| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Jak říci dítěti, že starší sourozenec umřel?

6.1.2010 23:09:31   Jana, dcera 2,5 roku
Dobrý den,

chtěla bych se moc zeptat na to, jak mám informovat svou 2,5 letou dcerku o tom, že měla starší sestřičku, ale ta zemřela při porodu. Jde o to, že chodíme několikrát na hřbitov (na dušičky a na narozeniny sestřičky, atd) dávat na hřbitov svíčky a dcerka už začíná chápat. Původně jsme to dcerce ani říkat nechtěli, ale bojíme se, že jí to řekne někdo z okolí a ona nám pak už nebude věřit.

Dcerka je jedináček, strašně by chtěla sourozence, závidí dětem od sousedů, že sourozence mají, vysloveně vyhledává společnost dětí a do toho jí řekneme, že sestřičku vlastně měla mít, ale nemá a že sestřička je na hřbitově, je to hrozně smutné, nevíme, jak se k tomu postavit. V únoru máme naše smutné výročí, zase půjdeme na hřbitov, zase dcerku nechceme nechávat doma, protože se to prostě stalo a je to součást života naší rodiny. Bojím se, že dcerka bude zmatená, zatím jsme jí neřekli nic konkrétního, je ještě malá, ale už bere rozum. Další věc je, že z manželovy strany nikdo o smrti staršího dítka neví (měla jsem ho s předchozím partnerem), takže máme i strach, že dcera bude při návštěvě hrdě vykládat, že starší sestřička je na hřbitově.

Budu moc vděčná za odpověď,

J.
Názory k dotazu (1 názorů)
Nevím, ale dětem se nemá lhát... Zdenka, 3 děti 3.2.2010 10:20

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.