| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Žaludeční neuróza ze školky

12.11.2010 14:28:29   andrea, dcera 4 roky, syn 1,5
Dobrý den paní doktorko, díky moc za Vaší poradnu.
Chtěla bych se zeptat na svojí čtyřletou dceru. Ve třech letech začala navštěvovat školku, první tři měsíce byly krušné. Ráno už měla sevřený žaludek, nebyla schopna dostat do sebe snídani, když už něco snědla, vyzvracela to. Říkala, že se jí zvednul žaludek. Demonstrativně zvracela i ve školce u svačiny, někdy i u oběda. Zhruba po třech měsících si zvykla. Učitelkám jsme řekli, ať jí do jídla nenutí i kdyby neměla nic sníst. Ať už jí kdokoliv do jídla nutí, dopadne to špatně. Od té doby, co to nechali na ní, se stav uklidnil. Dá se říci, že celý školní rok proběhl v pořádku, až do konce, kdy začali každý týden něco podnikat, jezdilo se na výlety atd. Dcera nemá ráda změny, má ráda řád a jakékoliv narušení jí dělalo problém a byla ve stresu. Přes den ve školce byla jak vyměněná, zapojovala se, vše v pořádku, akorát ta rána.
Na nový školní rok šla do většího oddělení, naprosto v pořádku. Měla nové učitelky, s těmi lépe vychází.
Zhruba po dvou měsících začne ve školce při loučení dělat scény, že tam nechce, chce se jí blinkat a dokonce na wc i zvrací. Není to ale vždy a jen to ráno, jinak celý den je zase v pohodě. Hodně za ten rok dospěla, školka jí dala hodně, zvykla si přijímat i změny, dokonce tento školní rok začala chodit i na kroužky a do pěveckého sboru, kde celou hodinu musí být sama. je to šikulka a řekla bych i inteligentní. Akorát nevím co by mohlo zapříčinit zase tu změnu, probírala jsem to sní, nic se prý nestalo, tak nevím.
Myslíte, že už bych měla tento stav řešit s psychologem, nebo to zase ustane? Obávám se změny, až začne chodit do ZŠ, že to bude ještě horší.
Ještě jsem Vám chtěla říci, že ten první rok ve školce a vzdor jsem přikládala tomu, že se jí narodil bráška a žárlila na něj, že je se mnou doma, jen hledám příčinu, proč to začala dělat znova.
Omlouvám se za tak dlouhý dotaz, díky Andrea
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.