| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Starší syn si hraje na miminko a žárlí

20.12.2013 20:38:45   Radka, syn (3r)+dvojčata(1r)
Dobrý večer,
již jednou jsem na obdobné téma psala a dostala jsem od vás dobré náměty k řešení naší "žárlicí" situace mezi dětmi, ... ráda bych se na podobné téma ozvala ještě jednou.
Mám syna (3 roky) a dvojčata - dceru a syna (1 rok).
Vztah staršího syna k dvojčatům už prodělal mnoho fází (pozitivních a negativních). Stručně ... nejprve byli zajímavou atrakcí, později je moc nebral na vědomí, když začali lézt je nenáviděl a slovně a fyzicky atakoval (to jsem vám psala), nyní je ve fázi napodobování miminek. Trvá to už skoro měsíc a zdá se mi, že to má stále se zhoršující tendenci ... žvatlá nesrozumitelné věty, chce krmit v miminkovské jídelní židli, chce zpátky dudlíka, chce nosit do schodů atp.
Vím, že je to asi není nijak výjimečné a potýká se s tím řada rodin ... dříve nebo později to určítě skončí. Nežli to ale skončí, zajímalo by mne, jak se v těchto situacích chovat.
Samozřejmě mu vysvětluji, že je můj velký šikula, a že má oproti miminům spoustu výhod (může koukat na pohádky, chodit na hřiště, papat laskominy atp atp...) ... ale jak reagovat ve chvíli, kdy vyžaduje nějakou mou "miminkovskou asistenci" typu krmit, nosit atd? Mám ho přehlížet a čekat až ho záchvat přejde? Nebo mu vyjít vstříc? ... dost si s tím lámu hlavu... manžel mě kritizuje, že z něj sama dělám miminko ... ale já nechci, aby se cítil odstrčený ... dvojčata jsou přecejen dvojitá konkurence naráz :)
Díky za radu, Radka
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.