| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Hydronefróza

Re: hydronefroza

Milá Evo,
byla jsem na tom naprosto stejně, jako Vy.Od poloviny těhotenství jsme jezdili pravidelně vždy jednou za měsíc na kontrolu do Centra lékařské genetiky v Českých Budějovicích, k MuDr.Čutkovi.
Navíc jsem 2x absolvovala kontrolu u Doc.Caldy.
Diagnoza byla - rozšířená ledvinová pánvička na leve straně. Měli jsme z toho veliký strach, ale podle odpovědí lékařů jsme pochopili, že tato diagnóza je v těhotenství dnes poměrně častá a že po porodu, tak, jak děťátko roste, si nakonec organismus sám poradí a všechno se upraví.(Screaning na tuto vadu se prý dělá teprve asi 2 roky, proto se o tom dříve vůbec nemluvilo).
Ničeho se tedy nebojte a věřte, že budete mezi těmi 90% případů, u nichž si příroda poradí sama.
Rozhodně je třeba po porodu pohlídat, aby Vás poslali řádově po měsíci na ultrazvukovou kontrolu (první se dělá automaticky už v porodnici).
My jsme teď ve fázi, kdy nás písecká nemocnice posílá příští týden na další vyšetření do Prahy. Měla by to být ambulantní záležitost, dceři zavedou kontrastní látky, izotopy, aby se přišlo na to, zda je tam nějaká mechanická překážka, která brání odtoku moči, nebo ne. Od toho se bude odvíjet další léčba.Pokud je tam nějaká překážka řeší se to prý operativně - údajně to představuje 1 týden v nemocnici, jde-li všechno dobře.
Budou-li Vás zajímat zkušenosti z našeho konkrétního případu, ráda Vám napíšu, jak to pokračovalo.
Zdraví Jana Kornerová.
Odpovědět
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.