| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Spánek přes den v 8 měsících

25.4.2010 22:43:05   Martina, Karolínka 8 měsíců
Milá paní Špaňhelová,

předně děkuji za vaši rubriku a přehledný archiv! O spánku je v něm požehnaně, našla jsem však rady spíše pro starší děti.
Karolínka měla v půlce dubna 8měsíců,a přestože již pravidelně usínala sama 3x denně v postýlce, nyní nechce. Večer chodila v osm,již také sama, nyní se to houpe mezi 20.00-21.30, viz níže.

Myslím, že přes den odhadnu dobře okamžik,kdy se jí začíná chtít spát(dudlá palec,tře si očka,cca po 3 hodinách od posledního spánku).ať ji odnesu do postýlky hned, nebo chvíli nosím na rukou, jakmile ji položím - postaví se u šprušlí a brečí. Zkoušela jsem na ní i mrtvého brouka,ale nic.
Neusne, jen u kojení,případně lahvičky nebo ji naložím do kočárku. S kočárkem už to také začíná být problém - stoupá si a kouká ven, usne třeba až po hodině.
Výsledkem všeho je, že nemá přes den spánek pravidelně - např hodinu dopoledne, dvě odpoledne.
Jeden den usne okolo desáté při lahvičce nebo náhodou v kočárku, pak odpoledne okolo jedné a ještě k večeru kolem půl paté.
Další den usne až po dvanácté ( to už je nervozní,tak ji radši nakojím nebo naložím do kočáru), pak spí třeba do půl třetí a večer by padla okolo šesté. to už ji většinou nenechám, takže je do večera nervozní a kňučí.
Další den zase jinak...
Tuším, že toto je na vině jejímu nepravidelnému usínání večer. Ale jak ji přinutit, aby přes den usnula ?
Důležité by bylo zřejmě pravidelné spaní dopolední, podle toho se pak vše odvíjí...(cca po 3 hodinách- a to ještě záleží,jestli spala 45 min nebo hodinu a půl)
Dlužno říci, že 2x za sebou byla dopoledne sama s manželem a tomu usnula bez problémů kolem 10 hod....
Prosím poraďte,bojím se,že jí dělám nepravidelným spánkem ve dne nepravidelný režim. Rituály se snažím dodržovat -např. ráno přebalíme,umyjeme,pak jdeme do obýváku...
Přebaluji vždy po jídle nebo po probuzení...
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.