| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Znáte Asociaci náhradních rodin ČR?

 Celkem 1 názorů.
 Hana Konečná, 6 dětí 
  • 

Asociace je dobrá myšlenka, ale těžko uskutečnitelná 

(6.10.2011 10:10:37)
Jsou náhradní rodiny velké, malé, někde mají puberťáky jinde malé děti, někde děti romské jinde postižené - nějak si nedovedu představit, že by se takto různorodý sbor lidí dal dohromady. Nejspíše vzniklo jen jedno další sdružení, které se bude snažit hovořit za všechny pěstouny a osvojitele, ačkoliv de facto zastupují jen mizivé % z celkového počtu náhradních rodičů v ČR.

Určitě je dobré, že se náhradní rodiny mohou v mateřských centrech a klubech scházet, že mají služby a sponzory. Na druhou stranu si nejsem jistá, zda slovenský model náhradní rodinné péče, který ANRČR prosazuje, je vhodný. Na Slovensku jsou pěstouni zaměstnanci dětského domova a jejich svěřené děti jsou oficielně stále chovanci dětského domova. Uff, jen to ne!

Na internetu jsem si našla projekt http://profesionalizacenrp.cz/, který dosud proškolil na slovenský model 16 náhradních rodičů za 2.518.000 Kč (zdroj http://www.google.cz/url?sa=t&source=web&cd=7&ved=0CEIQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.vyfotprojekt.cz%2Fseznam-prijemcu.xls&rct=j&q=asociace%20n%C3%A1hradn%C3%ADch%20rodin%20kontrola%20projektu%20ESF&ei=lGGNTuKDJImM4gT288y5AQ&usg=AFQjCNG4Uw0P5wCl4jAbx-t9a7hX4PUkMQ)

To přijde stát ta profesionalizace pěstounů asi hodně draho.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.