| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Výuka angličtiny podle neurovědy

 Celkem 13 názorů.
 simiki+koťátko 03/07 


pouštění pohádek 

(31.7.2014 9:22:20)
když byla dcerka prtě, tak jsem pouštěla pohádky v angličtině a ve španělštině; o tomto jsem už slyšela a proto i pouštěla takové pohádky, není to žádná novinka :)
 reallife 
  • 

Pekná pitomost 

(31.7.2014 12:13:31)
"Sennzitivní období pro rozvoj jazyka je od narození do zhruba sedmi let. Během tohoto období mozek nasává řeč se všemi specifiky z okolí zcela přirozeně."

Taková kravina. Mozek je schopnej se učit v jakémkoliv věku, pokud má k tomu ideální podmínky a nikoliv systém našeho tupého zkostnatělého školství. Jak by se asi moch člověk pořádně naučit cizí jazyk tím, že se bude šprtat izolovaný slovíčka bez vazby na realitu a k tomu nějaké gramatické tabulky a z toho se snažit složit větu? Zkuste tak učit vaše narozený dítě a izolovat ho od běžné řeči jestli se takhle něco naučí. Jak by asi moch "nasávat" cizí řeč v prostředí, kde s tou řečí nepřichází přirozeně do kontaktu? Aspoň dneska v době internetu, kdy už se člověk může dostat i přirozené mluvené řeči téměř na jakékoliv téma se situace lepší, sice to není ideální ale rozhodně vám to pomůže víc než se perfekcionistiky učit nějakou gramatiku z knížek (vyzkoušeno). Tyhle řeči o tom, že "mozek je schopný se učit jen do určitého věku" aby tím ospravedlnili absolutní neschopnost našeho školství přejít na přirozené metody učení, mě opravdu vytáčí.
 Alenka v říši divů 


Re: Pekná pitomost 

(1.8.2014 8:03:17)
Zřejmě Vás článek dost rozčílil, když nepíšete ani správně česky.......
Nepíše se "MOCH", ale "MOHL" (dokonce se to tak ani správně neříká)
 reallife 
  • 

Re: Pekná pitomost 

(1.8.2014 15:33:01)
Česky zřejmě píšu, jinak byste mi byla asi těžko schopná odpovědět ~;) Když něco napíšu mým cílem je podat jisté sdělení, nikoliv dodržovat 100% pravidla českého pravopisu (kdybych je dodržovat chtěla, tak si pravděpodobně text několikrát přečtu a opravím, což není mým cílem protože se pouze snažím popsat svojí myšlenku, což se na obyčejných internetových diskusích obyčejně dělá). Právě tak se můžete divit tomu, jak to že jsou lidé, kteří sice perfektně ovládají gramatiku cizího psaného jazyka a z mluvené řeči nerozumí ani slovo.
 Simona 
  • 

Re: Pekná pitomost 

(1.8.2014 8:14:14)
Asi jsi to špatně pochopil (-la). Do sedmi let se mozek učí přirozeně, bez přemýšlení nad pravidly a gramatickými strukturami. Od sedmi let je tato schopnost výrazně snížena. - Nepíše se, že to nejde, ale čím je člověk starší, tím to jde opravdu hůř. (V článku je i nastíněno, proč tomu tak je.)

Reallife, napiš prosím, jak by sis představoval(-la) výuku jazyka na základní škole.

Jinak při přístupu 3-5x týdně (raději víckrát) je velká šance se naučit cizí jazyk i jinými metodami, než je ta popisovaná. Záleží hodně na motivaci.
 reallife 
  • 

Re: Pekná pitomost 

(1.8.2014 15:27:33)
"Od sedmi let je tato schopnost výrazně snížena."

A proč myslíš, že tomu tak asi je co? Že by právě proto, že ho v 6 - 7 letech zavřou do školy, kde se do něj snaží nahustit látku tím nejméně přirozeným způsobem jaký je snad v lidské společnosti vůbec možný? ~;)

Jak bych si představovala výuku angličtiny na ZŠ? No tak především bych si tu výuku nepředstavovala na žádné ZŠ nýbrž v reálným životě úplně stejně jako se učí mateřský jazyk. No a když už by nebyla možnost jak sehnat cizím jazykem mluvící lidi a byla by nutná jistá koncentrace dětí ve škole, i tak by se dal jazyk učit alespoň trošku "normálně". Například tak, že by si nějaká ženská začala povídat s dalšíma deseti dětma jenom anglicky (nikoliv, že by jim něco předříkala z před tabule). Mohli by spolu dělat všechny možné denní aktivity, jaké vás napadnou. Hrát si, skládat stavebnice, uklízet, vařit, umejvat nádobí, kresit, co vás jenom napadne, což by zabezpečilo i opakování stejných slov ze stejného "tématu" a při tom všem se prostě snažit nějakým způsobem dorozumět, a tónem hlasu, posunkama, jakýmkoliv způsobem. Člověk není robot a tak dokáže velice snadno rozpoznat o čem přibližně je řeč i když nerozumí jazyku. Třeba na něj párkrát zavoláte "Poď sem" a mávnete na něj jako když ho voláte a hned ví, co po něm budete chtít a při opakované činnosti si zapamatuje i dané slovo. Stejně tak budete jednoduchým způsobem popisovat činnost kterou právě děláte, předměty, které berete do ruky atd. na to se časem naváže i znalost dalších gramatických spojů. Nevidím důvod, proč by to nešlo. To bychom se ovšem samozřejmě museli vzdát nesmyslného známkování a sezení v lavicích, to připouštím. Ale když to chcete slyšet...
 simiki+koťátko 03/07 


Re: Pekná pitomost 

(2.8.2014 8:09:54)
Tady se ale nebaví o výuce na základce, ale o tom, že malé dítě poslechem si zažije tempo, intonaci jiných jazyků. Byl o tom i několika dílný dokument BBC. Něco na tom je, protože jak jsem byla s dcerkou vloni v UK tak neměla žádný problém porozumět a jednoduše odpovědět lidem. Dokonce jedna paní do ni v obchodě drsně nechtic strčila a malá se automaticky ozvala excuse me! A já jen koukala...
 reallife 
  • 

Re: Pekná pitomost 

(2.8.2014 10:59:07)
"Tady se ale nebaví o výuce na základce"

FTW??? Vždyť se mě ta druhá žena PTALA ať jí napíšu, jak si představuju výuku AJ na základce, tak jsem jí tedy podle jejího přání odpověděla.

Já se momentálně taky učím poslechem (i když jenom z internetu) jiné jazyky - jeden dosud úplně neznámý a taky se mi daří pochytit spoustu věci i po překvapivě krátké době a už dávno nejsem malý dítě ~;) Víc se k tomu nehodlám vyjadřovat.
 simiki+koťátko 03/07 


Re: Pekná pitomost 

(2.8.2014 23:18:50)
Učení poslechem je fajn :) a opravdu u malých prcků nejde o učení ale o takové "zaziti ".jen nevím co to je FTW?
 Lena 
  • 

proč zrovna angličtiny? 

(2.8.2014 15:10:16)
Už asi 100 let se ví, že člověk se nejlíp naučí cizí jazyk ( a to jakýkoliv), když ho slyší a opakuje. Tak nevím, co je na tom článku zajímavého.
 .Katka 


Re: proč zrovna angličtiny? 

(4.8.2014 18:26:46)
Protože jde o reklamu na jakousi agenturu, která vyučuje angličtinu (děti 0-6 let).
 Lena 
  • 

Re: proč zrovna angličtiny? 

(6.8.2014 20:56:12)
Aha.
 Filip Tesař 


Re: proč zrovna angličtiny? 

(8.8.2014 11:27:27)
Ne asi sto let, už když byla v 16. století sepsána první moderní evropská gramatika (francouzská), byla psána v opozici vůči do té doby zděděnému přesvědčení, že "jazyk se nejlépe učí prostým používáním". ~;((

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.