| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Dcera neposlouchá i když chápe, co po ní chci

31.10.2011 7:20:09   Ilona Špaňhelová
Dobrý den,

dcera je šikula - podle toho jak to popisujete. Je zřejmě také velmi chytrá, když vás pokouší, kam až může zajít.

Doporučuji být co nejvíc důsledná. Když jí např. řeknete, aby si něco uklidila a ona před vámi utíká, nechejte danou věc rozházenou dál a za nějakou dobu se k tomu vraťte a trvejte si na svém. Pokud leze na plot a neposlechne, když řeknete, že nemá ... buďte pevná a pokud nesleze, vemte ji. Pokud se vzteká, nechte ji vyvztekat, pokud vám nevadí, že je to venku a až vztek povolí, okomentujte to, proč jste danou věc řekla ...Nekomentujte to ve chvíli, kdy se zlobí, zřejmě neslyší nebo by váš komentář nebyl na místě - je v tu chvíli ve stavu vysokých emocí a vaše slova k ní nedoléhají tak, jak byste zřejmě chtěla.
Pokud se ožene před paní doktorkou, zvažte, zda má ona pokračovat v komentáří nebo zda chcete, že si to vyřídíte samy venku. A buďte opět pevná - neměla jsem na ruce mouchu, tys mě bouchla, nechci, abys to dělala, bolí mě to, kazí se naše kamarádství ...

Když se zlobííte - komentujte to tak, že vám připadá, že není pravda, že nechtěla, že to udělala schválně (pokud si to myslíte). Váš vztah velmi upevňujte, řekněte, z jakého důvodu vám to vadí, co se děje ve vás, aby malá věděla o vaší reakci.
Pokud na veřejnosti křičí a vy s ní nepohnete, vzala bych ji pod paži, sama bych si musela říct nějaké ostřejší slovo, aby z vás vyšla emoce a odešla bych tam, kde nebudete mít obecenstvo. A znovu - až se zklidní, komentovala bych danou věc.

Držím vám palce, pokud byste si mohla dát zpětnou vazbu s někým, kdo je ve vašem okolí a dobře vás zná a může reagovat na jednotlivé situace, dejte si ji ... Ilona Špaňhelová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.