| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Extrémní závislost na matce

1.6.2009 16:44:03   Monika,, 3letá dcera
Dobrý den,
trápí mě přílišná závislost mé dcery Terezy.Je to naše první dítě,odmalička je bojácnější,moc neběhá a nelítá jako jiné děti,což jsme zavinila já přílišným strachem o ni a tím,že mi má matka neustále vytýkala,abych ji hlídala,nenechala upadnout atd.
Teď je situace taková,že se mnou a vycházce jde celou dobu za ruku,nepustí se ani na chvíli,netoleruje,že nesu těžké tašky,nepustí se ani na doběhnutí 10 m ke krámu,kde to dobře zná.Neustále chce chovat,doma ze schodů a do schodů nosit,přestože je umí sama vyjít,např.když po schodech utíká do patra na záchod.Nikam mě nechce pustit,nemůžu jít na nákup,cvičení s tím,že bych jí to řekla.Jedině se "zdejchnu" nebo zabere,že jdu do školy(jsem totiž učitelka).Ale doma to došlo tak daleko,že když jdu pro něco do kuchyně,ona jde se mnou a to ještě za ruku,jinak je strašný řev.Pro mě už to začíná být neuúnosné.Jinak ve školce je bez problémů,brečela jen jednou,když jeli dodruhé vesnice na výlet a dle mě měla strach,že se nevrátí zpět do školky,kde si ji vyzvednu a bála se,že ji nenajdu.
Jak ji to odnaučit?nechat řvát a jít udělat to,co chci i za cenu,že když pojedu na cvičení,že bude řvát těch 1,5 hod?Jak na vycházce,když si pak sedne na silnici,že nikam nepůjde,když tam není chodník a kolem jezdí auta?
Děkuji předem za radu a odpověď.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.