| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Agresivita za volantem

 Celkem 121 názorů.
 Winky 
  • 

Někdy 

(26.2.2010 9:38:20)
někdy se taky divím že jsem ještě celá po takové době co jezdím autem.
Docela se mi líbilo jedno krátké video které mi kdysi přišlo mailem - ohromná křižovatka v nějakém indickém městě - hrozný provoz aut, motorek, rikš, krav a vůbec všeho, značení nikde, pravidla naprosto nepravidelná :-) ale přesto se všichni vešli, každý projel a nikdo se nesrazil...... kolikrát když vidím nějakou situaci na našich silnicích (naprosto jasně řešitelnou pravidly silničního provozu která ovšem jediný hlupák dokáže rozhodit tak že to zkomplikuje 20ti dalším) proč to u nás nejde ani s těmi pravidly.....
 Jana 
  • 

ano 

(26.2.2010 9:52:25)
Pěkný výstižný článek. Řídím už dlouho a nějakých 2 000 km měsíčně. Bydlíme na vesnici a za vším musíme dojíždět. Pokaždé lezu do auta s vědomím, že podstupuju velké riziko a vysílám prosbu kamsi nahoru, abych ve zdraví dojela. S agresivními řidiči se setkávám více ve velkých městech a na dálnicích. Rizikovou skupinou jsou mladí kuci s čerstvým řidičákem, keří auto či motorku pojímají jako nástoj co prezentuje jejich sílu. Další rizikovou skupinou jsou důchodci či sváteční jezdci (většinou s kloboukem na hlavě). Nejedou agresivně, ale nebezpečně, zapomenou se podívat do zpětného zrcátka když vyjíždějí z krajnice. Další nebezpeční jezdci - podnikatelé, kteří vždy nesmírně spěchají a to za každou cenu. Jejich čas je přeci tak drahý.... Vyrazit s časovou rezervou, to se dneska nenosí, na časové rezervy v honbě za penězi není prostor. Tak máme silnice lemované křížky a pomníčky...
Přeju všem ať dojedou bez úhony do cíle!
 Hilly. 


Re: ano 

(26.2.2010 10:02:10)
Jani, podle posledních výzkumů mají na svědomí nejvíce nehod spíše majitelé luxusních aut...no prostě takoví ti frajírci, co téměř vždy překračují povolenou rychlost. Sváteční jezdci a "čepičáři" z toho nějak extra špatně nevyšli. Jezdí spíše pomalu a opatrně. Pokud způsobí nějakou nehodu, tak v nižší rychlosti samozřejmě nemusí být tak fatální.
 Babsi+2 


Re: ano 

(26.2.2010 10:21:21)
Podle okolí soudím, že nejvíc nehod (i těch smrtelných) mají na triku chlapci těsně po osmnáctinách, co si z brigády koupí škodulu 120ku a jezdí po okreskách jak šumachr v Monze. Sedí si v autě, co má technickou jen díky úplatku, broukají si su machr-šu machr a mlíko jim teče po bradě. Když se jim někdo vyskytne před autem, zastaví?...možná ano, možná ne...kdo ví, co vydrží brzdy 30let starého auta.
Možná i proto jsem si koupila ooobrovské skoro-SUV. Nechci abych já nebo kdokoliv z mých blízkých prohrál srážku s takovým blbem.
 stormer 


Re: ano 

(26.2.2010 10:24:41)
Jo, my máme taky obrovské auto~:-D a taky jsem uvažovala o pořízení takové té "klece" na přední nárazník~t~ Ale podle manži je to stejně jedno. Má to jen jednu nevýhodu, při parkování si připadám jak s autobusem~k~.
 Klára 
  • 

Re: ano 

(26.2.2010 14:38:49)
A víte že ta "klec" není v ČR povolena? Upozornil mě na to dealer v Toyotě, když jsem ji chtěla. Při nárazu do jiného auta může způsobit pěkné škody a pak bych měla potíže. Proto jsem od toho ustoupila.
 berunka,M+M 11/04,M 01/08 


Re: ano 

(26.2.2010 15:50:55)
Tak přesně s takovým šu-machrem jsme se potkali, když dvojčatům byli 2 roky. Opilý 18-ti letý řidič nám v mírné zatáčce vjel do protisměru a byla z toho čelní srážka. Naštěstí se nám nic nestalo, protože jsme měli pořádné auto. I tak bylo na odpis. Ovšem jeho Favorit vypadal, že ho dotáhli z vrakoviště. Kdyby se něco stalo dětem, tak ho manžel snad zabije. I tak mu dal slušně do nosu.~j~
 Jana 
  • 

Re: ano 

(26.2.2010 10:40:48)
Ano, v tom se shodneme. Mlaďoši jsou nejnebezpečnější. Buď si pořídí polorozpadlou škodovku nebo jim bohatý tatínek půjčuje nadupaný BMW.... Obojí je průšvih, pokavaď mají potřebu nepřiměřeně machrovat. Ženská holt používá auto k přemisťování z místa A do místa B. Nezáleží jí na výkonu, zrychlení nebo doplňcích, které auto "vytuní". O čepičářích mluvím z vlastní zkušenosti.... Ehmm... náš děda... nyní už nejezdí, ale bylo to těžký. V jeho 70-80 letech už prostě zapomínal do toho zpětného zrcátka koukat. A takovývh je víc. Pravda, následky nejsou tak tragické, ale nebezpečné to je.
 Hilly. 


Re: ano 

(26.2.2010 11:20:10)
My jsme naší babičce museli vyloženě zakázat jezdit. Myslím, že jí auto táta i nějak sám znepojízdnil(něco vyšrouboval), začínala být senilní a bylo to už o život(spíše těch ostatních účastníků silničního provozu). Je děs, že tito staří lidé nepodléhají žádné kontrole. Někdo mi kdysi tvrdil, že ano, ale nějak se mi to nezdá, protože naše babi normálně jezdila až do 82 let, aniž by musela chodit na nějaké kontroly k lékaři.Pokud na to je nějaký předpis, tak se dá zřejmě nějak obejít.(soudím z jejího případu)
 Jana 
  • 

Re: ano 

(26.2.2010 12:00:13)
Tuším, že od 60 let se musí každé 2 roky chodit na kontrolu k lékaři a ten prodlouží řidičák. Náš děda procházel a to neměl žádnou protekci. Do jeho 80-let ještě pracoval a byl fit a lékař nenašel nic, co by bránilo řízení. Ovšem řídit ho nikdy neviděl. A i v rodině to je pak těžké - autoritativnímu vitálnímu dědovi těžko syn nebo vnuk zakáže řídit, když lékař mu to povolil. Nebylo to lehké.
 Blanka s holkama 
  • 

Re: ano 

(26.2.2010 16:22:03)
Kontroly jsou. První povinná je v šedesáti. A pokud by ji dotyčný neabsolvoval a měl nehodu, tak to má jako mínus...
Můj děda (86 let)taky jezdí. A upřímne, asi bych ho na silnici potkat nechtěla. Bez ohledu na jeho věk. Myslím si, že o moc hůř než před 20-ti lety nejezdí. Jezdí cca 1x týdně 10 km do nejbližšího malého města na nákup a k Dr. Myslím si, že pravidelnými cestami se udržuje v kondici (řidičské) a je na tom líp jak mladší, co jezdí jednou za měsíc...
Na druhou stranu uvědomuje si na co má a na co ne a na delší cesty (do okr. města)se už dávno nechával
vozit někým z příbuzenstva.
Od určitého věku musí být ty prohlídky každý rok a každý rok prochází. Je ale pravda, že nikdy se nezjiťuje psychický stav, ale to ostatně ani při žádosti o řidičák.
 Hilly. 


Re: ano 

(27.2.2010 10:41:51)
Blanko, ale psychický stav by měl být snad jedním z prvních aspektů, které byse měly prověřovat. Moje babička začala mít halucinace, vidí, lidi a předměty tam kde nejsou. Začne si povídat třeba se židlí. A nikdo, nikdo jí nezabránil autem jezdit!!!Museli jsme to udělat my.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: ano 

(1.3.2010 9:05:52)
nejde jenom o psychický stav. Ale také o reakční čas, schopnost předvídat. Mnoho seniorů si myslí, že když jedou pomalu, nic se nemůže stát. Jsou ale schopni zareagovat, když jim do cesty skočí dítě nebo zvíře??? Na vesnici (jezdí jen 10 km do další vesnice) situace velmi častá!!!


A co teprve přizpůsobování se novým situacím?? Změně předpisů, tomu, že už tam není přednost zprava, jako posledních 100 let, ale stopka....

Špatný a nebezpečný řidič je každý, kdo nemá v sobě takovou tu "pokoru". A tu, troufám si říct, získá řidič až po první bouračce, a nemusí to být zrovna velká havárka.


A k tomu "kochání se". To si prosím nechte, až budete sedět na sedadle spolujezdce. Řidič má sledovat provoz, nikoli krásy naší vlasti. Taky takové potkávám!
 Petra Neomi 
  • 

Re: ano 

(26.2.2010 16:08:41)
Bohužel hodně nehod zaviní. Najezdím hodně po Praze a je spravedlivý přiznat, že opravdu není chytré jet na třicítce třicet a na sedmdesátce pade. Předjíždění pak generuje nebezpečné situace. Kochat se lze na prázdných okreskách, ne na magistrále.
 Petra Neomi 
  • 

Re: ano 

(26.2.2010 16:09:51)
Bohužel hodně nehod zaviní. Najezdím hodně po Praze a je spravedlivý přiznat, že opravdu není chytré jet na třicítce třicet a na sedmdesátce pade. Předjíždění pak generuje nebezpečné situace. Kochat se lze na prázdných okreskách, ne na magistrále.
 Betina 


Re: ano 

(26.2.2010 13:26:42)
jo jo, svatá pravda
taky mám pocit, že jakmile chlap identifikuje za volantem ženu, tak ho to přímo podráždí k nějaké akci
já mám nejhorší zkušenosti s busy podnikateli +-30
v silných autech, ti jsou snad schopní všeho
a klobouk či čepice na hlavě - to je taky jasná zpráva
manžel je profík a říká, že češi opravdu jezdí jako
"prasata" a že podobně snad už jen v Polsku
 Irena 
  • 

Re: ano - jak víte, že v autě jede podnikatel? 

(26.2.2010 14:45:25)
Mě jen fascinuje, jak všechny přesně víte, že machr za volantem kolem 30 je podnikatel! Jak víte, že není jen dobře placený zaměstnanec v nadnárodní korporaci? Nebo ňouma, který zdědil pár peněz po tatínkovi z restituce? Už mě fakt začíná vadit klima v ČR - podnikatel = dacan který krátí daně a ohrožuje v silném autě chuděry matky s dětma.Znám ze svého zaměstnání kolegy s drahými služebními auty, kteří spěchají možná víc než podnikatelé a na nějaké bouračce nebo odřenině jim nezáleží - na auto si totiž nemuseli vydělat, je služební takže co.Se svým by možná takto nejeli.Mimochodem, dnešní hoši s top managementu vypadají všichni kolem 30, i když je jim už řádně přes 40. Být tlustý v blbém účesu se nenosí.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: ano - jak víte, že v autě jede podnikatel? 

(1.3.2010 9:26:43)
~g~

velmi trefná poznámka.

Taky jsem měla služební vůz a vím, že se služebním se fakt jezdí jinak. Často se také spěchá jinak, než když jede mamina s dětmi do obchodu. To také vím, ze zkušenosti.

Na druhou stranu, jelikož jsem si pracovně odjezdila opravdu tisíce kilometrů, samotnou mě to jaksi zklidnilo.... Tak mě napadlo, kam to vlastně vůbec spěchám?? Do práce? ~q~. Od té doby jezdím klidně, ani řvoucí dítě mi nevadí. Pustím si oblíbenou hudbu a na ostatní vynervované superřidiče dělám cukrbliky ~y~
 Marie +3 
  • 

Re: ano - jak víte, že v autě jede podnikatel? 

(1.3.2010 12:45:30)
Martino, proč se takoví řidiči jako Ty nemnoží dělením :-) Kdyby jich bylo aspon 80% !!!
A k příspěvkům, které srovnávají nevyježděné, opatrné, či "jelita" ... a hazardéry - obojí možná potenciálně jsou schopni způsobit kolizi, ale ti nevyježdění atd. těžko ve své 40ce smrtelnou, a také se pouze ježděním, ježděním, ježděním... jsou schopni ze své skupiny dostat dál. Zatímco hazardéry obvykle vyřadí až krematorium. A s velkým štěstím nevezmou nikoho s sebou.
Já zas jinak jezdila bez dětí (některé věci si člověk nebral, nad hazardéry, kupříkladu, jsem mávla rukou), a jinak s dětma (a to i když je zrovna s sebou nevezu - prostě vím že jsou doma a čekají na mě).
Možná to někomu nevyhovuje, ale silnice by měla být pro všechny, kteří dodružují dopravní předpisy.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: ano - jak víte, že v autě jede podnikatel? 

(2.3.2010 13:31:13)
podle mě je největší problém s "nevyježděnými" řidiči. I když má papíry 10 let, není na auto a situace vzniklé na silnici zvyklý. Neumí zareagovat, netuší, co to znamená, že na něj někdo blikne dálkovýma.
Takový člověk, i když jede pomalu, může být hrozbou pro ostatní, protože si nebude vědět rady v kritické situaci. To jsou věci, které nás nenaučí autoškola, ale až život.

Jako velký problém vidím právě i maminky, které se bojí jet, ale občas prostě musí. Mají vzadu děti, jsou vystresované z toho, co všechno se může stát, v horším případě dětičky samy nejsou zvyklé jezdit, brečí, matka má nervy....

Naučte si své děti na poslouchání hudby v autě (nebo pohádky, zpívání). Nikdy nejezděte bez autosedačky, nikdy sebeřvoucí dítě z autosedačky nevyndávejte!!!!!!!!!!!!!!! Ač je to k nevíře, milující matka si raději nechá dítě na klíně, protože jemu se v autosedačce nelíbí! Jedna paní se mi takhle pochlubila. Raději zastavit, poťapkat s ním, odvést pozornost.
Mé děti jsou naučené na pouštění hudby, s dvouletým jsem si sama střihla cestu Ostrava - Praha, ani jsem nevěděla, že ho vzadu mám. Jen jsem měnila kazety 8-).

Všechno je jen o zvyku, praxi nic nenahradí. I ten rychle jedoucí frajer může být v pohodě, když své auto bude umět ovládat. Zatímco pomalý opartný řidič, který nebude vědět, co dělat při smyku...
 DENISA 


Fobie z rizeni 

(26.2.2010 10:04:35)
Mam ridicak snad odnepameti, ale od te doby co mam dite, tak mam doslova fobii z jezdeni. Copak je to normalni, ze nehci jet na vylet, ne proto ze bych byla lina, ale proto, ze je to tam 50 km a ja si predstavuju, kolik bezohlednych hovad potkam a jak to muze skoncit. Jenze ryba smrdi od hlavy a jakmile nasi zakonodarci nic neudelaji proto, aby policie makala jak ma a mela nejake pravomoce, nic se nezlepsi. Ozraly, zfetovany dobytek bez ridicaku zabije autem matku s ditetem a dostane 4 roky, odsedi si dva. Muz branici svuj majetek, strilejici po aute, ne po lidech (take ozbrojenych), dostane 6 let (nastesti mu to uz snizili). Tak kde to jsme?
 Petra 
  • 

Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 10:17:05)
Ahoj,

tak ja jsem v ramci sve pravnicke prace 3 roky zalovala ridice, kteri zpusobili vazne dopravni nehody ( bud smrt nebo ublizeni na zdravi). Po trech letech jsem byla zrala na psychiatra, odmitala jsem jezdit autem a musela jsem zazadat o prideleni k jine skupine trestnych cinu. pak jsem se dlouho venovala hospodarske kriminalite, ale fotky z mist dopravnich nehod s mrtvymi lidmi i detmi me pronasleduji do dnes.

Jezdit s detmi v aute me vadi desne, ale neumim to resit jinak, tak jezdime a doufame. Hodne toho muze udelat clovek sam, ale spoustu veci neovlivni...
 stormer 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 10:21:31)
Petro, a litovali toho ti řidiči vůbec? Já mám podezření, že je jim to jedno. Když někoho zabijou, tak co... jejich rodina to není :-©
 Petra 
  • 

Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 10:41:01)

To se mylis, vetsina z toho byla poznamenana na cely zivot ( samozrejmne, ze je nelituji, vice poznamenani jsou ti mrtvi), ale oni casto rodice zabili svoje deti, holka jela se dvema synovcema a zabila je oba... to jsou pak pripady, kdy se to resi s psychiatrem a soud je jen takove nic, co ti lidi ponesou cely zivot s sebou.
 stormer 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 11:44:50)
Tak to jsem ráda. Ne že bych jim to přála, ale že ještě lidi mají svědomí...
 stormer 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 10:19:27)
To je přesné..~x~. Já taky raději jezdím bez dcery. Na děti na přechodu taky často některá hovádka neberou ohled, tak natožpak na dítě v autě. A naši zákonodárci s tím neudělají nic, páč je jim to u pr..le~q~. Američani sice taky nezáří všemi ctnostmi, ale jejich soudní systém a sazby trestů bychom u nás potřebovali. Taky si říkám, jestli ty nízké tresty nesouvisí s přeplněností nízkokapacitních věznic (oni se tam ti chudáčkové přece nebudou mačkat, potřebují svůj komfort~q~) a se snahou ušetřit náklady za vězeňský luxus.
 lenka 3,5 a 2,5 a 29tt 
  • 

Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 10:36:47)
jsem řidička také, auto máme chvíli. Pořídili jsme ho z nouzových důvodů,všichni nám říkali, jak teďka začneme jezdit...Nestalo se tak, prostě přizpůsobujeme svůj program možnostem cestování bez auta. Auto je dneska největší nebezpečí úrazu a tak neriskujeme zbytečně. Je pravda, že autobus nám zde jezdí a vlaky také. Ne vždy dobře, ale jezdí. Zatím je nám pohodlnější jezdit sopravou než autem. Budeme-li všichni stále jezdit pouze autem v místech, kde dopravní obsužnost není se nezlepší...Chápu, ale že v těchto oblastech je těžké auto nepužívat...Mnoh km bez nehod všem...
 Ecim 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 10:37:28)
Řidičák mám mnoho let. Ze začátku jsem se snažila jezdit co nejvíc, ale nikdy jsem se nedostala do fáze, že bych začala jezdit sama. Jezdila jsem vždy hodně opatrně a bezpečně. Pak jsem řídit přestala, ubývalo příležitostí, resp. jsem tyto příležitosti nevyhledávala dost aktivně, můžu si za to dost sama, což otevřeně přiznávám.
Loni jsem se zase začala rozježďovat, ale pak jsem otěhotněla a už jsem si netroufla. Obdivuji své kamarádky, které dokáží autem s dětmi jezdit, kam potřebují. Jakmile sleze sníh, chci začít znovu jezdit. Čeká mě ale ještě dlouhá a náročná cesta, nechci dělat za volantem nic, na co si netroufnu.
 Zuuuza 


Re: Fobie z rizeni 

(27.2.2010 19:37:28)
Ecim, určitě to zvládneš! Já teď jezdím rok. Začala jsem jezdit po 10 letech od získání řičičáku. Zaplatila jsem si 3 kondiční jízdy (po Brně). A pak jsme koupili starší auto. A začala jsem pomalu kolem baráku, po sídlišti, na nákup.. Sama. Manžel řidičák nemá. Teď už jezdím do centra města v největší špičce, po dálnici, do neznámých míst, za téměř každého počasí.. A vozím většinou i syna. U nás už to byla prostě nutnost. Jedni rodiče 200 km, druzí 80 km. Teď jsem těhotná. Představa cestování s dvěma dětmi 200 km k našim třeba na tři dny šílená. Takže teď jsem za auto vděčná. Řízení mě moc baví. Ale předpisy pečlivě dodržuju a nějakým blbcem se vyprovokovat nedám. Držím palce! Až se trochu rozjezdíš, určitě to oceníš. Šetří to hlavně čas. Z.
 Ecim 


Re: Fobie z rizeni 

(27.2.2010 21:49:52)
Zuuuzo, díky za povzbuzení. ~x~ Až budu jezdit, tak si na Tebe určitě vzpomenu. U nás je to tak, že nejsem okolnostmi nucena jezdit, manžel řidičák má a příbuzné (taktéž řídící) máme blízko, ale stejně se k tomu chci dokopat. :-)
 DENISA 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 11:09:45)
Presne to pises o amicich. Napr. tam neexistuji vtipy na policajty, zajimave ze? Videla jsem tam na vlastni oci, jak si to tam ritil jeden machyrek rychleji nez byla povolena rychlost, policajti ho zastavili, vyvlekli za limec z auta, musel si lehnout na zem, ruce za hlavu, pak ho odvezli (asi na par hodin ci dni do chladku ). Moc se mi ten zasah libil, kez by takhle postupovala policie u nas.
 stormer 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 11:48:23)
~t~~t~~t~. Dovedeš si to představit? J8 to vidím živě, móc se mi to líbí... Ale vážně - on by ty policajty u nás zažaloval za nelidské zacházení a určitě by vyhrál... Je to smutné.
 sára+3kulíšci 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 12:49:33)
Bohužel...u nás policie takové pravomoce nemá,ještě by jim hrozilo, že je dotyčný řidič, zažaluje ZA UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ!
Ale máš pravdu..u nás by to bylo třeba!!!
já řidičák mám 6 let a jela jsem jenom párkrát, mám strach že se něco stane, a já nebudu umět zareagovat.taky nechápu, že někdo zabije třeba zfetovaný 2 lidi,z místa nehody ujede a dostane 4 roky! copak u nás nemá lidský život cenu??? za krádež dostane víc než za to zabití!
 karma 


Re: Fobie z rizeni 

(26.2.2010 15:22:05)
Přesně! sICE nemám řidičák, ale mám FOBII jezdit s malou autem. Učím postižené děti, některé z následků nehod. Známí si klepou na hlavu, ale oni ty děti nemaj před očima. Ach jo.
 Hopinka 
  • 

Re: Fobie z rizeni 

(27.2.2010 19:51:50)
Pravda je, že na silnici jezdí hodně lidí jako prase. Vůbec bych si ale nedovolila nějak je škatulkovat. Jednou je to drahý auto, jednou škodovka, jednou mladý kluk, jednou starý děda.
Abych kvůli tomu ale seděla doma na zadku, to zase ne. Jezdím hodně i s 2 letou dcerou. Ono si totiž člověk nevybere. Jakou mám jistotu, že mě stejný šílenec nesejme na přechodu, chodníku, či zastávce tramvaje.

Ale trochu mě tu vytáčí názor, že policie nemaká jak má. Policie jednak nemá na starost pouze dopravu, ale spoustu jiných věcí, o kterých většina lidí nemá ani tušení a HLAVNĚ, jak může policista zabránit někomu jezdit jako prase. Tím, že mu dá pokutu?? Nebo tím že bude mít vyšší pravomoc a sebere mu za kdeco řidičák?? Stejně si to prase sedne za volant a pojede a starosti s ohleduplností si opět dělat nebude.

Nezbývá nám, než prostě doufat, že vždycky dobře dojedeme!!
Tak Vám všem přeji šťastné cesty!!!
 Dáňula 


No já ti nevím... 

(26.2.2010 10:41:23)
Já ti nevím, nebereš si to nějak moc, to řízení? Co si pamatuju jako malá, tak jako prasata dokázali jezdit i tenkrát, nikdy se žádný policista neomlouval za to, že musí dát pokutu, spíš jen čekali, jestli jim z toho nekápne víc... to jsu zase moje vzpomínky.
Upřímně, až mi děti dorostou do věku, kdy si budou moct dělat řidičák, tak budu jen ráda,že si ho udělají, jelikož bez něj se mimo velká města nikam moc nepodívají a když už, tak to bude vykoupeno nedostatkem času a přesným rozvrhem, protože co kdyby ten bus/vlak ujel, že, případně asistencí rodičovstva které umí řídit(a co si budu nalhávat, už vidím jak je z toho puberťák odvařenej, že s ním jedu na výlet).
A co se kochání týče, pan doktor pravda toto provozoval, ale taky pokaždé dopadl nevalně, bo si všímal všeho možného, jen né silnice.
Řídit ve špičce dá pravda zabrat, ale když si věříš, tak riziko nehody se ti sníží na 50% (těch 50% které mohou zavinit ostatní účastníci a né 50% tvých, které můžeš zavinit sama třeba tím kocháním se), jen se musí soustředit na řízení.
Ještě k vylepování těch samolepek(zajíc, dítě v autě) .. přiznám se, že jsem doteď nepochopila jejich význam, kor když se jedná třeba o jediné auto v rodině, kde právě puberťák dodělal řidičák, tak mu tam tu známku vylepí, ale pak s tím jezdí třeba matka, či otec a jezdí tak, jako už "vyježděný" řidič. To pak vidíš na dálnici "zajíce" co si to kalí 180km/hod. Takže já osobně na tyto známky neberu ohled, protože jsou často neplatné. A význam nálepky dítě v autě ... jaký to má smysl??? To mi prostě uchází, co relevantního to o mě vypoví ostatním účastníkům silničního provozu, pokud i s těma dětma pojedu jak dobytek? Nebo mám mít na křivoatkách přednost? Případně jiné výhody? Já zkrátka význam této samolepky nepochopila.
Prostě upřímně, článek je hezky napsaný, ale trochu moc přitažený za vlasy a léta minulá trochu zromantizována. ~d~
 stormer 


Re: No já ti nevím... 

(26.2.2010 11:53:46)
Ber to trochu s nadsázkou...~;) A když tak píšeš o těch zdánlivých zajících, co si to po dálnici kalí 180... Měla jsem v autoškole hezký zážitek, když majitelka zapomněla sundat ze střechy "kapku" a její přítel- instruktor to po dálnici pálil 160 s nápisem "autoškola" nad hlavou. My žákyně seděly uvnitř a docela se bavily, jaký nám dává příklad~t~.
 Mortadela 


Re: No já ti nevím... 

(26.2.2010 12:42:16)
Souhlas, ani já jsem nikdy nepochopila k čemu je dobrá nálepka, že je v autě dítě. To už mi přijde efektivnější nálepka "nelep se mi na prdel, nejsem tvá stará". ~j~ Za sprosté slovo se omlouvám, ale fakt jsem to takto viděla. ~:-D
 stormer 


Re: No já ti nevím... 

(26.2.2010 12:45:35)
~t~~t~Kde se to dá koupit???
 Mortadela 


Re: No já ti nevím... 

(26.2.2010 13:28:44)
To nevím, ale na netu se určo něco najde. :-) Já bych si asi na auto dát nemohla, páč by to pro špínu po většinu času nebylo vidět. ~2~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: No já ti nevím... 

(1.3.2010 9:32:38)
já zase viděla "Jedu pomalu - jsem v bodové nouzi" ~t~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: No já ti nevím... 

(1.3.2010 9:31:50)
k těm nálepkám.
Zajíci mě moc nezajímají, ale spíše si dávám pozor na ty dětské nálepky. Ne proto, že jsem sama matka a vadilo by mi nabourat miminko (samozřejmě že vadilo!!!). Ale proto, že z vlastní zkušenosti vím, že děti jsou nepředvídatelné, můžou udělat cokoliv, matka se za nimi ohlédne (v jiné diskusi jsem četla, že některé vystresované matky neustále sledují dítě ve zpětném zrcátku - mají pak vůbec čas se také dívat dopředu???????) a už je zle!

Od jisté doby si taky dávám pozor na vozíky za osobními auty. Tak jsem si jednou jela a přede mnou si to kouřil 120 frajer s vozíkem. Na vozíku nálepka 80 km. Říkala jsem si, na co ji tam asi tak má..... Najednou mu ten vozík začal v té rychlosti lítat ze strany na stranu, normálně jsem měla strach, že mu upadne!
 Meluzína78 


Re: No já ti nevím... 

(3.3.2010 15:49:14)
musím říct, že teda 100% souhlasím s Dáňulou, taky to vidím tak.
 Máří2 


Troubení 

(26.2.2010 10:43:33)
Strašný nešvar je to zmiňované troubení, když se opatrnější řidič rozjíždí příliš pomalu do křižovatky, nebo nedejbože váhá s odbočením a dává přednost celé koloně vozidel v protisměru.
Co tím ti troubící chtějí docílit?~o~ Takový opatrný způsob jízdy opravdu často znamená nejistotu řidiče. Nátlak ho může jen více znervóznit a následky mohou být nedozírné.
Takže tímto apeluji na troubící trouby, nechť jsou méně hluční a více tolerantní~;)
 Jana 
  • 

Re: Troubení 

(26.2.2010 11:06:07)
No jo, troubějí jen troubové :-)Já klakson používám jen když někoho zdravím (jen takové mini utútnutí), nikdy za svou 16-ti letou řidičskou "kariéru" jsem na nikoho netroubila jakožto znamení "že je blbej". Nejlíp se jezdí v Rakousku. Dodržují tam rychlost, když někde zmatkuju, v pohodě s úsměvem počkají nebo i dají přednost, přestože ji mají oni (když vidí, že bloudím a blbnu). Naopak Itálie, tam je to ještě horší než u nás.
Ale sedět doma aby se mi nic nestalo, to nedokážu. Vlakem jezdím taky ráda, je to ekologičtější, ale v dnešní době to nejde pořád. Což uznávám, že je škoda a špatně. Synkovi jsem koupila kvalitní autosedačku, jinak na všem škudlím jak se dá. Takže jezdíme jak potřebujeme, ale jak jsem již psala, vždy s prosbou kamsi nahoru, abychom v pořádku dojeli.
 Dalila 
  • 

Jen k Rakousku 

(26.2.2010 14:04:15)
ano, v Rakousku je to fajn. Ale tady jezdí Rakušani jako prasata. Často jezdím trasu Praha-Dolní Dvořiště a je to teda děs.
 Mortadela 


Re: Troubení 

(26.2.2010 12:46:26)
Klakson pochopím, když někdo na semaforech opravdu evidentně zaspí, tzn. 3 sekundy nereaguje. Ale ani tehdy to nemusí nutně znamenat, že si nevšiml zelené, prostě mu třeba nejde zařadit jednička nebo mu to chcípne. Já prostě trpělivě čekám, však se nezblázním. Troubím jenom, když vjíždím u nás do podniku a hoši vrátní mají hlavu skloněnou nad novinami nebo se baví a ani po pěti sekundách si nevšimnou, že jim někdo stojí před závorou. To pak krátce zatroubím. V normálním provozu fakt ne, je to nebezpečné třeba pro cyklisty.
 helena + veverčátka 


Re: Troubení 

(26.2.2010 14:29:43)
Já troubím a když někdo zatroubí, neberu to osobně, proč bych měla? Prostě mě chtěl dotyčný jen upozornit - např. si myslel, že jsem zaspala zelenou (kdo může tušit, že se půl zelené rozjíždím?), že jsem neviděla, že chce odbočit.. Jak jinak na sebe na silnici upozornit? Kdo si to bere osobně, má nějaký mindrák.
 sovice 


Re: Troubení 

(26.2.2010 14:55:38)
Řidičák mám, ale neřídím a netoužím (tam, kam jezdím, jezdí i MHD, autobusy a vlaky a párkrát ročně si vezmu taxík, vyjde mě to levněji a s menším stresem než "živit" auto - jistě, každý to tak nemá). Osobně nesnáším troubení na chodce, obzvlášť typu "pohni sebou, moc se vlečeš". Třeba proto, že kdykoliv na mne někdo zatroubí, tak v šoku ztuhnu, čímž teda ničemu neprospěji.

Nejvíc mě točí "popoháněči" důchodců na vedlejších ulicích. Opravdu nechápu, jaký má smysl troubit na stařenku o dvou holích, aby sebou hodila. Těch 10 vteřin musí být pro některé lidi nesmírně cenných!
 stormer 


Re: Troubení 

(26.2.2010 15:18:31)
Tak na to se fakt nedá nic říct...~6~
 helena + veverčátka 


Re: Troubení 

(26.2.2010 19:46:39)
No je fakt, že tohle troubení nemá s "normálním" nic společného. Ale na křižovatce při zelené to chápu, zvlášť, je-li to třetí a další auto, myslící si, že někdo "jen" zaspal.
Na chodce jsem nikdy netroubila a hlavně je to bez efektu. Jak říkáš, ti co jdou pomalu, rychleji nepůjdou a ti co chvátají, na ty netřeba troubit. Snad jen, kdyby mi tam skočil nějaký pacholek nečekaně, ale to bych asi netroubila spíš se snažila se vyhnout a zastavit..
 Zuuuza 


Re: Troubení 

(27.2.2010 19:46:51)
Tak na chodce troubím výjimečně jen tehdy, když vlítnou na cestu, aniž by se rozhlídli a mimo přechod přechodce (který je samozřejmě poblíž), nejlépe za šera či za tmy.
 x x 


Re: Troubení 

(4.3.2010 21:38:10)
Tuhle na mě nějakej vůl troubil, když jsem si dovolila pustit lidi na přechodu, lepil se mi na zadek a div nedobrzdil. Mi mohl akorát tak... Už mě takoví nerozhodí, pokud se mi tedy zrovna nepodívají do kufru. Nesnáším, když se na mě někdo lepí a pak se čílí, když náhodou kvůli něčemu zabrzdím.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Troubení 

(26.2.2010 16:17:01)
Nešvar? Jak kdy... Když vidím, že to někomu chcíplo, tak netroubím, ale když vidím, že se hrabe pod přístrojovou deskou, tak houknu. Kolikrát člověk na semaforech dělá něco jiného a zaspí. Proč by tam kvůli němu měli všichni stát 10 minut? Upřímně, kdybych jezdila "defenzivně", tak ani nenajedu na Veletržní, tady u nás.
 Tenna /2 


Re: Troubení 

(27.2.2010 13:14:10)
Petro, v tomhle tě chápu a ač jsem "venkovan", nesdílím obvyklou averzi k řidičům "pražákům". Ono to je setsakra o nervy, když se člověk potřebuje někam dostat a trvá mu to dvakrát déle, než by mohlo, protože na každou zelenou projedou všeho všudy tři auta. Také pochybuji, že jde vždy jen o vystresované mamky začátečnice, kdo po deseti vteřinách teprve hledá řadící páku. Kdo v takovém provozu jezdí denně, velice snadno se otrká a může pak svátečním řidičům a začátečníkům připadat agresívní. Někteří možná skutečně i jsou, to nepopírám, ale musím říct, že když se někde zařadím za auto s pražskou značkou, obvykle si jen pochvaluji, jak to za ním "odsejpá", není mu cizí systém zip apod.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Troubení 

(1.3.2010 9:37:21)
já jsem "venkovanka" z Ostravy. Odjakživa u nás byli Pražáci-řidiči prasata (sorry, všeobecně vžitý názor). Je to fakt, oni bliknou blinkrem, nepočkají, jestli tam budou mít místo, prostě jedou. Pochopila jsem až když jsem sama řídila v Praze. Na těch čtyřproudových magistrálách, kdyby to tak nefungovalo. Tam tě ale řidič pustí hned, jakmile blikneš, protože jinak bys nestihla odbočit včas a objela si celou Prahu ~t~.

Takže jenom trošku jiný názor, protože jinde se jezdí jinak
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Troubení 

(1.3.2010 9:34:20)
troubení je třeba pro ty, co se kochají na křižovatce. Když je zácpa, tak je to skoro na vystoupení a daní pár facek.
Poté, co jsem jednu dotyčnou slyšela, kterak si ráno v zácpě klidně dělá make-up.....

Jo, za volantem jde stihnout leccos. Taky se mi nechce čekat, než si někdo zapálí cigaretu, doladí rádio, či dotelefonuje
 Margot+1 


Re: Troubení 

(2.3.2010 19:42:05)
Já myslím, že člověk nesmí být tak vztahovačný. Myslím, že nejednou mě krátké zatroubení probralo z "koukání do blba", když jsem se při čekání na zelenou zamyslela. Od toho klakson je. Stejně tak jsem ráda, když mě někdo bliknutím upozorní, že nesvítím, že kolona zpomaluje, nebo mě nechá odbočit do vedlejší. Za takové drobné laskavosti vždycky zamáváním DĚKUJI a podle možností posílám dál... ~x~
 Tenna /2 


Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 11:08:27)
Vlasatice, tak zlé to podle mne není. Nevím, kde jsi načerpala své negativní zkušenosti a netvrdím, že nic z toho, co popisuješ, se na silnici nedá zažít, ale asi to jen příliš negativně prožíváš. Většina lidí jezdí celkem normálně, ale extrémy jsou samozřejmě víc vidět než ti řidiči, kteří ničím nepřitáhnou tvou pozornost. Přeji ti, ať překonáš strach a negativní pocity z řízení a spoustu bezpečně a pohodově najetých kilometrů ~;)
 DENISA 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 11:10:46)
Ty brdo Teno, to mi rekni kde bydlis a kde se pohybujes. Ja mam tu smulu ze Praha a Stredoc. kraj a vidim to stejne jako Vlasatice, neli hur.
 Jana 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 11:25:09)
Tak ono je to opravdu v těch velkých městech horší, mám s tím taky takovou zkušenost. U nás na vesnici (v horách) mě štve jiný fenomén - čtyřkolky. Dopravní prostředek, který je prvotně určený k jízdě v terénu (např. dojek k chalupám, ke kterým se v zimě dojet kvůli sněhu nedá, protože leží mimo udržované komunikace). Jenže čtyřkolky fungují jinak. Přijedou pražáci nebo jiná omladina, na čtyřkolkách bezúčelně brázdí lesy v chráněných oblastech a ohrožují jak přírodu, tak pěšáky. Nebo machrujou na zasněžených silnicích. Nedávno jsem vezla kluka ze školky a v prudké zatáčce proti mě vylít jeden takovej pitomec, bylo to na milimetry a anděl strážný při nás stál. Frajer pomazlil oba protilehlé mantinely a pak už pomalu pokračoval dál. Tyhlety jezdce fakt nenávidím. Účelem takových výstřelků není někam dojet, ale vyblbnout se. Nevím, jak, ale zakázala bych to. Stašně mě to štve.
 Ili 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 12:00:13)
Se čtyřkolkářema to vidím podobně. Lezou mně krkem svým bezohledným chováním. A navíc nechápu, na co jsou tak pyšní, mně ty jejich 4kolky připomínají odstrojený minitraktor.

Stav na silnici se mně nezdá zdaleka tak hrozný (ano jezdím a jezdím hodně. Autorka asi bude dost přecitlivělá... Všude se najdou troubové, najdou se pitomci, co jedou člověku těsně za p*delí a oslňují přes zpětná zrcátka, najdou se takoví, které dodržováním rychlosti strašně zdržuju... Přesto nemám pocit, že by se ke mně někdo choval špatně, jenom proto, že jsem ženská....
Ovšem nejezdím v Praze a i když to pražandy asi naštve, tak u nás, když vidím bezohledného řidiče, tak mám docela slušnou pravděpodobnost, že to bude Pražák.
 stormer 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 13:02:27)
A ty náhodou nejsi přecitlivělá, když si všímáš bezohlednosti druhých?~;) Takové soudy na dálku jsou ůplně nejlepší, zvlášť pro psychology - amatéry~:-D
 Ili 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 13:37:58)
Všímám, ale taky dobře vidím, že někteří řidiči jezdí špatně, ne všichni, že občas dojde k nebezpečné situaci, ne pokaždé. Vím dobře, že idyické staré časy jsou pouhá iluze. Nevšimla jsem si žádných útoků jenom proto, že jsem ženská. A jak dopadalo kochání, po kterém toužíš, to už tady někdo zmínil...
Takže se o přecitlivělosti zmiňuju ne proto, že vidíš chyby, ale proto, že nevidíš tu naprostou většinu bez chyb.

 stormer 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 15:14:51)
Jasně, takže nás je hodně přecitlivělých, a pak pár pohodářek, které si jízdy v dopravní špičce maximálně užívají a navíc svým vzhledem nebudí pozornost...~j~ Ona totiž existuje i negativní pozornost a některé ženy zkrátka vypadají tak, že si jich muži nijak extra nevšímají..~t~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 16:26:14)
Já bych neřekla, že pražáci jsou bezohlední, jen jezdíme jinak. Fakt je, že když přijedu do Klatov, tak rostu, a naopak, oni asi rostou ze mně, když jim to tam švihnu. Ale v Praze se prostě jezdí na konakt, jinak to nejde... zase se dost komunikuje, lidi se pouští, ukazují si, ten provoz prostě vynutí jiný styl.
 Henry 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(28.2.2010 0:41:36)
Nevím, proč by to v Praze nešlo jinak, když to kdekoliv jinde jinak jde. Podle mě je to všechno v lidech. Např. v Plzni mě naprosto vytáčí systém seřízení semaforů, někdo to dokonce zmiňoval v nějakým plzeňským občasníku. Skoro na každým semaforu člověk chytne červenou. A pak, když se rozjede na zelenou, tak na 99,9% chytne na dalším semaforu zase červenou a z toho se tak na 50% stane, že přesně v okamžiku, kdy člověk na tu červenou zastaví, tam začne skákat zelená. Anebo vidím před sebou na semaforu zelenou, ale musím stejně brzdit, často až do zastavení, protože na tu zelenou se teprv rozjíždí kolona. Popřípadě když po dlouhý době skočí zelená, tak stačí projet tak 3 auta a zas je tam červená. Zelenou vlnu se v Plzni nedá chytit. Jedině červenou. :-(
 Petra Neomi 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(28.2.2010 15:48:32)
Protože kdyby se jezdilo v praze jako v Klatovech, tak celá praha stojí.
 x x 


Re: Tak zle to nevidím 

(4.3.2010 21:44:26)
Máte jezdit šalinama, od toho tam jsou, ne? ~t~
 stormer 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 11:56:27)
Tak tak, já jezdím po Brně, to není nic moc relax~;)
 Tenna /2 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 11:59:41)
V Praze nežiju, to je pravda, tam se jako řidič dostanu tak jednou do roka. Ale nežiju ani nikde na samotě u lesa, jezdím v obvyklém provozu, ve městě i mimo město, denně dojíždím do práce. Nevím, možná je to o úhlu pohledu - samozřejmě potkávám řidiče nejrůznější, i takové, co spěchají, i takové, co se motají, i takové, co neblikají před odbočováním, co telefonují za jízdy, co předjíždějí tak, jak já sama bych si netroufla, co nezastaví chodcům na přechodu ... občas projíždím i kolem bouraček ... Ale necítím se tím prostě tak traumatizovaná, jako Vlasatice. Daří se mi v tom jezdit, aniž bych se nějak extrémně bála - nejsem naivní a samozřejmě jsem opatrná, ostražitá, pozorná, snažím se předvídat atd., ale že bych sedala do auta se strachem, to prostě říct nemůžu ~d~
 jandyk+Jiřík04/06+Káťa 11/08 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 12:21:08)
|Musím reagovat. Zrovna dnes jsem jela skoro přes celoui republiku. Jezdím velmi často a docela dlouho. Myslím, že můžu říci to, že nehody na silnicích jsou způsobeny hnavně:

bezohlednýma řidičema, co nedodržují bezpečnou vzdálenost. Hlavně na dálnici s tím mám velký problém. Předjíždím kamion a abych nezdržovala, jedu třeba i 14Okm. Nenávidím, když chlápek (nemusí mu být 20) za mě ze zadu najede a jede metr za mnou. Já rychleji jet nechci a taky nechci aby do mě naboural. V případě čehokoliv je nehoda jasná. takže za mě je to teda ta vzdálenost a pak nebezpečné předjíždění. Důchodci sice jezdí pomalu, ale přímo nikoho neohrožují. I když štvou mě taky. ale taky jednou budu jezdit, až mi bude 70let a tak taky budu jezdit pomalu.
 Ili 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 13:40:31)
Ano, nedodržování bezpečné vzdálenosti, to je asi nejhorší zlozvyk, bohužel velmi těžko kontrolovatelný.
 helena + veverčátka 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 14:34:22)
Jojo, s tím souhlasím, když se někdo lepí bezdůvodně na prdel, je to blbý a na té dálnici je to horší o tu rychlost.
 Hrochy 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 12:31:38)
Tak já musím říct, že rozdíl mezi okrajem Prahy/Středočeským krajem, kde bydlím, a okresním jihočeským městem, kam jezdím za rodiči, vnímám dost zřetelně. Jezdím celkem krátce, s miminem za zády, a jsem přesně ten typ opatrného řidiče, co dodržuje povolenou rychlost až k ceduli, pustí chodce, při odbočení si počká, než bude opravdu dlouhá díra..U nás v městečku máme zonu 40 cca 7 km a jsem jediná, kdo to tam brzdí.Zažila jsem i sotva 18-ti letou slečnu v golfu, co z toho byla dost rozčilená, v zadním zrcátku jsem zahlídla, jak se mlátí rukou do hlavy a ježíšuje :-) Na jihu se mi jezdí podstatně líp, tam mě to i baví.Ale asi to bude i velikostí města a hustotou dopravy, nicméně mám pocit, že agresivní řidiči se tam vyskutují v menší míře, resp. jsem ještě na žádného nenatrefila.
 Hopinka 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(27.2.2010 20:07:23)
Velmi výstižné!!!
Hlavně pokud usednu za volant se strachem tak pod vlivem stresu jsem schopná napáchat spoustu blbostí..
 jana 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 12:16:47)
ja jezdim po praze porad a clanek mne taky prekvapil, nikdy zadny vetsi problem nebyl.
 Jitka 
  • 

Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 12:54:45)
Tak tomu se mi nechce věřit. Asi zase tak moc nejezdíš. Ty se nesetkáváš s přejížděním z pruhu do pruhu, aniž by se někdo obtěžoval dát blinkr, nebo s tím, že jedeš v pravém pruhu když Tě najednou začne zleva předjíždět auto a jen co se zařadí, tak hned odbočuje...? Bydlela jsem v Praze, odstěhovala se do stř. Čech a do Prahy denně autem dojíždím, takže asi už hodnotit můžu... Mohu říct, že nejhorší jsou téměř pubertální řidiči černých Audi a BMW.
 DaVinci 


Re: Tak zle to nevidím 

(26.2.2010 13:53:37)
Jsem z Prahy, aktivní řidička, cca 2000 km měsíčně. Co já hlavně vidím, je jízda v prostředním pruhu na tříproudé dálnici, brdit předtím, než dát blinkr - to by mě šlak vzal!, vjíždění do křižovatky, když vím, že z ní neodjedu apod, lidi, kteří mají zpětná zrcátka na .... Jinak já doufám, že mé dítě si řidičák udělá a já sama si ho naučím řídit a hlavně, aby ho nenapadlo se v autě "kochat".
 Raduse 


začátečníci a ženské 

(26.2.2010 12:46:59)
Tak s cedulkou "začátečník" vylepenou vzadu jezdím už skoro rok a nemíním ji jen tak sundat :) nestalo se mi, že by na mě někdo zatroubil, když mi to ze začátku na křižovatce chcíplo nebo ukazoval na prstech neslušné obrázky, když jsem přehlídla auto při přejíždění z pruhu do pruhu.
A jestli si někdo říká "to je kráva začátečnice" - mno.. taky si mumlám, když mi to zrovna po dálnici jede a vjede mi tam někdo na poslední chvíli něco o volech.. a ať hodí kamenem, kdo to někdy neudělal :)
Pro jistotu jsem si ještě přivezla z Irska cedulku s nápisem "polib mi prdel" v irštině a tu jsem vylepila hned vedle cedulky začátečníka :D
 stormer 


Re: začátečníci a ženské 

(26.2.2010 13:07:52)
Když jsem vyjela poprvé s čerstvým řidičákem, po pauze 3 týdny čekání na úředního šimla, chcípalo mi to na každé křižovatce - skoro~f~. A troubení jsem si užila docela dost... a nikdy mi to nepomohlo nastartovat rychleji~:-D. Ale to docela chápu, když někdo troubí za zmrzlou kolonou. Horší jsou ti "troubiči" netrpělivci, kteří fakt tady po Brně "koncertují" během každé dopr. špičky kvůli sekundovým prodlevám. A někteří troubí třeba i 5 sekund - to opravdu nechápu, proč jim nikdo nedá pokutu~d~
 Bumbi&05,08,10 


Re: začátečníci a ženské 

(26.2.2010 16:13:45)
já jsem za ty nálepky ráda, když vidím před sebou courající se auto a vylepené Z, trochu mě to zkldiní...
 barri + cervnova dvojcatka 


Tak zle to neni 

(26.2.2010 13:14:50)
Mne je 27 a do dneska jsem si nebyla schopna udelat ridicak, protoze mam z rizeni hruzu, ale presto si nemyslim, ze by situace u nas byla tak katastroficka. Jezdim autem od malicka, drive s rodici, ted s manzelem, bydlime v Praze, kde je pravda, ze je to nekdy dost silene a manzel nadava, na druhou stranu jsme projezdili Italii a Portugalsko a tam ridici jezdi mnohem sileneji a bezohledneji, jen tak tak jsme nekolikrat vyvazli bez nehody, nez jsme si na jejich styl zvykli a byli neustale v pozoru. V Americe v mensich mestech a na dalnicich je to fakt uzasny, ale treba v New Yorku bylo prechazeni na zelenou o zivot, nelikokrat nas malem prejel taxik, ktery mel cervenou, ale vubec nezpomalil, proste jen troubil a ocekaval, ze ho pustime..~a~
 DENISA 


Re: Tak zle to neni ????? 

(26.2.2010 13:38:01)
No nevim, ja kdyz se kouknu na statistiku umrtnosti na nasich silnicich, tak se mi to zle zda a dost, na tak miniaturni zemi.
 Katka, kluci 11 a 7 
  • 

Re: strašák automobilismus 

(26.2.2010 16:23:39)
Souhlas, taky se mi zdá, že už je to o chlup lepší. Lidi se už naučili jezdit po kruháčích, "zipovat"...je to nutnost, jinak se provoz zaseká. Ne že by se nevyskytl debil,ale většinová skupina už jezdí podobně jako na západ od hranic. A pak mám teorii, že krize pomohla v tom, že už není taková nouze o řidiče kamionů, takže přepravní firmy už přece jen neberou totální paka....aspoń mi to na cestách tak připadá.
 helena + veverčátka 


NESOUHLASÍM S NĚKTERÝMI ÚDAJI 

(26.2.2010 14:21:03)
Souhlasím, že agresivita je součástí silničního provozu asi stejně, jako v mezilidských vztazích. Byla tu ale vždycky, jen nebyla tak vidět.
Řekla bych, že autorka bere některá tvrzení zbytečně osobně, možná je to ta, co parkuje na 6x a čeká u výjezdu, byť už nic nejede a mohla by odbočit, ale já osobně to nedělám a tak se mě to nedotýká a nikdy se mě to nedotýkalo ani v případě, že jsem byla nevyježděná a nejistá a na té křižovatce jsem opravdu stála (je samozřejmně lepší postát si na křižovatce než se tam vrhnout, to bez debat! a kdo to nechápe je pro mě "pitomo" ať je to chlap či ženská). Ale to, že ženy za volantem působí často velmi nejistě (statisticky mnohem častěji než muži) a tím i dělají "viditelné" byť ne nebezpečné chyby, to prostě nezapřeme.

Absolutně nesouhlasím s touto větou: "Doba, kdy dopravní nehody byly páchány téměř výhradně pod vlivem alkoholu, případně nepozornosti, a nikoliv agresivním stylem jízdy a „machrováním“ těch, kdo si řidičské oprávnění obstarali pod rukou za 20 000 Kč."
1. Dříve bylo v ČR auto velikým luxusem, takže jej neměl každý, tj. počet aut byl několikanásobně menší než dnes, takže nějaké "machrování" nebylo tak vidět.
2. Nevím, kde ve statistikách našla tu informaci, že většina nehod nebyla páchána "dříve" (dost zvláštní letopočet) z "marchrování", takovou kolonku jsem nikde ve statistikách nenašla.. (A dle informací od mého táty, ročník 49, byli i za jeho mládí v lavicích na střední prázdná místa, protože kluci se zabili při blbostech na motorce/v autě.)
3. Statistiky dokládají, že aut na silnicích VÝRAZNĚ přibylo, ale v přepočtu na počet aut se děje méně nehod a mnohem méně lidí je tím postižených (zraní se, zemře). Celoevropsky sice nejsme moc reprezentativní, ale také máme nesrovnatelně horší silnice a řekla bych, že i morálku policejního sboru, který někdy dělá kontroly spíše účelově než aby to mělo trvalý efekt.
Viz. http://www.autosap.cz/sfiles/a1-95.htm - vypovídající jsou především údaje, které se vypočítávají v poměru na 100 registrovaných automobilů.

Sama bych řekla, že s počtem lidí na silnicích agresivita stoupá ani ne proto, že by byli lidé agresivní, ale proto, že se provoz čím dál více zahušťuje a není možné z toho nijak uniknout. Pak jsou i více vidět "ti blbci". Já jsem jeden čas jezdila hoodně, i do zahraničí, ale vesměs bych řekla, že jezdíme průměrně, problém dělají jen "jedinci", kteří to ale samozřejmně nevidí, dokud nenarazí - bohužel často do někoho. Problém je, že tito jedinci se třeba v zahraničí "srovnají" a jezdí tak jenom v ČR, tak proč?????
 stormer 


Re: NESOUHLASÍM S NĚKTERÝMI ÚDAJI 

(26.2.2010 15:21:18)
~g~
 Irena 
  • 

Myslím že to není tak špatné 

(26.2.2010 14:35:36)
Myslím, že tak špatné to s našimi řidiči zase není. Ale co mě může fakt naštvat, když dodržuji 50 a lepí se na mě auta a řidiči si klepou na čelo a ukazují jak sem blbá a zdržuju je. Předjedou mě, šlápnou na to aby honem honem byli kde potřebují a... dojedu je na nejbližším semaforu. Je pravda, že ušourané auto brzdící provoz je nepříjmené, ale je to něco jiného než dodržovat rychlost v obci.Také mi vadí, že policie měří hlavně v místech, kde už není obytná zóna ale cedule konec obce ještě není. Každý to už rozjede a policisté sbírají hříšníky. Policisté by měli být vidět hlavně u škol, školek a vůbec míst, kde se pohybuje hodně lidí a rychlost auta je může ohrožovat
 Iva 
  • 

Stejná zkušenost 

(26.2.2010 15:18:46)
Taky jsem zajíc, co neřídí dlouho. Bydlím v Praze, pořídila jsem si automat, tak nemám v provozu problém. Ale připadám si, že když jedu po měste 50, tak jsem za blba kolikrát já... Dneska jsem parkovala na pidiparkovišti u frekventovaného nákupáku na Budějovické, proti mě jel pán v parkovacím protisměru, telefonoval a mával na mě tím telefonem, ať rychle zaparkuju a uvolním mu cestu. Přišla jsem si opět jak blb, myslela jsem že jsem chybu udělala já. Blbá ženská. Ale pak si říkám - já jsem tady dobře, on je mimo....

No jo, nezbývá než to hodit za hlavu a jezdit správně podle předpisů. Já totiž na sponzorství dopravní policie fakt nemám. To si radši za to koupím nové boty:-)))
 R.S. 2 DĚTI 
  • 

Agresivita za volantem 

(26.2.2010 16:21:04)
Dobrý den přeju,jestli můžu přispět,tak si myslím,že na našich silnicích jezdí čím dál víc h....,ale neviděla bych to tak jednoznačně. Nebývají to pouze týpci s luxus fáry nebo mladí,ale i důchodci,kteří si konečně pořídili o něco lepší auto(od mé kamarádky srazil dceru právě důchodce)a bohužel často i bezohlednější,důležité za volantem jsou právě ženy v těch tzv.lepších autech. Častěji mě jako chodkyni pustí přes přechod právě muž za volantem,žena většinou nikdy. Agresivita a bezohlednost na našich cestách nezná mezí,proto raději ani auto nemáme.
 berunka,M+M 11/04,M 01/08 


Re: Agresivita za volantem 

(26.2.2010 16:27:45)
Nedávno mi přišel email. Je to sice z polska, ale realita je všude stejná. Ukazuje, co všechno se může stát na silnici. Odkaz : http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny Je to fakt šílený.
 X E N A 


Kde je ono „kochání se“, jak je praktikoval pan doktor z filmu Vesničko má středisková? 

(26.2.2010 18:54:31)
To nebylo zrovna moc dobrý přirovnání, když to pokaždý někam narval...
~t~
 stormer 


Re: Kde je ono „kochání se“, jak je praktikoval pan doktor z filmu Vesničko má středisková? 

(26.2.2010 19:07:59)
~:-D Jo, uznávám, to jsem tochu ustřelila...
 čiřikaví a Jakub 9.10.06 


zkušenost čistě ženská :) 

(26.2.2010 19:45:54)
Vlasatice, já nevím, ale záleží, kde jezdíš. Upřímně v Praze by člověk opravdu neobstál, kdyby za VŠECH okolností dodržoval předpisy. Takže ano, asi se z větší části můžu přiklonit k tomu že i já jsem pirát silnic. Pravda, nepředjíždím v zatáčce ani na nepřehledných úsecích, ale plná čára mě mnohdy nezastaví a startuju už na oranžovou.

Jezdím rychle, svižně a zbytečně neriskuju ... a musím říct a fakt potvrdit - když jedu v úseku, kde je 50 a přede mnou je auto, které jede 25 je to vždycky ženská... když někdo odbočuje tak, že zastaví všechny auta za sebou, je to taky ženská... když mi někdo na poslední chvíli skočí před auto... prostě opravdu, když se jedná o naprosto NELOGICKÉ situace, bohužel je to vždycky ženská... jsem tolerantní a chápu, že se učí. Ještě si pamatuju svoje začátky ale jak říká můj manžel " ty prostě neumíš parkovat ne proto, že jsi horší, ale protože sis nehrála s autíčkama a nemáš ten cvik v ruce!" a myslím, že něco na tom bude, protože i já někdy parkuju na 5x, ale když můžu vyberu si radši místo kam zaparkuju napoprvé, protože prostě nechci zdržovat plynulost dopravy :)

Nemyslím si, že silnice je plná agresivních ridičů - myslím si, že prostě řídit auto v hustém provozu jen není pro každého... na druhou stranu, stačí vyjet do Německa, Rakouska, ale taky třeba do Itálie a člověk zjistí že extrémy kde to jde a nejde existují i v rámci EU...
 stormer 


Re: zkušenost čistě ženská :) 

(26.2.2010 20:15:59)
Díky za inteligentní názor:-) Já s tebou dokonce v mnohém souhlasím. Protože ale na 6x neparkuju ( zrovna toto je má silná stránka, a to máme auto - dlouhána ), štve mě, že jsem házena do pytle řidičů - neschopů jen proto, že jsem ženská. Někdy, jasně že ne vždycky. A s potřebou svižnosti taky souhlasím a aplikuju. Jsem svižnější tím víc, čím déle jezdím... což je normál. I superprofiřidič někdy začínal. Opravdu mi vadí jen ty extrémy, které člověk potkává ve velkých městech dost často. A štve mě to tak moc, že to prostě muselo ven~t~.
 Petra Neomi 
  • 

Re: zkušenost čistě ženská :) 

(26.2.2010 22:14:28)
A kdo tě do toho pytle hází? Já nevím, když vidím někoho blbnout, v drtivé většině případů je to chlap kolem padesátky.
Na druhé straně, existuje i sorta řidiček "bezpečných maminek", pohybujících se obzvlášť okolo supermarketů, které opravdu jezdí na sedmdesátce 45 a všechny předjíždějící považují za piráty silnic. BOha, na tom není nic bezpečného, všichni předjíždějí a vzniká "bouračková" situace.
 Tenna /2 


Re: zkušenost čistě ženská :) 

(27.2.2010 12:24:59)
Ano, souhlasím - ono se to nerado slyší, ale jsou řidiči/řidičky, kteří jsou tak opatrní, až je to víc ke škodě, než k užitku. Žádný extrém není dobrý. Naprosto respektuji, že se někdo učí, že začíná, že si zvyká na nové auto, že to v místě nezná apod. Ale pokud se někdo z jakéhokoliv důvodu drží při krajnici a jede čtyřicet, nebo se někde půl hodiny rozhlíží(a je to jeho věc), nemusí se hned zhrozit a pohoršit, když ho ostatní předjedou. Nejsou to nezbytně piráti a sebevrazi, jsou to možná jen normální zkušení řidiči, kteří danou situaci považují za naprosto bezpečnou a pohodlně zvládnutelnou.
 SnowWhite 


Re: zkušenost čistě ženská :) 

(1.3.2010 19:31:07)
No a já nesouhlasím - ve velkém městě řídím 20 let. Málokdy potkám totálního magora, který se řítí strašlivou rychlostí a nerespektuje nic a nikoho kolem sebe. Opravdu velmi často se setkávám se slepicema (přesněji řečeno ženami, které prostě nejsou schopné auto řídit a to ani když mají malou mrchu typu suzuki, toyota atd), které udělají tolik nepředpokládaných a nepředvídatelných úkonů na vozovce, že zrak přechází. A navíc jsem zásadně proti tomu, že když někdo jede po magistrále rychle, je pirát. Naopak nechápu proč už tak pekelný provoz v Praze je limitován omezenou rychlostí, která ho zhoršuje. A co se dálnic týče - svižná jízda naopak vyžaduje více pozornosti a když musím jet 140km/hod snadno usínám.....
 M+J+ 5 (2 holky -3 kluci) 


jak který řidič či řidička.... 

(26.2.2010 20:22:49)
ja sama řidim taky x let přesneji řeceno 12 let.....

co vim tak tatka ročnik 49 se taky machroval kdo s koho když se to vyšvihlo s motorkou nebo pak s felicii červenou tu mam v paměti dodnes....ještě za me si to auticko leštil...než pak přišla na řadu moderni a tatka presedlal do bavoraku.....ja mam třeba felicii dnes take akorat tu modeernejsi ne z dom meho tatky.......

ale co tim chci řict ja sama taky nadavam za volantem když jede předemnou blb nebo blbka a tahne se jako sopel......na silnici kde je 80ka jedou sotva 40km a to me normalni neprijde......
ja sama nemam problem dodržovat rychlost pouštet na prechodu delam to stale a delat budu dal...nemam potřebu machrovat a s bodu a se do bodu b dostat v case postačuji na medaili v f1...

muj zase jezdi rychleji predjizdi tan kde ja tu odvahu nemam (a to hlavne v pripade kdyz mam v aute deti) což vlastne poslednich 9 let stale nektere se mnou v aute je.~t~~t~~t~~t~

ale obcas proste nestiham fakt me toci že i kdyz dodržuji rychlost tak fakt hlavne blbky jedou jako posrane smrt v očich a na tachecu 20ka....nova auta a strach asi aby si nesjeli gumy...to same i na křižovatkach široko daleko nikde nikdo a tupe stoji a cekaj snad než nejake auto dojede aby sio vyskoušeli odbočeni a i s autem a ja pritom mohla byt už 10 km dal,,, a s nespokojenymi detmi je to o nervy takoveto brzdy na silnici......

jasne respektuji když prede mnou jede autoskola i ja autoskola musela absolvovat ...ja mela vyhodu že jsem se naučila řidit v 15ti letech zasluha muj tati a moje ctižadost a neustale nalehani tatí ale ja bych chtela a tak se zacalo na polnačkach....

dnešni mladi vetsinou kluci sotva jeden den dostanou řidičak už hazi machry a tulinkuji se v hodne procentech s nejbližišim stromem v tom lepsim pripade pak koukaj pod sukne sestřickam ve spitale v horsim pripade je objima pohledem patolog ~t~~t~~t~~t~

řikam to s nadsazkou ale je to tak......magoři řidiči me toči ale co snema nadelam ja osobne nic.....ja mohu byt sebe lepsi ridič ukazneny a co s toho když me proleti utem kreten ktery nedava pozor nebo do silnice skoči kreten chodec v domeni že on ma absolutni prednost vsade.....a co bych nadelala nic pikala bych za blbost druhych....proto je nejlepsi se divat na sebe radeji nekomentovat ostatni a nebo jen v aute jako já....
¨
(ty kretene jeden dementarni ty jsi taková p*** že bych ti sebrala řidičak,-kdo te krave dal papiry jede jako posrana auto za megač a asi ma strach si sjet gumy červena oranzova zelenea tak už projed ty pic**** než projedes bude zase cervena raa bych do zítra opustila semafor..kdyyž hlavne pražaci kličkuji jak zajici tak to take naavam že pražsky prasata se vydali do brna hazet machri jaci jsoiu to zajici a nemluvim o vydlakove .prezdivka řidiču s pszkou VYŠKOVSKA. TO JE KU*VA JIZDA NA 14 DNI za smradlavejma převažne škodovkama kde se nnafetuje človek vyfukovych plynu a pod timto omamenim už jen kleje že vidi snad vse desetkar pomaleji toje asi ten duvod proc na ne clovek nadava že neumi jezdit zmatkuji a nevim co dal ~t~...to tam na te křivovatce chce vystat dulek,nebo ceka až zahřmi...čur**** jede nejmin 240km asi si dava zavod s letadlem kripl...)kleju v aute a nastestijen pro sebe

a dasli a dalsi hlasky ktere v jednom kuse mam na ostatni řidiče kolem v provozu.....~t~~:-D~:-D~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~

 olga, 2 děti  
  • 

Re: jak který řidič či řidička.... 

(4.3.2010 23:51:36)
Já zírám, to je něco, občas si to po sobě přečti :-)
 stormer 


Re: Můj příběh 

(3.3.2010 11:08:33)
Milý Vážný, děkuji za zajímavé příběhy. Z těch dvou o agresivitě je jasně vidět, že někteří lidé se opravdu nedokážou za volantem chovat normálně. Znám i ze svého okolí případ muže, který má za běžných okolností spíš flegmatickou povahu, jakmile ale sedne do auta, stává se z něj silně agresivní cholerik..~4~. Řidič je po technické stránce bravurní, ale myslím, že vzteklost je silný handicap, který může snadno způsobit i dopr. nehodu.~d~
 fregys 


skvělý článek 

(27.2.2010 8:21:00)
Pěkný den přeji!
Plně s tímto článkem souhlasím. Taky si připadám,když jedu v autě, ať jako řidič nebo jako spolujezdec manžela, jak Alenka v říši divů. To, že vezem malé dítě a že dodržujem předpisy je prostě na závadu. Po zkušenosti, kterou jsme prošli při několika hodinové cestě k rodičům, jsme došli k názoru, že jakmile malý povyroste, aby mohl sedět v golfáči, jezdíme na Moravu vlakem. Bude to v klidu a bez stresu. Tento článek by měl číst, každý agresivní řidič. Jenže ti jsou tak arogantní, že by nad tím mávli rukou. Fregys
 Běta 
  • 

Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 14:04:01)
Tak takhle tebe představuji jako řidičku po přečtení Tvého článku. Jezdím ráda ,jezdím 33 let skoro denně, jednou dobou jsem jezdila pracovně po okolních státech. Mám ráda jízdu hlavně svižnou, tím nemyslím jízdu rychlou a dělající machrovinky. Ale řidičky asi Tvého typu mě dolova vytáčí (promiň) Netrvrdím že by se neměla dodržovat rychlost, ale pokud je někde padesátka a auto přede mnou jede 40 a jede pár aut za sebou /není to ještě kolona/ páté auto pak jede 30. Nehledě že vidím ještě ten vytřeštěný výraz na tachometr.Pak mě doslova vytáčí na křižovatce liknavost výjezdu na zelenou. Blikne zelená a nepochopitelně!!!!! se odbržďuje ruční brzda, pak pomalu řadí a rozjíždí se typu že dvojka se řadí až po přejetí křižovatky. Na křižovatce kde by klidně projelo třeba 10 aut, tímto výše popsaným stylem projede aut jenom 3 nebo 4. Nepřeháním. Ruční brzdu používám k rozjetí pouze na rozjetí do opravdu dost klopené silnice. Je vidět že jsi asi dost nevyjžděná, pokud bys jezdila denně asi bys ten článek nepsala. Mnoho kilometrů bez nehod přeje Běta.
 Marie, 3 děti 
  • 

Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 14:42:16)
Víte, strašně ráda bych vás viděla před těmi 33 roky... jak vám to nikdy nechcíplo na křižovatce, zvlášť když na vás zezadu jeden blb zatroubí, a druhá blbka bliká dálkovýma... Ale je pravda, že před 33 lety bylo na silnicích zlomek aut, a opět zlomek z nich byl schopen něčeho jako akcelerace na bliknutí zelené... A když jste projela tu Evropu - (doufám že to nebylo před těmi 33 lety) - to jste si nevšimla, že jsou tam tolerantnější? Já Evropu "neprojela", ale žila jsem dokupy několik let v Holandsku a ve Švýcarsku. Učila jsem se řídit tam. Jednou jedinkrát na mě někdo troubil - bylo to v Curychu auto označené CD.
Žádný učený z nebe nespadl, ale koukám, že vás s 30ti lety praxe shazují z nebe vidlemi... Co takhle více tolerance? Agresivita je jeden extrém, na tom se shodneme. Ale chybí i tolerance k opatrnosti či nezkušenosti druhých - toho jste zářným příkladem.
 DENISA 


Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 14:55:06)
Marie, naprosty souhlas, lepe bych to nenapsala ~R^~g~. Ja ridim 20 let, ale nikdy bych se na nekoho pomalejsiho ci liknavejsiho nepovysovala. Porad lepsi, kdyz nekdo zdrzuje, protoze si neni jisty, nez frajeri, co jsou si uplne jisti ze jsou nesmrtelni.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: pro Vlasatici 

(1.3.2010 9:44:50)
mi ti, co na křižovatce vyjíždějí pomalu, moc nevadí.
Problém je ale v tom, že toho, kdo "spěchá", vystresují a pak se snaží tu několikavteřinovou ztrátu dohnat.

BTW. manžel jel s kolegou do centra a potkávali jednoho frajera, co jel ve městě stovkou. Na místo dorazili ve stejnou dobu. Takže rychlou jízdou ve městě moc času neušetříš.
 PEtra Neomi 
  • 

Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 15:45:13)
Toleranci k nezkušenosti určitě, ale pokud někdo není po nějaké době schopen zvládnout auto tak, že jezdí plynula a na semaforu se rozjede, tak prostě nepatří na silnici. Jet čtyřicet na sedmdesátce je ve výsledku stejně ohrožující, jako tam jet sto čtyřicet.
 DENISA 


Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 17:09:31)
Jiste, ale nezlob se na me, se zdrzujicim snekem se potkam asi tak 100x mene casteji nez s namachrovanym debilem ohrozujicim sve okoli.
 Tenna /2 


Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 17:40:46)
Deniso, to je asi zase o tom úhlu pohledu - já nemám pocit, že by kolem mne na silnicích projížděly zástupy "machrujících debilů". Většina lidí jezdí podle mne docela normálně, extrémně rychlých a neohrožených je podle mne zhruba stejně, jako těch extrémně vyplašených a - odpusťte - neschopných. Ono to, že sama si ještě tolik nevěřím a jedu opatrně, neznamená, že všichni, kdo jedou rychleji, jsou sebevrazi a ohrožují mne. To se mi může jenom zdát, protože mi to nahání strach, ale oni mohou jet přitom naprosto bezpečně.
 Petrsa Neomi 
  • 

Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 18:40:00)
Mě připadá, že po Praze jezdí lidi +- dost v pohodě a na dálnici prostě pustím toho, kdo se mi lepí na zadek. Co mě opravdu nasere je, když se mi lepí na zadek a když ho pustím, zařadí se za mě. KDyž se chce vyvážet, prosím, ale nějak příčetně.A pak samozřejmě kamiony.
 stormer 


Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 20:32:14)
Milá Petro, mohla bys mi připomenout to místo, kde jsem ve svém článku psala, že jezdím na 70ce 40??? Úsměvné... ~y~
 Petra Neomi 
  • 

Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 21:06:28)
A já někde napsala, že to vztahuju na tebe? Spíš reaguju na komntáře "opatrných".
 stormer 


Re: pro Vlasatici 

(28.2.2010 20:29:30)
Milá Běto, brzdu, natož ruční při rozjíždění rozhodně nepoužívám, dvojku řadím téměř ihned po jedničce a na padesátce jezdím cca 52, protože vím, že je to ještě v toleranci. Jinak jsi mě vystihla skvěle~t~~t~~t~. A myslím, že ty jsi asi "vyježděná" až až, jinak bys mi podobnou ptákovinu nenapsala~j~.
 Vikinga 


Nesouhlasím 

(1.3.2010 13:20:00)
Mám řidičák asi půl roku, ale nesouhlasím s tím, co autorka článku píše...
A to bydlím v Praze.

Zpočátku trvá, než se člověk vyjezdí, ale už v autoškole nám kladli na srdce, že nejdůležitější je splynout s provozem. Takže když na mě někdo zpočátku troubil, naopak mě to popohánělo se zlepšovat tam, kde jsem sama brzdila třeba plynulý provoz.
Protože nebezpečný je sice ten, kdo jede velmi rychle, ale - a to nám kladli na srdce velmi důrazně - je nebezpečný naprosto stejně ten, kdo jede pomalu!

A podle mých, zatím půlročních zkušeností z denního pražského provozu to fakt není tak, že by všude vždycky řidiči překračovali povolenou rychlost a já tam byla nejpomalejší, když chci jet podle pravidel. To ani hustota provozu jaksi moc nedovoluje a když, tak je to tak pět kilometrů v hodině navíc...

V.
 Daniela 
  • 

Re: Nesouhlasím 

(1.3.2010 14:23:58)
To je to, splynout s provozem. Ja po ziskani ridicaku neridila deset let, nez jsem si koupila sve auto (neexistovalo, ze by mi rodice pujcili auto, a jinde jsem se k tomu nedostala). Takze prvni jizda po tech letech byla predvadeci pred koupi auta (to si umite predstavit, jak jsem se asi soustredila na jizdni vlastnosti) a druha pak tim koupenym autem domu. Potila jsem se az na...
Poslednich padesat tisic mam odrizeno v Italii. Na zacatku jsem se snazila jezdit jako v Cesku, ale to nejde prave z toho duvodu, ze nesplynete ani nahodou, vytvarite zapeklite situace a znacne zdeseni ostatnich.
Nelze jet padesatkou v obci, protoze ostatni (VSICHNI ostatni, a ze je to radny provoz) jedou osmdesat. Nemuzete davat blinkry na kruhovem objezdu, protoze ostatni (VSICHNI ostatni) nerozumi, co tim chcete rict, a zavladne panika a skripeni brzd. Skutry zprava zleva uprimne predpokladaji, ze uhnete. Ostatni motoriste uprimne predpokladaji, ze v okamziku prebliknuti na zelenou jiz budete v pohybu (oni totiz taky jsou), a pro vetsi adrenalin tu mezi cervenou a zelenou nepreblikne oranzova. To jsou panecku nervy!
Nastesti mezi Italii a Ceskem je par set kilometru Rakouska, takze se pri navratu celkem stihnu preorientovat na uplne jinou jizdni moralku.
Musim ale rict, ze rozdil mezi ceskym magorem a italskym magorem za volantem je v tom, ze italsky magor VI, ze dela blbiny, a tudiz vi, ze si musi davat pozor ze vsech stran. Cesky magor predpoklada, ze ostatni uhnou.
 Katka, kluci 11 a 7 
  • 

Re: Nesouhlasím 

(1.3.2010 16:25:05)
To je moc pěkně popsáno... no byla jsem v Itálii autem 1x před lety a na ty skútry, co se valily jak hejna kobylek z obou stran fakt nezapomenu :)
 SnowWhite 


Re: Nesouhlasím 

(1.3.2010 19:25:38)
Mě se zase líbí pasáž o italském magorovi a českém magorovi :-)
 Martina, 2 kluci 


Re: Nesouhlasím 

(2.3.2010 17:09:18)
Též nesouhlasím...jsem běžná slušná řidička, ale ti kteří zelenou na semaforu mají jako signál "začni hledat řadicí páku" mě fakt ničí...ale nadávám si jen indoor:-)
 Margot+1 


Svátečníci 

(2.3.2010 19:52:47)
Jsem trochu rozpolcená - na jednu stranu dokážu pochopit začátečníky, protože sama jsem se odhodlávala k ježdění hrozně těžko. Když teď na druhou stranu vidím, jak při zhoršených klimatických podmínkách KLESLA nehodovost, protože nedělníci, svátečníci a začátečníci jezdí MHD, říkám si, že na tom nadávání "vrať se do autoškoly" něco je. Jenže to by člověk nesměl být v Čechách, kde absolvovat autoškolu znamená dostat průkaz, nikoli naučit se řídit...~d~
Doslova alergická jsem ale na nálepky "dítě v autě". Co mi mají sdělovat? Že řidič se nevěnuje řízení? Nesmí přece být rozdíl v jízdě, ať vezu dítě, osmdesátiletou babičku nebo košík s vejci... ~q~
 stormer 


Re: Svátečníci 

(3.3.2010 11:11:04)
A nenapadlo tě, že ta nehodovost klesla i z toho důvodu, že při zúžené vozovce a horších jízdních podmínkách, musí jet pomaleji a opartněji i ti, kteří za běžných okolností dupou na plyn nad míru??~d~
 Margot+1 


Re: Svátečníci 

(3.3.2010 15:35:44)
To mě nenapadlo, protože i zástupce UAMK mluvil o tom, že na silnicích mnohem méně aut než obvykle, tj. řidiči, kteří se bojí, zůstali doma ~d~

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.