tisk-hlavicka

Internet u dětí vítězí nad televizí

18.11.1999

Podle nového průzkumu dávají děti a mládež v USA přednost surfování po internetu před sledováním televize.

Internet začíná mít velký vliv na lidský život, to jsou nejnovější závěry průzkumů firem America Online a Roper Starch.

V tomto průzkumu bylo dotázáno 500 dětí ve věku od 9 do 17 let a 63 % z nich uvedlo, že dávají přednost internetu před televizí a 55 % z nich by si raději popovídalo přes počítač než pomocí telefonu.

52 % dotázaných uvedlo, že kvůli počítači přestěhovalo doma nábytek. Studie zjistila, že Amerika se stává stále více závislejší na internetu - nováčci jsou připojeni průměrně asi 6,6 hod týdně a pokročilejší (s asi tříletou zkušeností) stráví v průměru dokonce 10,5 hod za týden připojeni online.

Když byli děti a dospělí dotázáni, čemu by dali přednost, zda pobytu na opuštěném ostrově s počítačem připojeným na internet či televizi nebo telefonu, 2 třetiny z nich by si vybraly počítač s připojením na internet. 75 % dotázaných uvedlo, že věří, že internet zlepšil jejich život.

A co vlastně dělají když surfují po internetu ? Nakupují, poslouchají muziku, hrají hry a povídají si, uvádí studie.

Z 1000 dotázaných z řad dospělých 42 % uvedlo, že prostřednictvím internetu nakupují (ve srovnání s předešlým rokem kdy to bylo 31 %). Pokročilejší uživatelé nakupují prostřednictvím internetu více, utrácejí v průměru $226 na osobu a týden, začátečníci utrácejí asi $109. Mladí lidé a děti se však převážně věnují psaní dopisů, rozhovorům v reálném čase (chatům), hraní her a stahování muziky z internetu. Děti ve věku od 9 do 11 let se v průměru připojují 3 dny v týdnu, kdežto mladiství (od 15 do 17) uvedli, že jsou připojeni téměř 5 dnů týdně.

Z anglického originálu přeložil a upravil Mirek Žáček.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.