| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Z cesty! Uklízím!

 Celkem 18 názorů.
 liška 


a mám alibi :-) 

(28.5.2012 11:37:14)
super!

jednou týdne uklidit? chachá! to mi nikdy nevyjde, tedy nevyjde mi nikdy udělat všechno, vždycky jen část, tedy se dostávám do tak třítýdeního cyklu :-)

takže jsem vyrovnaná! no to je super! to musím přeposlat mámě, doma se uklízelo a uklízí jednou týdně a běda, kdyby se neuklidilo :-) ze stavu mojí domácnosti pochopitelně šílí ... :-)

a že jsou potomci ovlivněni riutály doma vyžadovanými a praktikovanými? ani smykem! po každém jídle musím říkat, ukliď po sobě ze stolu a tak podobně, jako by hrách na stěnu házel. ve výsledku si musím počkat, dokud nevykoná, co se od něho žádá a příště je to nanovo. naprosto nezasaženi mými požadavky :-)
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Re: a mám alibi :-) 

(28.5.2012 14:20:53)
Olgo liško - vydrž. Ono se to ovlivnění projeví nejvíc, až budou mít potomci vlastní domácnost... Mám spolužačku, celé 4 roky, co jsme spolu seděly v lavici, pořád nadávala na mamku a babičku... Něco v duchu: "U nás je to jak u blbejch, jen položí vysavač mamka, už ho bere bebička. U nás se gruntuje třikrát do týdně a kdyby máma jeden den nevytřela kuchyň, tak si myslí, že sae přestane točit zeměkoule."
Teď je tato spolužačka už cca 25 let vdaná, má dvě děti a kdykoliv jí volám, tak uklízí.... Když byly její děti malé, měli sobotní a nedělní rituál že vyjeli ráno po snídaní do shoping-centra a tam strávili celou sobotu - nákupem, posezením v restauraci u oběda a odpoledne třeba kino. V neděli obdobně, jen ten oběd byl u jedné z babiček a pak posezení u ní.... Když jsem se ptala proč, bylo mi řečeno, že si v pátek uklidí a kdyby byli doma, tak by tam holky udělaly děsný binec....
S. ~b~
 štěpánkaa 


Re: a mám alibi :-) 

(28.5.2012 14:50:11)
na mě šílení mojí matky rozhodně nevratné stopy zanechalo. Uklízení nesnáším a pokud možno nedělám, resp. dělám je to co nejvíc bije do očí. Spoustu činností deleguji na děti. Ani mě nenapadně DENNĚ utírat prach a zametat nebo vysávat - jak po mě bylo matkou vyžadováno. Nejsem magor, ani po dětech takové věci nechci, ale občas na uklizení jejich bince trvám,.... tak uvidíme~d~~d~~d~
 Hilly. 


Re: a mám alibi :-) 

(28.5.2012 15:51:37)
Někdy mám pocit, že je ta uklízecí mánie spíš důsledkem omezeného pohledu na život, nedostatku koníčků, zájmů. Rodina, co pravidelně jezdí na výlety, čte, něco doma tvoří fakt takto čas neztrácí.
 Winky 
  • 

Re: a mám alibi :-) 

(28.5.2012 18:36:46)
jj, ctím Murphyho zákon že čisté prádlo a čisté nádobí se narozdíl od špinavného zásadně nehromadí :-)

Vytírání podlahy je tak trochu marná práce :-) a na rozdíl od vaření nemá hmatatelné výsledky :-). Nechci shnít ve špíně, ale bez mučení přiznávám že nemám ambice udělat o píď navíc domácích prací než je nezbytně nutné...
 Ropucha + 2 


Re: a mám alibi :-) 

(28.5.2012 19:08:31)
Hilly, myslím, že to je spíš o povaze. Znám milovnice pořádku, které rozhodně nemají omezený obzor a nejsou to žádné "domácí slípky", ale jsou akční a stíhají všechno. A pak znám i takové, které opravdu nic kromě domácnosti nezajímá, a stejně tak bohémské jedince, které zase zajímá všechno možné kromě té domácnosti :-)
 Eilatt 


Re: a mám alibi :-) 

(28.5.2012 20:13:47)
Hilly
to si taky myslím. Kdo má hodně zálib a aktivit, tak nemůže přehnané uklízení stíhat, ledaže by měl paní na úklid a nebo jel nocovky. Jsem na tom podobně, uklízet nestíhám, protože mám koníčky, jsme hodně aktivní rodiny a do toho máme malé děti, úklid je pak nutno odsunout na vedlejší kolej.
Moje zkušenost je taková, že velkou zálibu v úklidu mají spíše ti, co se v životě jinak spíš nudí, ale určitě to nemusí platit 100% pro všechny.
 vertigo 


Re: a mám alibi :-) 

(28.5.2012 21:52:23)
Souhlas ~x~ Konečně článek, díky kterému nemám pocit, že jsem nějaká divná, když každý den neperu 3 pračky a neutírám prach. Uklízím dle potřeby a řídím se heslem "bordel v bytě, šťastné dítě". Mám známou, která má 7-měsíčního syna a je nešťastná z toho, že díky péči o něj a pracovní vytíženosti manžela nemá v poslední době čas na to udělat něco doma. Což nechápu, já jsem si spíš vždycky stěžovala, že nemám čas na sebe, něco si v klidu přečíst, zkouknout nějaký film atd. Úklid je pro mě v prioritách někde vzadu a troufnu si říct, že si žijeme jaksi pohodověji než rodina té mojí známé.
 Elíláma 


Re: a mám alibi :-) 

(29.5.2012 8:54:12)
no, to objevili (v článku Ameriku, že se nemá nic přehánět... gratuluju ~8~
 liška 


Re: a mám alibi :-) 

(29.5.2012 9:17:12)
objevili, neobjevili. mě a všechny ostatní v komentářích článek potěšil :-) tady nejsme na akademické půdě, abychom objevovali. jsou tu rozhodně horší bláboly, viz. např. dnešní článek o psychomedikaci v DD ... t
 Elíláma 


Re: a mám alibi :-) 

(29.5.2012 10:03:57)
to je taky fakt ~t~
 liška 


Re: a mám alibi :-) 

(30.5.2012 11:01:19)
:-)
 angrešt 


Re: a mám alibi :-) 

(29.5.2012 11:56:31)
Hilly, to spíše naopak. Lidé opravdu velmi aktivní si dovedou život zorganizovat a není pro ně problém zvládnout k tomu i úklid domácnosti.
Nepořádnost je úplně jiný atribut osobnosti než zájem o koníčky. Možná spíše chodívá nepořádnost ruku v ruce s leností - a to nejen leností tělesnou, ale i leností duševní, která se může projevovat i malým rozsahem zájmu o cokoli včetně koníčků.
 Luciex 


Uklízím ráda 

(29.5.2012 13:46:30)
Překvapuje mne celkem jednostranný pohled. Ctím to, že každý to má jinak a znám dost lidí, kteří mají doma pěkně uklizeno, protože se jim tam žije lépe a zároveň mají i hodně zájmů a jsou vyrovnané osobnosti..Já uklízím ráda, baví mě to, mám hodně zájmů, které jsem musela trošku zredukovat, protože den má jen 24 hodin..Mám kolem sebe ráda krásu, takže si vezmu aromateraputický čistič a pak se těším z toho, že je vše kolem nás pěkně srovnané, čisté a voňavé. Když je člověk aktivní, v pohodě stíhá dost věcí..~;((
 Pavla 
  • 

Re: Uklízím ráda 

(29.5.2012 18:29:48)
Přesně tak, také mám ráda kolem sebe pořádek a vím kde co najdu a když každá věc má své místo. S dětmi je to horší, ale učím je od mala, že když něco použijí, zase to vrátí odkud vzaly. Samozřejmě, že je někdy boj, nemůže se najít to a to. Co se mě konkrétně týče, ráda větrám peřiny a převlékám je. Uchylka!!
 Theend 


Re: Uklízím ráda 

(29.5.2012 19:40:41)
Taky mám ráda pořádek a když mají věci své místo. Akorát se mi toho v životě nepodařilo dosáhnout. V článku je zmíněno, že s dětmi se uklízí víc - no, jak se to vezme. Určitý borčus po nich, to ano. Ale podlahy třeba ne, ani prach - to prostě nestíhám. Spíš bych řekla že s dětmi BY BYLO POTŘEBA UKLÍZET VÍC ... V reálu se u nás občas stává, že některá místnost je vytřena třeba až po třech týdnech, což, uznávám, nestačí. Okna nejsou mytá dva roky. Ale lépe to neumíme, osobně nejraději trávím čas s dětmi venku a doma se kolem sebe moc nerozhlížím. A když je hnusně, uklízím.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Uklízím ráda 

(5.6.2012 9:18:20)
neuklízím ráda, ale mám ráda kolem sebe pořádek. Jelikož manžel je na tom stejně a máme dvě malé děti.... tak jsme to vyřešili paní na úklid. Chodí v pátek dopoledne, zvládne základní úklid + něco navíc, okno, umýt dveře, já se vracím z práce do uklizeného, voňavého.
O víkendu tím pádem máme čas jet někam ven (ano, jedině tak je i v neděli večer u nás ještě celkem jako u lidí 8-))))), ještě tak na někoho předelegovat žehlení.....

Jelikož je pořádek věc nestálá a pomíjivá, nehodlám si tím kazit život, starostí mám i tak fůru. Každý to má tak, jak si to udělá. Například moje sousedka nemá prakticky žádné koníčky a vždy mě dorazí větou, jak si krásně zauklízela ~8~. Prý to má místo pohybu. Tak to já raději jdu na procházku...
 iris 
  • 

Re: a mám alibi :-) 

(31.5.2012 22:46:54)
Naprosto souhlasím. Častokrát jsem slýchávala od kamarádky, že nemůže jít s dítkem na hřiště do bazénu apod., protože musí vyčistit okna. to by člověk i pochopil, ale proč je čistí každý týden, to mi hlava nebere.je pravda, že já nyní vidím velké srovnání, dřív jsem žila ve městě, takže se pořád něco podnikalo a ten úklid byl jaksi tak mimochodem, samozřejmě se uklízelo, ale člověk to bral jako nutnou činnost, co je třeba udělat a hurá někam s dětmi vyrazit. teď bydlím na venkově, kde chcípnul pes a taky občas sklouzávám do linie, že si na otázku : Co dneska budu dělat v duchu odpovím, no nejdřív vysaju, vytřu a pak bych měla žehlit. ..... a jiná činnost v odpovědi není. a sama jsem na sebe naštvaná, že si takhle odpovím.ale je to tím prostředím , není kam jít, za kulturou daleko, beznín drahý ....je to děsný. co člověka všechno ovlivní. nakonec sice nějakou činnost vymyslím, ale je to složitější a to uklízení pak člověk vnímá jako náhradní program. a ne jako vedlejší činnost.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.