| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Úzkostný syn

9.9.2010 14:48:48   Jana, dva předškoláci a miminko
Dobrý den,
omlouvám se za nedopsanou otázku, začnu od začátku.
Pětiletý syn chodí druhým rokem do školky se svojí mladší sestrou, na změny reaguje pláčem nebo vztekáním. vše musí být tak, jak je zvyklý. Bývá i agresívní, vyžaduje být první, např. u snídaně, na záchodě, kvůli tomu je schopný křičet na sestru, a taky ji i držet aby ho nepředběhla. Má problém se přizpůsobit, třeba ve školce, před návštěvou kina nebo bazénu ho vyvede z rovnováhy to, že se jde dřív na svačinu. Bojí se některých věcí v pohádkách víc než ostatní. Jinak je citlivý, tulí se, mazlí se, říká jak mě má rád.
Mimořádně chodili týden do jiné školky, tam sebou prý vzteky hodil o zem, což nikdy předtím neudělal, neměl batolecí záchvaty. Cizí prostředí, nové děti, dá se vcelku pochopit, že má strach. Snažím se ho na program připravit, říkat mu věci s předstihem, ale všechno vědět předem, to se nedá. Byla nám doporučena návštěva pedagogicko-psychologické poradny.
Děkuji za případnou odpověď
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.