| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Bobek všude, jen ne na nočník

2.9.2012 14:32:58   Zuzana, syn 23měs.
Dobrý den,
dlouho jsem pročítala články různě po internetu, až jsem se nakonec rozhodla přímo se zeptat. Syn - 23.měs. 20kg a metr výšky - jeho otec i já jsme také vysocí (já 176cm/60kg, manžel 195cm/95kg). Syn vývojově v normálu - krásně vyslovuje š,č,s,c,z, motorický i psychomotorický vývoj výborný - odpovídá spíš na 3leté dítě - jen NOČNíKEM NE! Vzhledem k neschopnosti mojí i manželově(dle prarodičů) bude syn zaostalý v používání nočníku... Tlačili nás k tomu již od synových 8měs., ale syn začal čůrat na nočník až teď a to ještě jen po napomenutí, zda náhodou nepotřebuje. Se stolicí je problém, stále končí všude jinde jen ne v nočníku nebo záchodě. Zkoušíme plyšáky, jak kadí do nočníku, my jako rodiče jak provádíme stolici na záchodě...ale zatím bez úspěchu. Vím, že se nic nemá uspěchat, ale tlaky ze strany prarodičů - hrůza. Tím, že syn vypadá starší než mu skutečně je, působí nevhodně, když mu prosvítá plína. Plíny přes den, minimálně, pouze na cestování a při ošklivém počasí, kdy hrozí nastydnutí. V noci ano. jen syn je navyklý mít v postýlce láhev s mlékem a láhev s čajem. Nebyl kojený, takže si tento způsob osvojil. Vlastně ani dudlík používal cca měsíc. Mám dojem, že "defekt" z krátkého používání dudlíku mu nyní chybí a kompenzuje to lahví. Když ji na noc nedostane, nechce spát. Máme s manželem strach, aby prarodiče vzhledem k synově vzhledu staršího neměli tendenci spoustu věcí uspěchat. (poslední "aféra", že už se bude učit na kole...)
Sice jsem se trochu odchýlila od původního dotazu, ale mám dojem, že všechno souvisí se vším. Díky za odpověď a povzbuzení:-) zuzana
Názory k dotazu (1 názorů)
Hlavně klíííd :)) Jáňa, syn/2010 16.9.2012 12:43

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.