| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Když se rodiče navzájem pomlouvají

 Celkem 17 názorů.
 Louise 
  • 

Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 8:33:01)
Nezlobte se na mě, ale tohle je tak totálně nekonkrétní, že nevím, k čemu tu ten článek je..
 Amina 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 9:30:18)
Taky mi smysl a obsah nějak uniká.
 Ines 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 10:21:30)
Tak partner se chová k ženě hnusně a dítě proti ní manipuluje a žena to má napravit tím, že "nastaví svoje hranice".
Sakra, ale jak??? Řekne muži, že jeho chování se jí dotýká a že s ním nesouhlasí, dozví se že to není pravda, popř. že si podobné chování zasluhuje, protože dělá to či ono.
A protože ho nemůže vzít přes hlavu palicí, tak se situace nezlepší nebo taky zhorší...
Na návrh na návštěvu u psychologa se dozví, že on není cvok, že psychologickou (psychiatrickou) péči potřebuje ona, že ona je ta špatná...
A odejít nelze, protože otec dítěte udělá všechno proto, aby dostal dítě do péče.
A žena je v pasti.
Co s tím?
 mamina79 


Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 10:26:56)
Taky jsem se z článku nedozvěděla, co že se tam vlastně děje, tak to je pak každá rada drahá. Protože dítěti je 13 let, zřejmě by si mohlo už rozhodnout, s kým chce bydlet. Matka by se nejspíš měla pokusit dostat dítě na svou stranu. Nevíme ale, jak otec popouzí apod., takže nemůžeme říct, jak by to měla udělat.
Dítě má určitě nějaké koníčky, tak třeba přes ně? No fakt nevím, já doufám v to, že u nás by k tomu nedošlo, protože mám odmala s dcerou úzký vztah a dost se jí věnuji, takže myslím, že by k otci natrvalo jít bydlet nechtěla, ale nevím, kdyby ji třeba začal uplácet drahými dárky, jak by se zachovala.
 Jája 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 11:31:14)
To se lehce řekne a těžko dělá. Otec může dítě popouzet už jen tím, že dítěti nakecá, že matka pracuje, ale dítěti odmítne kupovat kdeco. To zabere naprosto spolehlivě. Dítěti je fuk, že máma zaplatí nájem, když ono za ty prachy chce hifivěž, plazmu a nového mobila. Dítě by ty prachy přece utratilo daleko smysluplněji než nějaká ustaraná máma, že? Taky by se hodil chlast a pařba s kamarády...
Jo, brigáda? Aby věděl, jak se prachy těžko vydělávají? Ale tam po něm chtějí práci a dostane možná paďasa na hodinu, za to má puboš vstát z postele? Si děláte kozy, ne?

Prostě dítě je v pubertě a táta totální blb.
 Martina 2 děti 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 13:27:27)
Promiňte, ale buďme konkrétní, uvedenému dítěti chybí ještě 3 roky na to, ay ho vůbec někdo na tu brigádu vzal.
Mám doma 13-leté dítě , chceteli puberťáka a je to težké období hlavně pro to dítě. Když rodiče , konkrétně otec dítěte je nevyzrálý, co bychom chtěli od dětí. A to, že děti by chtěly všechno, co mají ostatní spolužáci přece není špatné. Je to problém především této konzumní společnosti. Děti neznají hodnotu peněz. Moje sestra řešila problém, že syn měl pocit, že nic nemá a podobně. Vyřešila to tak, že ho nechala celý týden kakupovat pro domácnost a od té doby má klid. Sice ji to stálo dost, ale synátor se uklidnil. DOPORUČUJI!
A pokud jde o odpověd na dodaz v článku, ani jsem to nedočetla, rada o ničem.
Tak pěkný den všem :-)


 Jája 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 15:03:45)
Legálně to nejde, v tom je blbství této společnosti. Komunisti taky nebyli žádní lumeni, ale jako děcka pod 15 jsme chodili na selekce brambor, sbírali jsme brambory, trhali ovoce. Ruce nám neupadly. Mám z té doby schované žákovské a v nich je třeba poznámka: "dostala 5.80 Kčs za sběr brambor". To aby doma věděli.
Dnešní společnost chce maximálně chránit děti, ale z placené pracovní činnosti je dokonale vytěsnila. Podle mne má ochrana smysl, ale jen tehdy, pokud by dítko svou činností živilo rodinu, ne když 1x týdně 2 hodiny roznáší noviny (třeba v sobotu ráno).

Když se chce, jde to i dneska. Moje dítko ve 12 letech roznášelo noviny a prodávalo na tržnici. Je možno starším lidem nakoupit, pomoci s úklidem, pohlídat někomu děti, doučovat. Možností je... Potkávám třeba dítka, co prodávají noviny. Není to na zbohatnutí, ale naučí to hodnotě peněz. Ptala jsem se těch děcek, za co to utratí. Říkaly mi:
- nemusím se doma doprošovat o pětikorunu na tatranku
- můžu s holkama do cukrárny
- chci si koupit on-line brusle, ale naši na to nemají
- chci koupit dárky na Vánoce
NIKDO neuvažoval nad cigaretama nebo drogama!!
 Martina 2 děti 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(12.11.2010 18:26:21)
Že je v této republice jaksi všechno naruby , to víme...takže diskuse o tom, zda mají nebo nemají děti mladší 15 let brigádně pracovat je asi bezvýznamná. Podle zákona je to jinak a my to nezměníme. Já osobně jsem také chodila na brigádu, ale také od 16 let. Myslím si však, že je na rodičích, zda souhlasí nebo nesouhlasí s brigádou tak mladého dítěte. Nezlobte se a berte to pouze jako můj názor, já bych ale své dítě neposlala na brigádu v tomto věku. Naše děti jsou v prvé řadě vedeny k tomu , aby řádně plnily školní povinnosti a dodržovaly návštěvy vzdělávacích kroužků. To si myslím, že v dnešní době je mládež zaměstnaná dost. Nároky ve škole se zvýšily(to mi nevyvrátíte) a pokud rodič chce, aby šlo dítko na lepší školu, musí mu dát prostor k přípravě. Je také třeba mu dát kapku volného času, ne? A to , kdy začne brigádničit nemá žádný vliv na to, zda zná hodnotu peněz nebo ne. U nás to funguje tak, pokud dětí dobře plní své domácí i školní povinnosti, dostávají podle toho své kapesné. Naše děti jsou motivovány takto , snaží se a hodnotu peněz znají také.
Je ale na každém z nás, jak si to doma udělá a jakou metodu zvolí. Nedovedu si ale představit, jak by naše dcera ve škole bodovala při faktu, že někde odpoledne místo učení běhala s novinami. V době, kdy se člověk bojí, aby se dětem nic nestalo. Já to opravdu nerisknu!
Mějte krásný den :-)
 Hanka 75 


Re: Totálně nekonkrétní 

(13.11.2010 14:10:02)
No doprošovat o tatranku - já si myslím, že děti mají mít kapesné.

Jinak vyhraněný názor na brigádu v tomto věku nemám, ale nijak bych své dítě nenutila a nemotivovala. na druhou stranu asi též nenránila, pokud by to nebylo nebezpečné. zdá se mi to ještě brzy.
 Jája 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(15.11.2010 12:51:15)
Doprošovat o tatranku - byla jsem matka samoživitelka s platem nic moc. Výživné na dítě jsem neviděla ani po kdovíkolikátém soudním jednání, ba ani po oznámení trestného činu a následném trestním stíhání. Ano, dítko by mohlo mít kapesné. kde ale brát a nekrást? Byla jsem ráda, když jsem měla pro dítě na boty. Takže dítko si vydělávalo už od 12 let a nic divného na tom nevidím.
Pro rejpaly: bylo mu to v životě dobré. Taky absolvovalo náročnější typ školy, dneska mluví plynně třemi jazyky a loni ukončilo VŠ. Práce ho nijak negativně nepoznamenala. Když bylo v posledním ročníku střední školy 3/4 roku v zahraničí (což jsem platila jako matka samoživitelka, dodneška se divím, jak jsem na to dokázala našetřit, ale bez práce dítěte bych to sama nedokázala), taky se živilo prací. Ofiko student, neofiko au-pair. Mělo to výhodu: zahraniční zkušenost mu nikdo nevezme, stejně jako znalost jazyka.
 Blanka+Adámek 


Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 11:45:54)
No ale vzdyt i ten dotaz je totalne nekonkretni, c ose asi tak na to da odpovedet.
 Jája 
  • 

Re: Totálně nekonkrétní 

(11.11.2010 12:43:29)
Já vím, kolikrát by to bylo povídání ne na článek, ale na knížku :-)
 Rozállie 


Re: Dotaz konkrétní je 

(11.11.2010 16:16:52)
Právě že dotaz je konkrétní - kdo zažil podobnou situaci, je mu jasné, nač se tazatelka ptá. Obávám se, že se pomoci nikde nedovolá ~a~
Žádný psycholog, psychiatr ani poradce jí neporadí, protože tady se nedá dělat nic ... A tazatelka to dobře ví, protože má nastudováno. To dítě by se muselo zcela vymanit z vlivu manipulujícího rodiče, ale to je prostě u nás nereálné.
U nás to funguje tak, že pokud se potvrdí SZR, měl by OSPOD dotlačit dítě k docházení na "terapie", kde se dítě i zavržený rodič pokouší o nové navázaní vztahu. Přičemž ale to dítě je stále v kontaktu s manipulujícím rodičem, což je na :-© Je to tak nastaveno z teoreticky pochopitelných důvodů - aby to dítě mělo stále oba rodiče. Jenže když je ten manipulující MAGOR, tak to prostě tomu dítěti škodí, to mi nikdo nevyvrátí.
Když je rodič násilník a dítě mlátí, tak mu dítě odeberou, ale v případě SZR se jen přihlíží, i když to má vysloveně katastrofální důsledky pro děti na celý život.
A pokud se SZR ani nepodaří dokázat úředně - je vymalováno, neuděláte NIC.

Takže na konkrétní dotaz totálně nicneříkající odpověď. Myslím, že ten co odpovídal, věděl moc dobře, že nemá co říct, tak zplodil tenhle ... ~Rv
Celé je to samozřejmě složitější, probíhají diskuze odborníků, jak postupovat, ale zatím je to stejné, jako se vším u nás - nedělá se nic ~d~
 Petra 
  • 

Re: Dotaz konkrétní je 

(11.11.2010 16:46:11)
přesně tak, pisatelka má jedinou možnost a to věřit, že je její dítě inteligentní a jednou mu to dojde, škoda jen těch stracených let. Mě to stálo 5 stracených let.
 Jája 
  • 

Re: Dotaz konkrétní je 

(11.11.2010 17:09:28)
Ono je to problém. Může to být klidně i rozpor mezi hodně vydělávajícím otcem, který odešel od rodiny a dneska je vychechtaný, a matkou, která takové příjmy nemá a má toho plné brejle. Dělá co může, ale na otcovy příjmy nemá, ten ji pomlouvá a sráží a dítě tohle všechno vidí.

Bez znalosti věci se to řešit nedá.
Matka může mít i hodně načteno, ale prachy jsou prachy. Bez nich je život fakt složitý, i kdyby k tomu četla Makarenka, Komenského i s Babičkou dohromady.
 Elíláma 


Re: Totálně nekonkrétní 

(16.11.2010 11:25:28)
No, on to má psycholog těžký, takhle veřejně něco napsat. Pak se rada zrovna neosvědčí a on je za to bit a nebo napíše např., že výchovná facka ublíží míň než psychické vydírání a pak se o sobě dočte, že napsal, že se mají děti mlátit jak řešeto. Ale tohle je fakt dost slabý...
 Petra 
  • 

názor 

(11.11.2010 13:13:22)
Mi se stalo něco podobného, také jsem byla docela zoufala, tehdy bylo dceři 9 let a byla manipulována otce, nějaká domluva s ex nebyla možná já to vyřešila tak, že jsem zatla zuby, byla jsem pořád stejná dceru jsem si nekupovala a měla pořád stejný názor na výchovu a čekala, že věkem to prostě jednou musí dceři dojít, hodně s ní komunikuji a vysvětluji ona ví, že za mnou může kdykoli s čímkoli přijít, o jejim otci se snažím nemluvit a hlavně ne negativně ikdyž by byla spousta věcí co by měla vědět, ale na to příjde sama!!! teď je ji 14 a hodně se změnilo, karta se nějak obrátila a já získala, to co jsem před 5 ti léty málem stratila.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.