| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku To se musí vodžít

 Celkem 33 názorů.
 Icecoffee 


??? 

(1.9.2009 1:03:04)
Hm, zajímavá slovní spojení, originální obraty, slovo "vodžít" se mi líbí moooc... ale co tím článkem chtěl básník říct, takhle pozdě v noci/brzy ráno, 1. září?
 Anezka73 


Re: tuším 

(1.9.2009 7:02:27)
Moc pěkný~R^
Spravilo mi to trochu náladu, před odevzdáním syna do péče instituce. To se musí "vodžít"~n~
 Kalamity YANKA 


Re: tuším 

(1.9.2009 7:43:03)
~R^~R^~t~
 Ecim 


Rozumím ti! 

(1.9.2009 10:22:03)
Tak mě tohle čeká přesně za pět let. I když už nejsem školou povinná a mé děti (2,5 roku a 3 měsíce) ještě nejsou školou povinné, tak na mě 1.září vždycky padá zvláštní smutek. Zároveň si ale říkám, že si ještě naplno musím užít tu dobu, kdy pro mě datum 1.září nemusí nic znamenat.
 Ili 
  • 

Re: ??? 

(1.9.2009 8:23:50)
Tak mně se vodžít nelíbí ani trochu, normální odžít by bylo daleko lepší. Jinak se mně fejeton líbí.
 Ráchel, 3 děti 


Re: ??? 

(1.9.2009 14:16:49)
já taky říkám vodžít, protože su z Prahy ~:-D
 maceška 


hezký :-) 

(1.9.2009 7:14:02)
Zrovna včera jsem se zamýšlela nad tím, kdy končí mládí, a dospěla jsem k závěru, že když jsou dvě žijící generace přede mnou a jenom jedna za mnou, tak jsem ještě mladá :-)
 Kalamity YANKA 


Re: hezký :-) 

(1.9.2009 7:42:32)
Se přidávám.
Taky se mi zdá, že "děti nějak rychle stárnou".~;)
Ale tohle mě pobavilo. To jsem dneska trochu potřeb ovala přečíst, aby naše "třetí školkové září" bylo optimističtější..
Se mě zdá, že to nějak utíká~d~
 Ecim 


Kdy končí mládí? 

(1.9.2009 10:29:49)
Tak tuto otázku jsem si kladla také. Pak jsem dospěla k závěru, že je to relativní a že nejdůležitější je si maximálně užívat přítomnost, neobracet se příliš nostalgicky na minulost a neupínat se přehnaně k budoucnosti. Odmalička mi velmi vadily řeči o bezstarostném dětství (žádná etapa lidského života není bezstarostná!), o nejkrásnějších letech života, o mládí, které se nikdy nevrátí, o tom, že se skončením studentských let je všechno hezké v háji apod. Mýty o "nejkrásnějších letech života" jsou nesmyslné, protože to má každý člověk jinak. Je mi 31, mám 2 chlapečky (2,5 roku a 3 měsíce) a cítím se mnohem šťastnější než v době, kdy mi bylo "sladkých 16". Ano, ta doba měla něco do sebe, ale jednou mi to stačilo. A ze svého okolí neznám snad nikoho, kdo by se do tohoto věku chtěl vrátit. Důležité je si užívat života, jak jen to jde. Stavíš se k tomu dobře!
 Petul.a a Babu 


Re: Kdy končí mládí? 

(1.9.2009 10:57:00)
Mám podobné pocity. V 17ti mi bylo fajn - první lásky, diskotéky, koncerty... - ale teď jsem o moc šťastnější. Je mi 32, mám vytouženou roční raubířku, milujícího manžela, stále stejné přátele jako v těch 17 a pořád tu jsou (a doufejme, že ještě hoooooooooooodně dlouho budou) mí suproví rodiče. Na koncert (folkový) už pomalu můžeme i s dcerkou a až trošku povyroste, určitě vyrazíme i na tu diskotéku. I když to budou staré pecky~t~

Článek je moc pěkný, díky za něj~R^
 Petul.a a Babu 


Re: Kdy končí mládí? 

(1.9.2009 10:58:03)
Tu diskotéku jsem samozřejmě myslela bez dcerky, máme dvě hlídací babičky~;)
 Ecim 


Re: Kdy končí mládí? 

(1.9.2009 11:39:23)
Petul.o,
máš výborný přístup k životu. Jsme na tom HODNĚ podobně. Většinu přátel, které dnes mám, jsem poznala na gymplu a vydrželi mi také dodnes. Jedním z nich je i můj manžel. Začali jsme spolu chodit 6 let po maturitě. Byli jsme dlouholetí kamarádi a náš vztah byl pro všechny velkým překvapením. Dnes si nedovedu představit, že bych mohla mít báječnějšího chlapa. Mládí jsem si užila po všech stránkách a před založením rodiny stihla skoro všechno, co jsem stihnout chtěla. A je mi jasné, že na to, co jsem nestihla, budu mít ještě dost času. Skoro všechno počká, jen dětství našich dětí ne, ale spousta zajímavých věcí (třeba ty koncerty, jak píšeš) se dá podnikat buď s dětmi nebo při nich. Také máme dvě senzační babičky, jedna z nich je už dlouho v plném ID, ale vnoučátka jí dodávají velkou chuť do života a ona je ráda, že si je může plně vychutnat.
Přeju Ti spoustu radosti z holčičky, manžela, babiček atd. ~:-D Hezký den.
 Petul.a a Babu 


Re: Kdy končí mládí? 

(1.9.2009 12:24:58)
Taky přeju hodně štěstíčka, radosti atd.:-)A díky za moc hezký příspěvek~;)

Ano, vypadá to, že máme podobný přístup k životu. Taky mám pocit, že mi nic neuteklo, kromě těch diskoték atd. (i když já jsem teda víc na ty koncerty~;)) jsem si užila i cestování, tedy v rámci možností - Itálie, Řecko, Chorvatsko (taková česká klasika, co?~t~). S manželem jsme byli u moře myslím třikrát, před tím, než jsem otěhotněla. Bývali bychom to moře ale tehdy s veeeeeeelikou radostí vyměnili za miminko, o malou jsme se snažili 2 roky. Ale co, nakonec jsme se dočkali a to je hlavní. Původně jsme plánovali jet letos k moři i s Barunkou, ale nakonec jsme zvolili dovču v jižních Čechách a udělali jsme dobře. Bylo tam nádherně, pro malou to nebyla žádná zátěž (myslím cestu v autě - máme sice klimatizaci, ale i tak byly pro Barunku ty necelé tři hodinky tak akorát) a užili jsme si možná víc než u moře. Vždyť v Čechách je přece krásně!!! ale to už jsem odbočila jinam, pardon~d~
 Ecim 


Re: Kdy končí mládí? 

(1.9.2009 16:39:58)
Moře miluju! Navíc mám astma a různé alergie, takže mám o to větší důvod tam jezdit co nejčastěji. Také jsme byli před svatbou třikrát v Řecku. Počtvrté jsme tam letěli loni s 15 měsíčním Vojtíškem (líbilo se mu to, jenom ta blbá voda by tam podle jeho názoru nemusela být), abych se připravila na 2.miminko. Letos jsme byli také na dovolené v Čechách, protože Víteček je na moře ještě moc malinký, ale příští rok plánujeme moře zase, bude to pro změnu nejspíš Řecko... :-)
 Hanka 75 


Re: Kdy končí mládí? 

(1.9.2009 22:06:34)
Ono záleží na okolnostech, a krásné dětství je snad nejdůležitější, chci tím říct, že kdybych si měla vybrat, které mé životní období má být nejména problematické na vnější okolnosti, tak volím dětstí a dopsívání. A protože jsem to tak zčásti (ne zcela) měla, tak na něj opravdu ráda vzpomínám... ale jinak se řídím věrou kolegyně důchodkyně, že ono "každé životní období je hezké a má něco do sebe", takže pravdu díš, nejlepší je vždy vychutnávat to co člověk má a netěšit se přehnaně na to co bude a nevzpomínat na to co bylo a už nebude. A někdy se ta přítomnost holt také usí "vodžít".

Skoda, že ten lidský život je tak krátký, člověk opravdu nemůže stihnout vše co by chtěl - asi krize středního věku, teď si to nějak začínám na tvrdo uvědomovat - ale jinak velice šťastné období :-)
 Ecim 


Re: Kdy končí mládí? 

(2.9.2009 8:38:54)
Ahoj Hanko,
to je náhoda, podobnou debatu jsem kdysi vedla s jednou svou známou, která má shodou okolností také dvojčátka jako Ty. Mluvily jsme o tom, které období života našich dětí se nám nejvíce líbilo. Ona říkala, že čím jsou její děti větší, tím více si mateřství vychutnává a že na jejich miminkovské období nostalgické vzpomínky nemá, protože chlapečci byli hodně uplakaní. Já jsem z toho miminkovského období svého synka byla nadšená, jenomže to se mi to jásalo, když jsem měla jedno neuplakané miminko a ona dvě uplakaná, když já mám poblíž bydliště spoustu příbuzných, kteří mi vždy rádi pomohou, a ona ne, atd.
A máš pravdu v tom, že na to, jak hodnotíme jednotlivá období našeho života, má vliv spousta faktorů, které nemůžeme ovlivnit. Já jsem také měla krásné dětství, ale vracet bych se do něj nechtěla a hodnotím ho v duchu "bylo to hezké a zajímavé, ale jednou mi to stačilo". (A s tímto přístupem se setkávám často.) I když jsem okolo sebe vždycky měla hodně lidí, kteří mě měli moc rádi, tak dospělost mi zkrátka poskytuje možnosti, které děti prostě nemají. Dospělí svůj život přeci jenom mohou ovlivňovat výrazně víc než děti (např. rodiče si nevybíráme, ale životního partnera ano, apod.). Vadilo mi, když jsem poslouchala komentáře typu "jste děti, tak se radujte, nemáte žádné problémy, protože my bychom za vás dýchali, jak můžeš tvrdit, že ti něco leze na nervy, je ti teprve čtrnáct, takže žádné nervy nemáš, počkej, až vyrosteš, to budeš mít mnohem víc povinností, těch ti bude jen a jen přibývat". Byla jsem špatná z toho, když jsem řešila různé problémy s dětstvím a dospíváním spojené (takové, jaké má zkrátka každý) a do toho jsem poslouchala, že tohle má prý být to nejkrásnější, co kdy zažiju. No nazdar, říkala jsem si. A pak jsem jednoho dne zjistila, že ono to není tak horké. Řada mých obav se sice do puntíku vyplnila (jako třeba že na VŠ), ale v tom "zralejším" věku jsem měla už přeci jen jiné priority a trošku odlišný přístup k životu. Mám pocit, že čím jsem starší, tím jsem víc v pohodě. I když občas na mě taky padne smutek z toho, jak ten čas letí a jak s tím nic nenadělám. Padlo to na mě po přečtení tohoto článku, ale jak jsem viděla, nejsem zdaleka jediná.
 Ecim 


Re: Kdy končí mládí? 

(2.9.2009 8:39:04)
Ahoj Hanko,
to je náhoda, podobnou debatu jsem kdysi vedla s jednou svou známou, která má shodou okolností také dvojčátka jako Ty. Mluvily jsme o tom, které období života našich dětí se nám nejvíce líbilo. Ona říkala, že čím jsou její děti větší, tím více si mateřství vychutnává a že na jejich miminkovské období nostalgické vzpomínky nemá, protože chlapečci byli hodně uplakaní. Já jsem z toho miminkovského období svého synka byla nadšená, jenomže to se mi to jásalo, když jsem měla jedno neuplakané miminko a ona dvě uplakaná, když já mám poblíž bydliště spoustu příbuzných, kteří mi vždy rádi pomohou, a ona ne, atd.
A máš pravdu v tom, že na to, jak hodnotíme jednotlivá období našeho života, má vliv spousta faktorů, které nemůžeme ovlivnit. Já jsem také měla krásné dětství, ale vracet bych se do něj nechtěla a hodnotím ho v duchu "bylo to hezké a zajímavé, ale jednou mi to stačilo". (A s tímto přístupem se setkávám často.) I když jsem okolo sebe vždycky měla hodně lidí, kteří mě měli moc rádi, tak dospělost mi zkrátka poskytuje možnosti, které děti prostě nemají. Dospělí svůj život přeci jenom mohou ovlivňovat výrazně víc než děti (např. rodiče si nevybíráme, ale životního partnera ano, apod.). Vadilo mi, když jsem poslouchala komentáře typu "jste děti, tak se radujte, nemáte žádné problémy, protože my bychom za vás dýchali, jak můžeš tvrdit, že ti něco leze na nervy, je ti teprve čtrnáct, takže žádné nervy nemáš, počkej, až vyrosteš, to budeš mít mnohem víc povinností, těch ti bude jen a jen přibývat". Byla jsem špatná z toho, když jsem řešila různé problémy s dětstvím a dospíváním spojené (takové, jaké má zkrátka každý) a do toho jsem poslouchala, že tohle má prý být to nejkrásnější, co kdy zažiju. No nazdar, říkala jsem si. A pak jsem jednoho dne zjistila, že ono to není tak horké. Řada mých obav se sice do puntíku vyplnila (jako třeba že na VŠ), ale v tom "zralejším" věku jsem měla už přeci jen jiné priority a trošku odlišný přístup k životu. Mám pocit, že čím jsem starší, tím jsem víc v pohodě. I když občas na mě taky padne smutek z toho, jak ten čas letí a jak s tím nic nenadělám. Padlo to na mě po přečtení tohoto článku, ale jak jsem viděla, nejsem zdaleka jediná.
 hanci neposeda 


Vystizne ... 

(1.9.2009 8:30:41)
i kdyz na muj vkus trochu prestylizovane. To jak vnimame svet cerno bile jako pubertaci a pak se jasne kontury rozmaznou doseda, jak postupne a nekdy nechtene napodobujeme sve rodice ve vychove svych vlastnich potomku je taky moje zkusenost, hlavne tedy kdyz mi utecou nervy. Jinak jsem ale produkt dnesni doby a sve dite beru jaku partaka mnohem vic nez moji vlastni rodice :o) Nadpisu clanku tleskam, i kdyz bych nekdy rada, aby take platilo - "To SI musi vodzit", a tak ze strany starsi generace ubylo vsevednych rad:o)))
 adelaide k. 


na můj vkus... 

(1.9.2009 8:50:00)
troch moc klišé v jednom krátkém článku.

K ranímu kafi dobrý, ale marně hledám pointu.
 ChristianaC 


Babí léto 

(1.9.2009 8:59:46)
Možná leze na autora sentimentálno a poetično z babího léta, že to trochu víc nadupal. Na mě rozhodně poslední týden v srpnu a první týden v září takto působí a jsem ani nevím proč plná takových pocitů rychle plynoucího života (asi že uteklo léto a rychle). Takže mu snad rozumím.
 MirkaEyrová 


Re: na můj vkus... 

(1.9.2009 9:07:58)
Pointa možná tkví v poznání, jak čas plyne, jak naivní a zelení jsme bývali... Jak moc je "k životu patřící" poznání, že leckteré ideály mládí bývaly opravdu jen nereálnými ideály...

Občas takhle rekapituluju svůj život taky. I přesto, že jsem vychovávala syna opravdu dost odlišně od toho, jak jsem byla vychovávána já.
 X E N A 


A sakra, 

(1.9.2009 9:29:09)
mě to vůbec nechytlo. Přeskákala jsem to asi za 10 sekund. Sorry.
 Karolína 
  • 

Moc pěkné a výstižne 

(1.9.2009 10:04:24)
Moooc se mi to líbí jako bych slyšela svoje rodiče,jak jsem byla chytra a myslela si,že vše prostě zvladnu líp a že ted se to prostě děla jinak,líp,ale kdepak v zasadě je vše stejne jen mame lepší podmínky,ale jinak taky říkam a dělam stejne věci jako oni a kolikrat si říkam:a sakra,tak tohle jsem tak nesnašela...a dělam to taky,jsem chytra jak radio...dcera už v pěti letech zveda oči v sloup a to do mě vjede nerv...pak si vzpomenu na tatu a na sebe a musím se smat...:)))))
 Ecim 


Re: Moc pěkné a výstižne 

(1.9.2009 10:32:24)
Tak v tom se poznávám :-)
 Karamba 
  • 

RE: 

(1.9.2009 11:25:00)
S lehkou nadsázkou zatraceně pravdivý příspěvek.
 .Žaba 


ten zlom prišiel nejako potichu 

(1.9.2009 11:44:04)
Článok sa mi veľmi páči, dosť pekne sadol do dnešnej sentimentálnej nálady, keď mi doma z troch detí ostalo len miminko (manžela nepočítam :-))

Tiež som nedávno premýšľaľa nad tým, kedyže to nastáva ten zlom, kedy sa dieťa prestáva cítiť dieťaťom a začne sa cítiť dospelým a meniť sa v svojich vlastných rodičov... S hrozou si uvedomujem, že vyslovujem vety, ktoré som u rodičov neznášala, a stojí ma veľa síl vymyslieť miesto nich niečo, čo by bolo v zhode s onými knižkami, ktoré som na rozdiel od autora ešte ku kompótom od babičky neodložila.
 Helena, tři dospělé děti 
  • 

už vím 

(1.9.2009 11:56:19)
Už vím, kdy možná končí mládí. Donedávna jsem si myslela, že neskončí nikdy - je mi dost přes 50. Jen moje dcera se najednou začíná stydět za moje nejapné poznámky na veřejnosti přesně tak, jak jsem se já kdysi styděla za totéž u mého tatínka. Že by už?
 Petra 
  • 

Re: už vím 

(1.9.2009 12:31:43)
Tak to na mě došlo nějak dřív.....je mi 36 a syn se mnou nechce jít ani po ulici :-), je mu 14 a počítám, že bude hůř!!! Chjo.... Vážně, samu sebe nepoznávám, jak papouškuju slova po svých rodičích, a obracím oči, ne v sloup, ale k nebi, protože jistojistě na mě táta odtud kouká a slyší, když říkám, "promiň, tati, jak já ti teď rozumím" A dnes ráno, když za sebou syn prásknul dveřma a mazal za kámošema do školy, já cestou do práce koukala na rodiče s prvňáčky a stažený žaludek přemlouvala k uvolnění, že kluk bude přece v poho a mě v práci nikdo zkoušet nebude! Přece si uvařím kafíčko a klídek, pohoda..... snad budu mít někdy podzim ráda. Nevím.
 janna001 


Báječné - a pravdivé 

(1.9.2009 14:03:47)
To jsem se posmála, skvělý, a navrch od muže - dobrý. Já mám doma dvouletýho prcka, zásady již teda padly,a navrch jsem vyvdala nyní patnáctiletou dceru, co bydlí s náma, takže to mám ze dvoustran - puberťák + batole - to vás zaručeně udrží v kondici :)
 Dajli 


Re: Báječné - a pravdivé 

(1.9.2009 15:32:23)
Mně se to líbilo, trochu mě uklidňuje, že v těhle pocitech nejsem sama. Mám 2,5 letého prcka a poslední týden v srpnu mám v sobě takový neklid, podzim mě neláká. Dnes jsme doporovodili do školy neteř, prvňáčka. Já si v duchu říkala, tak za rok takhle odevzdám své dítě do školky a nechce se mi do toho vůbec. Ale viděla jsem samé příjemné tváře a rozesmáté tváře, je lepší se tomu postavit a vidět, že představy jsou mnohem horší ~y~

A k té výchově, také si často vzpomenu, co jsem tak nesnášela jako malá. Snažím se toho vyvarovat, ale nevím nevím, jestli se mi to dostatečně daří...
 Dajli 


Re: Báječné - a pravdivé 

(1.9.2009 15:33:35)
slovo vodžít se mi v téhle souvislosti líbí MOC. A to slov s "V" opravdu nemusím.
 Eva 2 děti 
  • 

deník čerstvého otce ??? 

(2.9.2009 21:53:39)
Na seznamu jsem čítávala deník čerstvého otce, od autora Roberta Fajmana. Zdá se to jako pokračování příběhu????
 Helena+2kluci 
  • 

Tak pod tohle 

(2.9.2009 23:29:44)
Tak pod tohle se klidně podepíšu!!!! Zrovna dneska jsem diskutovala s jedním kolegou o tom, že jsme téééžce podobní svým rodičům....
Díky za hezký článek

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.