tisk-hlavicka

Fotografka oslavuje svého 10 letého syna úchvatnými fotkami

26.3.2020 Klááára

Jediné rozhodnutí, které jsme udělali, že už NIKDY nepůjdeme do ordinace tohoto doktora.

Erin Witkowski je americká fotografka, maminka 4 dětí. Nedávno sdílela sérii svých fotografií, na kterých vzdává čest svému 10 letému synovi Gradymu a zároveň vzpomíná na jeden den před 10 lety: "Tento den změnil můj život navždy. Vzpomínám si na velký dřevěný stůl, v němž seděl doktor, a na vitráže, které byly za ním. Byl to zamračený den, ale měkké světlo procházelo okny a dotýkalo se mých očí. Gradyho nožičky mi kopaly v břichu a manžel mne chytil za ruku, abychom si mohli sednout. Ten den jsme zjistili, že náš syn bude mít Downův syndrom."

A dodala, že první slova lékaře (v katolické nemocnici) poté, co se posadili, byla: "Lituji, ale vaše dítě bude mít Downův syndrom. Máte 2 týdny na rozhodnutí..."

"Jediné rozhodnutí, které jsme udělali, že už NIKDY nepůjdeme do ordinace tohoto doktora, ani v té nemocnici nebudeme rodit."

Ve fotografiích použila fotografka Kintsugi. Kintsugi je japonská výtvarná technika, která používá lakovaný prach smíchaný s práškovým zlatem, stříbrem nebo platinou - nejčastěji se používá k opravě poškozených kusů keramiky. Tato umělecká technika také vychází z filosofie, kdy se s rozbitím a opravou zachází spíše jako s částí historie objektu, než s něčím, co se má zamaskovat. Opravené je hezčí, než originál. Fotografka použila Kintsugi k oslavě toho, co někteří vidí jako nedokonalost jejího syna.

Erin Witkowski na Facebooku přeje Gradymu k narozeninám:

"Ach, můj Grady. ŽÁDNÝ těhotenský test nemohl odhalit, že budeš mít ZLATÉ SRDCE, jsi ztělesněním RADOSTI a LÁSKY. Byl jsi k nám poslán, abys napňoval druhé..."

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.