| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nepozornost a ulpívavost

25.4.2012 18:41:07   Pisatelka
Dobrý den,
jsem učitelka v MŠ a měla bych dotaz ohledně jednoho chlapce ve své třídě. Jsme soukromá školka a ve třídě mám 6 dětí, mám tedy čas děti sledovat. Tento chlapec nastoupil do školky ve dvou letech a teď je mu dva a půl. Dřív jsem jeho stav přičítala tomu, že je malý, ale teď mi přijde, že se to zhoršuje. První zvláštní věc je, že sám od sebe moc nemluví, ale všechno a po všech opakuje. Při řízené hře, kreslení nebo jídle se nikdy nesoustředí na danou věc. Neustále se jako by zakoukává a ulpívá pohledem na nějakých bodech. Když ho oslovím tak se lekne a jakoby zmatkovitě se snaží pokračovat v činnosti. A tohle se děje neustále v průběhu jakékoliv činnosti.Nosí pořád pleny a zatím ani náznakem nerozumí tomu, že by měl chodit na nočník,natož aby si říkal. Jeho rodiče jsou z Rumunska, ale doma se mluví jen česky s ním. Na druhou stranu máme výuku i v Aj a on zná mnohem víc slovíček než ostatní nebo každé dítě má ve školce láhev na pití a on ví kdo má kterou láhev( ve školce je 20 dětí).
Jsem z toho zmatená a nechci rodiče plašit, ale přijde mi že bude něco v nepořádku.Zajímalo by mě, co si o tom myslíte. Děkuji za odpověď
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.