| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re: Nechce chodit do školky

17.10.2011 7:06:36   Ilona Špaňhelová
Dobrý den,

z toho, co jste popsala, mám dojem, že se jedná o psychosomatický projev dcery. Důležité je - jak píšete - dceři neustupovat - čili pokud se jí bude chtít zvracet před vstupem do školky nebo ráno před odchodem - neměla by mít zkušenost, že díky tomu tam nepůjde. Samozřejmě asi víte od paní doktorky, že je fyzicky v pořádku a nic se neděje.
Je potřeba s ní mluvit o tom. - co se děje, co jí vadí ... Je zapotřebí mluvit s paní učitelkou - že má tyto reakce. Je zapotřebí vidět a vnímat, jak by jí šlo pomoct - zvýšit její sebevědomí - bude mít na starost něco ve školce, bude se mít na co těšit.

Vnímejte ji, jaký je to človíček, jak je schopná se prát s překážkami. Doporučovala bych, abyste si na to sedli s tatínkem nebo i dětským psychologem a vše probrali, aby byla lépe připravená na praní se s překážkami teď a pak i ve škole.

Pokud chodí na plavání - je to povinné ze strany školky? Pokud jste to však už zaplatila, opět mi připadá, že se vzdává před tím než se s překážkou popere. Běžte i plavat jako rodina, chtějte od ní vědět, co se učili, jak jí to jde ... Pochvalte ji, co už umí a řekněte jí, že se zase těšíte, co vás naučí.

S pozdravem Ilona Špańhelová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.