| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Žárlení na mladší dvojčata

5.10.2013 9:55:53   brebera007
Dobrý den,
mám problém, který řeší asi každá 2. máma (žárlivost starší X mladší sourozenec), prosím o radu.
Máme doma 3 letého kluka a 9ti měsíční dvojčata (kluk-holka).
Starší syn je šikovný, vnímavý, hezky mluví, má rád děti atd. Do cca půl roku věku si dvojčat moc nevšímal, ale teď je to doma téměř katastrofické. Skoro vůbec nesnese, aby s ním mimina jakkoli vešla do kontaktu (zejména syn dvojče, který je už hodně pohyblivý, chodí kolem nábytku, zajímá se o věci a hračky). Starší nejenže mu všechny hračky bere z ruky, ale nesnese, aby se na něj díval, dotýkal se židle, na které sedí, používal stejný gauč atp. Permanentně mimina odstrkuje, šťouchá jim do hlavy, smýká s nimi za ruku po podlaze, křičí na ně „výchovné rozkazy“, které doposlouchal ode mě.
Už nevím, jak to řešit … v jiných věcech si starší dá celkem říct, ale domlouvání týkající se dvojčat jde úplně mimo něj. Je to jako by měl v tu chvíli vypnutý mozek. Musím jít a násilně je od sebe oddělit, protože starší prostě žádné domlouvání, hrozby ani prosby nevnímá … je v tu chvíli úplně mimo sebe. Zkoušela jsem vysvětlování, odměny, chození na hanbu i výprask, … nic nefunguje.
Přitom se mu snažíme maximálně věnovat (chodíme na procházky, čteme, hrajeme hry, má tu mě, babičku, dědu, večer tátu, …). Když na něj mimina doráží, snažím se okřikovat i je, aby viděl, že nekárám stále jen jeho. Nic platné. Poslední 2 týdny se to dokonce vyhrotilo tak, že odmítá jít spát sám (přitom už skoro 2 roky spal naprosto bez problémů sám a potmě), pláče, že se bojí a volá mě k sobě.
Jsem z toho už vážně totálně vyčerpaná … péče o 3 prcky je i tak náročná a ještě jim dělat 24hod denně drába. Jak na něj, aby měl sourozence aspoň trochu rád?
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.