| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Video: Digitální zařízení vezme dětem třetinu dětství

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 26 [Dalších 6 >>]
jentakj
24.11.2015 14:00:06
Tak když porovnávám dobu před 25 lety a dnes z hlediska MHD, tak u nás ve městě je situace mnohem horší - ještě před pěti lety jsem se dostala z města MHD domů, dneska teda ne - že prý se to nevyplatí.
jentakj
24.11.2015 13:58:17
Tak vezmi v potaz, že někde zas není teplý oběd - tak je teplá večeře.~;)
katka+synek2007
23.11.2015 22:54:32
Nevím, proč by měla být teplá večeře, když byl oběd. Chleba s máslem nebo se sýrem a zelenina je taky jídlo. Mně osobně naopak teplá večeře až na výjimky vadí, protože pak skoro nejím pečivo.
katka+synek2007
23.11.2015 22:51:36
S tou uspěchanou dobou je to částečně pravda, ale hlavně je to výmluva těch, kteří se věnovat nechtějí. Například v osmdesátých letech (které si pamatuji z dětství) museli rodiče vynaložit více času na nakupování věcí denní potřeby, neb nebylo nic k dostání a na to, co bylo, byly fronty, a také na cestování po městě, protože struktura MHD nebyla tak dokonalá jako dnes. Chodili na osm hodin do práce podobně jako velká část lidí dnes.
V dnešní době naopak vidím možnost volby. Kdo chce, honí se za kariérou nebo penězi, kdo se chce věnovat rodině, může. Samozřejmě existují zoufalé matky samoživitelky, které to mají jinak, ale ty přece byly vždycky, já tady mluvím o většině.
Analfabeta
  • 
22.11.2015 21:58:03
Jistě, prádlo pere pračka, nádobí myje myčka nebo se použijou jednorázové talíře, večeří se pizza nebo něco od McDonalda, na nedostatek času se vymlouvá jen líný rodič.
M + 4
  • 
22.11.2015 19:58:39
Dračáky asi budou ze hry Dračí doupě. To je, myslím, něco diametrálně odlišného od Minecraftu.
Silvie03
22.11.2015 11:37:52
Tak prádlo pere pračka a před úklidem bych dala přednost dětem, které čekají, až se konečně vrátím z práce ~;)
Analfabeta
  • 
22.11.2015 11:08:14
A jakou část života vezme lidem práce? Pravda, cřív se makalo 16 hodin denně, my už jen 8, ale při pracovní době 8-17, kdy matka přijde domů v 18.00 a kouká vyprat, uklidit, uvařit večeři a udělat další nutné domácí práce - má ještě čas na děti? Otec je na tom podobně.
21.11.2015 22:31:54
Jakou část dětství vezme dětem škola?
andy
  • 
21.11.2015 22:12:47
Dle mého názoru, je to dobou a nejde to změnit. Počítače jsou s nimi již od narození a budou je užívat i v dospělosti, možná ještě ve větší míře než dnes. Můj syn (8let)např.vůbec nesleduje televizi, nezajímají ho kreslené ani hrané pohádky, večerníček vůbec nic. Pro něj je to ztráta času. S kamarády probírají hry o pohádkách se nebaví, již jsou pro ně nezajímavé a to denně musí číst i já mu čtu večer pohádky. Samozřejmě mají dětství jiné, než jsme měli my,ale to přeci nemůžeme srovnávat co bylo před 40 lety a co je dnes. Nehledě na to, že kdyby byli tenkrát počítače, tak by jsme u nich seděli taky,jako sedíme dnes nebo ne? Dobře si pamatuji, že i mě máma říkávala, že neměla tolik hraček co já a televize nebyla. Také je více uspěchaná doba a rodiče mnohdy nemají kvůli práci čas ani energii se dětem věnovat.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 26 [Dalších 6 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.