| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Jak zvýšit tvorbu mléka

 Celkem 3 názorů.
 Pavlína, Ondra 4a 1/2 měsíce 
  • 

Re: Nedostatečná laktace 

(18.4.2001 20:23:22)
Vážená paní Malíčková, určitě zavolejte paní doktorce! Když bylo Ondrovi asi 5 týdnů vypadalo to, že přestanu kojit. Byla jsem vystresovaná, malý pil skoro pořád, bylo málo mlíka. Poradili, ukázali co ano a co ne a výsledek? Ondra je plně kojené dítě a prospívá velmi dobře a to díky lince kojení.
 Darja, dcera 6 a půl měsíce 
  • 

Re: Re: Nedostatečná laktace 

(24.4.2001 11:14:37)
Milá paní Malíčková, měla jsem úplně stejný problém. Vznikl proto, že jsem dítě porodila císařem, dva dny ležela na JIPce, dítě mi noci nevozili vůbec a přes den každé tři hodiny a ne jak mělo hlad. Brzy mu dali lahvičku, protože mě se pouze mlezivo dostavilo až čtvrtý den. Žádné nalití prsou se nekonalo. Mléko se mi začalo tvořit, ale zoufale málo. Také jsem dělala vše, co jsem znala na podporu laktace, ale dítě přibíralo zoufale málo. (Měsíc jsem se snažila plně kojit. Dcera nedostala vůbec umělé mléko.)Nakojila jsem maximálně 40-50 ml. POté co jsem začala dokrmovat Nutrilonem jsem se snažila hodně odstříkávat. Dosáhla jsem až 120 ml. To ale vydrželo asi týden a pak šla produkce prudce dolů. Malá už se nechtěla chytat. Navíc jsem měla ploché bradavky a nevytvarovaly se ani kojením. Takže od druhého měsíce byla má dcera plně na umělé výživě. Svůj problém jsem konzultovala na horké lince kojení v Thomayerově nemocnici. I má matka měla tentýž problém u obou dětí. Poté, co jsem popsala co všechno jsem pro zvýšení laktace udělala, bylo mi řečeno, že se zdá, že patřím do toho malého procenta žen, které prostě mají málo mléka mám se nadále snažit kojit a když podávám Nutrilon, pak jinak než z lahvičky. Lžičkou, apod. Snad vám přímo na místě pomohou, ale pokud ne, zbytečně se netrapte. Kojení nemá být stresující, ale příjemná záležitost pro vás i pro dítě.
 Karin Malíčková 
  • 

Re: Nedostatečná laktace -Pavlíno, jak to bylo u Vás? 

(21.4.2001 10:46:54)
Milá Pavlíno,
na horkou linku kojení jsem zavolala, velmi milá paní mne vyslechla a usoudila, že jsem pro kojení udělala už všechno a že se tím nemám trápit, že kojení není povinné. Než definitivně hodím flintu do žita - zdá se mi, že ty jsi s chlapečkem měla podobný problém jako my. Co ti v Thomayerově nemocnici poradili? Kde jste dělali chybu? Kdy bylo po problémech?
Díky za odpověď
Karin

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.