| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

 Celkem 4 názorů.
 Mgr. Veronika Adamcová 
  • 

Podpora otevřenému dopisu 

(25.8.2000 10:21:04)
Vážená paní Štromerová,

jednoznačně podporuji Vaši iniciativu, kterou jste se rozhodla reagovat na to, jakým způsobem se vedení Bulovky snaží prezentovat celou situaci kolem CAPu. Jsem toho názoru, že pokud se tak ještě třeba nestalo, Váš otevřený dopis by měla obdržet také důležitá média v našem státě, aby se co největší části veřejnosti dostalo informací také z druhé strany, ze strany porodních asistentek CAPu. Pan primář Blovský by rozhodně měl, chce-li si zachovat vstřícnou image, na Váš otevřený dopis odpovědět taktéž veřejnou formou. Viděla jsem dne 17.8.2000 vystoupení p. ředitele Martínka v České televizi. Jeho "uklidňovací" tvrzení se podstatně rozcházela s fakty, která o současném stavu v CAPu přinesla Vaše kolegyně p. Konigsmarková. Musím ocenit, s jakým klidem a rozvahou dokázala mluvit. Pan Martínek se snažil, stejně jako primář MUDr. Blovský ve svých prohlášeních, která jsem si předtím přečetla zde na Rodině, celou věc vykreslit jako sice nepříjemnou, nicméně řešitelnou přijetím nového personálu. Snažil se působit dojmem řídícího pracovníka, který má situaci pod kontrolou. Jak podivně však tedy vyzněla jeho slova o tom, že ho mrzí, že o celé záležitosti s potížemi kolem CAPu nevěděl. :-OO Je vůbec možné, aby ředitel instituce, kterou spravuje, nevěděl, co se v ní děje ? Obzvlášť, když problémy začaly být zřejmé nejméně od května tohoto roku ? Těžko najít cokoli kladného v jeho postoji, když ještě 17. srpna se postavil do role toho, který nebyl informován. Připomíná mi to úsloví o tom, že nikdo není hluchý tolik jako ten, kdo nechce slyšet. Anebo prohlášení Václava Klause coby ministra financí a později předsedy vlády o tom, že nebyl informován, že česká ekonomika se propadá. Kdo by tedy měl být informovanější ?
Záležitost smutné situace CAPu na mě osobně působí nejvíce dojmem, že závist a konkurence vládne všude, bohužel i ve zdravotnictví. Pokud to nebylo známo panu řediteli, pak určitě bylo známo primáři Blovskému, jakým obrovským tempem roste zájem budoucích maminek o využití možnosti přivést svoje miminko na svět právě v CAPu. Na jaře tohoto roku již bylo jasně zřejmé (a Vy sama, paní Štromerová, to v jedné ze svých odpovědí na dotazy v tom smyslu píšete), že do budoucna již kvůli obrovskému zájmu i mimopražských maminek nebude možné, aby CAP fungoval tak, jako doposud. Z toho se dala vyvodit jeho potenciální expanze, pokud by CAP získal další asistentky. A umím si představit, že z pohledu někoho může být takto rozbujelé původně pouze na české poměry "experimentální" oddělení nežádoucím nádorem. Pak již lze velmi snadno vytvořit asistetkám CAPu takové pracovní podmínky, aby toto oddělení samo zkolabovalo. Aby rostoucí zájem o ně byl pro ně smrtelný. Vybavují se mi slova osobnosti české hudby, pana Jiřího Bělohlávka. Ten v jednom rozhovoru na dotaz, jaké podmínky jsou v Čechách vytvářeny mladým talentům, odpověděl: "Obávám se, že v české povaze je stále přiliš zakořeněno: Jen aby nám ten mladej příliš nevyrost!"
Je to velmi skličující. Z reálného pohledu mě však napadá jediné řešení - pokusit se vybudovat CAP č. 2. Tam, kde získáte větší podporu, zázemí i jistotu. Se získanými zkušenostmi (dobrými i špatnými) budete již mnohem silnější. Umím si představit, že po právě prodělaných zkušenostech to může být těžko představitelné. Představa znovu hledat zázemí, sponzory... Věřte mi ale, že by to nebyla námaha zbytečná. Nejen já, ale domnívám se, že i většina potenciálních maminek, je na Vaší straně.

Hodně síly a štěští Vám i Vašim kolegyním z CAPu přeje

Veronika Adamcová

 Iva, 1 dítě, druhé v 16. týdnu 
  • 

K otevřenému dopisu 

(27.8.2000 23:24:11)
Vážená paní Štromerová,
Mám pocit, že bojujete proti ješitnosti lékařů, kteří se možná cítí ohroženi popularitou porodů bez jejich účasti.
Věřím a doufám, že najdete tolik síly, abyste začali znovu a jinde. Existují snad i lékaři, kterým jde především o děti narozené bez stresu. Je mi upřímně líto, že jinde než v Praze se o to asi pokoušet nebudete.
S úctou
Iva Brandejsová
 Jana, 1 dítě 13měs. 
  • 

Podpora Otevřenému dopisu 

(28.8.2000 21:49:17)
Vážená paní Štromerová,
je smutné, že boj Váš a Vašich kolegyň za zachování bohužel ojedinělého centra pro "svéprávné" maminky se táhne už tak dlouho!! Je neoddiskutovatelné, že CAP je užitečný a potřebný a mělo by jich být v republice deset.
Podporuji Vás a přeji Vám pevné nervy a sílu.

Jana Kultová
 manželé Němcovi, syn Vavřinec *28.8. 
  • 

podpora otevřenému dopisu - vedení FN Bulovka lže !!! 

(3.9.2000 15:30:56)
Podporujeme dopis Z. Štromerové a dodávám , vedení FN Bulovka lže všem, rodičům, médiím a pravděpodobně i samotným asistentkám. Měli jsme termín porodu 18.8. 2000 a chtěli jsme rodit v CAP. Absolvovali jsme kurz a těšili se na porod v milém prostředí. Protože jsme tento kurz abslovali v červnu jako jedni z posledních, máme dojem, že jsme měli možnost nahlédnout do jádra všech problémů. Samozřejmě , že nás to pálilo, protože nikdo si asi nedokáže představit nejistotu, ve které jsme se nacházeli. Na každém kurzu jsme dostávali jiné informace. Chvíli to vypadalo, že se vše uklidní, potom nám bylo oznámeno, že CAP nebude již v srpnu fungovat a další týden, že provoz bude zajištěn na 50 %. Představte si, že čekátě miminko a modlíte se abyste se s porodem vešli do toho " správného dne". Vše pro nás vyvrcholilo tím, že naši prátelé a zároveň kolegové z kurzu jeli přímo k porodu do CAP, kde jim primář oznámil, že CAP je z hygienických důvodů uzavřen, takže museli jít rodit na klasický sál, tedy na ten, kterému se chtěli vyhnout a proto šli do CAP. O to více mě zarazila debata v Tv pořadu "21" o cca 4 dny později, kde ředitel FN Bulovka všechny informoval, že CAP funguje normálně dál a snažil se problém převést do jiných souvislostí. Jestli nic jiného, tak toto je podle mého otevřená lež, kterou se vedení FN Bulovka veřejnosti směje do očí způsobem dnes bohužel velmi obvyklým. Ale nás nezajímá, že je obvyklý, nás zajímá, že se jedná o prachsprostou lež a zlo a proti těm je třeba bojovat. Bohužel se domníváme, že CAP jako takový již na Bulovce zanikl a že obě strany konfliktu již asi nebudou schopny se dohodnout. I z tohoto důvodu jsme nakonec zvolili porodnici ve Vrchlabí, která je dle naší zkušenosti lepší alternativou k CAP a to zejména z toho důvodu, že všichni (lékaři i porodní asistentky) tam společně táhnou za jeden provaz. Velmi pozitivně se to odráží i na celkové atmosféře. Navíc v současnosti nabízejí mnohem víc než CAP i v "klidných" dobách a proto můžeme všem jen vřele toto zařízení doporučit. Myslím, že není třeba se obávat velké vzdálenosti např. od Prahy (náš případ), protože porodnice nabízí nadstandartní pokoje, kde mohou bydlet společně oba manželé a to i před porodem. Přejeme Vrchlabí dlouhý život a pevně doufáme, že nezůstane jen u něj, v budoucnost CAP na Bulovce tak jak fungoval však již nevěříme.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.