tisk-hlavicka

Jak jsem potkal zvířátka

13.12.2001 Petra Brandová

V neděli 14. října 2001 jsem poprvé navštívil se svými rodiči zoologickou zahradu v Praze - Troji.

Bylo krásné slunečné počasí a tak se do ZOO hrnula spousta lidí a těch maličkých lidiček v kočárcích co tam bylo! U vchodu byla dlouhatananánská fronta, ale netrvalo to tak dlouho a už jsme se procházeli v areálu zoo.

Teda musím říct, že jsem tolik různých zvířátek pohromadě nikdy neviděl. A vůbec jsem nechápal, kde se tam vzali. Maminka s tatínkem říkali, že některé žijí u nás, jiní pocházejí z dalekých krajů a byli sem dovezeni právě proto, abych je mohl vidět, ale také, že některé zvířátko z jiné země se tady v zoo už narodilo. Ale bylo mi jich líto, protože jsou tam zavřená a nemůžou se procházet. Ale prý to jinak nejde. To by jsme pak mi lidi k nim nemohli tak blízko.

Nejdříve jsme se šli podívat do nově otevřeného Afrického domu, kde jsem si prohlédl taková vysoká zvířátka s dlouhými krky - prý se jim říká žirafy. No vypadal jsem vedle nich jako trpaslíček. Pak jsme se podívali na sovy, tygry, hyeny, papoušky, vodní ptáčky, želvy a další zvířátka. Všechno mě tak zmohlo, že jsem usnul a tak další zvířátka mi rodiče natočili na videokameru, abych si je mohl prohlédnout doma. Když jsem se vzbudil, najedl jsem se a navštívil jsem slony. Ty měly zase dlouhé nosy a veliké uši. Teda vůbec jim to nezávidím, protože jestli jim maminka musí čistit nos a uši jako mě, tak to musí být hrůza. Mě se to také nelíbí. Viděl jsem ještě hrochy, pelikány, podíval jsem se do dětského areálu, kde jezdil vláček a vozil děti, ale já jsem na něj ještě malinký, tak jsem se jen díval. Pak jsme také potkali děti jak jeli na malých ponících. Pak se mi taky líbili lachtani a tučnáci. Líbilo se mi, že umí krásně plavat a mají rádi vodu tak jako já. Ještě nesmím zapomenout, že jsem viděl v nově otevřeném pavilonu zvířata, která se nám lidem hodně podobají a dokonce tam jedna gorila, tak se jim prý říká, seděla jako člověk a spala a vůbec jí nevadilo, že za sklem je tolik lidiček. Pak jsme byli ještě v teráriu a pavilonu šelem a tak jsme si všiml, že lidé vůbec neberou ohled na zvířátka. U vchodu byla veliká cedule abychom je my lidé nefotili s bleskem, protože si teprve zvykají na prostředí ale lidem to bylo jedno a zvířátka bleskem strašili.

A protože se mi tam moc líbilo tak doufám, že mě tam rodiče vezmou až budu trošku větší a pak si je všechny prohlédnu ještě jednou. A kdyby jste se tam chtěli také podívat, tak zoologická zahrada v Praze má otevřeno denně a bližší informace najdete na stránce www.zoopraha.cz . Vstupné pro děti do 3 let je zdarma a pro dospělé stojí 60,- Kč. Krásnou zábavu.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.