| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nezvladatelné 2,5leté dítě

22.10.2013 22:52:32   Romča
Dobrý den paní doktorko,
obracím se na Vás ohledně problému s naším 2,5 letým nezvladatelným synem. Martínek je od mala hodně živé a hlučné dítě a to ve dne i v noci. Od narození se celé noci budil na mléko po hodině,to trvalo rok a půl a do dnes vyžaduje alespoň dvakrát za noc lahev s mlékem, když nereaguji, křičí mamino vztávej,tahá ze mě peřinu, dokut nedostane co chce. Není pro něj problém vylézt na kuchyňskou linku a zapnout si rychlovarnou konev a dělat si sunar sám. Od té doby co začal lézt, jsme museli vymontovat ze všech oken kličky, dokáže vyšplhat kamkoliv, také musíme mít zapáskované všechny šuplíky, skříňky a ledničku. Věci co jsou do metru a půl od země ani nemluvím, to už máme police všechny prázdné. Tohle vše by se dalo ještě zvládnout, ale místo ,aby se chování lepšilo, zhoršuje se to. Celý den běhá po bytě a neustále něco ničí, hračky okamžitě rozláme, nebo s nimi mlátí o zeď o dveře vší silou. Naliji mu polévku, on překlopí talíř a cáká to po celé kuchyni, hází po mě brambory, vylévá pití do autíček o záchvatech vzteku ani nemluvím jakmile na něj zvýším hlas, on začne na mě křičet ještě více. Dát na zadek, tak to je bez významné, začne provokovat ještě více. Dokáže během chvíle udělat z bytu to co se ani popsat nedá. Nemohu s ním jít ani nikam na návštěvu ani do obchodů. Martínek se nedokáže unavit, bude celý den běhat na hřišti a stačí mu, že mi v autě na tři minuty usne a je dobitý do jedenácti hodin do noci. Nechce chodit na nočník, ne že by to nechápal, ale prostě nepůjde, chce plenku. Jinak je moc šikovný, mluví ve větách, vše si okamžitě pamatuje a do každé práce se hrne, ale nenechá si vymluvit,že krájet cibuli nemůže, motorovou pilou, že také řezat nemůže. Když s ním jdu ven utíká do silnice, vůbec nereaguje, jen se tomu směje.
To jsem Vám popsala jen ve stručnosti náš problé, jsem z toho naprosto vyčerpaná, ráno vztávam ještě unavenější a rozklepanější, než si jdu večer lehnout. Mám ještě dvě velké dcery a tohle jsem nikdy s nimi nezažila. Předem Vám moc děkuji za radu. Romana
Názory k dotazu (1 názorů)
Nezvladatelné dítě? Libuš dvě dcery a 3letý syn 5.12.2013 22:29

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.