tisk-hlavicka

Co umí cvrček v 10. měsíci

16.2.2002 Petra B. 2 názory

Hurááá, chodím kolem nábytku.

Stání u nábytku mi už docela šlo a tak jsem začal zkoušet stát u zdi, kde se nemůžu držet, jen opírat. První pokusy nic moc, pořád jsem padal na zadeček, ale postupně jsem to už vypiloval a teď už mi na opírání stačí pouze jedna ručička a druhou dělám na maminku pá,pá a někdy to dokonce i řeknu. Poprvé jsem si vyzkoušel krůčky v postýlce, protože, kdybych upadl, tak to míň bolí, protože postýlka je měkčí než podlaha. Ale když jsem zjistil, že to jde, tak jsem to začal zkoušet u gauče. Nejprve pomaličku a teď už mi to jde docela rychle. Hezky se sunu do strany a nožičky mě docela poslouchají. Babička s maminkou si stále povídají, že asi uteču roku. Prý stojím skoro sám a přidržuji se jen lehce. No uvidíme. Zatím mi stačí lezení a stání. Ale kdo ví. S tátou hrajeme někdy v chodbě fotbal a lézt pořád po kolenou je docela fuška. Víte jak pak bolí kolínka? A také si už umím sám sednout, kdy se mi zlíbí. Jsem rád, protože když mě zaujme nějaká hračka nebo knížečka, kterých mám hodně, tak si je mohu krásně prohlížet a nemusím u toho ležet. Také rodiče jsou rádi, protože už nepadám.

Také mám pěkně ukecané období. Stále něco povídám. Maminka říká, že jsem pěkně užvaněný a že jí z toho někdy už bolí hlava. A co teprve, až se budu moct zeptat na všechno co mě zajímá. A co říkám? - ba ba ba, ta ta ta, má ma, bu bu bu, brm brm, pá pá, ka ka ka, ga ga, apa apa. Docela slušné ne? Já samozřejmě vím, co všechno znamená, ale baví mě, jak se rodiče dohadují, co to asi je. Budu je ještě chvilku napínat.

Zoubků mám pořád celkem osm - čtyři nahoře a čtyři dole, takže koušu co se dá. Nejlepší na kousání a na rozčilování maminky jsou froté bryndáky. Vždycky se zakousnu a vytahuji zoubky nitku po nitce . Bryndáky poněkud řídnou. Už jste to vyzkoušeli? A nebo je také dobrá zábava kousat maminku do nohy, když telefonuje, nebo myje nádobí nebo tak něco. Vždycky se přikradu a kousnu. Maminka sice nadává, ale protože nemá většinou volné ruce, zůstane pouze u toho.

Jídelníček mám stále stejný. Maminka stále pročítá nějaké knížky co vařit batolatům a tak se těším, až budu mít 1 rok a bude nějaká změna.Pití z hrníčku už mi docela jde, ale musejí mi ho držet. Maminka s tatínkem říkají, že jsem lenoch a že na to mám holt lidi. To víte. Potřebuji ručičky na to, abych jim dloubal oči a nos.

Hádejte, koho jsem viděl 5. prosince? Mikuláše, čerta a anděla. Teda jenom z okna, protože maminka říkala, že bych se bál a že jsem na to ještě moc malý, ale stejně mi něco nechal za dveřmi. Spal jsem u babičky a u dědečka, protože rodiče šli na nějaký koncert. Jo ale ještě než odešli, šli jsme k fotografovi. Řeknu Vám, že mě naštvali hned ve dveřích. Ta paní fotografka se na de mnou rozplývala jak jsem krásná holčička. Taková drzost. No nenaštvali byste se?A to jsem byl celý v modrém. A pak po mě ještě chtěla, abych mluvil a když jí maminka vysvětlila, že ještě neumím, tak se divila. Prý vypadám starší. A to si představte tu drzost, když chtěla abych se na ní ještě culil, když mě tak urazila. Tak jsem se schválně ani maličko neusmál a tvářil jsem se velice důležitě a rozumně. Přece nebudu dělat to co ta ženská chce. Tůdle.

Také jsem měl horečku 38,3. Maminka na mě byla hrozně hodná, dávala mi čajíček a mokré kapesníčky na hlavičku a stále mi něco hezkého povídala. Zrovna jsme spali u babičky a tak o mě bylo pečováno. Jo a ten kapesník jsem měl raději v pusince. Ráno už bylo zase všechno o.k.. Asi ta teplota byla z únavy, protože jsem hrozně vyváděl s dědečkem.

Opět jsme byli na preventivní prohlídce v 10. měsících. Vše bylo v pořádku. No tak nevím, proč tam stále chodíme. Ach jo.

A kdy chodím spinkat? Přes den už spím tak 2x po 1,5 až 2 hodinách a večer? No musím říct, že pěkně rodiče stále zlobím. Vůbec nechci chodit spinkat ve 20.00 jak chtějí oni. Vždycky mě uloží, ale já si buď hraji, nebo vřískám na celé kolo - jen si mě všímejte a vezměte mě k televizi. Někdy vyhraji, někdy ne a usnu. Taková potupa. Takže usínám spíš kolem 21.00 nebo 22.00 hodin. Jak kdy.


Moje poprvé


První krůčky u nábytku26.listopadu 2001(9 měsíců a 3 dny)
První Mikuláš,čert a anděl5. prosince 2001(9 měsíců a 12 dnů)
Poprvé u fotografa5. prosince 2001(9 měsíců a 12 dnů)
První teplota19.prosince 2001(9 měsíců a 26 dnů)


Hmotnost


ke konci 10 měsíce8820 g


Délka


ke konci 10 měsíce77 cm

Názory k článku (2 názorů)
Jen těch zoubků máme míň Petra Bečvářová, 10ti měsíční syn 28.7.2003 22:51
zlaticko Hanka/11 m Jakub/ 28.6.2004 23:40
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.