| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Dvojčata a Downův syndrom

 Celkem 1 názorů.
 Almion 
  • 

Prenascan 

(23.3.2015 15:28:31)
Dobrý den paní Rulíková. Jsem lékařka a občas pročítám Vaše rady rodičům vícerčat. Již několikrát jsem v dotazech Vaší poradny narazila na obavy nastávajících rodičů, které vycházejí většinou ze "špatných výsledků testů na chromozomální vady" a na Vaše " doporučení " těmto rodičům ohledně amniocentézy. Které se vždy podobá Vámi výše uvedenému.
Paní Rulíková, když už si ve svých poradnách hrajete na lékařku a troufáte si radit i v těchto úzce lékařsky zaměřených dotazech, doplňte prosím své znalosti například o neinvazivní vyšetření výhradně z krve nastávajících maminek, které není pro jejich děti absolutně nebezpečné. Jmenuje se např. Prenascan a dokáže s velmi velkou pravděpodobností zachytit chromozomální vady dítěte týkající se Downova, Patauova i Edwardsova syndromu, což jsou nejčastější vady 21.,13. a 18. chromozomu. Tento test si bohužel dnes musí každý rodič platit sám, protože zdravotní pojišťovny jej bohužel zatím nehradí. Ale jistě by bylo vhodné nabídnout nastávajícím rodičům i tuto alternativu, namísto Vašeho doporučení aby nechodili na amniocentézu a doufali v narození zdravých miminek.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.