tisk-hlavicka

Montessori školička: Foukání bublin brčkem

31.12.2010

Spadá do aktivit praktického života Cvičení praktického života jsou činnosti vycházející z běžných činností, které lidé dělají v domácnosti. Každé dítě touží po tom, aby se mohlo zúčastňovat každodenních domácích prací. Díky této činnosti se učí starostlivosti o sebe, o prostředí a také se začleňuje do společnosti.

Konkrétní cíl:

pomocí brčka nafoukat bubliny

Abstraktní cíl:

koordinace oko – ruka, trénink artikulačních orgánů (foukání se používá při logopedických cvičeních), zkoumání, co se stane, když smíchám vodu s mýdlem a foukneme do ní.

Poznámka:

Tato aktivita se také řadí mezi pokročilejší. Je potřeba udělat hodně kroků. Najít krabičku s mýdlem, pokud je prázdná, mýdlo si nastrouhat. Je potřeba natočit si vodu, vykonat samotnou aktivitu a po skončení všechno uklidit, umýt (vypláchnout misku a utřít ji, vypláchnout brčko, případně ho hodit do koše). Děti se snažíme vést i k tomu, aby zkusily vymyslet, jak lze našlehanou mýdlovou pěnu upotřebit – něco v ní umýt nebo vyprat. Obecné instrukce, jak pracovat s těmito videoukázkami, naleznete v tomto videu, základní informace o Montessori pedagogice pak zde.
Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.