| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se žije mladým vdovám a jejich dětem v Čechách - díl 2.

 Celkem 13 názorů.
 DENISA 


Neskutecny obdiv 

(8.4.2010 9:30:47)
Mozna nekdo namitne, ze neni co obdivovat, Martina proste musela, nikdo se ji neptal. Ale ja ji obrovsky obdivuju, jak to vsechno zvlada, mnoho jinych by se proste zhroutilo a pak by to odnesly deti. Vsechny ty rady, co zde popisuje jsou neuveritelne uzitecne, byt doufam, ze nikdo z nas je potrebovat nebude. Je to presne o tom, ze nikdo se nepostara a prosta nevedomost muze uz tak zkousene vdove jeste pridat. Treba ta vec s vybranim spolecneho uctu, lhutami pro dedicke rizeni, skolkami apod. Martina je silna zena a drzim ji moc palce do budoucna.
 albert1 


Re: Neskutecny obdiv 

(8.4.2010 10:10:06)
Hluboky obdiv, k clanku neni co dodat, preji autorce a cele jeji rodine uz jen same dobre zpravy, Janca~;((
 Lída+2 


Re: Neskutecny obdiv 

(8.4.2010 12:57:19)
MArtino máš můj obdiv a přeju ,aby bylo brzy dobře~;((~x~~s~
 Horama 


Dobře formulované rady 

(8.4.2010 10:33:49)
Musím uznat, že tvoje rady jsou dobře formulované a soustředí se na praktickou část věci. Děkuju za ně, i když doufám, že je nikdy nebudu potřebovat.

Hodně sil, hodně spánku a hodně nových lidí k poznání.
 Jája 
  • 

Výborné rady 

(8.4.2010 11:02:55)
V článku jsou dobré rady.
Jen bych dodala, že sociálka poskytuje i zálohová plnění.
Když jsem kdysi přišla o rodiče, taky se spousta věcí táhla (pozůstalost, vyřízení sirotčího důchodu apod.), ale sociálka poskytla zálohy na živobytí a po ukončení řízení všechno dorovnala. I tak to trvalo několik měsíců, ale ty zálohy byly dobré.
 Jíťa 
  • 

Re: Výborné rady 

(8.4.2010 13:26:16)
Taky se dá požádat na obci o krátkodobou půjčku (obvykle bezúročnou), v menších obcích mívají v takových případech pochopení.
 Bonpara 


máte můj obdiv 

(8.4.2010 18:14:30)
za to jak to vše zvládáte a také děkuji za skvěle napsaný článek, kompaktní, věcný, užitečný. Po dlouhé době na Rodině něco co má hlavu a patu a není to jen rozmatlávání pseudoproblémů.
Jen apeluji na autorku, aby se více šetřila, až se jí podaří stabilizovat rodinnou situaci, protože děti vás budou silnou potřebovat i v budoucnu a dlouhodobě se 15ti hodinové šichty nedají udržet, aniž by to neodneslo zdraví nebo psychika. Jste silná ženská.


 Tutonek 


Pevné nervy a úsměv na rtu 

(8.4.2010 18:56:11)
Také jsem přesně toto zažila a Vám se to podařilo sformulovat do výstižných vět. Žádný člověk neví dne ani hodiny, kdy se mu budou tyto rady hodit............Ale přesto věřte, pracovní tempo 15 hodin denně se nedá moc dlouho vydržet. Já jsem po roce intenzivní práce onemocněla. PAk mi po 2 měsících marodění v posteli došlo, že děti potřebují mámu fit a naprosto v pohodě.
Přeji Vám pevné nervy a úsměv na rtu ( vím že to někdy moc dobře nejde )~;((~R^
 lada.l 


souhlas 

(8.4.2010 22:47:07)
naprosto se vším souhlasím, zažila jsem si to před 4 lety na vlastní kůži,mám dvě dcerky 6 a 14 let a jsem stále na vše sama,občas si přijdu jako robot, co pracuje i 18 h denně....a doufám, že bude líp..hlavně kvůli dětem...
 gabor 


šetřete se!!! 

(11.4.2010 11:56:06)
Zdravím, já sice neovdověla, jenom jsem musela kvůli záchraně dětí odejít od manžela a tak si taky přožila dovádění úřednického šimla, sociálky, policie, soudu... více jak tři roky jsem byla na vše sama (za tu dobu jsem prožila tři úmrtí v rodině, tak už mám jen mamku), chodila do práce, brala si práci i domů a pracovala v noci, kdy jsem taky dělalal vše, co jsem nezvládla přes den. byla jsem jak rozjetý vlak, který se nesmí zastavit, jinak se už nerozjede. pak jsem se jednoho dne zhroutila, tělo to tempo prostě dál nezvládlo. uvědomila jsem si, že jestli nezvolním, tak dětem nebudu moc platná... teď už je lépe, klukům je 5 a 7, potkala jsem nového muže (a dávám si sakra pozor, abych nešlápla vedle).
mě toto období zocelilo, protože když člověk musí, dokáže neskutečné věci - ale to víte sama nejlépe.
přeju mnoho a mnoho sil, abyste našla brzo klid a rovnováhu.
prosím vás, šetřete se, pro sebe, ale hlavně pro své děti!!!!

 Romana, dcera 17 let a dcera 5 měsíců 
  • 

Držte se 

(11.4.2010 19:45:01)
Dobrý den Martinko, napsala jste opravdu moc hezky Vaše nelehké zkušenosti a cenné rady. Perfektně popsáno k tomu není co dodat. Vím, že z pozice lidí co to neprožili píšeme jakési "hraběcí rady"....ale mám kamarádku co prožila něco podobného ještě s miminkem v bříšku a po smrti manžela se narodil pohrobek. Taky vše zvládla i díky miminku. Je to už ale mnoho let a stále je sama.Jen chci říct, myslete na sebe odpočíveje i když na to nemáte náladu. Třeba s kamarádkou. Dělejte si radosti jak to jen jde a snad se jednou zase budete i na ty večery "těšit" ....až to vezme čas. Jistě není lehké vpustit do srdce nového člověka a nikde není metr po jak dlouhé době se na to člověk bude cítit. Určitě Vám moc držím palečky a´t to vše zvládnete a ať jste jednou zase šťastná....jak to jen půjde. Držte se, Vaše děti mají skvělou mámu.....
 Kamča a Dáda 


velký obdiv 

(12.4.2010 12:35:26)
Dobrý den,máte můj neskutečný obdiv,nejenom proto,jak jste se statečně vyrovnala s krutým osudem,ale hlavně,jak jste to dokázala napsat a poskytla hodně užitečných rad,pro ty,které bohužel tato situace potká....vůbec nevím,co bych v takové situaci dělala...takže přeju pevné nervy a zdravé a šťastné děti....~p~
 ali 1 


Re: velký obdiv 

(22.10.2010 18:57:28)
Já jsem toto zažila před 15 lety,tehdy jsem měl dvouleté dítě a ano,je to opravdu těžké,přetěžké.A člověk vlastně neví jak to má přežít.Chtěla bych ale tady napsat jednu svou zkušenost a prosím nekamenujte mě,jestli to bude vypadat necitlivě.Když žena ovdoví,je okolí zpravidla velmi chápavé a vstřícné ve všech směrech,pokud ženu muž opustí,zůstává úplně stejně sama a naprosto zničená zradou a smutkem,děti leckdy v předrozvodovém období prožívají neskutečná traumata i finanční problémy bývají "velmi vypečené",rodina reaguje například větami typu"...já jsem ti to říkala","jak jsi to mohla nechat dojít tak daleko...","no vidíš,měla jsi to zapotřebí..."I toto je bohužel moje zkušenost.Nepíšu to jako pro srovnání,co je lepší,ale ,aby proto,že rozvedených žen je opravdu spousta a jsou taky samy,plné bolesti a starostí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.