| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nakonec jsme oba ustoupili

 Celkem 20 názorů.
 Velbloudice 
  • 

Bože, péče o dvě děti 

(2.4.2013 12:26:51)
Bože, péče o dvě děti, a z toho se hroutí rodina? Takto velké děti už snad chodí do školky/školy, rodina finanční problémy nemá, tak co proboha řeší? Málokterý chlap se dokáže postarat o malé děti, navíc děvčata, tak bych prostě dělala program já a brala k tomu manžela, aby se účastnil, to je problém? Co by autorka dělala, kdyby bydlela na vsi a měla při malých dětech nadělat dřevo na zimu a ještě makat na zahrádce nebo kolem chalupy? Že takových rodin v Čechách je...
 Zuza, 2 kluci 
  • 

Re: Bože, péče o dvě děti 

(2.4.2013 13:42:34)
no tak jste se poplácala po zádech, jak VY byste na jejím místě byla určitě lepší, a teď si to znovu přečtěte a zjistíte, že to celé bylo o něčem úplně jiném...
 Lenka 
  • 

Re: Bože, péče o dvě děti 

(2.4.2013 14:29:09)
"Bože, péče o dvě děti, a z toho se hroutí rodina?"

asi jste článek vůbec nepochopila. Rodina se nezhroutila z péče o dvě děti....
 Kaca 
  • 

Re: Bože, péče o dvě děti 

(2.4.2013 16:01:23)
Příspěvek je o dohodě mezi dvěma lidmi, které mají společné děti, ale skončil jejich vztah. Rodina se nehroutí z péče o děti. Naopak to oba skvěle zvládli a napsali to sem kvůli apelu na partnery v podobné situaci. Aby se všichni snažili najít řešení přijatelné pro mámu, tátu a hlavně děti. Chápete? Jestli ne, čtěte znovu a pomalu.
 Horama 


Re: Bože, péče o dvě děti 

(2.4.2013 16:23:42)
Vzhledem k tomu, že celý článek byl o kompromisech při rozchodu manželů, je vaše reakce obdivuhodně trefná. ~a~
 Hana 
  • 

Re: Bože, péče o dvě děti 

(3.4.2013 11:33:00)
Tak jestli umím číst, tak: "Nároky časné péče o dvě dcery (dnes 4 a 6 let), potíže s adaptací manžela na české prostředí, ale i vzájemné neshody a rostoucí nezájem o společný život..." Čili péče o děti byla jednou z příčin.
 zuzabell 


Re: Bože, péče o dvě děti 

(8.4.2013 10:30:19)
Dobrý den, četla jste ten článek vůbec? Není to přece jen o péči o dětech, je to také o tom, že dva dospělí lidé musí najít rovnováhu mezi tím co chtějí a co mohou mít - protože to všechno ovlivňuje jejich další život a s ním i životy jejich dětí. Ohánět se tím, že někdo bydlí na vesnici a musí štípat dříví a starat se potomstvo - kde berete tu jistotu, že autorka článku nemá třeba nemocné rodiče kolem kterých se musí také ohánět? Nebo víte snad něco o jejím zaměstnání? Jak je v životě vytížená? Ten článek měl ukázat, že i když se třeba vzájemně štveme, vždycky je lepší řešit věci s čistou hlavou a bez emocí a dojít k závěrům, které nám neublíží - než aby nám soud, který o našich životech ale nic neví, nakazoval jak máme s životem celé "rodiny" naložit.
 Pruhovaná 


No... 

(2.4.2013 21:22:20)
Jak to tedy bylo? "Nakonec jsme oba ustoupili" nebo "Vlastně jsem nakonec ve všech bodech ustoupila"? Nějak mi tam chybí, v čem ustoupil ten manžel.

 nekázanka 


Re: No... 

(3.4.2013 7:52:49)
Nevrátil se do Francie, ale zůstal žít tady, bych řekla...
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


To, že se nevrátil do Francie 

(3.4.2013 22:27:10)
si mi rozhodně nezdá adekvátní ústupek, to je jakoby paní měla ústupek ten, že se neodstěhuje například do Anglie, když by její nový přítel byl Angličan... Paní ustoupila ve všem a moc nevidím stranu toho muže, v čem tedy ustoupil on. Dokázal se i on podívat na jejich vztah a děti jejíma očima.
Dost často mi to přijde, že je to více méně pořád ta žena, která ustupuje kvůli klidu v rodině....
 j. 
  • 

Re: To, že se nevrátil do Francie 

(3.4.2013 22:37:52)
tak to bych rekla, ze je obrovskej ustupek, ne? zustat v jinem statu?
 Zuzana+ 2kluci 
  • 

Re: To, že se nevrátil do Francie 

(4.4.2013 9:57:12)
Taky myslím, že je to velká oběť od toho muže. Zůstal kvůli dětem v cizí zemi, kde po rozvodu nemá žádné zázemí. Většina lidí má v takové bolestivé situaci potřebu vrátit se ke svým kořenům a širší rodině.
I to, že muž chtěl, aby děti chodili do francouzské školy, mi přijde v pořádku. Jsou to i jeho děti a přirozeně jim chce umožnit aspoň takovýto kontakt s jeho kulturou, když ta česká je obklopuje jaksi většinově.
Paní si vážím, že se dokázala oprostit od toho jediného svého pohledu na věc a vyjít na úkor vlastního pohodlí exmanželovi (a tím i dětem) vstříc..
 T 
  • 

Re: No... 

(3.4.2013 13:01:38)
Možná ustoupil i s prodejem bytu, bude vozit deti do skoly, platit jim ji,.... je fakt, ze to je takove nedopovezene.
Tady oba meli zjevne snahu se domluvit, byli dostatecne inteligentni a financne zabezpeceni, se zajmem o deti, rekla bych celkove snazsi vychozi situace nez je v rade jinych rozvadejicich se rodinach. Kez by to takhle slo u vetsiny pripadu...
 Irena 
  • 

Požadavky muže mi přišly OK 

(4.4.2013 9:43:25)
Mě požadavky muže nepřišly nijak přehnané, spíš naopak, tak jsem nějak nepochopila, proč autorka mluvila o studené sprše. Francouzská škola je pro děti přínos, zvlášť když je otec Francouz. Bude se jim to v životě hodit. Prodej bytu, většinový podíl.... to si byt pořídili před uzavřením manželství? Jinak je majetek nabytý za doby manželství bezpodílový, leda že by měli předmanželskou smlouvu? Jinak nevím, o jakém podílu by byla řeč, byt by byl napůl. Pokud chtěl byt prodat, tak asi proto, že si potřeboval sehnat bydlení a potřeboval na něj peníze, víc bych v tom neviděla. Podle mého kdyby ten chlap chtěl dělat potíže, zažádá si o svěření dětí do péče a odveze je do Francie. Podle mého nechtěl nic nepřiměřeného. Spíš autorka článku - nechat si byt, něco málo mu splácet (protože jak by to s 2 dětmi utáhla, že), auto a děcka by chodily do školy, kterou by vybrala ona. Chlap by se s dětmi stýkal 2 x měsíčně - přitom by přinesl oběť zůstat v cizí zemi a po rozvodu prakticky oholen o byt. Vím o jedné herečce, která si vzala Švéda, pak se rozvedli. Dcera je (nebo byla) ve střídavé péči, chvíli žije ve Švédsku a chvíli v Čr. Líta tam a zpět. Tomu říkám problémy. Takže paní sice ustoupila ve všem jak tady v diskuzi někdo napsal, ale spíš její představa o uspořádání po rozvodu byla dost sobecká.
 jaja + 2 


Re: Požadavky muže mi přišly OK 

(4.4.2013 12:29:47)
~g~ ~R^ ~g~
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: Požadavky muže mi přišly OK 

(5.4.2013 10:55:55)
Francouzská škola je zřejmě pro děti přínos, ale možná nebyla zodpovězena otázka kdo tam bude platit školné a kdo je tam bude přes celé město vozit.
Byt si třeba pořídili před svatbou, co by na tom bylo divného? Pokud už spolu před svatbou žili, možná si koupili společný byt a paní dala na koupi víc peněz, popř. možná zaplatila rekonstrukci, co my víme.
Pokud chce dětem platit drahou soukromou francouzskou školu, zřejmě má nadprůměrné příjmy a pak by pro něj neměl být problém zaplatit nájem, popř. hypotéku na nový byt. Tak proč prodávat starý byt, kde jsou děti zvyklé.
A pokud prodají auto, jak budou vozit děti do té francouzské školy?
Pokud by zažádal o svěření dětí do péče a odvezl je do Francie. No, vzhledem k tomu, že děti vyrůstají v Čechách, nedovedu si představit soud, který by mu toto posvětil. Nyní se razí trend, aby děti zůstali v zemi, v níž vyrůstali před rozvodem (a dle mě je to rozumný trend) a a že by český soud svěřil děti do výhradní péče otci-cizinci, to se mi celkem nezdá.
V případě rozvodu mezinárodního manželství je vždy v horší pozici ten, kdo je cizincem v dané zemi, to je úskalí těchto svazků a i mnohé Češky provdané do zahraničí by mohli vyprávět. Je to smutné a asi s tím nejde nic dělat. Na druhou stranu, pokud by otec-cizinec odjel do zahraničí, zřejmě by z něj paní obtížně dostávala výživné na děti.
 chalibda 3 puboši 


proč rozvod? 

(6.4.2013 23:39:33)
Pochopila bych rozvod, pokud by se tatínek chtěl vrátit do Francie, ale pokud zůstává tady, není rozvod zbytečný luxus? Možná to chtělo místo mediátora dobrého manželského poradce. Pokud jsou oba natolik rozumní, že spolu dokáží inteligentně vyřešit rozvod, přijde mi, že by se dokázali i nerozvést.
 Eliška 
  • 

Ten příběh je vymyšlený 

(12.12.2013 3:55:22)
Všichni, komu připadá tento příběh neúplný nebo nenašli v čem udělal kompromis otec - myslím, že je to z toho důvodu, že je vymyšlený. Někdo se snaží ukázat, jaká idylka to je, když budete ve všem ustupovat a jak budou všichni spokojení. Jediný, kdo má dnes v tomhle státě práva, je totiž otec. Ženy jsou jen od toho, aby děti porodily a tím jejich práva končí. Bohužel praxe je taková, že když tatínkovi svých dětí podepíšete dohodu k rozvodu (když se chce rozvádět on, protože chce žít s jinou) a jednáte přesně podle návodu v tomto článku (=ustupovat), tak pak děti skončí tak, že cestují ve všední den z města do města autobusem, jsou unavené na přípravu do školy, což se projeví i o víkendu. OSPOD Vám řekne, že dítě je povinno jít k otci i s teplotou (jenom proto, že otec se vzteká, že má svá práva - což samozřejmě má, ale kde je právo dítěte se vystonat?), soud vás pošle k psycholožce (navíc alkoholičce)na rodinnou terapii, která opakovaně není v ordinaci, když jste k ní objednáni, ale protože musí napsat zprávu k soudu, tak ji napíše ve smyslu, že děti jsou pod silným vlivem matky, protože s ní jsou více (ani slovo o hrubém chování otce). Naškrábe to rukou, že to ani není k přečtení. Když dostane z polikliniky výpověď, tak vás roztomilý tatínek napadne u soudu, že terapie u psycholožky skončily kvůli Vám (protože jste se s ním snažila rozumně domluvit na výběru jiné psycholožky pro rodinné terapie, které by se konaly) a ještě po Vás požaduje pokutu (měl mít samostatné setkání sám se synem, ale termín s ní nebyl schopen domluvit 2 měsíce a nakonec doktorka stejně nebyla v ordinaci). Soud nás poslal na další rodinné terapie k rychlokvašce terapeutce bez vzdělání, která vedla jen ke zhoršení postoje dětí k otci - takže mi soud vyměřil 5.000,- Kč (a to bych ještě měla být vděčná, protože otec se opakovaně domáhal horní hranice 50.000,-). Nejen stát se obohacuje na dětech (co za těch 5.000,- mohli mít ! - takhle šetříme, nebudu mít na zaplacení kroužku pro děti a já jím jen rohlíky), pěkně se napakují také advokáti (ponoukají otce, aby neváhali a podali návrh na svěření dítěte do své péče, místo toho, aby je trošku usměrnili a řekli jim, že práva mají všichni zúčastnění), rodinní terapeuti (bez odborných znalostí pro práci s dětmi) a soudní znalci (platí se od 20. do 70.000,- Kč - ale jak mi řekla soudkyně: "A já vezmu toho nejdražšího") - takže nás čekají soudní znalci a bydlet pak půjdem asi pod most. Ale ne, pak mi stát vezme děti z péče, protože tatínek je může lépe finančně zajistit. Ale že by jim někdy zavolal, jak se jim daří nebo když jsou nemocní? Ne, on má svá práva, která bude prosazovat, protože je prostě má. Jenom on. A stát vesele vtahuje děti do konfliktů, vyslýchá je u soudů, nemají právo ani na klid v nemoci a nemají právo ani na zajištění podmínek pro přípravu do školy. Dokonce jsme i musely přestat chodit na fotbal a najít jiný kroužek, protože tatínek trval na všedním dnu, kdy měli tréninky (jiné dny má totiž on své aktivity - a na to má přece právo, že?).
 Ivana 
  • 

Re: Ten příběh je vymyšlený 

(11.6.2017 13:01:13)
Musím dát zcela zapravdu. Prožívám něco velmi podobného.. .mám dojem že můj život je špatný sen .. .akorat se z něj nedá probudit
 Katka, dvě dcery 
  • 

Re: Ten příběh je vymyšlený 

(12.11.2017 23:51:36)
Souhlasím s Eliškou. Jsme na začátku rozvodu, ale už teď vidím, že tatínek, který dosud neplnil žádné nutné nudné povinnosti a najednou po 12 a 9 letech od narození dcer se chce začít starat jako maminka, má od OSPODu, různých krizových center pro rodinu, soudu a pod. prostě zelenou. A že máma pro ty děti dělala první poslední, zůstávála s egoistickým despotou jen proto, aby dětem zůstal úplný domov, tak ta se pak odvrhne jako kus odpadu. Ne tedy pouze tím mužem, ale i státem. Jako v muslimských zemích.
A co hůř, milující dcery, které na mě doslova visely se najdnou můžou zbláznit z tatínkova zájmu a pozornosti a jsou nadšené když můžou být s ním. A já nevím, co mám bez nich dělat, co mám dělat s přemírou času, když jsem jej veškerý s láskou a pocitem štěstí věnovala jim. Prý má začít žít svůj život - říkají ti, kteří mi to od jejich narození vlastně neumožnili a já to teď neumím.
A máme nakročeno na střídavku (kterou jsem nechtěla), ale chce ji můj muž a holky taky. Ale co já mám dělat bez mých holčiček?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.