| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Vysazení HA

4.11.2013 18:20:48   Michaela
Dobrý den,
je mi 27let a 7 let jsem používala HA Logest. V lednu letošního roku jsem HA vysadila, protože jsem jsem měla pocit,že mi více škodí, než přináší užitku. První měsíce jsem měla menstruaci pravidelnou po 21dnech, pak se prodloužila na 28dní, pak zase zpět na 21 a takhle to kolísalo. nicméně od září nemám menstruaci vůbec. Moje gynekoložka mi udělala ultrazvuk a řekla,že jsem v pořádku a buď mi může píchnout injekci na vyvolání, nebo prozatím nasadit přírodní lék - Agnucaston. Samozřejmě jsem prvně zvolila Agnucaston,ale po téměř měsíci užívání žádné zlepšení.
Injekcím se bráním, protože to neřeší příčinu vynechání menstruace, navíc když jsem brala HA měla jsem strašné výkyvy nálad,bolestivou menstruaci, absolutně žádnou chuť na sex, časem se to dostalo až do takového stadia, že jsem nebyla schopná ani prohlídky na gynekologii,jak jsem byla "stažená" a nedokázala jsem se uvolnit,takže jakákoliv zmínka o hormonech do těla mě doopravdy děsí.

Teď, když jsem Ha vysadila, tak se cítím opravdu skvěle, výkyvy nálad zmizely, chuť na sex je o 10000% vyšší, ale zase mám obličej samý pupínek a bohužel začínám mít ochlupení v obličeji (na tvářích, nad rtem, brada, občas světlé,ale tmavnou) a nevím si s tím vůbec rady.
Mohl byste mi prosím poradit, jak postupovat, co si případně od dr. vyžádat za vyšetření, nebo jestli jít sama z vlastní iniciativy na endokrinologii?
Nechtěla bych něco zanedbat a po pravdě mám pocit, že jediné co moji dr. zajímá je nasazení zpět HA. Neměly by být součástí vyšetření při takových problémech krevní testy?
Případně, kdyby mi nezbylo nic jiného než Ha nasadit zase zpět, je šance,že ochlupení, pleť se dostanou zase do normálu a nezmizí chuť na sex?

Děkuji za odpověď

M. S.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.