| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem kojila aneb Na cestě

 Celkem 11 názorů.
 Marketa [3 deti] 
  • 

Pískavice řecké seno  

(21.3.2011 10:15:52)
skoda ze ve clanku o nem neni napsano vic...
 koxtry 


Re: Pískavice řecké seno  

(21.3.2011 10:29:16)
že je pískavice skvělá na mléko vím, ale že je dobrá na udržení hezkého poprsí, to slyším prvně. Už se pro ní řítím do bylinkářství, jinak mi po 3 dítku zbydou místo prsou kokršpanělí uši ~:-D. Díky za tip.
 mil007 


Re: Pískavice řecké seno  

(21.3.2011 11:59:49)
Moc hezký článek,ze kterého dýcha pohoda ,klid a pokora k přirozenému způsobu života.~x~
 k2n 


Re: Pískavice řecké seno  

(26.3.2011 12:55:59)
Souhlasím, nádherný, milý článek - takových víc.
A myslím, že se teď hodně zvedne poptávka po pískavici :-).
 Osamělá 


Re: Pískavice řecké seno  

(21.3.2011 19:44:54)
Znám a je fajn, používám ji jako koření, pomáhá i na odhlenění ~;) V jídle mi hrozně chutná její chuť ~3~
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Pískavice řecké seno  

(22.3.2011 15:19:35)
http://www.cajovydum.cz/peruanskebyliny/eshop/0/3/5/1875-Piskavice-recke-seno-mlete-50g
 Zuzule 
  • 

Díky za zajímavý článek. 

(28.3.2011 14:06:37)
Líbí se mi na něm, že kojení berete jako přirozenou věc a že jste byla ochotná kvůli němu překonat hodně překážet. Osobně ale se dvěma věcmi nesouhlasím. Je to kojením starších dětí na veřejně exponovaných místech, podle mě patří domů do soukromí. Samozřejmě, když je to miminko, které kojení potřebuje k jídlu, je to něco jiného. Ale i tak bych ani mimčo nikdy nekojila v dopravních prostředcích, v divadle a v krematoriu mi to přijde nevkusné. Prostě odejdu někam do soukromí. No, a to chození bez podprsenky mi taky nepřipadá úplně společensky přijatelné. Osobně nemusím vidět bradavky cizí paní pod trikem. Toť můj příspěvek do diskuze. Co na to ostatní?
 Katuka+Vítek11/06+Danek10/09 


Re: Díky za zajímavý článek. 

(29.3.2011 13:31:26)
V divadle jsme tedy opravdu nekojili, děti beru na místa úměrná jejich nikoli mému věku. Od zhruba 9 měsíců jsem kojila ráno, pak až odpoledne a večer a v noci. Tudíž jsme vše zvládali v soukromí a pokud jsme byli na výletě, tak v přírodě nebyl problém. Vždy jsem chtěla mít, alespoň jakési soukromí nebo jsem vše činila poněkud nenápadně. Ani nebylo poznat, že mám dítě u prsu.
Taže s příspěvkem k článku souhlasím ve všech bodech.
 sušenky 


Re: Díky za zajímavý článek. 

(30.3.2011 22:55:46)
Já také beru kojení jako přirozenou věc a kojím víceméně všude, ale ty extrémy typu v MHD, krematorium, kino... no to si neumím představit, nejenže by mi to přišlo nepohodlné, ale i zvláštní až divný a moje malá by se určitě v klidu nenajedla. Ale sednout si na lavičku v parku nebo nakrmit mimčo v kavárně mi problém nedělá vůbec. Starší dcerku jsem odstavila po ukončení prvního roku - 1. nechtěla jsem, aby si sama chodila pod tričko, 2. bála jsem se pak obtížného odnaučování kojení, 3. byla jsem ve 3. měsíci druhého těhotenství a potřebovala jsem si odpočinout. Druhou plánuji kojit minimálně do věku 1 roku, uvidím, jak nám to potom bude vyhovovat :-)
 Katuka+Vítek11/06+Danek10/09 


Také jsem měla 5 ti kilového broučka 

(29.3.2011 13:27:08)
Můj první syn měl také pět kilo. Když na mě prvně otevřel svojí pusu, hladovou, měla jsem pocit, že mi spolkne prso celé. Narodil se CS a já jsem po celodenním rodění usnula jak špalek. Ne tak můj obík. První pití odmítl, ale o půlnoci bořil porodnici řevem, že má hlad. Naštěstí jsem rodila v požehnané době a dostal trochu UM. Takto jsem ho došťouchávala ještě asi čtyři dny, než jsem mu začala stačit s vlastnímí zásobami. Protože měl velkou pusu, ale ne smrtelný hlad, žádné komplikace se nekonali a já se divila, co kdo s těmi rozpraskanými bradavkami má.
U druhého syna, jsem si již vše "vychutnala" i s laktačními krizemi. Celá rodina lehla chřipkou téměř prasečí a já jsem veškerou energii potřebovala, abych se také nesložila. Takže mléka bylo pomálu, syn sál jak říčný a já byla jak zpuchřelá guma. Ale také jsem vytrvala.
Co jsem vyzkoumala : Dobře mě pomáhala genciánová violeť a větrat. Dále na vše se vykašlat a kdykoli syn spal, jíst a pít a tak pořád dokola. Odstříkat po pití ještě trošku, aby příště bylo o tu trošku víc. Nalitá prsa připravit před pitím teplou žínkou a odstříkáním.
Prvního syna jsem odstavila, když jsme čekala druhého. Ve dne na pití zapomínal a v noci jsme si dali závazek, že to nejdřív zkusíme jen s vodou a když by to jó nešlo, tak pak mlíčko. Nakonec jsme to zvládli.
 Lucka Jiříčková, 2 dcery 
  • 

Pískavice řecké seno 

(5.4.2011 13:01:04)
moc by mě zajímalo, v jakém množství se má pískavice užívat a po jak dlouhé době užívání se dostaví účinek...myslím ve zlepšení laktace?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.