tisk-hlavicka

Víte, s čím si budou hrát naše dcery?

4.8.1999 6 názorů

Společnost Mattel, největší výrobce hraček na světě, včera oznámila, že uzavírá licenční smlouvu s výrobcem počítačů Patriot Computers o prodeji počítačů pro děti s náměty Barbie.

Zářivě barevné počítače rozšiřující nejpopulárnější řady hraček od Mattela (panenky Barbie a autíčka Hot Wheels) přicházejí, protože firma zaznamenala značný nárůst prodeje software a CD - ROM produktů a zároveň pokles prodeje tradičních Barbie panenek.

Stříbrné Barbie počítače s růžovými a fialovými květinovými nádechy, budou obsahovat monitory, reproduktory a speciální Barbie doplňky jako např. Barbie digitální fotoaparát, květinová Barbie myš, podložka pod myš a CD ROM.

"Toto je naše první příležitost, využít síly značek našich výrobků a partnera s výrobcem hardware, směřující k rozšíření našeho cíle - udělat počítače přátelské a dostupné pro rodinu." řekla Dana Henry - tisková mluvčí společnosti Mattel Media, která se specializuje na zábavné softwarové programy, video hry a CD ROMy založené na značkách Mattel a dalších jiných.

Společnost Mattel má za sebou nepříznivé období, když prodej panenek Barbie poklesl, narozdíl od prodeje interaktivních produktů (software a CD ROM), které si udržely silnou pozici.

Společnost Mattel uvedla, že počítače budou prodávány za cenu $599. Každý bude vybaven dětskými programy od Mattela (v hodnotě $500) a nové akvizice - firmy Learning Co. Za příplatek budou k dispozici i tiskárny.

"V dnešní době děti přijímají technologii v mnohem mladším věku a věříme, že je extrémně důležité zpřístupnit počítače širokému obchodu", řekl ve svém prohlášení president Mattel Media pan David Haddad

Každý plně vybavený počítač bude obsahovat 333 MHz Intel Celeron procesor, 15ti palcový monitor, 56K modem a Windows 98 operační systém, řekla tisková mluvčí.Barbie počítače budou obsahovat 20 titulů včetně zábavných Barbie módního návrháře, Barbie jezdecký klub, Barbie super sporty a dalších vzdělávacích titulů.

Počítače budou vyráběny společností Patriot a dle tiskové mluvčí D.Henry začnou být prodávány v září.

Názory k článku (6 názorů)
Hračka počítač Martin (2 kluci 2r., 4r) 6.8.1999 16:8
*Re: Hračka počítač Joulinka 17.8.1999 22:44
*Re: Hračka počítač robo, dcera 5, syn 2 6.10.1999 14:40
**Hračka počítač - kdo stvořil nás? Ježíš 13.4.2000 2:48
***Re: Hračka počítač - kdo stvořil n... Míra (učitel angličtiny) 17.7.2000 10:10
Dítě a počítač. Zdeňka 14.10.2000 20:57
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.