkem. NIKDY si doma nestěžoval, protože tam by přiletěla další a výživnější, protože vesničtí tátové, co v práci fyzicky makali, měli ty tlapy tvrdší. Z nikoho z nás se proto nestal recidivista nebo kriminálník, většinou jsme uznávali, že ti dospělí měli v něčem pravdu.
25.11.2016 8:22:21
Škoda že nás ve školách neučili hlavně trvalejšímu a aktivnějšímu přístupu ke vzdělání ~;)
susu
  • 
25.11.2016 7:23:03
Hmm, to je těžké s takovým přístupem. :-)
Lída+2
25.11.2016 5:58:44
Už to je 9let na Zš, pokud učí s učebnicema od Didaktis, co je v ČAS, to se počítá v matice, čte se o tom v citance, a věty na stejné téma se doplňují v mluvnici.
Tyto učebnice měl můj mladší syn 1-5.třída.
Lenka
  • 
25.11.2016 1:49:37
Učíme se celý život, pokud jsi se nenanučila kytky v škole, zdá se mi to jako výmluva, že už se je nikdy nenaučíš-prostě tě to až tak nezajímá nebo tě baví něco jiného. No tak je neumíš a co?
susu.
24.11.2016 20:32:12
je hezké, že tvému synovi to vyhovuje a že ho to baví. A dokážu si představit děti, které to prostě odšlapou bez náznaku zájmu a budou celou dobu jen prudit a dělat pitominy.
susu.
24.11.2016 20:29:39
jentak, to je spíš záležitost víry, než skutečnosti. :-)
susu.
24.11.2016 20:29:01
Withep, to je právě ten problém, já už se to doopravdy nenaučila. Jo, zjistila jsem si něco víc, ale pořád toho vím málo. Nevěřím na jinou dobu, kdy se člověk má něco učit. Pak už není ani čas, ani síla, ani kolikrát učitel a podmínky.
24.11.2016 19:57:58
susu, jaképak namlátila, žes nedávala víc pozor? Prostě jste se to učili v době nebo způsobem, že tě to nezaujalo, a zaujalo tě to později, tak ses to měla naučit později ~d~. Vzdělání není jen věc základní/střední/vysoké školy nebo věku 6-26. Někdy před prázdninami jsem viděla takový obrázek, jak nadšené děti vyrážejí ven, a slogan "Konečně prázdniny, konečně se můžeme začít pořádně učit" ~;)
Dana
24.11.2016 18:30:26
Já myslím, že se to tady také chytne, ale nemělo by to být direktivně. Někomu by taková výuka vůbec nevyhovovala. Mělo by tady být víc možností, aby si každý mohl vybrat, jaká výuka by mu nejlépe vyhovovala.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 40 [Dalších 10 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.