| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nástup do školky

12.9.2009 20:42:51   Marie
Dobrý den,
Mám syna Ríšu (3roky a 2 měsíce) a chtěla jsem ho od září dávat do školky. První den byl ze školky nadšený a vůbec mu nechyběla moje nepřítomnost ve třídě, ovšem druhý den byl ve třídě sám 2 hodiny a učitelka mi ho vracela se slovy, že další den určitě nemáme pobyt ve školce prodlužovat a že pobrekával. Tak jsem ho tam další 2 dny vodila pouze na hodinu nebo hodinu a půl, jenže výsledek byl stejný. Prý bez mé přítomnosti je dost plačtivý. Když si ho vyzvednu ze školky, tak je zamlklý a zhruba 2 hodiny po příchodu toho moc nenamluví (jindy velice veselé, živé a upovídané dítě),nechce ani moc jíst a pít. Přes zbytek dne je pak veselý jako jindy, akorát k večeru za mnou pořád chodí a ujišťuje se, že druhý den už nikam nepůjdeme a v podstatě ho mám pořád za zády, jen abych mu nikam "neutekla". Ráno se budí se slovy, že dneska nikam nepůjde.Jeden den ráno dokonce zvracel. Zatím chodíme do školky jen 14dní.
Doma mám ještě 18 měsíční dceru, takže do práce jít nemusím a zvažuji, jestli ho mám do školky ještě dávat nebo to zkusit až od dalšího pololetí,až bude trochu "starší a vyzrálejší". Možná je to také tím, že Ríša je trochu "mamiňák" (např. je zvyklý ode mě uspávat a spí s námi i v posteli).
Na školku se těšil, rok předtím jsem s ním chodila do dětského klubu, společnost dětí i dospělých má rád. Myslím, že se oběma dětem hodně věnuji, o školce jsme spolu hodně povídali.
Poraďte mi prosím, zda vytrvat a překousnout, že se mi po hodinovém pobytu ve školce vrací zamlklé dítě a čekat, že se to zlomí anebo školku o půl roku nebo rok odložit, až syn na mě nebude tak viset.
Děkuji za odpověď.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.