tisk-hlavicka

Zákaz mobilů ve školách: Nizozemský experiment s pozitivními výsledky

2.7.2024 Janeska 1 názor

Nizozemsko se stalo svědkem zajímavého sociálního experimentu, který může mít dalekosáhlé důsledky pro vzdělávací systémy po celém světě.

Zavedení zákazu mobilních telefonů a chytrých hodinek ve školách přineslo podle prvních zpráv pozitivní změny v chování a interakci studentů.

Školy hlásí, že žáci jsou klidnější a soustředěnější, což může mít přímý vliv na jejich akademický výkon. Zákaz také podporuje sociální interakci mezi studenty, kteří se nyní během přestávek více baví mezi sebou, místo aby byli ponořeni do světa digitálních zařízení.

Zajímavé je, že zákaz nevedl k výraznému nárůstu prohřešků. Naopak, ředitelé škol, jako je Frank Engelen z Niftarlake College, pozorují jen sporadické výjimky. Tato pozorování naznačují, že studenti jsou schopni se přizpůsobit pravidlům a najít alternativní způsoby, jak trávit svůj volný čas.

Příkladem je Bouwens van der Boijecollege v Panningenu, kde byl zákaz zaveden ještě před celostátním nařízením. Ředitelka školy Annemarie Lukassenová hlásí, že od té doby museli zabavit méně než 10 telefonů od téměř 1400 studentů. Studenti se vrátili k tradičním formám zábavy, jako jsou hrací karty, a dokonce se objevil i discman.

Tento experiment ukazuje, že omezení technologie ve školách může mít pozitivní dopad na vzdělávací prostředí a sociální dynamiku. Je to příklad toho, jak mohou školy reagovat na výzvy digitálního věku a podporovat zdravý vývoj mladých lidí.

Jaké jsou vaše zkušenosti s používáním mobilních telefonů ve školách? Myslíte si, že by podobný zákaz měl být zaveden i v jiných zemích? Podělte se o své názory v komentářích.

Názory k článku (1 názorů)
mobil ve škole Arlena 4.7.2024 12:5
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.