| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V jedné porodnici…

 Celkem 598 názorů.
 Eva 
  • 

Myslím, 

(13.2.2009 9:15:57)
že jste to opravdu přehnala. Ostatně ta poslední věta to zřejmě vystihuje.
 .Žaba 


Re: Myslím, 

(13.2.2009 9:19:12)
Ty tam pracuješ ako vrchná sestra? ;-)
 katka+katka 
  • 

Re: Myslím, 

(13.2.2009 9:47:02)
Musím souhlasit. Já v Motole nechtěla vidět sál, ale chtěla jsem si prohlédnout oddělení, absolvovala jsem společnou prohlídku s ostatními a na konkrétní dotazy nám pak samozřejmě každému odpověděli zvlášť. Autorka by se měla zamyslet, určitě není jediná, kdo si to tam chtěl prohlédnout a měla si teda zjistit, kdy se provádějí ty hromadné prohlídky nebo se domluvit s vrchní sestrou, když tam mají takové pravidlo. Asi čekala, že před ní všichni padnou na zadek. Určitě až tam bude jako rodička nebude líbit, že se tam lidi budou courat jako na prohlídku bytu hezky po jednom:-)
 paseka 


je to o lidech! 

(13.2.2009 10:59:47)
Jde spíš o to, že když není personál ochoten "ochudit se" o 10 minut, když Katka vysvětlila, že dřív se tam nedostanou, protože manžel pracuje, tak pak bych se hrozila toho, jaká by byla ochota jednat podle připraveného PP nebo aktuální potřeby rodičky atd... Já bych taky odešla! Ještě bych je všechny ale asi poslala tam, kam slunce nesvítí...
 Lassie66 


Re: je to o lidech! 

(13.2.2009 11:06:31)
Přesně tak, pokud se sestry chovaly takto, pak bych nespoléhala na to, že budou ochotny akceptovat můj porodní plán a mé přání. Jedna věc je prezentace porodnic na webovkách a jiná realita. Já byla na dni otevřených dveří, na předporodním kurzu, byla jsem teoreticky dobře připravená...pak jsem samozřejmě byla v šoku, když jsem zjistila, že nejvíce záleží na personálu - kdo slouží a jak se dotyčný vyspal.~:(
 janina74+Ani05+Hany09 


Re: je to o lidech! 

(15.2.2009 10:31:15)
Nevim, ale myslim, ze kdyz nemaji o hromadnych prohlidkach nic na netu a ani to autorce nebyl nikdo schopen rict do telefonu, tak je prece rozhodne v pravu, ne? Tak co do ni kdekdo sije? Jinak chapu, ze maji dost prace, ale pokud sedely sestricky na sesterne, jiste by jim tech par minut vyzbylo, ne?
 Janiny, Vicky08/05 Sofií01/09 


Re: je to o lidech! 

(16.2.2009 14:54:28)
No o lidech to všechno určitě je. Ale vemte si, že by takhle chodil každej a každej byl chtěl "jen" 10 minut jejich času!! Co by asi tak celý den dělali?? Přijde mi to taky přehnaný!!
 *Niki* 


Re: Myslím, 

(13.2.2009 11:13:35)
Hm, tak mě napadlo, a jak personál nemocnice zajistí, aby když se tam nahrne organizovaná skupina 20 lidí, že ZROVNA v tu dobu nebude nikdo rodit? Mě osobně, pokud bych byla zrovna rodivší, by byla příjemnější jedna žena s partnerem, než organizovaná skupina vedena všemohoucí vrchní sestrou.
Když jsem rodila druhého syna, byla jsem si před porodem taky prohlédnout porodnici a šestinedělí. Byla jsem provedena, sama s manželem, tam kde se rodilo jsem pochopitelně nevstoupila, ostatní porodní boxy si prohlédla. Na oddělení šestinedělí doktor vždy zaklepal, zeptal se maminek, zda můžu vstoupit či ne, ony souhlasily, šla jsem si prohlédnout i pokoj (jen jsem nakoukla). Je to o lidech a ochotě. Jak psala Amazonka, Ruská ruleta. A jak psala frida, buď si na vás jakožto těhotné a citlivější nějaký jedinec bude zkoušet svou domnělou dominanci a aroganci, nebo ne. Jako si na mě zkoušely sestry novorozeneckého oddělení v místní porodnici. Stačilo říct, že vrchní sestra tady není, bude přítomna zítra dopoledne, odpoledne, bez ní vám bohužel termín odebrání dát nemůžeme. Ne si šuškat za telefonem Hele, to je ta XY- a mě Ne, vrchní tu není a my pro vás nesmíme nic udělat.
 Cha-Cha 


Re: Myslím, 

(13.2.2009 19:23:48)
Já tedy nesouhlasím a nechápu, proč by měly sestry mimo určenou dobu, bez jasné předchozí dohody a bez souhlasu své nadřízené kohokoli, kdo zrovna nerodí, pouštět na exkurzi na porodní box. Připadá mi to podobné, jako kdybych si stěžovala, že jsem byla včera na pracáku pro potvrzení o výši RP, ale i když jsem tam dopředu volala, tak jsem přijela 10 minut po jejich pracovní době a nikdo mi nic nedal a ani pan vrátný mě nepustil dovnitř... Holt tam budu muset v dobu k tomu určenou, i když nebudu mít hlídání a manžel dřív nemůže...
 myš 
  • 

Re: Myslím, 

(13.2.2009 13:27:32)
katka

nesmysl, sami jsme absolvovali stejnou prohlídku v Jilemnici s velmi ochotným personálem. jde jen o to chtít, do téhle porodnice by mě nedostali ani za nic, to chování mluví za vše.
 10.5Libik12 


Re: Myslím, 

(13.2.2009 13:51:48)
Děvče, pokud chápeš, že jsi hysterka, s níž pracují hormony, tak jak ti máme pomoci?

Jde-li o autentický zážitek, tak opravdu nechápu k čemu scény, když ti bylo od začátku jasný, že tuto porodnici nechceš využít a svým výstupem sis pouze dokazovala, že dokážeš být správňácká asertivka.

Vzhledem k tomu, že porodnice přetékají, takže poptávka daleko převyšuje nabídku, mají u mě doktoři bod za to, že se podobných scénářů vůbec účastní.Vzhledem k baby-boomu by při zachování korektnosti ve verbálním styku mohli tyhle šaškárny pod jakoukoliv záminkou zatrhnout.

 zuni 


Re: Myslím, 

(13.2.2009 13:53:52)
jo, taky v případě chyb našeho dodavatele vezmeme jako naprosto adekvátní důvod, že "toho mají hodně"
 Angellicca 


Re: Myslím, 

(16.2.2009 11:12:29)
Libiku, a ty jí chceš pomoct? Tím že kopeš do někoho, kdo už leží na zemi, se fakt vyznamenáváš..:-© Takovou pomoc si můžeš klidně nechat~y~
 Marketa 
  • 

Re: Myslím, 

(15.2.2009 15:35:45)
Naprosto souhlasim s autorkou, jestli vy ostatni zensky byste si nechaly libit takoveto chovani, tak si akorat nechavate na sebe sr.... Od toho tam sestry jsou aby ji porodni boxy ukazaly, a to ze sedej na sesterne a krafaj o blbostech svedci o tom, ze zrovna nemaj nic dulezityho na praci...no kam ten nas svet speje....zajimalo by mne, jak by se k ni chovaly pri porodu. Urcite by ji servaly za to, ze treba krici a podobne. Bejt autorkou tak je pekne servu, co si to jako dovolujou se mnou takhle jednat...zazila jsem podobnou zkusenost a proste nepatrim k tem lidem co si nechaj vsechno libit...takze autorko, udelalas dobre, ze jsi odesla...a ze se rozhodnes tam nerodit:o)
 rosali 


SOUHLAS!!!!!!!!!!!!!! 

(17.2.2009 6:58:54)
Absolutne súhlasím s Evou!
Drahá Kateřina,
tiež som pred porodom-týždeň,tiež som prvorodička a keď zrovna nie som na materskej pracujem ako gynekolog.Vzhladom k tomu,že moja gravidita je vysoko riziková,musím okrem poradní navštevovať aj 3 ďalších špecialistov.VŽDY!!!-chodím k doktorom objednaná na termín,keď je nutné bez kecov čakám v čakárni,nepredbieham sa,nehubujem,som vďačná za starostlivosť.
Máte pravdu, chováte sa -podla vlastných slov ako "hysterická kráva",ale čo sa týka tej "laktačky"-mala by ste si preštudovať čo to vlastne je.U vás nejde o nábeh laktačnej psychozy,skor je to prejav rozmaznanej ,nedospelej ,ťažko egocentrickej osoby!!!S tým hormony skutočne nesúvisia!
Napadlo vás,drahá Kateřina,že na porodnom sále,event. oddelení mal niekto nejaké zdravotné,alebo poporodné problémy-aj keď zrovna porod neprebiehal?!
Myslela ste na to,že nejaká čerstvá mamička skutočne potrebuje práve vtedy pomoc porodníka alebo sestry?!Pochybujem,že vás niekto iný vobec napadol.Hlavne ,aby vy ste dostala,čo chcete,a to okamžite.Na vašom mieste by som svoje chovanie do sveta nevytrubovala,ale hanbila sa.
Pracujem denne s tehotnými ženami,a chvalabohu,ženy ako vy ,tvoria ešte stále menšinu.Aj keď sa v ďalšej diskusii asi dočkáte "pochvalných a povzbudzujúcich" reakcií.Z praxe viem,že tých slušných,neegoistických žien je ešte vždy viac.

Vám prajem,aby ste porodila V KLUDE zdravé dieťa,a aby zrovna v čase ,keď vy budete potrebovaž pomoc,nerumázgala za dvermi nejaká sebestredná,egocentrická tehulka,dožadujúca sa /vo vašom konkrétnom prípade/ nezaslúženej pozornosti!~q~~q~
 Eva 
  • 

Re: SOUHLAS!!!!!!!!!!!!!! 

(17.2.2009 16:13:46)
Taky souhlasím, vždyť porodnice není veřejný průchod, aby si tam mohl každý chodit, jak se mu zamane! Copak normálně lezete do nemocnice na operační sály, abyste si je prohlídla před případnou operací? Chápu, že fyziologický porod není operace, ale přeci jen se může vyskytnout nějaká komplikace a každopádně by lékaři a sestry měli mít klid na práci a ne provádět nahodilé návštěvy jako realitní kancelář. Já sama před porodem dvojčat viděla porodnice tři, vždy ve skupince a v řádném termínu jimi stanoveném a vnímala jsem tuto možnost jako nadstandard, za niž jsem byla vděčná a ani by mě nenapadlo chodit tam jindy a sama. No ale je to asi o výchově, slušnosti a pokoře. To je vše.
 RenataMor 


Re: Myslím, 

(18.2.2009 10:51:12)
A já si myslím, že to teda nepřehnala. Já rodila 3x ve dvou různých porodnicích, ale tak s nepříjemným personálem jsem se nesetkala a já bych tam rodit teda NEŠLA ani náhodou.Všude jsou setřičky přetížené, mají toho opravdu dost, ale vždy mě bylo vyhověno a mohla jsem se podívat na porodní sálek. Řeklo by se, na co potřebuje vidět potřetí, jak to vypadá, ale měla jsem rodit jinde.Nebyla jsem objednaná, jen jsem si dole zazvonila, unavená setra mě řekla, ať si chvíli počkám a asi po 10 minutách mě skutečně vyzvedla, ukázala pokoj, i předporodní, řekla v kostce zvyklosti, zabralo ji to asi 5-7 minut a já spokojeně odkráčela domů.Měla toho asi taky plný zuby, ale nezabilo ji to a já ji byla za to velmi vděčná.Všude je to o přístupu a když vás odbydou už před porodem, jak to asi vypadá u porodu????!!!!!Renata
 .Žaba 


Urobila si dobré rozhodnutie 

(13.2.2009 9:17:48)
Neviem, či v tejto porodnici rešpektujú porodný plán, vrchní sestru ale rešpektujú určite. Tiež by som tam po tejto skúsenosti asi nešla...
 DENISA 
  • 

Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 9:18:02)
co takhle se nebat a hezky nam napsat, kde maji tak "vyborny" pristup k rodickam, abychom vedely, ktere prodonici se pripadne vyhnout.
 *Niki* 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 9:26:00)
No, vítr z vrchních sester mají nejen v porodnici, o které píše Kateřina, ale třeba i tady u nás, v Liberci. Měla jsem podobnou zkušenost, jenže já jsem větší srab než autorka, proto jsem si tam nechala zavolat naši dětskou doktorku, že přijdeme (šlo až o poporodní odbě krve z paty novorozence). Krev odebíá kterákoliv sestra na novorozeneckém, ale oni mě tam nechtěly, když tam nebude vrchní. Já si tam denně volala (3x) a stále mě odbívaly, že ano, krev odeberou, kdy tam naše pediatra volala, ale až tam bude vrchní, že ony s tím nechtějí a nemůžou mít nic společného. Hlavně že ta krev "musí" být odebrána do 72 hodin po porodu ~y~
 Káťa 
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 21:09:29)
to jsi jako rodila doma?
 zuzini 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 21:13:23)
A co jako? ~t~
 Káťa 
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 21:16:54)
nic,jen se ptám,proč třeba jejich pediatrička neodebrala krev sama a dřív a odeslala spolu s ostatníma odběrama,proč kvůli toho chodit do porodnice,sestry se s tím asi ještě nasetkaly a tak nevěděly co mají dělat
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 21:18:55)
Káťo a Petruše, můžu Ti říkat Kaťuše ~t~~t~~t~? Představ si, že ženy rodí doma i v blízkosti tvé vísky.
 Beezi,V+J 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 21:18:56)
Káťo, ty jsi ftipná, fakt. Jak jako - nevěděly, co dělat? Nevěděly, ze které patičky krev odebrat?
 *Niki* 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 21:37:26)
Káťo, ano, dceru jsem rodila doma. Moje pediatrička ji v den porodu skontrolovala, ale druhý den odjížděla na dovolenou, takže tu krev odebrat nemohla. Proto jsem navštívila místní nemocnici, kde jsem ostatně byla registrovaná, pro případ, že bych tam nějakým omylem porodila. Jsem ráda, že jsem nemusela, při registraci jsem se setkala s porodní asistentkou, která nevěděla, co je to revers a k čemu slouží, před a při odběru krve z paty dcerky s tím, že se se mnou nikdo ani bavit nebude, mám vše řešit jen s vrchní. Beru na vědomí, že by krev odebírala jen vrchní sestra (byt se mi to nezdá). V tom případě bych očekávala, že mi to někdo slušně řekne, jako jsem byla slušná já i moje doktorka.
Denně na novorozeneckém odebírají krev z paty dětem a v některých porodnicím o domarozeným miminům a v některých dokonce zajistí i papírky a odeslání na příslušné pracoviště do Phy. V naší nemocnici ne. V naší mi ona vrchní pak papíry mrskla o stůl s tím, že už nechce nic vědět (nic jsem neměla v úmyslu jí sdělovat) a ať si s tím dělám co chci. Řekla jsem, že to prostě odešlu na rozbor. Co bych s tím asi dělala ~y~
 Káťa  
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 21:59:18)
jen mě to zajímalo,nic víc,asi je naprudilo,že si do statistiky nepřidali další porod jinak mě nic nenapadá,nebo se s doma narozeným dítkem ještě nesetkala,ale pokud vaší pediatričku znají(třeba bere služby v nemocnici jako naše)tak bych si jí určitě stěžovala,i dobří doktoři mají dovolenou
 *Niki* 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 22:07:21)
...nevím, co se jim honilo hlavou, asi je žralo, že jsme to zvládli i bez nich :-) a tudíž když jsem sama porodila, jsem měla i krev sama odebrat a třeba i ten ultrazvuk kyčlí udělat doma v kuchyni... fakt bych nechtěla vidět to ródeo, kdyby se nedejbože něco semlelo a my do té porodnice museli jet... to by bylo milé přivítání...
 Denka 
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 9:32:37)
Taky bych se nepouštěla do toho, porušovat něčí nařízení-zákaz. Pokud prohlídku provádí jen vrchní sestra, měla jsi se s ní domluvit na jiném termínu. Nehledě na to, jak říkal i lékař, prohlídky porodních sálů se provádějí hromadně, po domluvě. Nejsi jediná, kdo chce vidět PS, ano, zabere to jen 10 minut, ale kdyby se takto couraly jednotlivě páry, jak se potom mají PA starat o rodičky, které tam právě rodí? Mě by se teda nelíbilo, aby mi někdo "jen nakukoval" na pokoj, když rodím.Ještě jsi ani neporodila a už brečíš kvůli prkotině.
 DENISA 
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 9:43:37)
Ja si myslim, ze autorka byla vystresovana, protoze mela 2 tydny do porodu. Proc se nezacala strat driv? Kdyz ji tady naprdli, tak jak staci sehnat a omrknout jinou porodnici, vzdyt muze porodit kazdou minutu. Tak nejak to nechala na posledni chvili a pak myslela, ze se vsichni pretrhnou. Pristup personalu mozna nebyl korektni, ale taky si myslim, ze podle nedorozumeni s vrchni nelze komplexne hodnotit porodnici. Mne osobne kdyz nastve kdokoliv v porodnici s detskou JIP, ta to pro mne nebude duvod jit rodit nekam na zapadakov s vybavenim z 50tych let.
 Martina 2 prcci 
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 9:53:41)
V té dané porodnici kde ses rozhodla rodit neprobíhají předporodní kurzy? Já měla tu možnost jej absolvovat,vedl ho primář a dále PA a vrchní sestra z novorozeneckého.Bylo to výborné,na všechny dotazy nám odpověděli a navštívili jsme i porodní boxy včetně pokojů.Tam nám popsali jak zhruba probíhá porod,kdy přikládají mimčo,co se sním děje po porodu,možnosti porodu-na stoličce,ve vaně atd.2 týdny před porodem jsem už měla rozhodnuto dávno kam se vydám rodit.Jednalo se o Vsetín.Moc chválím-bezva přístup.
 adelaide k. 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 10:04:56)
Martino, i kdyby tam byly tak pokud bydlí autorka 2 hodiny cesty asi je nebude absolvovat.I když na druhou stranu nechápu co je na té porodnici tak zázračného (asi vrchní sestra :-)) že to stojí za 2-hodinovou cestu.
 Martina 2 prcci 
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 10:21:56)
Tak podle toho co autorka psala,předpokládám,že měla zájem porodnici navštívit i když musí absolvovat 2 hod.cestu.Rodí se jen párkrát za život a tak mě stojí za to si prohlédnout v jakém budu prostředí atd.Měla se již dříve zajímat,na poslední chvíli nemůže očekávat,že se jí budou všichni věnovat s plným nasazením.~Rv
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 10:24:34)
Opravdu nevidíte v příběhu pointu, žě měla porodní plán probraný s primářem a měla slíbenou domluvenou prohlídku? Opravdu čtu nějaký jiný příběh?

Opravdu necítíte, že zdravotníci jsou služba, kerá je tady pro vás, nikoliv vy pro ni?
 Epepe 


Re: Brecis hezky, ale 

(16.2.2009 13:46:12)
Pokud dobře čtu, vrchní sestra autorce výslovně řekla, že v daný den se jí rozhodně věnovat nemůže. To já tedy nepovažuju za dohodnutou schůzku.

V porodnicích je určitě co kritizovat, ale tohle mi přijde zbytečné. Obzvlášť otázky: "je tady někdo, kdo se nebojí vrchní sestry?", zajímalo by mě, kde pracovala před porodem autorka, když si mohla dovolit nerespektovat pokyny nadřízených.
 Marki3 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 11:17:54)
Proč by neměla očekávat, že se jí budou věnovat s plným nasazením, i kdyby to bylo na poslední chvíli? Když právě nikdo nerodí, proč se nemůže podívat na to, co ji zajímá? Koho tím bude rušit? A jak asi zajistí volné sály na dobu, kdy probíhají organizované prohlídky? Pošlou snad právě rodící ženy na chodbu, protože je zrovna organizovaná prohlídka?
 Lassie66 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 11:22:36)
Marki, místním rozhlasem se vyhlásí, že je těhotným zakázáno rodit každé první pondělí v měsíci od 10 do 12 hodin, jelikož se bude konat prohlídka sálu a porodních pokojů. Je to hračka :-D.
 Bára 
  • 

Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 11:27:49)
Ne, jenom ten, kdo pořádá kursy prohlídek, předem zavolá na porodnici a zjistí situaci. Takže celá skupina předem ví,kam se může zajít podívat.
 zuzini 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 12:58:10)
Nás sestra vedla na prohlídku a bylo jí celkem jedno, že právě rodí dvě ženy. Vlítla tam jak velká voda, nikoho se na nic neptala, dokonce odhrnula závěs, abychom se na rodičku podívali ~a~
 *Niki* 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 13:02:42)
... a o to tu jde. O tu aroganci a očekávání podřízení se systému... a mě je smutno z toho, co tady od některých čtu, že je naprosto normální tuto aroganci schvalovat a obhajovat...
 moravian-girl 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 11:49:47)
třeba šli pěšky :)
 kopidlno 


Re: Brecis hezky, ale 

(13.2.2009 10:22:52)
Deniso já si nemyslím, že autorka vše nechala na poslední chvíli, v článku zaznělo, že porodní plán měla probraný s primářem porodice i z dětského oddělení, tak to asi nebyl 14 dní před termínem první kontakt s porodkou.
 Ufonka 


Denise, Dence, autorce 

(13.2.2009 13:03:23)
Deniso a Denko,
Tak já mám takovou zkušenost, s velkou i menší porodnicí, že návštěva sálů byla možná kdykoli i mimo probíhající oficiální prohlídky. Umožňují to proto, že ne každá maminka absolvuje předporodní kurzy a partneři obvykle pracují do déle nežli dvou tří odpoledne. Samozřejmě že v obou případech záleželo na obsazenosti sálů, ale musím říci, že před prvním porodem nám ukázali i nadstardní sál, kde právě maminka porodila přirozenou cestou dvojčátka. My tam nechtěli, ale maminka sama nás zvala, ať se jdeme podívat :-))Pokud by miminko ještě nebylo na světě, nikdy by nás tam sestry nevpustily.

Pokud bych ale čekala, až proběhne předporodní kurz a v něm ona prohlídka sálů, tak bych se tam dostala jen týden před porodem..... protože tenkrát dělali kurzy až od začátku října a já měla termín 23. Z toho tedy vyplývá, že ne vždy se prostě trefíte do kurzu a prohlídky sálů, a tak byste taky nemusely vidět nic, kdybyste si to nechtěly prohlédnout na vlastní pěst.

A Katko, přeju pohodový porod a krásné a zdravé miminko!!!
 zuzini 


Re: Denise, Dence, autorce 

(13.2.2009 13:07:55)
Little, přesně, v jedné porodnici, kterou máme poblíž, jsou prohlídky v pondělky v 11.00, nevím jestli to náhodou není schválně ~d~, musí jim být přeci jasné, že to mnohým párům nevyhovuje.
 Laurenka 


Můj názor 

(13.2.2009 9:33:40)
No myslím že chyba bude nejenom na jejich straně, ale i na Vaší. V každé porodnici (neslyšela jsem nikdy o opaku) dělají např. jednou za týden organizované provádění po porodnici s výkladem (nebo bez). Stačilo se informovat kdy je to příští. Já se nedivím, že Vás nikdo nechtěl provést, když tam přijdete jen tak v běžný den někdy odpoledne. Doktoři a sestřičky mají jinou práci než provádět lidi co si tam přijdou jak do muzea, zvlášť když vás už vrchní odmítla.
Samozřejmě neobhajuju přístup zdravotníků, ten byl fakt hrozný, jen říkám, že jste se měla objednat a respektovat odmítnutí vrchní.
 Denyna 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 9:37:41)
Pokud dobře čtu, tak autorka objednaná byla - domlouvala se se zástupcem primáře.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 9:44:56)
naprosto chápu její pocity bezmoci, jelikož se s arogantním a autoritářským chováním zdravotníků setkávám denně a to taky jako zdravotník. Přimlouvala bych se za zveřejnění porodnice.

Opravdu si předchozí přispvatelky, krom snad Mony a Dedyny nevšimly, že příběh není jen o tom, co dělala nebo nedělala vrchní sestra?

Je to příběh o bezmoci, se kterou se každý vyrovnáváme po svém. Někdo se přizpůsobí nesmyslným pravidlům a tím dává možnost, aby ta nesmyslná pravidla byla vymáhána dále, někdo vztyčí hlavu a odejde, někdo si zapláče (což je vysokému stupni těhotenství pochopitelné).
Důležité je však nenechat si tu zkušenostpro sebe, což autorka činí.

Hlavě je nutno ocenit, že si autorka nenechala své pocity pro sebe, aby se jimi v koutku duše užírala.

A opravdu jste si nevšimly arogantní řeči, degradující všechny těhotné, z úst lékaře, nebo jsme na to už tak nějak všechny zvyklé a jsme otupělé?

Přeji všem těhotným, rodícím a porodivším, aby i díky autorce příběhu nemusely zažívat takové situace, ale hlavně aby jim nepřišly normální a nepřizpůsobovaly se jim.
 huhu, holky 6 a 4, 29tt 
  • 

Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 10:04:59)
"A opravdu jste si nevšimly arogantní řeči, degradující všechny těhotné, z úst lékaře, nebo jsme na to už tak nějak všechny zvyklé a jsme otupělé?"

ne, ja jsem si vsimla ponekud hystericke tehotne, ktera si se slzami v ocich stezuje doktorovi, kterej ma svy prace dost nez aby resil emoce tehotne. A kterej si pro zmenu vylil sve srdce manzelovi tehotne jako "chlap chlapovi", coz moc profesionalni nebylo.

Divim se, ze ten lekar se kterym telefonicky mluvila, autorku neupozornil, ze existuji prohlidky. Take se divim, ze autorka planuje porodnici 2 cesty hodiny vzdalenou.

Nedivim se, ze na porodni ji nepustili - vetsinou se tam rodi a je tam frmol. Pro autorku to je mozna 10minut, ale kdyby tam personalu takhle korzoval kazdy...to pak muzou tezko pracovat. Chapu, ze sestry nebudou riskovat sprdana od vrchni...proc taky.

 Amazonka 4D 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 10:16:45)
A to je zajímavé, já asi četla jiný článek. Já četla o těhotné ženě, která se domluvila na prohlídce s dr., který jí slíbil, že to s vrchní domluví.

A ještě jsem četla o celkem dlouhé trpělivosti autorky, která se snaží se slušně domluvit s personálem, vysvětluje přesně, o co jí jde a že byla domluvena co na tom,že ne s vrchní sestrou, ale s lékařem.

A mmch, myslím, že zapomínáte na jednu věc, oni jsou tam pro nás, ne my pro ně. Chápu, že v době babyboomu je celkem jednoduché zaplnit porodní odd., ale obávám se, že podobně by se chovali i při prázdné nemocnici.

Prostě to někde jde a někde ne, a myslím, že je hodně dobře, že na to autorka přišla před porodem.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 10:17:41)
Rozjitřené emoce k jinému stavu patří, ne však již tak se stavu lékařskému.

Co všechno dokážeme omluvit?

nepřijde Vám ten příběh jako trochu volání o pomoc? Opravdu si myslíte, že autorka potřebuje poučovat?

Kam se podělo sdílení bolesti a podpora žen navzájem?

Jakmile nastoupí autorita v bílém plášti, tak je pryč.
 Grainne 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 10:33:36)
Co mě dneska mimořádně zaráží - kritika rozjitřených emocí těhotné ženy z úst jiných žen. Jsou to snad ženy, které považují za správné, vrazit těhotné pár facek, když dá najevo jakoukoliv "nepatřičnou" emoci?
Nebo fackuje někdo je samotné? Tím nemyslím jen ty facky fyzické, ale i ty druhé, mnohdy o hodně horší.
Budeme takové výchovné prostředky považovat za samozřejmé nejen ze strany zdravotníků - však jedna si zvykne i na šibenici, ale budeme je tolerovat i mezi sebou?
Pravda, na těhotnou ženu stačí "jít asertivně", jak obehraná gramodeska stále dokola...když to nepomůže, tak "houkneme". Skvěle.
Milé kritizující dámy, uvědomte si, že svou kritikou degradujete ženu (tedy i sebe) na úroveň nesvéprávného tvora bez nároku na slušné a vstřícné jednání. Nejen před zdravotníky, ale před společností vůbec.
 Zdena 
  • 

Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 11:42:06)
Nezlob se, ale opravdu si nemyslím, že je vždy nutná "ženská solidarita". Většinou se snažím lidi podpořit, ale občas je nejlepší podporou, když upozorníš, že už je mimo a má zklidnit. Tím se nevyjadřuji k tomuto článku, nebyla jsem tam a nevím, jak se chovala autorka a jak se choval personál. Je to pochopitelně popsáno jen z jednoho pohledu. To, že sestry seděly u stolu, neznamená, že neměly co na práci, i ve zdravotnictví je papírování až hrůza. (Nejsem zdravotnice, ale zažila jsem v poslední době několik bezdůvodně nechutných scén "jediných matek světa", že nejsem schopná se bezpodmínečně na stranu žen připojit, pokud neznám pohled z obou stran.)
 zuni 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 11:56:25)
sorry, ale sezení u stolu podle mě není akutn zachraňování něčího života. I já musím odběhnout od práce u stolu, když přijde zákazník. Je snad nemocniční služba vyjímačná?

Opravdu velká škoda, že se neplatí hotově. To by byl jinej taneček kolem klienta.
 Levandulka+3 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 12:05:45)
no tak to s tebou nesouhlasím, spoustu věcí musí sestry zaznamenat hned, protože kdyby se pak něco stalo, mohl by z toho být problém....asi bych nesrovnávala úřednickou a zdravotnickou práci....
 Lassie66 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 12:10:15)
Pak nebyl problém pisatelce sdělit, aby počkala minutku a pak jí na pokoj zavedu. Také jsem byla sestra, souhlasím s tím, že administrativy je zbytečně moc a že je nutné některé údaje zapisovat včas a přesně. Přesto bych si nedovolila nikoho odbýt, zvláště v případě, že by se jednalo o takovou maličkost, jako je prohlédnutí pokoje.
 zuni 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 12:14:46)
ona by to možná autorka měla jednodušší, kdyby se vydala nemocničními chodbami a pokoj sama vyhledala. Připadá vám v pořádku, že je vlastně lepší (dojde se požadovaného cíle) jednat na vlastní pěst, naprosto mimo dohled přítomného personálu? A znovu: tohle byste dopustili ve svých firmách, u svých zákazníků, aby vlastně měli lepší vůbec se s vaší firmou nezabývat??
 Qwena 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 12:23:46)
Prohlídka porodních boxů zachrání někomu život?To je špatné přirovnání.Věř tomu,že pokud by tam měli rodící matku s problémy tak u toho stolu sedět nebudou.
 katka+katka 
  • 

Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 11:47:45)
Přeci nebudu s někým souhlasit jen proto, že je stejného pohlaví jako já. Ráda se zastanu člověka (muže, ženy, dítěte), pokud s jeho motivem, chováním, reakcí souhlasím
 .Žaba 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 10:36:14)
Jéééjda, to fakt je tak ťažké pochopiť? Čo na tom, že je porodnica ďaleko, možno plánovala tam v termíne ísť do penziónu a na porod počkať. Nebola by prvá ani posledná. Z článku je jasné, že nikoho v práci nerušila, tam, kde sa chcela pozrieť nikto nebol... Čo by sa tomu personálu stalo, keby jej proste otvorili dvere a ukázali, čo chce vidieť? Čo tam schovávali nukleárne zbrane, že z toho robili také tajomstvo? Preboha, veď sme ľudia, nie? Ona tam volala, nikto jej nepovedal, že robia organizované prehliadky, na stránkach to nemali. MMCH, keď sú organizované prehliadky, to by ma zaujímalo, ako plánujú na tú dobu volný porodný sál... to ako "teraz nemožte rodiť, teraz tu bude prehliadka pre tehotné"...?
 kreditka 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 13:27:21)
Ty by jsi šla vědomě proti nadřízené??? Skutečně jsi taková hrdinka?
 Limai 


Re: kreditko  

(15.2.2009 23:17:32)
jestli sis nevšimla v článku autorky,tak prohlídku sálu povolil zástupce primáře a ten je služebně nad vrchní sestrou.Takže v tu chvíli jeho slovo bylo platné i pro sestry,jesliže vrchní sestra přítomna nebyla.
 Káťa 
  • 

Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 21:13:46)
pisatelka tím chtěla říct,že lepsí je rodit doma
 Beezi,V+J 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 21:15:00)
Jak ty, prosímtě, víš, co tím chtěla pisatelka říct? Se s ní znáš? A jsi Káťa, nebo Petruše? ~2~
 Petruše 
  • 

Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(13.2.2009 21:12:00)
no jo kdyby rodily doma,tak by se to nestalo co?
 Rokytka 


Re: Autorce gratuluji za perfektně popsanou situaci, 

(20.2.2009 12:15:07)
Arogantní tady přece byla především autorka! Přistoupit k vynucování svých okamžitých "potřeb" bez jakéhokoli respektu k druhým a jejich práci, je skutečně velmi sebestředné a nedospělé. Jako malá holka "já chci a hned teď!".
Navíc mimořádně hysterickým, ale i jízlivým stylem: "kdo se tu nebojí vrchní sestry?". Tak to už snad nemyslí vážně? Ona snad svého nadřízeného nerespektuje??? Kašle na jeho instrukce a dělá si na pracovišti, co se jí zlíbí (a ským se jí zlíbí)??? Co je proboha divného na tom, že ty sestry respektují rozhodnutí své nadřízené???

Kde vy berete tu arogantní jistotu, že jde o pravidla nesmyslná? Jak to víte? Vy do jejich práce a provozu vidíte? Vy VÍTE, že mají všechny sestry vždy čas se komukoli věnovat, kdykoli si kdo bez domluvy přijede??? Takhle bych mohla pokračovat dlouho, ale asi to nemá cenu - je to jen o schopnosti vidět i druhé, nejen SEBE. A kdo to neumí, tomu to žádná diskuse nepřivodí...
 Insula 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 10:37:20)
Kdyby mi vrchní sestra (která má toto na starosti) řekla, ať nejezdím, tak bych tam nejela. Neobcházela bych jí tím, že bych se domluvila s někým jiným. Ona mnohdy levá ruka neví, co dělá pravá. ~;)
 kopidlno 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 10:40:09)
insulo a jak víš co má kdo na starosti v porodnici, já kdybych si s doktorem něco domluvila, tak bych to považovala za domluvené a ne že ne.
 Insula 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:14:02)
Článek začíná tím, že vrchní sestra řekla, že dnes nemůžu přijet, tak bych to respektovala a nesnažila bych se "vynutit" si to někde jinde. Asi bych se s ní domluvila, že zavolám druhý den a ona mi řekne, jak to vypadá.
 Pestrenka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:19:16)
Insulo, manžel jindy nemohl a my netrvali na vrchni sestre kvuli probrani PP...
a nezlob se, nepatrim mezi ty, na ktere kdyz nekdo houkne, ze je VRCHNI a ze nemuzu prijet tak srazim podpadky a poslechnu..

platim zdravotni pojisteni, dost vysoke, a zdravotnictvi vnimam jako sluzbu verejnosti, cili i mi... ne jako armadu vydavajici normalnim lidem rozkazy...

 Insula 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:26:04)
Já mám dojem, že zřejmě věděla, proč to říká. Když se zrovna rodí, tak tě tam nepustí. A ona asi věděla, kolik žen tam momentálně bude rodit. Pokud měli plno, tak není co řešit. ~;)
 Pestrenka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:27:33)
Četla si článek?
Požádala sem sestru:
Já: "Prosím Vás, vrchní tady není, můžete nám, pokud se tam tedy nerodí, umožnit jen nakouknout?“

Netrvala jsem na tom, pokud by se rodilo...
 Insula 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:36:20)
Ano, ale vrchní ti řekla, že na prohlídku vodí jen ona. Nedivím se, že se "normální" sestry bály tě tam vzít. Mají prostě pravidla a ta respektují. I kdyby vyhověly lékaři, tak by je stejně "sprdla" vrchní.
 Grainne 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:40:21)
Insulo, ale přesně tímhle způsobem zdravotnictví, policie, armáda a hasiči nemůžou fungovat. Tady jde o prkotinu, ale až bude třeba akutně připravit sál, staniční to neudělá, protože to má na starosti vrchní, vrchní tam není ....tak to neudělá nikdo?

Skutečně zajímavý přístup. Obzvláště v porodnici, kde se kasají, jak zachraňují porody z minuty na minutu. No s tímhle přístupem se nedivím, když se jim to tu a tam vymkne.
 Insula 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:44:08)
To je přece něco naprosto jiného. Pleteš jablka s hruškami. Když je potřeba aktutně připravit sál, tak to samozřejmě udělá kdokoliv a určitě mu za to NIKDO nevynadá. Tady jde o aktutní stav, ale to případ autorky článku není.
 Grainne 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:58:13)
Insulo, jenomže ta popsaná služební hierarchie se má dodržovat za všech okolností právě proto, aby nedocházelo ke ztrácení cenného času dumáním podřízených, jestli je to "rychlá" situace, nebo jenom "nějaká" situace a vůbec, co je to za situaci...tyhle úvahy prostě podřízeným nepřísluší.
Samozřejmě vyjma situací, kdy je příkazem něco ohroženo, nebo porušován zákon. Pokud to nefunguje dodržováním tohoto principu, začně to zlehka jen "neuděláním nějaké prkotiny" a občas to končí zanedbáním daleko závažnější situace. Kdy např. lékař není včas přivolán k akutnímu zákroku.
 Levandulka+3 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:48:29)
No tak já myslím, že trošku rozdíl v tom, připravit sál a dovést těhotnou maminku na prohlídku, ne?? Přecej se trošku nad tou kritikou zamysli, chápu, že tě to naštvalo, ale ptát se sester, jestli se bojí vrchní, mi už fakt trošku přijde mimo tvé kompetence, byť si platíš zdravotní pojištění...Vůbec navíc nemůžeš vědět, jestli ten den třeba neměli nějakou náročnou operaci, jestli ten doktor v pokoji neodpočíval po 4 hodinách na sále.....Opravdu bych se, i navzdory rozbouřeným hormonům, trošku mírnila...
 Levandulka+3 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:51:04)
bylo to samozřejmě myšleno autorce, psala jsem to ve stejnou chvili jako Insula..
 Lassie66 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:27:48)
Insulo, já mám pocit, že vrchní byla naštvaná, protože ONA osobně nemohla pindat do porodního plánu. Proto byla naštvaná na pisatelku a odmítla jí vyjít vstříc.
 Insula 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:29:30)
To je možné. Těžko její "naštvanost" nebo "nenaštvanost" posuzovat.
 Mlada 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:29:21)
Jak kde. Mě s manželem vzala vrchní v Kolíně i na sál (měli tři boxy oddělené jen zídkou) v době, kdy tam jedna paní rodila - prostě před ní šoupla zástěnu. Paní chudák ležela na koze, na monitoru a nikdo u ní nebyl. -- A my se snažili být co nejdříve pryč, protože nám bylo dost nepříjemné ji tam rušit a vyptávat se. Vrchni to kupodivu nevadilo.~d~
 Insula 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:34:24)
Zajímalo by mě, jak se na to dívala "rodící" paní. ~;) Asi moc nadšená nebyla. ~:-D
U nás v porodnici také provádí vrchní sestra. Podá fundované informace, proberou se představy maminek (PP??). A samozřejmě když se "rodí", tak na porodní sál prostě nikoho nepustí a to tam mají tři sály, ale jakmile je porod, nepustí ani na jeden. ~;)
 zdravotnice porodnicodomorodka 


O jedné vrchní sestře. 

(13.2.2009 11:40:25)
Jednou jsem se náhodou, pracovně, jako netěhotná ocitla v čekárně gynekologické pohotovosti o půl čtvrté. z mnou přišla vyděšená těhotná žena v doprovodu zřejmě své maminky. Vrchní sestra, se kterou se znám, právě odcházela v civilu z práce. Mne přehlédla kývnutím hlavy a na těhotnou vyhrkla: "Co tady chcete?" těhotná zůstala jako opařená, když na ni žena v civilu takto v čekárně houká.

nedalo mi to, a vysvětlila jsem vrchní sestře, že je v civilu a nemá na čele napsáno, kdo je a těhotné paní jsem řekla ,že to je vrchní sestra a zřejmě jí tímto houkáním chce pomoci v její situaci.

jen tak na okraj, samozřejmě je to jen jedna zkušenost s jednou vrchní sestrou v jiné nemocnici, než-li byla Kateřina.

Díky své profesi mám takových zkušeností stovky, možná tisíce. Snažíme se mediovat komunikační nezpůsoby zdravotníků i uživatelů služeb, ale jde to opravdu ztěžka.
 Mlada 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:46:26)
Ta paní, podle toho, co jsem zaslechla, tam především potřebovala někoho při sobě - neměla tam manžela, tak alespoň PA. Ale myslím, že tohle byl jeden z důvodů, který mě od této porodnice odradil - nerespektování soukromí. Opravdu jsem pochybovala, že se jí vrchní byla zeptat.
 Kristianka 


Re: Můj názor 

(23.2.2009 16:30:14)
myslim si že paní to bylo jedno ta hlavně chtěla co nejdřív v pořádku porodit~:-D
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:33:15)
Po přečtení článku jsem nebyla na straně tvé ani sester, napadlo mě, prostě se zase jednou něco nepodařilo, věřím, že ti to nebylo milé a jim nejspíš taky ne, ale podle tvých příspěvků v diskuzi měním názor: prostě ses rozhodla, že CHCEŠ ten porodní box vidět za každou cenu, chceš a chceš a chceš, platíš zdravotní pojištění (a kdo ne?) a máš na to právo. A oni si dovolili tě rozplakat.

PS: já být sestra a přijít mi tam nějaká maminka s dotazem, jestli je tam někdo, kdo se nebojí vrchní sestry, zaťukám si v duchu na čelo ...
 zuni 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:34:46)
jano, co to plácáš, ona tam přece jasně KVŮLI té prohlídce jela! Jaké rozhodnutí "chci a chci a chci"?
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 7:01:27)
Jenže tam jela i naproti tomu že ji vrchní sestra,která toto má na starosti sdělila,že jezdit nemá.Sice je hezké že se domluvila s někým jiným,ale očividně se to k nikomu jinému nedostalo,takže s ní nikdo nepočítal.Nevím proč autorka,když jí vrchní sdělila že prohlídka v tento termín není možná,se s ní nedomluvila na termínu jiném.Ovšem také si po její hlášce"je tu někdo kdo se nebojí vrchní sestry"myslím, že si zkrátka usmyslela že se kvůli ní všichni postaví na hlavu
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 7:09:23)
Navíc,chodit na prohlídku porodnice dva týdny před porodem je samo o sobě podivnost
 Beezi,V+J 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:37:17)
Jano, a divíš se? Když už se s manželem (po předchozí domluvě se zástupcem) vypravila do dvě hodiny vzdálené porodnice a opravdu nechtěla nic víc, než vidět ten sál? Když tomu objektivně nic nebránilo? Ty bys pokorně srazila kufry, řekla si, no, nevyspali se, vyjde to jindy a jela zas domů?
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:42:53)
Já bych se domluvila na jiném termínu s vrchní sestrou, nenapadlo by mě ji obcházet a volat primáři
 Vaal 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:23:31)
Jano, aha, tak na jiném termínu?!!!...třeba za dva týdny v úterý, že~t~ Autorka měla dva týdny před porodem...to už by jela snad rovnou porodit...
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:32:07)
co třeba druhý den?~;)
 kreditka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:42:55)
Promiň, ale to že měla za 2 týdny rodit a jela 2 hodiny není problém personálu ne?
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 7:40:32)
Není... Devět měsíců je podle mě dostatečně dlouhá doba na to aby se mohla domluvit na jiném termínu. Neměla si to nechávat na poslední chvíli. Jsem zvědavá co by dělala kdyby rodila byť jen o den dřív než se rozhodla si porodnici prohlédnout
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 7:34:36)
No to se jí klidně mohlo stát i při prvním pokusu o prohlídku. Ať se na mě nikdo nezlobí,ale předpokládám že už nějaký pátek ví,že těhotná je ne? Je to trochu její blbost že si to nechala na poslední chvíli,kor když je teď takový babyboom. Když Vám někdo řekne termín porodu,není to záruka že v tento čas skutečně rodit budete
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 7:22:27)
No,jenže vrazit na sesternu s takovou hláškou a říkat jí hned ode dveří někomu kdo neví která v ten moment bije?nevím,ale kdyby mi do práce přišla ženská která by mi hned mezi dveřmi sdělila tohle...:-D prohlídka je de facto nadstandart a je logické že to musí být nějakým způsobem organizované.autorka nemůže vědět co se ten den v porodnici událo ani kolik žen jako ona jim tam takto mimo termín prohlídek chtělo jít.Ono když chce každá "jen" 10min.,blbě se pak dělá něco jiného
 Pestrenka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:42:48)
ano chci a chci.... chci slusnost a ochotu personalu, a je jedno jestli mi jako prostredek poslouzi zajem o shlednuti pokoje nebo treba to, aby mi donesli napit...

na primare s PP jsem se obratila od zacátku proto, ze on má na oddelení poslední slovo, a ze zkuseností s komunikacemi se zdravotníky vím jiste, ze narazím na to, ze "tohle nejde, to tak nedeláme..." pokud neporusuju zákon, mé pozadavky vycházejí ze zdravého usudku, doporucení who ... nejsem zvedava ze im nekdo (napr sestra) rekne, ze to nejde... v takove chvili bych se stejne obratila na primare, jejiho nadrizeneho...

 KlaudieS+M+E 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:46:46)
to fakt nevím, kde to pořád berete, že je lékař nadřízený sestře~a~
 Grainne 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:53:58)
KlaudieS, tak nám to osvětli.
Lékař je buď nadřízený sestře, nebo je podřízený sestře, nebo je sestře naroveň. Žádnou další možnost neznám.
Přinejmenším v otázce péče o pacienta si nějak nedovedu představit ani podřízenost lékaře sestře, ani rovnost. Při stlaní postelí je to možná jinak?
Takže jsme u otázky, zda je žena chystající se k porodu postavena do oblasti péče o pacinta, nebo na roveň stlaní postele.
 KlaudieS+M+E 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:59:50)
Grainne, už jsem to tu někde psala - sestra s lékařem mezi sebou nemají žádnou nadřazenost nebo podřazenost - sestra je podřízená staniční sestře - ta vrchní sestře - ta hlavní sestře.... Lékař je podřízen primáři.....
Samozřejmě, že primář odpovídá za oddělení, vrchní sestra taky, každý trochu jinak.
Nebo vidíš někde tu nadřazenost?
 Grainne 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:21:43)
KlaudieS, péče o pacienta je v kompetenci lékaře a lékař rozhodne, jaké léky budou podány a jak bude probíhat ošetření. Pokud by tu nebyl vztah nadřízenosti, mohla by sestra prostě odmítnout bez uvedení důvodu tohle udělat.
V přímé péči lékař rozhoduje, setra plní nařízení. V otázce běžného chodu oddělení je to určitě jinak a lékař se patrně neplete do způsobu úklidu, nebo stlaní poistelí.
Pořád jde o to, jestli se jednalo o péči, nebo o organizaci.
Každopádně, něco tu skřípe a pokud to skřípe, něco není v pořádku. jednoduché a odrazující.
 KlaudieS+M+E 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:27:55)
Grainne ~t~ lékař neneřizuje, ale ordinuje, sestra plní ordinace ne nařízení.
Nepsala jsem svůj názor na článek (kdyby tě zajímal - tak si myslím, že chyba byla na obou stranách), jen jsem upozornila na to, jak jsi psala (a nejenom ty) o té nadřazenosti a podřazenosti...
Kdybych to přirovnala k nějaké firmě - např. máš něco s pc, zavoláš si někoho z it, ať ti to opraví. Taky mu "nařizuješ", ale on není tvým podřízeným....
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 8:12:00)
Oba dva dělají něco jiného. Každopádně sestry tam jsou většinou od toho aby dělali takové ty technické věci,vrchní sestry zpravidla tyto technické záležitostí organizují aby to tam nějak fungovalo. Protože doktoři a primáři mají na starosti zase něco jiného a dělat to jinak zkrátka není možné.Vrchní mimo jiné organizují prohlídky,kurzy atd.,ne primář,takže pokud chci jít na prohlídku zařazení,mám to také zařizovat skrz osobu které tato práce přísluší,ne se to snažit "očurat" přes někoho jiného
 kreditka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:44:14)
Tak to jsme asi dvě ~t~
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:47:37)
to ano, ale mi nepřipadalo, že by tam na tebe byli nějak sprostí. Primář ti řekl přijeďte, ale to bylo asi tak vše, nejspíš o tom vůbec nikomu neřekl, tak jak o tobě ty sestřičky měly vědět. A že nechtěly jít přes nařízení své nadřízené, tomu se fakt nedivím.
 zuni 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:51:33)
Jano, taky se mi stává, že na prodejnu přijde člověk, že tu má domluvené jednání, řekne své jméno a já o tom nic nevím. Důvod? Personálu je tam holt víc. A co udělám? Obejdu všechny kolegy a zeptám se, kdo byl s klientem domluven. ~d~
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 12:59:42)
OK, ale tohle nebyl úplně standartní postup ... zodpovědná sestra paní řekla, že ten den mají frmol, ať nejezdí, paní volala primáři, který řekl přijeďte, ale bohužel, jak jsem pochopila, v době návštěvy tam již nebyl a sestřičky si nechtěly přidělávat problémy ... takže kdo jim to může mít za zlé? A jak píšu po několikáté, nepřijde mi, že by byly sprosté ... nehledě na to, že první, na co se paní ptala bylo, je tady někdo, kdo se nebojí vrchní sestry? to taky není právě košer, dle mého. Ale Suzann-j, pokud ty máš jiný názor, já ti ho neberu, ale každopádně, já mám taky svůj. Já prostě věřím tomu, že to nebyl z jejich strany naschvál ... prostě mají své nařízení a podle těch se řídí. Když ustoupíš jednomu, měla bys ustoupit i druhému, a to pak vlastně můžou ustupovat všem, že. Já si na špatné zacházení ze strany zdravotnického personálu stěžovat doopravdy nemůžu, takže asi tak.
 zuni 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:02:24)
"sestřičky si nechtěly přidělávat problémy ... takže kdo jim to může mít za zlé"

kvůli komu tam sestry jsou?? kvůli nadřízené a svým bezproblémovým životům, nebo kvůli klientům???
 zuni 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:02:53)
nebylo to první, na co se ptala. ptala se na to až po druhém návratu (bez manžela) na sesternu
 zuni 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:03:47)
není to o ustupování klientům, ale o domluvě s každým klientem dle jeho požadavků - měla snad chtít něco jiného, když INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP popisují na svém webu?
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:10:13)
a když už to chceš do detailu, tak to byl první vstup na sesternu, protože předtím čekali venku, před hlaholící sesternou
 *Niki* 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:14:40)
Jano a další. A i kdyby to byl jen test, tak kdy mají výsledky testu přístupu větší vypovídací hodnotu - když přijdeš přesně v těch 11 každé sudé pondělí v měsíci, kdy přijde vrchní s nacvičeným úsměvem a provede tebe a sotatní skupinu tak, jak to dělá vždy... nebo když dojedeš téměř neočekávaně a zjistíš, jak to tam doopravdy chodí a jak jedná zdejší personál pod mírným tlakem? Porod bude spíš ten tlak než nacvičená scénka... já bych ráda viděla, jak fungují zdravotníci "v akci" a ne, jak se chovají 2x do měsíce při reklamě na pohodu...
 KlaudieS+M+E 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:18:30)
Mono, jak víš, že se vrchní bude přetvařovat, že bude mít nacvičený úsměv, ty jsi se s ní setkala?~a~
 zuzini 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:19:57)
Ale Klaudie ~t~
 KlaudieS+M+E 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:30:31)
Co je ti k smíchu? ~d~
 zuzini 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:34:33)
Ale nic, jen jsem si vzpomněla na sestru, co prováděla nás, div ji med nekapal od pusy. A pak byla protivná jak v prdeli osina ~j~

 *Niki* 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:44:01)
...zuzini, taky jsem si vzpomněla, jak jsem šla na organizovanou reklamu na porodnici před prvním porodem, pořádanou vždy každé druhé úterý v měsíci přesně v 13,00 hodin. Jiný výraz tváře než úsměv porodní asistentka ani neměla. Vše nám ukázala, vše můžeme při porodu použít. Že i když si zaplatíš nadstandard můžeš vanu či cokoliv jiného použít JEN TEHDY, kdy do tebe zrovna nikdo nehrabe a termín hrabání určují lékaři a sestry, a kdy ti to výslevně někdo dovolí (takže jsem se za 18 hodin na "nadstandardu" smočila jednou na 20 minut), nikdo nesdělil.

Holt, vše se na organizované prohlídce nedozvíš. Zato při běžném chodu, při nakouknutí, ano.
 zuzini 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:50:13)
~;((

Kamarádce zas byla slíbena porodní stolička a při porodu ji řekli, "táák, už jste si na ni poseděla a teď šup na křeslo!" ~d~

 *Niki* 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:32:17)
Klaudie, nesetkala, jen teoretizuju.
Třeba je zmíněná vrchní sestra milá a ochotná ve dne v noci, jedno velké ucho naslouchat přáním rozjitřených těhulí a šestinedělek, připravena vždy pomoci, at organizovaně či soukromě. Nějak to ale nekoresponduje s chováním sester, které si bez ní nechtěly ani prdnout. Spíš odhaduju, že je milá pouze v rámci své pracovní doby a očekávaných povinností (pokud vůbec), jinak je tak "milá", že z ní mají všichni vítr...
 Tvoje horší já 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:34:19)
Já myslím, že je v pořádku, že sestřičky vrchní sestru respektují. A že je v pořádku, i kdyby byla milá jen v rámci své pracovní doby a pracovních povinností.
Nechcete některé po těch zdravotnících trochu moc? Jsou to přece taky jen lidi. V článku nebylo nic o tom, že by se některý z nich choval nezdvořile.
 KlaudieS+M+E 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:36:22)
jo, jen mi to přišlo nefér, dělat z někoho babu ježibabu i když to ve skutečnosti nemusí být pravda. A že z ní mají vítr? To mi nepřišlo, prostě sestry nechtěly porušit nařízení - to je snad normální, ne? To snad nemusí mít vítr z nadřízeného, aby plnily nařízení~d~
Druhá věc je samozřejmě jejich ochota, tímto se jich nezastávám....
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 9:14:21)
Nebo je sice milá duše se srdcem ze zlata, akorát pěkně důsledná;) nebo třeba také mají špatnou zkušenost či cokoliv jiného:-D
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 9:22:44)
A stejně tak by si bez ní nejen uprdly ale třeba by se bez ní i poto kdyby autorka zvolila trochu milejší taktiku.A popravdě,asi by vrchní i po telefonu zařídila jiný termín,ovšem otázka já jakým způsobem autorka jednala hned po tom co ji sdělila že to v určitý termín nejde.Začínám mít dojem že pani trošku přehání,soudě podle článku a komentářů...ale o tom můžeme také jen polemizovat;)
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:18:49)
vypovídací hodnotu? možná je předem domluvená prohlídka jen hra na budoucí maminky, ale taky možná ne, prostě to má na starosti někdo, kdo má na to právě čas a snaží se. Nemusí to tak být. A že jsou na pracovišti možné tlaky, tak to je snad normální, i sestry jsou lidi.
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 8:57:38)
No,mám pocit že na porod a věci kolem něj jsou víc zvyklí víc než na sebelítostívou těhu která tam chodí a ptá se na to jestli tam je někdo kdo se nebojí svého nadřízeného.Řekla bych navíc,že kdyby chtěla,určitě by se dohodla na jiném,INDIVIDUÁLNÍM termínu.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:08:07)
na to mám jednoduchou odpověď, jsou tam pro pacienty ...
 zuzini 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:09:37)
Pacient snad není klient zdravotnictví?
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:10:45)
kde je v článku psáno, že paní měla nějaké zdravotní problémy, to mi ušlo?
 zuzini 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:13:11)
Takže budoucí rodička není budoucí klientka a nemá se starat o prostředí porodnice, ve které chce rodit?
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 9:43:07)
Jako budoucí klientka se samozřejmě může starat o to v jakém prostředí bude rodit,ale asi by bylo vhodnější zařídit si to s dostatečným předstihem a s malinko jiným přístupem
 Stáňa a dva kluci 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:10:42)
Jano, ale rodičky nejsou většinou nemocné, ne? Tohle je přece něco jiného. Rodička se přijela podívat do porodnice, kde by chtěla porodit. Jejich možná budoucí klientka...
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:13:21)
já neříkám, že jí nemohly vyhovět, pokud by chtěly ... říkám, že se jim nedivím, že nešly přes nařízení někoho, kdo je jim nadřízený ... kde je napsáno, že se chovaly k paní špatně?
 zuzini 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:14:29)
Jano, autorka byla domluvená s lékařem.
 Tulka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:19:00)
Já z toho mám pocit,že autorka chtěla vidět přinejmenším sklad radioaktivního materiálu~t~.Kdyby tam vběhla a prohlídla si to sama,tak si jí nejspíš nikdo nevšiml.
 zuni 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:19:59)
tulko, přesně tak!
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:20:14)
na tohle už jsem odpovídala výše
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 8:37:40)
Njn,jenže nemocnice bohužel není prodejna.Tam se holt zabývají zdravím a životy jiných lidí.Oni by asi mohli jít ptát se jiných či ji vzít na prohlídku,jenže by se taky mohlo stát že by byl nějaký problém a oni nebyli někde včas.V takovém případě by to mohlo být i na trestní oznámení,kdyby šlo o něco vážného,protože neuposlechly rozkaz vrchní sestry.Jistě,stát se to mohlo a nemuselo,ale upřímně,já bych si to asi na triko nevzala.Mohla se dohodnout třeba na další den,při troše snahy by se to myslím dalo
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 7:53:24)
Omyl,Vy nechcete slušnost ale poslušnost a to je trochu rozdíl.Ona porodnice není žádný holubník a nikdo nemá povinnost postavit se kvůli Vám na hlavu už jen díky tomu že jste si nechala prohlídku porodnice na skutečně poslední chvíli.Asi by jste se měla zeptat primáře proč nedal někomu vědět že přijdete.I když to možná bude tím že se primáři zpravidla takovými "malichernostmi" jako je prohlídka nezabývají a dávají to na starosti právě třeba vrchní sestře
 EfcaD 


Re: Můj názor 

(14.2.2009 8:00:58)
Zdravý úsudek tedy moc nemáte. Kdyby ano, zdravě by jste usoudila že chodit po nemocnici a ptát se sestřiček jestli se bojí vrchní je trochu divné...Vrchní je nadřízená,takže je normální že personál respektuje to co řekne. Ono by se pak třeba mohlo stát, že až třeba budete rodit Vy,personál si od Vás odskočí s tím,že jiná těhu chce na prohlídku a nezajímá jí že něco nejde zrovna nejde.Stejně jako Vás to nemusí zajímat ani personál porodnice.Slušnost ano,ale musí být oboustranná
 Levandulka+3 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 11:42:07)
Souhlasím, myslím si, že doktoři mají spoustu jiné práce než řešit prohlídky porodního sálu....Takže bych taky, pokud by mi vrchní řekla, ať ten den nejezdím, zůstala doma a domluvila se na jiný termín. Rozhodně bych tím neobtěžovala doktory.....
 klára 
  • 

Re: Můj názor 

(20.9.2009 10:57:57)
to bych jako argument brala, pokud by to nebylo zdůvodněno slovy, že se "dneska rodí". kurnik...to tam mají dny, kde se tam nerodí a kdy je to určeno na prohlídky?
 Amazonka 4D 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 9:41:33)
Mám z úplně jiné porodnice úplně jiný zážitek. Bez domluvy předem, vrchní momentálně nemohla, provedla mě jiná sestra. Tam kde se připravovalo na porod zaklepala a zeptala se, na sálech nikdo nebyl,tak nebyl problém, pak mě předala jiné sestře, ta mi ukázala šestinedělí a když už jsem byla na odchodu,tak mě "ulovila" zadýchaná vrchní, a ptala se mě, zda mi to takhle stačilo a jestli se nechci ještě na něco zeptat. Omlouvala se,že fakt měla něco neodkladného.

Je to jen o lidech a o atmosféře na tom kterém odd. (té které nemocnice)

Bohužel ~a~ (zase ruská ruleta)
 DENISA 
  • 

Re: Můj názor 

(13.2.2009 9:51:07)
Presne tak, je to o lidech. Ja se ocitla nedavno v nemocnici v Kutne Hore a pri prijmu jsem sedela na sesterne, sestry mi nabidly piti, delaly jsme si srandu z pri odberu krve, takze jsem ho ani nepostrehla, mohla jsem tam s nimi pockat na dr. abych nesedela na chodbe, fakt naprosto pohodove prostredi. Meli tam tou dobou hodne malo pacientu, takze si myslim, ze je to take tim. Kazdy z nas, kdyz toho ma hodne a nestiha, tak se nechova zrovna nejlepe.
 katka+katka 
  • 

Re: Můj názor 

(13.2.2009 9:48:27)
souhlas.
 Ufonka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:08:42)
Laurenko,
já osobně to teda nezažila, ale během baby boomu v létě bylo běžné, že se prostě výkladové prohlídky nekonaly, protože sály byly všechny obsazené.... takže tak.

Mně třeba vždycky řekli, ať přijedeme, že v ten daný moment se nerodilo, ale ať radši spěcháme. Jednou jsem měla smůlu, přijela jsem extra sepsat si papíry před porodem a natočily mi jen monitor, protože rodily o stošest.... A to o mě věděly, že jsem na cestě.
 veronika,4děti 
  • 

Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:41:16)
Je to jen o přístupu.Více sester sedělo pohromadě a tzv.drbalo.Tudíž nic na práci nebylo.Alespoň jedna mohla zvednout zadek a vše ukázat.Pochybuji,že by jí za to někdo vyhodil.S přístupem jakým se setkala pisatelka,se divým,že z toho šoku neporodila.K takovému zařízení bych neměla důvěru.A divím se,že jí manžel nepodržel.Pak se nemůže nikdo divit,že se spousta žen rozhodne raději rodit doma.
 Srdííčko 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 13:45:03)
Z jakého šoku? Že by TV byla naladěna na Novu?~t~~t~~t~~t~
 kreditka 


Re: Můj názor 

(13.2.2009 16:21:20)
~R^~R^~R^~t~
 Pestrenka 


Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:33:40)
Krátce vstupuji, jsem autorkou článku, porodnici jsem si vybrala proto, že je nejlepší, nepřístupnější v kraji. Dva měsíce před termínem jsem začla komunikovat s oběma primáři a po obsáhlé komunikaci jsme se dobrali k jakési mu závěru. Návštěva porodnice měla proběhnout opravdu jen proto, aby manžel věděl kam mě dopravit.

V době návštěvy se v porodnici nerodilo, oba pordní boxy byly volné.
V této porodnici organizované porodní prohlídky nejsou, Věnují se rodičům individuálně.

Tento popis dostal i primář, za svůj personál se omluvil slovy, že považuje za jednodušší někomu něco ukázat a ne mu půl hodiny vysvětlovat, proč to nejde.

 Lassie66 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:35:35)
Pestrenko, kde jsi nakonec rodila? Měla jsem za to, že jsi rodila doma(?).
 jak 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:40:48)
neni to trochu prehnane?
 Pestrenka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:41:55)
Lassie, ano nakonec jsem rodila doma s porodní asistentkou, dulou a jednou PA ve Švýcarsku na telefonu... za 12 hodin byl u nás vstřícný pediatr.
Jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

 Lassie66 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:45:52)
Pestrenko, takže ti ta vrchní vlastně prokázala službu ~;). Gratuluji k miminku a přeji zdraví a spokojenost vám všem.~x~
 Pestrenka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:07:01)
lassie... presne tak, to byla posledni kapka... 5 mesicu jsem se pripavovala shanela info a chtela rodit v blízkosti lekare... tato navsteva me dorazila...

zarazime jedna vec. jak je mozne, ze neustale sou tercem kritiky autori clanku, kteri dostavi rady, jak maji a namaji co prijimat, vnimat delat...
to nikomu neprijde divne a za souduhodne vyrok vrchni sestry ze od konzultace PP je tam ona a ne primar?????
 Lassie66 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:09:26)
Pestrenko, jak jsi ale zvládla zorganizovat domaporod za 14 dní?
 Pestrenka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:13:28)
lassie, ja se i na domporod pripravala od listopadu... mela jsem rozjete vsechny moznosi, stim ze se rozhodnu jak to zacne... mela jsem i okouklou nejblizsi porodku, kdyby PA velela, ze musime jet...
v teto porodnici vedeli i o me uvaze rodit doma, a rekli, ze mohu prijet (jeste jsem nevedela jestli sezenz partobulin kvuli \rh faktotŕum, tak bych tam jela alespon kvuli tomu... ale nebylo treba
injekci sehnal pediatr a mimi nakonec je rh po me :-)

 Insula 


mě tedy ne 

(13.2.2009 11:28:30)
Mě to divné nepřijde. Primář má určitě hodně práce a já myslím, že zkonzultovat PP může klidně i vrchní sestra (možná jsem naivní). Vždyť ona přece také ví, jak tam porody probíhají a kterým požadavkům je možné vyhovět a kterým případně ne. :-)
 katka+katka 
  • 

Re: mě tedy ne 

(13.2.2009 11:30:58)
Mě taky ne, aspoň podle zkušenosti z porodnice, kde jsem rodila. Primář se zajímal o rizik.rodičky a jednal s nimi, jak bude porod probíhat a co s miminkem, až se narodí, vrchní sestra konzultovala PP s fyziolog.rodičkami.
 Puma 


Re: mě tedy ne 

(13.2.2009 11:56:01)
Insulo, jak víš kolik práce má primář a kolik vrchní sestra? Nějaké primáře v rodině máme a práci mají, to ano, ale to ostatní personál taky.~:-D A většina z nás má v práci dost práce a řešíme co nám náleží a pokud jednáme s lidmi, je nutností se chovat vstřícně a mile.

V porodnici podléhá vrchní sestra primáři. Pokud budu konzultovat plán s vrchní (prchni), tak riskuju, že mi jednoduše řekne, že to se u nich prostě nedělá a přes to nejede vlak a jakékoli moje argumentace a přání končí. Kdo ale může přehodnotit zaběhlý chod oddělení, je právě primář. Jednat s primářem má smysl.
 Insula 


Re: mě tedy ne 

(13.2.2009 12:02:13)
Jen říkám, že mi nepřijde divné, že PP má na starosti vrchní sestra.
 Puma 


Re: mě tedy ne 

(13.2.2009 12:07:21)
No mě vlastně taky ne. Vrchní je postavena do první linie a odrazí největší útok. Další neodbytné, sebevědomé, informované rodičky se pak dostávají do vyššího levelu...
 Ivča 
  • 

Re: mě tedy ne 

(13.2.2009 12:14:52)
Já žádný plán neměla, tak doufám, že nejsem mimo mísu. Ale co jsem o něm četla, tak většinou je to o tom, jak kdo chce ležet, co píchat, jak s plodovkou a tak. A to většinou dělají sestry, doktoři chodí až na samý závěr porodu, takže proč by o tom neměla mít hlavní slovo sestra, která tam bude během celou dobu porodu?
 Puma 


Re: mě tedy ne 

(13.2.2009 12:29:18)
Ivčo, ta vrchní sestra u porodu taky s největší pravděpodobností nebude.

Pokud budu žádat něco, co v tamní porodnici není běžné a že těch věcí, které v českých porodnicích nejsou běžné, je, asi mi probrání porodního plánu s vrchní nebude nic platné. Budu se muset nejspíš obrátit právě na primáře.
 adelaide k. 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:47:52)
Pestřenko aháááá už se lépe orientuju :-D
 DENISA 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:27:10)
Tak to ja se tedy neorientuju vubec. Shanela si info o domaporodu uz mesice predem, mela pripravenou nejblizsi porodnici pro pripad potizi u domaporodu, mela zajistenou PA a vse ostatni, presto jede 14 dni pred porodem do 2 hod vzdalene porodnice - proc?
 Pestrenka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:30:53)
Deniso, proc?
protoze informovanost a pripravenost je pro men zasadni, v tak vazne veci...

 Beezi,V+J 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:54:17)
Deniso, třeba proto, že chtěla zodpovědně zvážit všechny možné varianty svého porodu - pro porod doma se rozhodla definitivně až nakonec, ale předtím velmi podrobně ověřila, jaké další možnosti má. Co je na tom k nepochopení?
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:50:12)
Pestřenko, ani se nedivím. Taky bych s křikem prchla porodit "do lesa".:-)
 zuzini 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 13:18:21)
Pestřenko gratuluji ~;)
 Ivča 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:49:14)
Nechápu Váš postup. Píšete, že Vám nešlo o porodní plán, ale pouze o prohlídku pokojů. Pokud Vám vrchní, která má prohlídky na starosti, odpověděla, že teď to prostě nejde, proč jste volala zástupci primáři??? Prostě kompetentní osoba vám jasně odpověděla, že to nejde, a Vy jste ji chtěla obejít a hned "žalovala" nadřízenému. Přijde Vám to fér?

 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:52:34)
Ivčo, nevšimla sis, že i primář takové jednání podřízených neschválil?
Pokud vím, lékaři jsou zdr. sestrám nadřízeni, takže tu "obcházela" vrchní sestra, patrně z pocitu vlastní důležitosti, protože objektivní důvod (zrovna se nerodilo), tu nebyl.
To se snad dá z textu vyčíst poměrně snadno.
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 10:58:40)
Ivčo, tak to nechápu???
Jaké žalování? A jaké obcházení? Za odd. je zodpovědný primář, případně jeho zástupce, že je vrchní určena jako průvodce sálama bezpochyby také schvaluje primář, tak proč by on (nebo jeho zástupce) neumožnil vyjímku.

A znovu opakuji, zdravotnické služby jsou služby pro nás, nikoliv obráceně. Jen nejde o přímé platby, pokud by ty existovaly, to by se panečku asi vrchní jinak otáčela.
 Ivča 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:29:08)
Já to právě chápu tak, že každý tam má svoje pravomoce a náplň práce. Prohlídku porodnice má udělenou na starosti vrchní sestra, je to pochopitelné a časté. Vrchní vyhodnotila situaci (to, že pak lhala o porodním plánu, je věc druhá) a řekla, že to prostě nejde. Co autorku donutilo zavolat někomu dalšímu? Proč se nespokojila s tvrzením vrchní sestry? Lež o porodním plánu? Nejde o to, že jim to pak zástupce schválil (očividně to ale s nikým neprobral), ale o to, proč se autorka rozhodla kontaktovat další osoby.

Je to stejné jako kdyby Vám v obchodě řekli, že mají housky vyprodány a vy si zavoláte vedoucího, jestli náhodou nejsou housky.
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:31:42)
Ano, tak nějak to vidím. Taky to nechápu. Navíc jak jsem napsala. Je naprosto běžné, že "pravá ruka neví, co dělá levá". Setkávala jsem se s tím v práci naprosto běžně. Vedoucí povolil něco, co nebylo možné (za stejné situace), aniž by vůbec tušil, že to není možné (nebo zrovna teď to není možné).
 katka+katka 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:32:43)
Hezký příklad.
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:35:09)
Ivčo
takže správné je sklapnout podpatky, zasalutovat....a jít do pryč. Madam vrchní se prostě blbě vyspala, co se dá dělat. Buď meposlušné holky a možná, když budeme opravdu mimořádně hodné, neseřvou nás...
Máš skvělý přístup k životu, aplikuj ho prosím jen u sebe.
Jinak ve všch složkách, které se zabývají zachraňováním, je nutné striktní dodržování služební hierarchie, jinak vzniká chaos,, v jehož důsledku dochází k poškození zdraví a životů. Takže když vrchní sestra neudělá něco, co jí nařídí primář, nebo jeho zástupce, ohrožuje bezpečnost. Nadřízení mají právo vstupovat do kompetencí svých podřízených, naopak to není možné.
 Ivča 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:53:50)
Asi jsi špatně pochopila moje příspěvky. Já nepsala o tom, co se událo, když přijela. Já popisovala, to, co předcházelo přijetí do nemocnice. Samozřejmě nadřízený může změnit cokoliv, ale co ji vedlo k tomu, aby kontaktovala toho nadřízeného? Domněnka, že je vrchní špatně vyspalá? Předtucha, že porodní pokoje nejsou plné?

Navíc jak píše Insula, taky to na mě dělá dojem, že doktor chtěl mít od ní pokoj, tak řekl, ať přijede, aniž by znal stav věci, problém položením sluchátka pustil z hlavy, neboť o jeho rozhodnutí nikdo nevěděl, když přijela.
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:04:45)
Přesně. ~t~ Doktorovi to bylo naprosto "ukradený" a tak řekl, ať přijede a položením sluchátka to pro něj skončilo.
 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:07:40)
insulo a to ti přijde úsměvné, že je to doktorovi jedno? ty si s ním něco domluvíš a máš to za domluvené a jemu je to jedno. Jak by se ti taková situace zamlouvala, kdybys byla jejím aktérem?
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:08:12)
Nepřekvapilo mě to. Setkávám se s tím naprosto běžně.
 Ivča 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:11:29)
A jsme na začátku. Doktorovi je to jedno, protože tohle zřejmě nemá na starosti. To, že něco slíbí, co pak neudělá, je něco jiného, ale to už nejsme u téma doktorů.
Ale na starosti to má vrchní sestra, která návštěvu zakázala. Kdyby se autorka držela tvrzení osoby, která to má na starosti, nemusela být tak zklamána.
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:13:37)
Ivčo, děkuji. Jsem ráda, že alespoň někdo mi rozumí. ~;)
 Apačka Lapačka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 21:06:49)
Já to vidím taky tak.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:54:50)
Lékař (primář) NENÍ nadřízený (vrchní) sestře. Nadřazenost jde takto : sestra, staniční sestra, vrchní sestra, hlavní sestra a u lékařů - lékař, primář, ředitel zdrav. zařízení...
 zuzini 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 15:54:25)
Jak mi tedy vysvětlíš, že chod gynekologicko-porodnického oddělení v naší nemocnici, po změně primáře, nabral úpně jiný směr?

Můj gynekolog mi sám říkal, že se gp oddělení mnohem zlepšilo, právě díky novému primáři.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:15:12)
Myslíš, že by to bylo tím, že jsou lékaři nadřízení sester?~t~~t~~t~
Já myslim, že ne~y~
 zuzini 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:31:40)
tak mne pouč, čím to je?

 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:34:23)
Jak to mám vědět? Třeba zlepšil inerpersonální komunikaci~2~ Nebo vyjednal s vedením lepší pracovní podmínky~j~
Určitě to ale není tím, že lékaři jsou nadřízení sester, protože to prostě NEJSOU!!!~y~
 zuzini 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:37:09)
o.k. tak nejspíš nejsou ~;)

Až doteď jsem měla za to, že jsou ~y~
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:37:35)
~R^~;)
 Tulka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:40:02)
Tak vidíš,patrně je to obráceně~:-D
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:43:32)
Tulko~a~ už jsem to tu někde psala - sestra má nadřízenou staniční sestru, vrchní sestru, hlavní sestru..
Lékař má nadřízeného primáře...
Zjisti si nějaká fakta, když chceš diskutovat~y~
 Tulka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:48:31)
Takže pokud chce po sestře doktor něco co nemá přímo v popisu práce,tak ona se nejdřív dovolí u vrchní sestry~a~
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:52:01)
Ach jo~a~
Už jsem tu o tom s někým diskutovala, tak si to najdi v diskuzi, nebudu se opakovat~2~
 Tulka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:53:51)
To bych nerada~2~
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:55:13)
jo a co si myslela tím, že dr.po sestře bude chtít něco co nemá v popisu práce?
Když dr. bude chtít po sestře něco na co nemá kompetence(ta sestra), tak sestra půjde za svojí vrchní sestrou (svojí nadřízenou) a ta vrchní sestra to bude řešit s primářem (nadřízeným lékaře).
Nebo jak myslíš, že to chodí?
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 16:58:12)
KlaudieS, takže když lékař něco požaduje po sestře, ona po něm pořípadně plivne, protože nemá nárok a pak si jde stěžovat k vrchní sestře, nebo se případně lékař dovolí sestry, zda může....
Naštěstí většinou vidím něco jiného, kupodivu se většinou domluvím s lékaři a sestry následně poslechnou, poté co mě předtím zahrnuly tirádou sáhodlouhého výkladu, proč to nejde.
Trochu mi to začíná připomínat stav, kdy lékaři patrně nejsou schopni sami udržet status kvalitních služeb, protože protivnou a neprofesionálně se chovající sestru nelze vyhodit.
Přitom je pravdou, že komunikace a spolupráce s pacientem a klientem stojí mnohem více na sestrách, protože sestry poskytují přímou péči.
Co je mi pak platný profesionální výkon lékaře, když ho vzápětí zhatí neprofesionální a hrubý přístup ostatního personálu?
Je fakt, že toto zkušenost jsem udělala několikrát a mimo porodnictví, ale asi to souvisí.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:00:59)
Grainne, špatně si mě pochopila. Když lékař bude chtít po sestře, aby udělala něco, co dělat nemá, nemůže, nesmí např. zavedení CŽK (blbý příklad, ale nic jiného mě nenapadlo), tak co má ta sestra dělat?
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:09:45)
KlaudieS, v každé zachraňující profesi je stanoven ochranný systém, kdy lze odmítnout nařízený úkon. V tom případě je jasno, podřízený odmítne a vyrozumí nadřízeného.
Taky jsem neměla na mysli stav, kdy si lékař jde se sestrou "po krku", jistěže se jedná o spolupráci, ale je snad jasné, kdo řídí a kdo koná. To je prostě vztah podřízenosti a nadřízenosti. Jinak by to totiž nefungovalo.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:19:43)
Grainne, já si myslím, že si nerozumíme, má to být o spolupráci ne o tom, že někdo někomu něco nařizuje. Např. při resuscitaci - setra musí vědět, co má dělat, aniž by jí to lékař řekl, připraví intubaci a asistuje při ní, připraví léky podle ordinace a aplikuje je, střídá se s lékařem při masáži srdce, ale nikdo nikomu nic nenařizuje, pokud lékař chce udělat nějaký další výkon, např. kanylaci arterie, tak to sestře oznámí, ale nikdo nikomu nic nenařizuje, sestra připraví pomůcky atd... ale to není o nařizování, ale o spolupráci....~d~
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:29:32)
KlaudieS, vždycky musí existovat to, že je jasné, kdo rozuhoduje, když nastane situace, kdy je rozhodnout třeba.
Platí i určitá nepsaná pravidla o podřízenosti a nadřízenosti, i když spolupracují dva lékaři, jeden má právo rozhodnutí, kdyby došlo ke sporné situaci a bylo třeba rychle jednat, pokud jsou si rovni v postavení, bývá to většinou ten služebně starší. Neříkej mi, že nad dusícím pacientem si začnou vyjasňovat kompetence a dohadovat se, jestli bude lepší "levý", nebo "pravý" úkon.
Nějak si taky nedovedu představit, že sestra např. polemizuje s lékařem, že tenhle lék je, nebo není vhodný a když lékař naordinuje tento, ona ho nepodá, protože jí se zdá nevhodný.
To by asi bylo zachraňování zdraví a životů poněkud ztížené. No, vlastně by lékaři nebyli potřeba, sestry by to zvládly - dle tvého výkladu levou zadní.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:35:06)
Ach jo~a~
Nedokážeš si představit, že sestra polemizuje s lékařem o vhodnosti léku? To já teda jo, protože ani lékař není člověk neomylný a kolikrát se stalo, že napsal špatně ordinace a upozornila na to sestra. Nebo neupozornila a lék podala a pak byl průser...
Když se člověk dusí, tak se nad ním nikdo nehádá, prostě spolupracují jako tým, jsou předem dané postupy~d~ A pokud lékař řekne sestře, aby něco udělala není o nadřazenosti a podřazenosti, ale o spolupráci. Někde jsem psala příklad, takže kopíruji :
Kdybych to přirovnala k nějaké firmě - např. máš něco s pc, zavoláš si někoho z it, ať ti to opraví. Taky mu "nařizuješ", ale on není tvým podřízeným....
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:39:48)
Ten z IT mně klidně pošle kamsi, protože to má v kompetenci šéf a jen on je oprávněn ho povolat. O tom to je - o stanovení kompetencí.
Jinak - špatný lék spadá do kategorie chyb, kdy je třeba odmítnout úkon provést, to je snad jasné, ne?
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:41:39)
Tak se dneska nedomluvíme~t~
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:03:18)
A navíc - vztah sestra x doktor by měl být o spolupráci a ne o tom, že někdo někomu něco nařizuje a ten druhý ho poslouchá nebo neposlouchá....
 Tulka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:25:37)
Já mám pocit,že prostě jenom nechceš rozumět~d~
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:26:24)
Nápodobně~y~
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:37:23)
Tulko
mi to trochu připomíná situaci, kdy jsem chtěla jako pacientka odběhnout z oddělení a sestra mi to nechtěla dovolit. Kladla jsem "drzé a nelogické" otázky proč a tak podobně, nakonec debata vyústila v to že:"Na mně zavolá pana primáře." Nevím, patrně jsem se mala leknout, ale asi jsem odpověděla špatně, když jsem jí řekla, ať zavolá. Pan primář se OPRAVDU dostavil a velmi se podivoval, proč mě sestra nechce pustit. Jsem se tedy i omluvila, že byl donucen jít dělat kvůli mně bubáka.
Z toho by jeden málem usoudil, že lékařů, natož primářů není třeba, že všechno obstarají velice důležité sestry. Tiše dodnes doufám, že jí řádně sepsul, že ho ruší kvůli takové blbosti. Podotýkám, jsem velice slušná osoba, pokud mě někdo nenutí k opačnému.
 Tulka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:42:30)
Taky si myslím,že si sestry ten řád na oddělení někdy upravují podle toho,co jim zrovna vyhovuje.A někdo má prostě rád pocit vlastní důležitosti.:-)
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:45:00)
jo, jo, jak už jsem psala, nejhorší je srážka s blbcem - a ti jsou dnes všude...~y~
 Tulka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:53:53)
Ty pořád narážíš do zrcadla?~t~
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:54:21)
ne, já narážím na tebe~t~~t~~t~
 Tulka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:08:51)
Grainne~R^,tak nějak jsem to myslela i já
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:11:15)
Klaudie, jak je to pak tedy s vedením celého oddělení? Vrchní sestra je na stejné úrovni jako primář? Nechci rejpat, zajímá mě to, v zásadě si myslím, že by měla být, má, jak píšeš, jiné kompetence než lékař a na starosti jinou oblast péče.

Také by mě zajímalo, jak to konkkrátně je třeba na porodnickém oddělení, kde se míchají porodní asistentky a "ženské sestry" (pokud to teda nepletu a není to jen dáno dobou, kdy studovaly).
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:24:09)
Ano, Markéto - vrchní sestra je v podstatě na stejné úrovni s primářem - každý má na starosti něco jiného a dohromady řídí oddělení. Samozřejmě, že lékař je vzdělanější v některých věcech, ale na druhou stranu je sestra vzdělanější než lékař v ošetřovatelské péči. Prostě má každý svojí práci a musí fungovat jako tým.
Jak je to s PA a jejich kompetencema,to přesně nevím~d~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:56:51)
Dík. Takže mají (měli by mít) stejný vliv třeba na organizaci a směřování oddělení? Tedy není jeden šéf, který by zastřešoval jak lékaře, tak sestry?
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 17:59:38)
Ano, vrchní sestra a primář mají stejný vliv na organizaci oddělení.
Kdo je úplně nejvýš - je ředitel zdravotnického zařízení.
 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:04:46)
Klaudie primář a sestra mají stejný vliv na organisaci oddělení? skutečně je tomu tak?
 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:06:18)
aha vrchní sestra
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:06:53)
Myslíš, že ne? Kdo má tedy větší vliv a můžeš to uvést na nějakém konkrétním příkladu?
 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:18:26)
klaudie já nemohu uvést žádný příklad, to byla otázka, jen se mi to zdálo nepravděpodobné
primář je podle mého názoru ten, kdo za oddělení zodpovídá, tudíž je jistě v jeho pravomoci nejvíce ovlivnit chod oddělení
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:20:39)
Vendy, asi to záleží na úhlu pohledu - teď po diskuzi s fridou vidím, že někde to pořád funguje "postaru" - takže to záleží i na konkrétním zdr. zařízení~d~
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:07:10)
Vendy, formálně jistě ano, ale neformálně, všichni, kdo ve zdravotnictví pracujeme, víme, jak t ochodí. Nicméně jsou oddělení, která řídí vrchní sestry - manipulují primářem, jistě, ale to je neformální struktura. Primář je ten, kdo má na organizaci oddělení největší vliv. A nejen.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:05:51)
No, tak tedy nevím, sestry na odděleních pracují pod vedením staniční sestry, ty pak pod vedením vrchní sestry, vrchní sestry pod vedením hlavní sesstry nemocnice. Primáře organizačně řídí ředitel zařízení. Na primářské porady však chodí i hlavní sestra.

Porodní asistentky bohužel organizačně vede staniční a pak vrchní sestra, následně hlavní sestra. vrchní porodní asistentka, myslím, neexistuje nikde a je to škoda, protože cechovně tak porodní asistentky přicházejí o mnoho výhod a jsou vedeny vlastně jako více vzdělané sestry. A to je problém porodnic.

A nejen toto je problém. Zásadní problém vnímám v autoritářské hyerarchické struktuře. A hlavně v tom, že sestry jsou od stední školy učeny poslouchat lékaře, bohužel, je to tak.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:10:15)
frido:
"A hlavně v tom, že sestry jsou od stední školy učeny poslouchat lékaře, bohužel, je to tak."
Já si právě myslím, že takhle už to nefunguje, že to takhle bylo dřív, ale teď už ne...~d~
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:13:56)
Klaudie, bohužel Ti musím oponovat, neb mám osobní zkušenost s vysokoškolsky studujícími zdravotními sestrami. Dozvídala jsem se u zkoušky z komunikace s klientem a z různých dalších psychologických předmětů teda dosti "zásadní" poznatky z praxe. O tom jak to chodí v komunikaci na odděleních. A také jsem hodně dlouho pracovala ve státním zdravotnickém zařízení, řízeném klasicky hyerarchickou strukturou.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:17:58)
Aha, tak tam je něco špatně~d~
Já mám právě také zkušenosti (opačné), ale jen s jedním zdravotnickým zařízením...
Takže jsem si naivně myslela, že takhle už to chodí všude~d~
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:24:46)
Klaudie, ano, je tam něco špatně. Mám srovnání velkého množství zdravotnických zařízení, díky spektru studentů, a tu komunikaci, kteoru bych mohla označit za demokratickou, jsem opravdu viděla jen ve velmi, velmi malé míře.

Odraz toho vidíš i zde v diskuzi. Pan doktor může štěknout jakýkoliv blud a bud zástupem poklonkovačů chráněn, bohužel. Pan doktor označí stěžující si klientku za lhářku a publikum pochybuje o jejím příspěvku, nikoliv o štěknutí pana doktora.

Myslím, že by mělo jít všem především o partnerskou komunikaci. Pokud vstoupím do diskuze s argumentem, který si neustojím, tak nemohu diskutovat, neb působím nevěrohodně.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:28:58)
no, ono asi jak kde, ale nebral bych moc v potaz zkušenosti toho, kdo slovo hierarchie ani neumí napsat (ač zkouší "vysokoškolsky studující" z komunikace).
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:32:59)
Ha, kili mne opakovaně nachytla, ano hierarchie ~t~~t~~t~díky za upozornění, ačkoliv mne kili opakovaně upozorňoval, že se mnou nemluví, tedy nepíše, chybku najde vždy, to je skvělé, mít svého korektora.

Toto poznání ovšem nemění nic na obsahu mého poznání o vnitřní struktuře zdravotnictví a o tom, jak lékař nazývá klentku, která reklamuje služby, lhářkou hlásající polopravdy.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:38:12)
- nepsal jsem to Vám
- nevím, kdo tu štěká - to máte asi Vy za správné, že si kdokoli může napsat pomluvu jen proto, že ví, že se druhá strana nemá jak bránít skrze povinnou mlčenlivost
- kdo kde nazval koho lhářkou hlásající polopravdy, to nevím, nejspíše jste si to vymyslela nebo podle svého překroutila, jak činíte s oblibou

 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:41:16)
kili a komu je to psaní určeno teď?

Je dobré najít si svůj příspěvek kalamajce, s janem z bulovky si nezadá, ještě vám konkuruje neonatolog, který nazval v přímém přenose matku lhářkou.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:52:24)
ten přísdpěvek si najděte Vy, než tu uvedete něco o prohlašování někoho někým za lháře. Komu je určen příspěvek, to poznáte z vlákna diskuse.
 Marie 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:07:35)
frido, doktor Kili asi ví, kdo ho udal vedení, že se s vámi údajně bavil v pracovní době.
Taky bych ti neodpovídala na otázky.
 zuzini 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:09:40)
Pane jo, proč tu pořád vytahujete tenhleten pravěk?
 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:45:45)
kili já jsem byla přítomna na diskuzi, kde jsi nazval lhářkou ženu, která napsala jak to bylo ve Vsetíně při porodu jejího miminka, tekrát jsem tomu nemohla ani uvěřit, no dnes jsem již poučenější a otrlejší
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:56:03)
nic takového jsem nenapsal, buď špatně čtete, nebo záměrně překrucujete

 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:17:35)
Vaše impertinentní reakce na mé příspěvky mají ještě jednu vadu : jsou inkoherentní. Je možné, že je to zavdáno Vaší neschopností chápat napsané asi na stejném principu, v němž nejste s to pochopit, že co pro Vás je obsoletní, to pro jiné je v rámci běžných společenských vztahů a tak tykáte na potkání.

Apropos - které nové vydání máte zrovna na mysli ?

- ten přísdpěvek si najděte Vy, než tu uvedete něco o prohlašování někoho někým za lháře. Komu je určen příspěvek, to poznáte z vlákna diskuse.

- nic takového jsem nenapsal, buď špatně čtete, nebo záměrně překrucujete

- nikdo Vás nenutí je číst

- Velmi se mýlíte, já jsem tykání nepřijal a nevidím důvod, proč bych ho nemohl odmítnout.

- nepoučoval jsem o gramatice, Vy jste napsala, že mám studovat gramatiku. O posledním vydání jste psala Vy, měla byste uvést, které máte na mysli. Nejspíše to ale ani netušíte - jak konečně vidno i ve Vaší druhé větě.

- odkazů jsem tu dal přehršle


Kili, co takhle kromě výroků na úrovni mateřské školky (jen rádoby kultivovaně) něco k věci?
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:27:26)
Vámi citované jsou zcela věcné reakce na obsah příspěvků, které mi byly adresovány. K věci můžete co chcete.
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:41:32)
Takže,ty jsi kili nikdy nikomu nepsal,že jeho příspěvek jsou polopravdy a aby to uvedl na pravou míru?
kili (IP adresa 90.183.74.174)
Re: Ještě k návtěvě
13.2.2009 18:38:12 - ke článku V jedné porodnici…
- kdo kde nazval koho lhářkou hlásající polopravdy, to nevím, nejspíše jste si to vymyslela nebo podle svého překroutila, jak činíte s oblibou


Pak LŽEŠ!!!!
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=10920382

kili (IP adresa 90.183.74.174)
Re: Ad IP adresa 88.146.250.187
3.2.2009 17:43:30 - ke článku Zbytečné zásahy do porodu
Uvedla jste polopravdy a já nechci předjímat proč. Mohlo to být dáno časem, v němž jste psala. Pokud zde nyní uvedete věci na pravou míru, budu Váš příspěvek považovat za lapsus, který se může stát, ač by neměl


A byla to reakce na maminku,která popisovala porod v nemocnici,kde je i oddělení,kterému "primářuješ"

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=10904709

 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:45:11)
A kde je tam slovo lhářka ?


 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:46:12)
Existuje v češtině slovo polopravdomluvkyně? ;)
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:52:35)
- Asi ano, když jste ho právě napsala, ale žádný slovník spisovné češtiny ho neuvádí.

- Já jsem napsal, že uvedla polopravdy a to tak bezesporu a prokazalně je. Napsal jsem také, že nechci předjímat proč je napsala. To jednoznačně vylučuje záměr označit pisatelku za lhářku - pokud tedy chápete správně význam toho pojmu.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:05:22)
Jak se liší polopravda od lži? Případně jak se liší od pravdy?
 Cow :-) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:08:37)
hm, z principu by mě taky zajímalo, jaký je rozdíl mezi polopravdou a lží.
 Tvoje horší já 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:10:30)
No, tento diskuzní strom jsem tedy nesledovala. Ale myslím, že rozdíl mezi polopravdou a lží je.
Lež by byla třeba: Dal mi facku. (A on mi ji nedal.)
A polopravda: Dal mi facku. (Ale já jsem mu vyšila první.)
~:-D~:-D~:-D
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:14:26)
Jestli opravdu máte zájem o výklad, pak :

lež je vědomé zaměnění pravdivě skutečnosti za klamnou, vědomá nepravda. Lhář je ten, kdo lže.
Lháti znamená vědomě mluviti nebo psáti nepravdu.

Polopravda je necelá, neúplná, zkreslená pravda. Může být rafinovaným prostředkem lží - i proto jsem zdůraznil, že nechci předjímat důvod k uvedení těch polopravd.
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:04:21)
JJ,slovíčka,ty by ti šly...ale už to neokecáš ~l~
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:07:48)
To Vy okecáváte falešné obvinění, které jste vůči mně vznesla
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:12:39)
Nech toho, označil jsi tu maminku za lhářku, dokonce ten příspěvek měl podtext výhrůžky.
Polopravda, pololež, to je přesně tvůj styl

A přečti si, co jsem napsala já? Já nic o lhářce nepsala, jen o polopravdách a to jsi napsal, i když jsi to popřel ~y~, takže těžko jsem tě falešně obvinila ~;)
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:18:28)
Tento Váš příspěvek je už docela sprostý. Já jsem nic takového neučinil a pokud předjímáte podtexty na základě Vašeho sebehodnocení, je to Vaše věc. Nicméně psala jste tu v tom smyslu, že jsem někoho označil za lháře a nejste s to to doložit, protože jsem nic takového neučinil.

 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:23:04)
Amazonka Áča&Jůla&Tom&10/09
Re: Ještě k návtěvě
13.2.2009 20:12:39 - ke článku V jedné porodnici…

" Nech toho, označil jsi tu maminku za lhářku, dokonce ten příspěvek měl podtext výhrůžky. "

Kde je označení lhářka a kde vyhrůžka, věru nevím.

 zdravotnice porodnicodomorodka 


nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:28:42)
a) nikdy lékaři netykejte, raději tedy všem vykejte, neb nikdy nevíte, kdo je lékař
b) nikdy si nestěžujte, neb lékař vaši stížnost označí za polopravdu, která není pololež, není to tedy ani pravda, ani lež, takže je to vlastně jedno, hlavně si teda nestěžujte
c) nikdy se nezajímejte o to, proč je lékař v pracovní době na internetu, neb
1. bude vyhrožovat trestním oznámením
2. zveřejní email, který nebyl určen jemu a to i s plnou emailovou adresou, čímž poruší listovní tajemství, ale on může, neb je lékař
d) ptejte se opakovaně na dotazy, které vás zajímají, ale nebude vám odpovězeno
e) budete si moct počíst v latinských citátech lékaře
f) bude vás odkazovat na slovník


 kili 
  • 

Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:39:09)
Vydávat vlastní fabulace za myšlenky někoho jiného je ubohost sama.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:43:49)
Ano, kili, s tímto souhlasím a nezbývá, než si vzít dovolenou!
 kili 
  • 

Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:49:54)
Je mi vcelku lhostejné, co si vezmete.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:55:05)
Lhostejné to moc není, neb se mi neustále dostává reakcí, které jsou předem označovány za nechtěné. Nevím, co nutká lékaře v čase dovolené reagovat na mé příspěvky a ráda bych tomu přišla na kloub, lidé a jejich reakce, obzvláště ty nechtěné mne zajímají.
 kili 
  • 

Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 21:25:22)
Lhostejné to není možná Vám, mně zcela. Co se Vám dostává nebo nedostává a čemu chcete přijít na kloub, to není můj problém.




 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 21:31:29)
kili, hm, zajímavá reakce, a jaká bude ta další?
 kili 
  • 

Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 21:45:29)
pokud se nebudete ptát a/nebo zmiňovat mne, pak žádná, ostatní Vaše bláboly mne nezajímají. Ale Vám to žel asi nedá, abyste zrovna o mně se nějak za každou cenu nevyjádřila nebo mne přímo neoslovila.

A když už nevíte co, tak abyste se na všemožných místech nestarala, jestli nepíšu v pracovní době a jestli smím psát na to které i-netové připojení a jestli se vzdělávám .... vskutku profesní zájem, veřejně projevený. Psychés iatreion, jak pro koho.

 Amazonka 4D 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:50:16)
V tom případě ti dávám možnost, uvést celý příspěvek na pravou míru. Pokud tak učiníš, může to být považováno za lapsus, který se může stát, ač by neměl.
:-)

A ta maminka ti určitě promine ~x~
 kili 
  • 

Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:53:07)
Příspěvek je na pravé míře. Ostatní není vaše věc.
 kili 
  • 

Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(13.2.2009 20:53:25)
Příspěvek je na pravé míře. Ostatní není vaše věc.
 Veronika@ 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(14.2.2009 11:42:17)
..) nikdy se nezajímejte o to, proč je lékař v pracovní době na internetu, neb
1. bude vyhrožovat trestním oznámením
2. zveřejní email, který nebyl určen jemu a to i s plnou emailovou adresou, čímž poruší listovní tajemství, ale on může, neb je lékař..

Podle tebe a tvých kamarádek, je normální,, zajímat se", co dělá lékař v pracovní době na netu?
Neříká se tomu bonzování šéfům? Nedělo se to hodně před 89?
Já nevím, že ti to není trapný.Pochopila jsem tvé povolání i jaké máš vzdělání a divím se ti, opravdu ti to udělalo dobře?
Zveřejnil právě ten mail, který některá z vás poslala jeho nadřízenému, udělala bych totéž.
 13.9Estella16 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(14.2.2009 12:14:18)
Tady na tomto serveru jsou jen dve moznosti: bud je zenska nadsena z prirozenych porodu a haji vsechny prostredky, vcetne udavani, urazeni, osocovani doktoru... nebo je zarazena jako totalitni struktura.
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(14.2.2009 16:48:35)
Veroniko, budu mluvit jen za sebe. Ano, přijde mi zcela normální, zajímat se o to, co činí pracovník, jehož výplata jde z mých daní v pracovní době, at je to úředník, nebo zdravotník, nebo kdokoliv jiný.

Nejsem zvyklá se spolupodílet na tunelování veřejných rozpočtů, nejsem zvyklá nechat si líbit autoritářské vyhrožování trestním oznámením, urážení, šikanu a ostrakizaci.
Nick kili zveřejnil email, který nebyl určen jemu, tedy zveřejnil písemné vlastnictví třetí osoby. To mi přijde nefér a nezákonné a že to vůbec nechápeš a podporuješ, to je Tvůj problém.

Stále se najde velké množství lidí, které souhlasí a podporuje autoritářské postoje, kterým nevadí, že lékaři, stěžující si klientku nazvou lhářkou, napíší, že šíří polopravdy.

Mne osobně toto vadí, vadí mi mnohé nešvary ve komunikaci zdravotnických pracovníků a vadí mi mnohé nešvary, které si nechávají líbit lidí konzumující zdravotnictví, které je službou, jako mnoho dalších.

Ale respektují, že každý máme svůj postoj a názor.

To, co Tobě nevadí, vadí mi a naopak. Tak už to na světě chodí.
 Veronika@ 


Re: nácvik komunikace s lékařem dle kiliho 

(14.2.2009 16:50:45)
Děkuji za odpověď.Máme odlišné názory.
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:32:30)
" Nech toho, označil jsi tu maminku za lhářku, dokonce ten příspěvek měl podtext výhrůžky. "

Kde je označení lhářka a kde vyhrůžka, věru nevím.


Už jsem ti odpověděla, ale klidně ještě jednou:

označení není to samé jako pojmenování, čili tenhle výraz je naprosto v pořádku.
Pokud někomu dáš "laskavě" možnost, aby uvedla na pravou míru svůj příspěvek, tebou označený za polopravdu, s tím, že pokud tak učiní, bude to OK, tak co se potom stane, když si bude trvat na svém a nic na nějakou míru uvádět nehodlá a nebude?
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:40:39)


ssjc Slovník spisovného jazyka českého

označení-í s.
1. značka: vůz bez o.; hud. předznamenání
2. název, pojmenování: souhrnné o. pro různé druhy; --- v. též označiti
 zuzini 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:51:19)
Kili, nezdá se ti, že už jsi s tím slovíčkařením kapičku trapný?
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:53:19)
No vidíš, kdo by to byl řekl. Ještě že ty slovníky máš, já pomýlená bych si myslela, že je to rozdíl.

Tak to napravím:
Označil jsi tu maminku skoro za lhářku, je to tak lepší? ~f~
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:28:58)
Ne, to je omyl, já se vyjádřila k tomu, že jsi popřel, že bys komu psal o tom, že píše polopravdy. Tak jsem si to dohledala.

a) napsal jsi té mamince,že píše polopravdy a že jí dáváš možnost, uvést věc na pravou míru.

b) popřel jsi to, byť i se slovem lhářka, neudělal jsi pro polopravdy vyjímku (jako tohle jsem napsal, ale ne tak doslova - třeba)

c) vytáhla jsem z toho ty polopravdy, našla tvoje popření, a označila tě díky tomu za lháře.

d) napsala jsem, že jsi jí označil za lhářku, což není to samé, jako jí lhářkou nazvat

A ano, taky zvládám slovíčkařit ~;)

A ne, nejsem sprostá k někomu, kdo vylíčí svůj pocit, svoje poranění, svoje trauma, a já bych ho znevážila tím, že jsou to polopravdy a že to má teda uvést na pravou míru, nebo??? Na to tady jsou jiní ~:(

 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:35:15)
Kili, jestli chceš poučovat o gramatice, měl by sis ji nejdřív sám nastudovat. Včetně nového vydání ~;)
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:39:13)
kili, představ si, že jednou jsem zkoušela jednu UB - tedy úplně blbou, ale byla jsem upozorněna zbytkem komise, že je to milenka docenta, takže není záhodno ji vyhodit. Bohužel, u mne neprošla, takže jiný zkoušející se mnou vyhandloval jeho jedničku z odborného předmětu za čtyřku u mne, takže dostala dvojku a trojku. Bohužel, řekla mi, že je záhodno nespolupracující děti u zákroku profackovat.

A než mi napíšeš, že je to, jedna paní povídala, tak oopravdu, je to jedna paní povídala ~y~~y~~y~~d~~d~~d~
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:43:15)
frido, jsem viděla řádně profackovanou zdravotní sestru, když se dostala do rukou rozlícenému otci. Asi byl chudák od rány a to ona dítě ani neprofackovala. Veselé situace, někdy by to opravdu chtělo řádnou brzdu na všech stranách.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:50:44)
Vaše impertinentní reakce na mé příspěvky mají ještě jednu vadu : jsou inkoherentní. Je možné, že je to zavdáno Vaší neschopností chápat napsané asi na stejném principu, v němž nejste s to pochopit, že co pro Vás je obsoletní, to pro jiné je v rámci běžných společenských vztahů a tak tykáte na potkání.

Apropos - které nové vydání máte zrovna na mysli ?


 Lída,3 kluci a holka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:53:10)
Kili, na tomto serveru se prostě tyká, i kdyby ses stavěl na hlavu. Ostatně, právě tvoje příspěvky působí jako nesouvislé bláboly (přinejmenším já z nich mám ten dojem).
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:57:51)
nikdo Vás nenutí je číst
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:54:27)
Nevím, co se ti na mých reakcích zdá impertinentní. Vždyť my jsem si už včera potykali ~t~

Samozřejmě mám na mysli vydání, které je momentálně platné.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:59:09)
- to jste si mne s někým spletla

- momentálně je platé které vydání ?

 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:01:38)
Nene, včera jsem ti ho nabídla a ty jako muž ho odmítnou nemůžeš. Když tak trváš na etiketě, tak by si to měl vědět. ~;)

Poučuješ o gramatice a nevíš, které vydání je platné? Vyhledej si ho, ty nám taky nedáváš odkazy, kde své informace bereš.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:08:17)
- Velmi se mýlíte, já jsem tykání nepřijal a nevidím důvod, proč bych ho nemohl odmítnout.

- nepoučoval jsem o gramatice, Vy jste napsala, že mám studovat gramatiku. O posledním vydání jste psala Vy, měla byste uvést, které máte na mysli. Nejspíše to ale ani netušíte - jak konečně vidno i ve Vaší druhé větě.

- odkazů jsem tu dal přehršle

 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:15:09)
Ty ho příjmout nemusíš, prostě je to automatické.

Já moc dobře vím, které je aktuální, ale očividně to nevíš ty, že vyšlo i nějaké po tom, co jsi dokončil školu.

Ale jasně, já se mýlím, já nevím, ale pan doktor má vždy pravdu. To už tu známe ~t~ No nic, vraťme se k debětě o porodnicích. Jak se dělají návštěvy porodní sálů u vás?
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:23:55)
- Automatické je to možná někde kolem Vás, kolem mne nikoli, nemíním si zvykat na moresy ulice a komunikaci s Vámi končím

- kdybyste to věděla, tak byste to uvedla, alebrž víte pendrek, fabulujete. Ale mně je vcelku jedno, co Vy zrovna soudíte o mých znalostech mateřštiny

 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:28:06)
To nejsou móresy ulice, to je společenské chování.

Poradna Ladislava Špačka - pozor na první větu odpovědi:
* Píše posluchač: Už třetím rokem učím na základní škole, kterou jsem kdysi navštěvoval jako žák. A tak se z učitelů, které znám z dětství, rázem stali kolegové. Mnozí z nich mi postupně nabídli tykání, až na jednu kolegyni, která je starší než moji rodiče. Když jsem s ní nedávno něco řešil, mezi řečí mi řekla, že si snad už tykáme. Já si rozhodně nepamatuji, že by mi kdy nabídla tykání. Přijmout takovou nabídku by nebyl za jiných okolností problém, ovšem já bych si raději od této kolegyně držel odstup. Poradil byste mi, jak si v takové situaci udržet vykání?



"Ne ne, v tom vám nepomohu, protože nabídka tykání od společensky významnější osoby se neodmítá. Je to žena, navíc starší, nota bene starší kolegyně, bývalá vaše učitelka. Její větu si lze vyložit jako nabídku tykání, kterou nelze odmítnout. Proto kolegyně jedná s takovou samozřejmostí. Z tykání často děláme strašáka, ale nebojte se ho. S kvalitou vztahu nemá obvykle tykání či vykání co do činění. Je-li vztah v pořádku, tykání ho neohrozí. Není-li v pořádku, pak ani vykání ho nezachrání. Odstup si můžete udržovat rezervovaným postojem i při tykání."
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:32:01)
mezi popsaným vztahem a vztahem mezi mnou a Vámi je docela zássdní, byť zřejmě Vámi nepochopený rozdíl a nelze v těchto dvou vztazích najít jakoukolivěk analogii. Toť skutečně pro Vás ode mne vše.
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:33:53)
Kili, já jsem žena, ty jsi muž, tím pádem jsem já společensky významnější osoba. Toť ode mě taky vše. Přeji TI hezký večer. ~t~
 Tvoje horší já 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:33:09)
Ženské, nevím, co si tady hojíte na dr. Kiliánovi. Tykaly byste mu, kdybyste ho potkaly v reálu? Já teda rozhodně ne a nebudu mu tykat ani tady. My jsme všecky baby, více méně stejně staré a v podobné životní situaci, tady mi tykat přijde přirozené.
Ale pořád vnucovat tykání pánovi, který je asi tak ve věku mého tatínka? A ještě k tomu si to výslovně nepřeje? To bych si nikdy nedovolila, bylo by mi to hloupé.
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:34:59)
Ale nejsme v nemocnici, jsme v anonymní diskuzi. Jestli se to Kilimu nelíbí, ať si jde na diskuzi, kde je zvykem vykat.
 Tvoje horší já 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:38:11)
Jenže v tom je ta legrace, že každý tady ví, že pod nickem kili se skrývá zcela konkrétní primář zcela konkrétního oddělení zcela konkrétní nemocnice. Takže on vůbec anonymní není. To jenom vy (to není vykání, myslím tebe a některé další diskutérky) se náramně bavíte tím, že mu tykáte, i když si to nepřeje. Zvyšuje vám to nějak sebevědomí? Cítíte se pak líp?
 Veronika@ 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:39:17)
Jano Budilko, napsala jsi to velice trefně.Proč jsou takové?
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:49:16)
Jani,jenže tady se pod nickama skrývá kde kdo,i lidé starší a váženější,jen si na tom holt nezakládají, přišli pokecat a ne šířit moudrosti, aniž by se o to kdo prosil.
Jsou to nicky, stejně jako kili a u nich by tě ni nenapadlo, aby jsi pátrala po tom, jestli jim tykat, či vykat a kolik mají titulů.

A navíc, kili chodí poslední dobou pouze vykřikovat, jak se s nikým nekamarádí a jak to či ono nikdy nenapsal. A jak vidíš, jde mu s trochou trpělivosti dokázat, že prostě kecá.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:55:09)
a co jste kde dokázala ? Našla jste někde to slovo lhářka ? Text ani v nejmenším takové označení neobsahuje ani nenaznačuje - spíše naopak je v něm zdlrazněno, že důvod uvedení polopravd nechci předjímat.
 Amazonka 4D 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:08:01)
Jaké to měly být polopravdy?
Buď se jí to stalo,nebo nestalo,buď mluví (píše) pravdu, nebo lež.
Polopravda je to samé jako pololež, tedy pokud o někom napíšeš, že píše polopravdy, označíš ho za pololháře. Což je prostě nesmysl!!!

Nevymlouvej se na slovíčka, jde o význam psaného, a ten je hnusný :-©


 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:44:31)
hele budilko, ty si snad děláš srandu, tak pokud tedy vykáš zásadně kilimu, tak prosím tě vykej zásadně i mně, jsem osoba vážená, titulovaná a o mé situaci ti není nic známo, tak nevím z čeho usuzuješ, že je podobná té tvé. Pokud si budeš přát, abych ti taky vykala, tak mi to prosím tě sděl, neb na tomto serveru se obecně tyká.
Nechtěla jsem dnes to slovo užít, ač v diskuzi již zaznělo, ale předposranost před bílým pláštěm je:-© :-©:-©
 Tvoje horší já 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:46:55)
Já mu vykám, protože si to přeje. A můžu ti teda vykat taky, i když otitulovaná jsem taktéž.
 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:57:26)
jsem dnes večer poněkud rozčílená, připouštím, byla tu poměrně vážná debata, podle mého názoru se těmto věcem dostává málo prostoru, o hospicovém hnutí, o péči o nemohoucí členy rodiny a možnostech a limitech péče v LDN a o tom kam se obrátit, a je pryč, rozmělněná blbýma kecama někoho kdo má nick kili, já ti taky klidně mohu říct, že jsem primářka tam a tam a jakou to bude mít vypovídací hodnotu? žádnou, když se pan primář chce vybavovat na rodince, tak at laskavě respektuje, že je na rodince, pokud se bude chtít bavit o odborných věcech s odborníky, kde má jeho vzdělání a povolání místo - ano klidně, pokud sestoupí milostivě mezi lid obecný a bude nás tady častovat svýmy perlamy a ještě vyžadovat zvláštní zacházení, tak pro Boha kde to jsme?~a~
 Tvoje horší já 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:00:58)
Vendy, to je diskuze k úplně jinému článku. Ono se to v těch komentářích míchá. Za to určitě Kili nemůže, že tam debata umlkla.
 Vaal 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:17:56)
No..taky mi nepřijde na místě se zde na rodině vytahovat svými tituly a vzděláním a vyžadovat "zvláštní zacházení". To totiž potom vypadá, jako by si sem dotyčný chodil léčit nějaký mindrák či problém...nebo že by nějaký pocit zneuznání ve svých odborných kruzích?
On totiž předpoklad, že sem chodí samí primitivní nevzdělanci je dost lichý. Co jsem tak ráčila poznat, tak sem chodí spousta maminek, co dálkově při dětech studují vysokou(klobouk dolů), chodí sem lékařky, psycholožky, i spisovatelky~t~ ...a podle jejich přátelského nenadřazeného projevu by to opravdu nikdo nepoznal, pokud by se sám o povolání dotyčného nějak vyloženě v diskuzi nezajímal.
 Tvoje horší já 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:22:33)
Pardon, ale mně nepřijde, že by se dr. Kilián "vytahoval" tituly. Spíš mám pocit, že někoho náramně baví zatykat si staršímu, vzdělanému a váženému pánovi, kterému by v reále netyknul ani omylem.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:32:21)
Budilko, mně spíš přijde, že má Kili dojem, že je něco lepšího než ostatní, a podle toho se chová. Například předpokládá, že všechno, co napíše, budou všichni brát jako nezpochybnitelnou pravdu, aniž by se musel obtěžovat dokládáním nebo dokazováním. Víš, znám docela dost starších, velmi vzdělaných, ba i vážených pánů, kteří se takhle nechovají ani omylem. A s řadou z nich si i tykám, i když jsou někteří třebas o 20 let starší než já. Jen to nejsou samolibí troubové.
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:03:06)
nejde přeci o titul
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 20:53:33)
Jano Budilko, proč ta úchvatná kontrukce ne/tykání kilimu?
Vyznívá to dost legračně. Vyká, vykám taky, stejně, jako když se sem zatoulá nějaký "cizinec" neznalý místních poměrů, ovšem vynášet pozici, kterou někdo má kdesi v dálném reálném světě je....zvláštní.
Stejně, jako je zvláštní okázale a dramticky odmítat místní zvyk. No ale budiž, řešit to nemusím, jen to zdůrazňování osobnosti mi nesedí.
Ostatně nick kili momentálně neřeší profesní odborné záležitosti, nýbrž si tu vyřizuje své osobní účty. Nic proti tomu, je to otevřená diskuse, sleduju se zájmem, ale k nějaké vyjímečné úctě opravdu není důvod.
Vykání mi v reálu také vyhovuje mnohem víc, pomáhá to udržet potřebný a někdy nutný odstup, tady se přizpůsobím, protože únik je lehce možný a není nutný až takový odstup.
 kopidlno 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:31:27)
ach kili, než jsi sem dorazil tak jsme si tu tak hezky povídaly o posledních věcech člověka a mělo to smysl. Teď je i díky tvé vybrané mluvě opět roztříštěná diskuze.~q~
 kili 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:36:51)
reaguji pouze na příspěvky, které jsou mi přímo nebo nepřímo adresovány, projděte si vlákno a pak vzlykejte těm druhým
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:22:15)
frido, mně jde o to, že předpokládám v nemocnici klasickou hierarchickou strukturu, kdy je VŽDY stanoveno, kdo má vůči komu nadřazený, nebo podřazený vliv. Nemusí to být statut oficiální nadřízenosti a podřízenosti.
Klasicky je to tak, že ten, kdo je nadřazen, požaduje, kdo je podřazen, koná. Je tedy nařízen úkon, přičemž za jeho splnění je zodpovědný ten, kdo koná.
Obecně je to tak, že ten, kdo nařizuje, do provedení už nezasahuje. Může samozřejmě spolupracovat. Zároveň je tu vždycky ta ochranná formule, kdy výkon nesmí, nebo nemusí být proveden. Chyba, porušení zákona atd.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:24:39)
"Obecně je to tak, že ten, kdo nařizuje, do provedení už nezasahuje. Může samozřejmě spolupracovat. Zároveň je tu vždycky ta ochranná formule, kdy výkon nesmí, nebo nemusí být proveden. Chyba, porušení zákona atd."
To přece není pravda~d~ Když lékař něco nařídí (podle tebe) - tak do provedení samozřejmě zasahuje - o tom je ta spolupráce~d~
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:27:50)
KlausieS, ještě jsem neviděla lékaře někde pobíhat a podávat léky, přičemž předpokládám, že léky předepsal on a ne sestra, lékař nedělá převazy, ale rozhoduje o nich...
Lékař tedy nařídil, sestra koná. Jak podá léky, nebo jak převazuje, no nevím, jak by vypadalo, kdyby jí do toho lékař zasahoval.
Jistěže spolupracují, ale pořád je tady jasně daný vztah kompetencí a je jasně určeno, kdo nařizuje a kdo koná.
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:30:53)
To, že zmeníme slovíčko nařizuje, na tom vztahu a kompetencích nic nemění. Pokud to slovíčko nahradíš vhodnějším, klidně ho použiju, jiné mě nenapadá.
Maximálně žádá, ale to je totéž. Neprosí, ale žádá, nebo nařizuje, tím je právě dán systém podřazenosti a nadřazenosti.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:31:39)
No vidíš, já viděla lékaře i podávat léky i dělat převazy~d~
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:39:09)
KlaudieS, v tomto ohledu mám raději ty jistoty daných kompetencí - každému co jeho jest. Ovšem předpokládám, že je lepší, když lékaž dělá převazy, lze předpokládat, že ho to v rámci studia naučili taky, než kdyby sestra předepisovala léky.
Tu a tam jsem taky dělávala cosi v kompetenci podřízených - abych nevyšla ze cviku, nebo když nebyli lidi. To není nic proti ničemu, ale nějak si nedovedu představit, kdyby podřízení dělali mou práci a zas tak náročná, jako je zdravotnictví, nebyla.
 Beezi,V+J 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:43:24)
Grainne, no, co se rozdělení práce lékařů a sester týče, tak obzvláště u činností, které vyžadují jistou rutinní zručnost, bych řekla, že není od věci, když se lékař sestře do její práce moc nemotá. Já to zažila, když se mému třítýdennímu synovi snažil lékař asi deset minut napíchnout jehlou žílu na hlavičce pro zavedení kanyly. Když se pak toho konečně chopila sestra a povedlo se jí to napoprvé dost se mi ulevilo.

Je možné, že jsem jen narazila na mimořádně nezručného lékaře a mimořádně zručnou sestru, ale spíš bych řekla, že tam hraje roli cvik a ten má ta sestra v tomto případě asi větší.
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:45:37)
To je celkem logické, běžně se to dělalo tak, že setra napíchla žílu a lékař poté aplikoval nitrožilně.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:49:05)
Grainne, promiň, že rýpu, ale sestra (většina sester) má taky kompetence aplikovat léky nitrožilně. Já jen, že jsem od tebe v nějaké diskuzi (myslím, že o domporodech?) četla, jak jsi psala nějaké diskutují, že když chce diskutovat, měla by o tom něco vědět....
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:54:55)
KlaudieS, tak to si mně s někým pleteš, nikdy jsem nikomu nic takového nenapsala, tuhle situaci jsem zažila osobně a důvod neznám, navíc jsem nikde nepsala, že setra nemůže aplikovat lék nitrožilně, prostě to mělo značit, že byla šikovnější než lékař, lékař jen mohl mít lék připravený...co já vím. To nebyl útok, to bylo vyznačení spolupráce, kdy ten, kdo líp umí, koná.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 19:03:04)
Tak to promiň, vyznělo mi to tak~d~
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:46:35)
Grainne, myslím, že to myslíme obě stejně... Jen mi vadí ta podřízenost a nadřízenost. Sestra má opravdu za nadřízenou st. sestru a v. sestru. Je to o těch kompetencích, ne o přikazování.~d~
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:51:42)
KlaudieS, tak, lékař není nadřízený sestry, je jí nadřazen. To je klasická profesní hierarchie, kdy musí být jasně dány kompetence právě z důvodu bezpečnosti.

V blbým policejním autě je taky jeden ve funkci řidiče a druhý ve funkci velitele vozu, kdyby se náhodou nedomluvili po dobrém, aby bylo jasno.
 KlaudieS+M+E 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 18:54:25)
Grainne, možná je jí v nečem nadřazen, ale obráceně je to tedy taky~t~
 kreditka 


Re: Ještě k návtěvě 

(14.2.2009 13:05:37)
Autorka někde píše o tom, že vrchní o její domluvě s lékařem věděla??? Asi jsem to přehlédla
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:56:30)
Tak měl autorku provést sám. ~t~~t~~t~
 Vrtulka* 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 11:06:56)
Ivčo, tak nevím. Ta samá vrchní Kateřině tvrdila, že na projednávání prodního plánu je tam ona, což není pravda. Že vrchní nemluví pravdu Kateřina věděla, protože již PP měla probraný s primářem. Podle mne udělala Kateřina logickou věc-pohovořila s nadřízeným. A ten v ničem neviděl problém.
Když dorazila, na oddělení to rozhodně neklokotalo, takže šlo jen o to splnit co zástupce primáře slíbil. To jestli o tom sestry věděly nebo ne, není problém Kateřiny, ale komunikace v rámci oddělení.
Když se někomu něco nelíbí v porodnici, vždycky se najde někdo, kdo nespokojené poradí aby si svou nespokojenost probral s vedením, případně se za pomoci bránil a byl všeobecně ostražitý. Tak to Kateřina udělala, byla v relativně lepší pozici než rodící žena, neměla bolesti, chtěla se jen podívat, měla sebou manžela který stál při ní. A najednou žaluje a obchází? Bylo by takové jednání zdravotnického personálu tak dobře akceptováno i u jiných profesí?
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:07:23)
Vrtulko, to že autorka probrala PP s primářem neznamená, že vrchní sestra lhala. Autorka šla prostě rovnou za primářem, ale nikde není napsáno, že to nemá na starosti vrchni sestra.
 Vrtulka* 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:19:25)
Insulo, Kateřina nejdříve podrobně probírala PP s primářem, ten s ní aktivně komunikoval. Pokud je na tamním oddělení obvyklé, že PP projednává s klientkami vrchní sestra, očekávala bych, že o tom primář Kateřinu informuje hned na začátku komunikace. Byl by hloupý kdyby to neudělal, má jistě své práce dost.To se nestalo.Že by primář nevěděl kdo u nich projednává PP?
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:24:56)
Určitě věděl (pokud to tak u nich funguje). Jak jsem napsala, tak u nás to taky dělá vrchní sestra, ale když budu já sama chtít to probrat s primářem (nebo jiným lékařem), tak to se mnou ochotně probere. A takový dojem mám i z tohoto. Autorka "asi" nezjišťovala, kdo má PP na starosti, prostě to chtěla probrat s primářem a ten jí vyhověl, vyšel jí vstříc, udělal si na ní čas (pokud to chápu blbě, nechť mě autorka opraví).
Ale tady šlo o něco trochu jiného.
 Vrtulka* 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:34:32)
Ano, tady šlo o to, že Kateřina nechtěla probírat PP s vrchní sestrou, která jí tvrdila že přes to je tam ona. Chtěla se podívat do místnosti ve které nikdo není. To bylo všechno. Předem se dohodla se zástupcem primáře, který jí potvrdil že může přijet. Přijela. Vzhledem ke vzdálenosti se mohlo snadno stát, že by mezitím v místnosti už někdo byl. To se mohlo stát i kdyby jí tu prohlídku slíbila vrchní. Šlo jen o to, aby se našel někdo, kdo je doprovodí, postojí s nimi ve dvěřích místnosti a doprovodí je zase ven. Když dorazili, žádný frmol na oddělení nebyl, sestry se veselily na sesterně, lékař odpočíval u TV (nemám s tím problém, nemusí běhat preventivně po oddělení a vyhledávat si nějaké zaměstnání). Tak proč to nešlo? Když to bylo přislíbeno?
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:42:09)
Taky ho s ní neprobírala. Nechtěla, neprobírala. V tom nevidím problém. Možná tedy měla jít za oním zástupcem primáře s tím, že jí sestry provést nechtějí (bojí se vrchní - ona to má na starosti) a měl jí provést on, když to s ní domluvil. Nebo to mohl některé ze sester prostě "přikázat".
Já jsem jenom nepochopila, proč, když mi vrchní sestra řekne, že dnes to nejde, tak já si "dupnu" a prostě si to vyřídím jinak a pojedu (chápu, že manžel jindy nemohl). Autorka se evidentně pečlivě na porod připravovala, tak nemusela tohle nechávat na poslední chvíli před porodem.
 Pestrenka 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:46:26)
Insulo... kdyby ti uklizečka řekla že to dnes nejde, tak taky poslechneš?
asi ne že? no a ja nevidela duvod poslechnout vrchni...
 Ivča 
  • 

Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:48:58)
Vrchní je trochu jiný kalibr než ženská s hadrem, to se na mě nezlob. Proč jsi rovnou nezavolala řediteli nemocnice a spokojila jsi se s tvrzením "pouhého" zástupce doktora:-)?
 Grainne 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:59:29)
Jen tak na okraj, pořád nechápu, jaký byl problém v tom, zvednout telefon a vrchní zavolat?
Pokud se setry opravdu bojí to udělat, je každopádně něco v nepořádku a vztahy v nepořádku kdekoliv, svědčí o špatném vedení oddělení. Tenhle fakt by mě nejenom odradil, ale jako člověka, hledajícího pomoc a péči i vylekal.
Narušené vztahy na pracovišti prostě ohrožují chod oddělení. Narušený chod odsdělení narušuje poskytovanou péči.
 Srdííčko 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 13:05:49)
Myslím, že to strašně zveličuješ.

Respektují dané pravomoci, to je v pořádku. Opak by byl chaos. A že nevolaly vrchní sestře domů? Každý má právo na nerušený odpočinek, i ti, co jsou placení z našich daní.
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 14:10:43)
V tom je asi ten problém. On je rozdíl mezi uklízečkou a vrchní sestrou.
 kreditka 


Re: Ještě k návtěvě 

(14.2.2009 17:53:44)
A sestry v nemocnici neviděly důvod, proč kvůli tobě porušovat nařízení vrchní sestry jednoduché ne...~d~
 Vrtulka* 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 12:53:39)
Insulo, jaképak dupla, normálně se dohodla s nadřízeným. To že si to mezi sebou zaměstnanci nejsou schopni říct není její problém. A Kateřina tam není od toho, aby řešila jejich neschopnost se navzájem informovat tím, že bude obíhat oddělení a hledat někoho kompetentního. Je obvyklé, že pokud klient jeví známky nespokojenosti, je snahou poskytovatele služeb slušně se dohodnout a docílit klientovy spokojenosti. Připadalo by ti nromální, kdyby ses nemohla v obchodě rozumně dohodnout s prodavačkou, která evidentně nemá zrovna nic jeného na práci, a ta by ti nafučeně sdělila, že pokud se ti něco nelíbí máš si jít někam sehnat pana vedoucího? Tady je to naprosto to samé. Jen v té nemocnici se to pořád tak nějak akceptuje. Proč, to příliš nechápu.
 Insula 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 14:12:57)
Kdyby jí lékař řekl, že to nejde, volala by ředitele nemocnice nebo rovnou na ministerstvo (dokud by se nedočkala kladné odpovědi)????
 Anni&Annika 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 14:27:46)
no uz jen ta myslenka...ja s vzpomenu a vsichni se kvuli me posadi na pr..l......ja osobne jsem si do porodnice zavolala driv, dozvedela se, ze jsou na to zarizene v urcite dny prohlidky a to mi stacilo.....pisatelka mi fakt prjde jak hysterka, kvuli ktere vschni padnou na znak.....se ani nedivim ostatnim zamestnancum v te porodnici, ze s ni tak jednali.....myslim, ze pokud nekdo takovy s timto myslenim by navstivil jakoukoliv firmu jinou treba i tu mou, kde jsem pracovala a s porodnictvim nema co do ucineni, asi by nas taky vsechny nakrkla. Ale spousta dam by zrejme, jak tak ctu ty kritiky, tak ty by zrejme vyskaly po navsteve dotycne damy na jejich pracovisti nadsenim a hyrily usmevy.....~;)
 zuni 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 14:29:31)
já teda nevím ale snažím se jednat laskavě i s hysterickými klienty, sice jim občas musím sdělit nepříjemnou pravdu, že tohle udělat nemůžeme (třeba aby měli zboží za cenu bez DPH), ale bavím se s nimi o tom, nedávám jim to sežrat. ~d~ to je tak strašně divný??
 *Niki* 


Re: Ještě k návtěvě 

(13.2.2009 14:31:13)
Anni, špatně jsi článek četla očividně. Autorka o sedání na zadel nic nepsala, naopak, očekávala, že se té zadele někdo slušný zvedne a slušně požádán ukáže slušně sál. Otázka 5 minut. Místo toho jí půlhodiny vysvětovali, jak to nejde. Skutečně velmi efektivní přístup k práci a velmi slušný přístup k potenciálnímu zákazníkovi.
 kreditka 


Re: Ještě k návtěvě 

(14.2.2009 17:58:03)
Sestry ale sdělily autorce jen to, že prohlídka je v kompetenci vrchní sestry, to autorka je slovně napadla svým výrokem...
 zuzini 


Re: Pestřenko 

(13.2.2009 13:53:19)
Prosím, můžeš mi napsat, která porodnice to byla (tuším, že vím) a z jakého města jsi měla PA? Můžeš na mail, děkuji :-)

 Káťa 
  • 

Re: Pestřenko 

(13.2.2009 21:52:06)
proč to nemůžou vědět všichni?co to bylo za porodnici?
 blazenas 


Re: Ještě k návtěvě 

(16.2.2009 21:29:34)
Naprosto s Vámi souhlasím.
 Tvoje horší já 


Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 11:27:01)
Nezdá se mi, že by byli k autorce v porodnici nějak hrubí.
Opravdu musela vidět ten pokoj právě teď hned, když si vzpomněla?
Připadá mi to jako postoj: Já jsem těhotná, kdo je víc?
A rozhodnout se na základě tohoto pro domácí porod - nezlobte se, tomu nerozumím.
Všichni jsme lidi, máme slabé momenty, ale autorka jich podle mě měla víc než personál porodnice.

Abyste rozuměli, nejsem proti porodům doma a mám jednu ne moc příjemnou zkušenost s porodem v porodnici, konkrétní porodnici, první dva porody v jiných porodnicích byly O.K. Ale toto mi hlava nebere.
 Eva 
  • 

Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 11:29:20)
Ale vždyť autorka se nerozhodla "na základě toho rodit doma". Píše, že to byla poslední kapka po dlouhém rozhodování. Asi tam bylo víc aspektů a tohle ji prostě "dorazilo". A já jí rozumím.
 Lassie66 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 11:32:30)
Jano Budilko, sama přeci nevěříš, že by tato jedna zkušenost někoho přesvědčila k domácího porodu...
Pestřenka už několik měsíců předem hledala a pídila se po informacích, mimo jiné zde. Věděla, na koho může narazit, že je třeba se připravit a porodnici pečlivě vybrat. Ze článků na netu jí bylo jasné, že ne všichni zdravotníci jsou vstřícní, také si mohla zjistit, že domaporod může být přijatelné řešení pro někoho, kdo se nechce spoléhat na dobrou směnu...
Kdybych věděla, kdo mě u prvního porodu čeká a jak neskutečně mě tam bude ponižovat, rodila bych doma taky. A to jsem před prvním těhotenstvím byla zapřísáhlým nepřítelem porodů doma.
 DENISA 
  • 

Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 11:54:02)
Ja bych to videla spis tak, ze autorka byla vicemene presvedcena ze chce rodit doma, byla na to take pripravena, jen se z jakehosi alibismu potrebovala ujistit, ze je to v porodnici fakt hruza. Jinak by preci zrusila tuto, kde se k ni chovali hnusne a zvolila tu nejblizsi, kde se k ni chovali hezky jak pise. Proste takova potreba obhajoby, ze jsem rodila doma proto, ze v porodnici na me byli hnusni.
 Tvoje horší já 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 11:55:49)
Taky mi to tak připadá.
 zuzini 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 13:31:17)
Ó vy jste hotové psycholožky, co třeba jinak? V bližší porodnici nejsou vstřícní přirozenému porodu, proto sháněla info o nejlepší možné porodnici, která v daném kraji funguje.
 Eva 
  • 

Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 12:02:32)
"Potřeba obhajoby, že rodila doma"... Měla jsem za to, že právě proto se doma rodí, že se k vám v porodnici chovají hnusně. Kdyby se ve všech porodnicích chovali tak, aby se prostředí a přístup co nejvíce podobaly tomu, jak to vypadá doma, jistě by tolik žen doma nerodilo. Já jsem strávila svých prvních šest hodin porodu doma s dulou a manželem, bylo to úžasné. Na posledních 20 posledních minut porodu jsme odjeli do porodinice a ten rozdíl byl opravdu zásadní...
 Insula 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 12:21:11)
Evo, a proč jsi tedy neporodila doma??? Měla jsi strach nebo jsi měla komplikace???
 zuni 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 12:25:35)
Insulo, rodit doma a držet hubu je recept na vše?

Prosímvás, neznáte někdo gynekologa, který mi udělá preventivní prohlídku DOMA? Nejsem spokojena se současným.

(smajlík ťukající si na čelo)
 Insula 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 12:27:51)
Suzann, nechápu, proč do mě reješ??? Jen mě zajímalo, proč se Eva rozhodla jet do porodnice??? To je všechno.
 Eva 
  • 

Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 13:47:11)
Měli jsme to tak naplánované, že budu doma do posledního okamžiku a pak se teprve pojede. Vzhlede ke zkušenostem s prohlídkami v poslední měsíci v nemocnici (pokaždé jiný doktor, pokaždé jiné informace, nucení do vyvolávání porodu už před termínem - bez důvodu atd.), jsem naznala, že by mi zdravotníci a prostředí nemocnice porod zastavilo. Takhle krásně všechno běželo od samého počátku a v porodnici jsem jen třikrát zatlačila a kluk byl na světě:-) Domarodkám fandím, ale sama nevím, jestli bych do toho šla. to je na delší lokte...
 Insula 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 14:13:50)
Děkuji za odpověď.
 zuzini 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 13:11:51)
Jano, ty autorkuznáš, že můžeš soudit na základě čeho se rozhodla porodit doma?
 Tvoje horší já 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 13:16:16)
Pokud se autorka shoduje s nickem "pestrenka", tak to přece řekla sama v diskuzi:



Re: Ještě k návtěvě
(13.2.2009 11:07:01)
lassie... presne tak, to byla posledni kapka... 5 mesicu jsem se pripavovala shanela info a chtela rodit v blízkosti lekare... tato navsteva me dorazila...

zarazime jedna vec. jak je mozne, ze neustale sou tercem kritiky autori clanku, kteri dostavi rady, jak maji a namaji co prijimat, vnimat delat...
to nikomu neprijde divne a za souduhodne vyrok vrchni sestry ze od konzultace PP je tam ona a ne primar?????

 zuzini 


Re: Nevím, tak jsem si to přečetla ještě jednou 

(13.2.2009 13:28:07)
No z toho jde určitě poznat, na základě čeho se pro porod doma rozhodla. ~t~

Psala, že to byla poslední kapka, nevíš, co dalšího ji k dom.porodu vedlo

 Danča + 2 zbojníci 
  • 

Nechápu... 

(13.2.2009 11:31:51)
Opravdu nechápu...Jsem těhotná a všichni kolem mě budou skákat jak já písknu???
Což se tak zamyslet i na svém vlastním přístupu??? Opravdu každá mince má dvě strany, tak bych problém neviděla jen v personálu porodnice.
 Zawgat_Mohammed 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 11:38:30)
Ano, protoze ona je ten, kdo plati. Pokud rodicka bude rodit jinde, nedostane ta porodnice penize od pojistovny. To je jasne.
 Danča + 2 zbojníci 
  • 

Re: Nechápu... 

(13.2.2009 11:48:45)
Bohužel ale z těch peněz od pojišťovny personál porodnice neuvidí ani halíř....Myslím, že pokud by zdravotníci pracovali jen pro peníze, byly by nemocnice v Čechách prázdné....
To je ale už jiné téma....
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 11:50:55)
Dančo a z jakých zdrojů je tedy personál porodnice placen, když ne i z uatorčina zdravotního pojištění? Mohla bys mi prosím osvětlit svůj názor, je pro mne celkem nepochopitelný.

Protože jsou zdravotníci špatně placení (ne všichni), tak proto nemají právo být arogantní, jako ten lékař v závěru příběhu.
 Danča + 2 zbojníci 
  • 

Re: Nechápu... 

(13.2.2009 12:00:57)
Většina nemocnic je zřizována krajem, tudíž dostávají dotace z kraje. Pojišťovny se opravdu na platech zdravotníků nepodílí....
 kopidlno 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 12:04:52)
Dančo a ty kraje berou peníze kde?
 .Žaba 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 12:08:58)
Dobre, tak ešte raz: A ako sa kraju do kasičky tie peniaze dostanú? Ty si myslíš, že to, čo zapltíš na zrav. poistení ide priamo do poisťovne?
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 12:11:39)
Dančo, mým zřizovatelem je také krajský úřad a peníze dostávám kupodivu od Zdravotních pojiš´toven. Zřejmě nepochopitelné, jako moc věcí ve zdravotnictví, ale je to tak. Platy zdravotníků jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Šíříš bludy.
 Tonkaa 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 13:24:45)
Nechápu, proč se autorka článku nemohla domluvit na termínu, který by vyhovoval oběma stranám. Jsem momentálně těhotná, prohlídku porodnice plánuji a termíny mají všechny tři u nás ve městě vypsány až do léta. To si snad může každý zařídit. Nebo se telefonicky domluvit na kompromisu.
Taky si teď domlouvám pediatra a když jsem tam volala, že bychom s manželem chtěli přijít si promluvit s panem doktorem, tak mi bylo řečeno, že momentálně není vhodná, protože jsou chřipky a pan doktor by neměl dostatek času. Naprosto to chápu, budu tam volat přístí týden a domluvíme si termín.
A pokud se tu někdo ohání zdravotním pojištěním - tak v obchodě si za služby a zboží taky platíte a přesto se nedomáháte předvedením zboží či prohlídkou prodejny mimo prodejní dobu, ne?

A ještě mě teda šokuje dovolávání se ženské a těhotenské soudržnosti! Taky se mnou cloumají hormony, ale o rozum jsem nepřišla. Souhlasit s někým jen z důvodu stejného stavu mi přijde nízké ~Rv Pokud se dotyčný pak doktor vyjádřil jízlivě o těhotných, měl se ohradit především autorčin manžel, kterému ta slova byla určena. Já si jako čtenářka článku můžu maximálně myslet něco o primitivovi. Názor na jednání autorky článku mi to však nezmění.
 zuni 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 13:26:57)
"nedomáháte předvedením zboží či prohlídkou prodejny mimo prodejní dobu, ne?"

pokud mám telefonicky domluvené, že můžu přijít, tak pak budu sakra vyvádět, že jsem na místě a nikdo nemůže se mnou dojít ukázat prázdný pokoj
 Tonkaa 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 13:43:15)
Suzann-j, pokud mi pracovník, který to má na starosti sdělí, že to nejde, nebudu ho obcházet. Jaksi chápu, že existují určitá pravidla a nemusí každý skákat tak, jak já pískám. A stejné chování očekávám od jiných při svojí práci.
 zuzini 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 13:57:18)
To jako že zaměstnanci nemocnic dělají zadara ~t~
 Lucie 
  • 

Re: Nechápu... 

(13.2.2009 12:26:41)
Ano, jsem těhotná a oni si dovolí dívat se na televizi? To je vrchol!
Milé dámy, otevřte oči!
 adelaide k. 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 12:28:36)
Lucie, ale o tom ten článek fakt nebyl.
 Mortadela 


Re: Nechápu... 

(13.2.2009 14:09:38)
Lucie, to jste si z toho článku neomylně vybrala to úplně nejméně podstatné.~Rv
 Tulka 


Ještě k návštěvě 

(13.2.2009 11:47:21)
do porodnice,kde mají takto milý a vstřícný personál,by mě nikdo nedostal.Už bych se tam necítila dobře.
 Lassie66 


Re: Ještě k návštěvě 

(13.2.2009 11:57:37)
Také je otázka, zda by to prohlédnutí pokojů k něčemu bylo. Já jsem se při prohlídce oddělení rozplývala nad tím, jaké mají v porodnici krásné porodní pokoje. Nakonec jsem celou první dobu porodní prohekala na jakémsi předsálku, kam mě sestry daly dočasně, prý než pokoj převléknou. A už jsem tam zůstala, pokoj daly další příchozí, pravděpodobně nechtěly 2x převlékat. Tak jsem rodila vleže na zádech na sále, slibovaná možnost volby polohy mě minula a k tomu jsem jako přídavek dostala arogantní PA, která nestíhala, nervovala a ještě mi nadávala, jak mi to trvá a že za mnou jsou další v pořadí :-©.
 Gábi, 2 děti 


Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 11:52:16)
Vždycky mě udiví, jak jsme my, ženy, k sobě nesolidární a hrubé. Tabuizace českého zdravotnictví je také směšná. Proč nechceme pojmenovat to, s čím jsme se každý setkal: hultvátství, nekompetentnost, špatná organizace, kastování, rozlišování "pacientů" podle titulů, profese či zda jsou známí toho a toho ...? Asi se bojíme, že ti lidé v bílých pracovních oděvech nemají nadpřirozené schopnosti, nejsou ani neomylní a bohužel často nejsou ani profesionální ...
 Tvoje horší já 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 11:54:32)
Ale to snad neznamená, že musím s autorkou souhlasit ve všem, když je ženská. Mimochodem, i vrchní sestra je ženská, i ostatní sestřicky, ne?~;)
 Gábi, 2 děti 


Re: Divné reakce diskutujících ;-) 

(13.2.2009 11:58:37)
No právě, pro gynekologii a porodnictví přímo typické ;-)
 katka+katka 
  • 

Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:00:12)
Jako žena nejsem k solidární k ženě jen proto, že je žena. Pohlaví pro mě není dostatečným důvodem k solidaritě. Proč hulvátství? Netvrdím, že v nemocnicích jsou vždy úžasní, milí lidé, je tam i nepříjemný personál. Ale tohle mi připadá, že autorka přijela do nemocnice a je naštvaná, že z ní okamžitě všichni nepadli na zadek. Navíc by mě docela zajímala reakce druhé strany.
 Beezi,V+J 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:02:18)
Reakci druhé strany už autorka také zmínila. Primář sám nepovažoval jednání svých podřízených za správné a omluvil se.
 zuni 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:03:32)
katko, co by se stalo, kdybys byla nevrlá a nepadla na zadek před svými zákazníky??


Nebo bys jim řekla (a připadalo by ti to jako dostatečný důvod), že máš zrovna nějakou práci??
 katka+katka 
  • 

Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:04:54)
Podle mě se sestry nechovaly nevrle. Navíc i já zákazníkům občas říkám, že teď mám jinou práci, která nepočká, že teď nemůžu a že se ozvu.
 Grainne 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:08:14)
Katko, přesně si vyhmátla tu chybu - nemusí s ní jednot s úctou a slušně, je to přece "jenom" ženská. Ty jsi taky "jenom" ženská.
Pojem kecnout na zadek je v tomto případě zcestný a na zadek si kecnou lékaři - pokud jim dodáš vhodný podnět.
Obecná slušnost, dodržení domluveného, uctivé jednání - no nevím, ve slušné společnosti je to běžný jev, nikoliv kecnutí na zadek.
 Insula 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:35:49)
Jenomže když si domluvíš jednu věc dvakrát a výsledek je opačný, tak se dá očekávat, že narazíš na problém.
 Vrtulka* 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:38:45)
Pokud si domluvím stejnou věc dvakrát, budu považovat za směrodatné vyjádření organizačně výše postavené osoby. Problém v tom případě neočekávám. Očekávám že si to mezi sebou dohodnou. V normálních firmách je tento postup zcela běžný.
 Insula 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:45:51)
Kde??? Půjdu tam pracovat. ~:-D
 Tulka 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:17:22)
No to je smutné,že žena s druhou ženou není solidární.Spíš mě přijde,že jsou rivalky~l~.Přede mnou si v porodnici nikdo na zadek nesedl,přijela jsem to okouknout v době,kdy tam byl opravdu frc.Přesto byli příjemní a v rámci možností nám vyhověli.A nic jiného snad pisatelka nechtěla~d~
 Puma 


Re: Divné reakce diskutujících 

(13.2.2009 12:02:37)
Ano, souhlasím.

Otevřít oči by nám pomohly snad už jen přímé platby.
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Divné reakce diskutujících 

(16.2.2009 14:52:34)
A sestřičky v nemocnici nejsou ženy?
 Tvoje horší já 


Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 11:53:06)
Aby mi náhodou něco podstatného neuniklo. A stále nechápu, v čem se personál tak provinil. Takové detaily, jako že doktor vyšel z místnosti, ve které hrála televize - pokud chápu, bylo po běžné pracovní době a doktor sloužil - byl tam prostě pro případ, že bylo jeho pomoci třeba. Doktor na službě se podle mě klidně může dívat na televizi, nebo spát, nebo cokoliv, on má prostě pohotovost, pro případ, že by se něco dělo.
Nebo se pořád dokola ptát sestřiček: Je tu někdo, kdo se nebojí vrchní sestry? Proboha, co je to za pitomou otázku? Představím si, že někdo přijde k nám do práce a zeptá se mě: Je tu někdo, kdo se nebojí ředitele? Co se na to dá říct? Na to se dá jenom mlčet.
Mně přijde, že autorka byla stejně rozhodnutá pro domácí porod a tímto se chtěla jen utvrdit v tom, že porodnice jsou vážně nemožné. Vždyť nakonec přece doktor prohlídku porodních boxů umožnil. A autorka už nechtěla.
 Eva 
  • 

Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 12:09:22)
No vždyť sama píšeš, že je tam doktor pro případ, že by se něco stalo. Kouká na telku, prosím, když není do čeho píchnout, proč ne... Ale když může sledovat televizi, může jistě i bez zbytečných komentářů od ní vstát a jít ukázat zájemcům box... Já přesně chápu, co tou televizí chtěla autorka říct. To stejné, co chtěla říct tím hlaholem ze sesterny... Prostě je zajímavé, že na telku a pokec tu prostor je, ale jakmile je potřeba něco někomu ukázat, být ochotný, tak je to problém a mají najednou hrozně naspěch a mrak práce.
 Levandulka+3 


Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 12:15:58)
Aha, vy si fakt myslíte, že po 8 hodinách v práci, navíc třeba po několikahodinovém stání na sále, nemá doktor nárok si odpočinout na lékařském pokoji???Manžel pracoval na gyndě jako doktor 2 roky, kolikrát se ani nestihl naobědvat, když byl na sále, pak hned po práci služba, kdy ho třeba čekala se 2 hodinama spánku....a pak samozřejmě od 7 ráno zase normální pracovní den...Tak to holt ve většině českých nemocnic chodí a doktoři s tím nic nezmůžou..Minimálně do atestace, pak si mohou otevřít ambulanci..
 Levandulka+3 


Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 12:17:43)
..čekala noc se 2 hodinama spánku..
 kreditka 


Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 12:55:34)
To je ale o pravomocích, já když na dílně nebudu mít co dělat, myslíš, že mě pošlou zaskočit třeba za účetní či manažera? Doktor má svou práci, vrchní sestra svou, zrovna tak uklízečka. A dotaz autorky "Je tu někdo kdo s nebojí vrchní sestry" mi přijde doooost stupidní, dovedu si představit, jakým tónem a arogancí to sestrám říkala....~a~
 Levandulka+3 


Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 12:11:24)
Souhlas. A navíc ten doktor je na té službě až po normální pracovní době(což je od 7 do 15:30)...Služby mají doktoři navíc. Takže je celkem pochopitelné, že si potřebuje chvíli odpočinout a nebude se mu chtít provázet někoho po porodním sále....Opravdu bych si nedovolila kvůli tomuto doktora otravovat...
 kajka 
  • 

Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 14:30:23)
Autorka je s prominutím pěkná k...a.
1. když mi vrchní která má prohlídky na starosti řekne, at dneska nejezdím tak nepojedu.
2. ptát se sester kdo se nebojí vrchní??!!??? Autorko taky děláš věci proti nařízení tvého šéfa, protože se ho přece nebojíš????
3.otravovat sloužícího Dr. s prohlídkou a tvrdit že měl zapnutou TV takže prostě MĚL vyskočit a dělat ti poskoka...
4. že to zabere jen 10min - a když takhle přijde 10 lidí za den????
No comment
 zuni 


Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 14:31:16)
kajko, pokud tady všechny chytré radilky jako ty jezdí na prohlídku jen v termínech určených nemocnicí, tak jich těžko je deset denně žejo ~t~
 Anni&Annika 


Re: Tak jsem to přečetla potřetí 

(13.2.2009 14:32:42)
Kajko~R^
 Varanka + Kateřinka(9/09) 


Děs a hrůza! 

(13.2.2009 12:03:40)
jelikož jsem také budoucí prvorodička a výběr porodnice máme za sebou, musím říct, že ochota personálu je skutečně oslňující. A s tou labilitou...to jsme asi všechny...hlavu vzhůru! Je to jen na pár dní...ale přeji všem budoucím rodičkám ochotný a milý personál!
 Srdííčko 


šéf kolikrát neví, co se děje ... 

(13.2.2009 12:04:44)
Mnohokrát se mi v práci stalo, že šéf po telefonu něco slíbil, i když to absolutně nebylo možné. Rozhořčenému zákazníkovi jsem už potom čelila sama:(

Na místě autorky bych si domluvila jiný nejbližší termín.
 Insula 


Re: šéf kolikrát neví, co se děje ... 

(13.2.2009 12:43:16)
Přesně. Tleskám. ~R^~s~
 Levandulka+3 


jaká porodnice?? 

(13.2.2009 12:22:03)
A jaká že to vlastně byla porodnice? Pokud to teda není tajné...
 kreditka 


Pro autorku 

(13.2.2009 12:38:22)
Zajímalo by mě, jak by se autorka stavěla v roli zdravotní sestřičky do této situace, riskovala by průser u vrchní tím, že by tam rodičku přes zákaz pustila? Opravdu by dala na vzlyky rodičky že to bude na 10 minut? Divím se že ji ani nenapadlo dohodnout si jiný "hromadný" termín, kdy se po porodnici provádí. Sorry, ale přijde mi to "Já jsem těhotná a Vy mě všichni obskakujte...."
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:40:38)
pokud si chci koupit turistický batoh a jsem v obchodě s batohy, opravdu čekám, že kolem mě budou poskakovat.
Pokus sedím v restauraci, ř¨čekám, že mi budou nabízet jídla.
Pokud jsem těhule v porodnici, čekám, že mi své služby nabídnou ochotně. Při případném frmolu pochopím a ráda se domluvím (třeba na půlhodinovém počkání). Frmol tam zjevně nebyl, že
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:45:11)
Jenže pokud není v obchodě personál (polední pauza) tak ti nic neprodají - tady nebyla vrchní sestra, tudíž rodičku neprovedly porodním boxem - každý má svou práci danou. Ty bys šla proti vrchní jako sestřička?
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:49:13)
nic proti, ale pokud je krám zamčený, tak mám samozřejmě smůlu, zatímco pokud tam pobíhají dvě holky a ševelí "batohy tu sice jsou, ale není tu ten a ten" A TO JE VŠECHNO, CO PODNIKNOU, tak tenhle krám ode mně prachy ani dobré reference neuvidí. Zcela konkrétně, pokud k nám na krám přijdou lidi a chtějí sortiment, který má na starosti moje druhá kolegyně, umím jim říct vše co jsem slyšela od kolegyně, a pokud chtějí něco dalšího, nabídnu jim NĚKOLIK VARIANT (zavolám kolegyni, vezmu si od nich tel. s tím že je kolegyně kontaktuje, nabídnu jim možnost nákupu v přilehlém OC a mezitím kolegyně dorazí) - prostě se můžu přetrhnout.
Svrbí mě na jazyku myšlenka, že důvodem je zřejmě viditelnější způsob placení mě a zdravotníků. Ovšem zdravotníci plat taky mají. Taky nízký, jako já.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:57:41)
Jenže pokud k danému sortimentu, nebudeš smět nic říct kvůli zákazu nadřízeného pochybuju, že půjdeš proti němu...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:00:15)
v tom případě si daný obchod či porodnice nezaslouží nic jiného než zavřít, protože pokud je otevřená veřejnosti, ale zároveň se o sortimentu nesmí mluvit, tak je to k ničemu že.

Trochu nelogické, nepřipadá ti?

Pokud bych seděla na té sesterně a maminka přišla s tím, že je domluvená s DR (je vidět že toto omílala několikrát), neváhala bych a zvedla telefon a cinkla tomu Dr. Je to tak těžké??
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:04:39)
Asi tak doktor není nadřízeným sestřiček. Nadřízeným sestřiček je staniční a hlavně vrchní sestra. Nelogické v tom obchodě by to dejme tomu bylo, ale pořád nevím, jestli by jsi šla vědomě proti nadřízenému a riskovala průser sobě jen kvůli jedné rodičce, která má šanci si zařídit termín prohlídky na jindy ~d~
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:47:18)
Frmol tam údajně byl, alespoň to tvrdila vrchní sestra po telefonu. Proč se tedy nedomluvila na jindy?
Ale to už bychom tu opakovali to, co je napsáno výše.
 Pestrenka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:54:10)
mila Ivčo, telefonat se
sestrou probehl rano, ona zrovna zvedla telefon... z jejiho pristupu me zarazila predevsim sebestrednost... my dojeli odpoledne... jeli byachom tam i tak, chteli kvuli ceste, budove atd,,... s porodni pokoj bych je nezadala, kdyby meli frmol... nic se tam nedelo, tak sem to zkusila, to je vse... takovy test ochoty personalu, co je na tom spatneho ? ~d~

Kazdy ve clanku cte a reaguje na co chce... dobra zprava vsak je, ze primar k omluve pridal dodatek, ze pro dalsi maminky udela vse proto, aby narazily na vlidny personal-..

jdu vencit domorozene, mejte se hezky
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:03:54)
Myslím, že jsi uhodila hřebík na hlavičku. Byl to test ochoty. Takže Ty na just chceš přijet za každou cenu. Oni pak sice nerespektují Tvoje požadavky, ale Ty první jsi nerespektovala tvrzení, že přijet nemůžeš.
Nechci být jednostranná - jejich chyba, že doktor slíbil a nezajistil, ale Tvoje chyba, že se za každou cenu cpeš, když jsi byla jasně odmítnuta. Na tom fiasku neseš svůj podíl, zástupce doktora, který Ti přislíbil prohlídku, samozřejmě ale taky.
 Lenka 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 16:53:27)
Autorko, ty jsi tedy zvláštní.
Až budu chtít vidět školu, kam půjde mé dítě, tak zavolám vychovatelce, ona mi řekne, že dnes to nejde.
Zavolám ředitelce školy, protože to chci a chci a chci, teď a teď a teď.
Divné chování!Nevychovanost.

 kili 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 17:04:31)
Já jsem to pochopil tak, že autorka si domluvila nějakou věc s někým, přijela po jeho pracovní době a ten člověk už tam nebyl a tak hledala někoho jiného.

Příspěvky kolem toho, že někdo seděl a mohl se zvednout a vyhovět, jsou irelevantní. Nemusí jít jen o neochotu.
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 17:06:30)
kili, to nevíš, že když zdravotník okamžitě a s úsměvem neudělá to, co se od něj čeká, je to špatně? ~t~~t~~t~
 kili 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 17:11:04)
no, nevím. Prvně jsou věci, při kterých není přirozený úsměv možný, podruhé jde o to, co se zrovna čeká.
 Grainne 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 17:18:22)
Mám tu zkušenost, že při slušném jednání lze pohnout i s "problémovým" člověkem, se kterým předtím nebyla možná řeč a naopak jsem viděla situaci, kdy zdravotník "vytočil" pacienta tak, že ten ho napadl, poté, co jsem se vložila do situace a ve vší slušnosti odeslala prudiče - zdravotníka pryč, pacient se nechal v klidu ošetřit.
Možná je mnohem jednodušší takovým situacím předcházet slušným a vstřícným jednáním a dovolím si podotknout, že první na řadě je v tomto případě zdravotník jako poskytovatel služby.
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 17:24:57)
Nejhorší je srážka s blbcem - a ti jsou všude....~d~
 kopidlno 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 17:14:54)
klaudie nač ten sarkasmus?
 Vrtulka* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:41:46)
Kreditko, v nepřítomnosti vrchní sestry je na oddělení jistě přítomën nějaký jiný nadřízený. Není v tom případě logické a pro všechny bezpečné, pokud sestřička řekne "promiňte, nevěděla jsem o vás, dojdu se zeptat pana primáře (zástupce, kohokoli nadřízeného)?". Tím je sestra krytá a klient nemá pocit, že s ním chce někdo vydupat.
 Cimbur 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:46:27)
Jak jste na to přišla?
 Tvoje horší já 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:51:06)
Ahoj. Co ty si o tom myslíš? Mně se nezdá, že by se k paní chovali v porodnici nějak nehezky. Spíš paní to leckde přepískla. Třeba s tím: Je tu někdo, kdo se nebojí vrchní sestry?
 Srdííčko 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:53:58)
Zjevně tam nikdo takový nebyl ~j~
 Cimbur 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:03:40)
Taky jsem to četla pro jistotu třikrát. A nějakého hrubého chování personálu jsem si nevšimla. Porodní sály jsou plně v kompetenci vrchní sestry, sestřičky tedy nemohly dělat nic jiného, než odkázat na domluvu s ní. Mimochodem - pokud sestra sedí na sesterně, neznamená to, že nepracuje. Lékař se může na svém pokoji ve službě holit, chatovat na internetu nebo spát. Čeká na práci a jeho úkolem není seznamovat rodičku s porodními sály ani v řádné pracovní době. Vstřícný pokud vím byl. Proč se autorce nepodařilo se domluvit s vrchní sestrou, to je další otázka. Možná to tam při telefonickém hovoru trochu zaskřípalo (Autorka nejednala ani v porodnici moc diplomaticky.). Nebo je ta vrchní tak nekompromisní.
 Cimbur 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:58:35)
Omlouvám se, to tam vůbec nepatřilo, malá mi zacloumala s myší. Chtěla jsem napsat, že žádný nadřízený na pracovišti být nemusí a doktor není přímým nadřízeným sestry. Samozřejmě rozhoduje v otázkách léčby a sestra s ním spolupracuje a poslouchá jeho instrukce. Ale co se týče prohlídek porodních sálů, ty jsou v kompetenci vrchní sestry, tady ani ten doktor na službě v podstatě o tom nemá co rozhodovat, i když ho ty sestřičky poslechly. A volat vrchní sestře domů - jistě, šlo by to, ale nechce autorka článku příliš?
 Tvoje horší já 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:05:44)
Ale já myslím, žes to měla napojené dobře. Ne na Kreditku, na Vrtulku.
 Cimbur 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:07:35)
Ježíš, já si zase pletu pojmy a dojmy a diskutující tady. Jdu radši něco dělat. Máš mail.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:07:48)
I kdyby to bylo na mě tak to je fuk, za chvilku tu bude diskuse, že ani vlákno vidět nebude ~t~
 Cimbur 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:00:54)
Kreditko, omlouvám se, to "jak jste na to přišla" vám nepatřilo.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:06:45)
V poho, taky občas píšu někomu jinému omylem ~t~
 Stáňa a dva kluci 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:42:47)
Ježíš Kreditko, a ona snad nebyla dohodnutá s Dr.? Už to tu padlo, my když jsme jeli na prohlídku do porodky, tak jsme se taky domluvili telefonicky předem a bylo nám sděleno, že bez problémů, ale že porodní pokoje nám ukážou pouze v případě, že tam nikdo nebude rodit. Myslíš, že u hromadné návštěvy pošlou rodičky rodit někam jinam???
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:47:35)
Ty by jsi si to riskla proti zákazu vrchní, která jasně řekla, že ten den nemají jezdit? To že dr něco rodiččce řekne neznamená, že pak bude krýt případný malér zdravotní sestry...
 Stáňa a dva kluci 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:53:21)
Pokud autorka dr. zavolala, řekla mu, co se stalo a on odpověděl přijeďte, tak nevím, proč nejet. Ale snažila bych se v případě problémů, jaké nastaly tady, vykomunikovat to s ním. Otázka je, jestli byl k zastižení.
Ale já osobně bych tuhle porodnici asi vyškrtla ze svého seznamu a nikdo by mě tam nedostal...
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:01:27)
Pokud autorce nevyhovovala, má právo ji vyškrtnout ze svého seznamu to ano. Jen se divím, že dává v článku najevo jak byl personál nevlídný, ale sama též vlídností právě neoplývala...
 Stáňa a dva kluci 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:04:40)
Kreditko, soudit umíš opravdu rychle...co takhle špetka pochopení pro ženu 14dní před porodem, po dvouhodinové cestě s vidinou toho, že vše je domluveno? Ty jsi byla celé těhotenství milá, usměvavá a nekonfliktní? Jestli ano, klobouk dolů...nezlob se, prostě mě s tím tvým jasnem, jak to všechno mají druzí dělat, už pěkně štveš.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:11:36)
Já pořád nerozumím tomu, proč kontaktovala toho doktora? Sestra jí řekla, že přijet nemůže. Ona toto nerespektovala a pídila se po dalších lidech, kteří jí dají povolení, proč? Kde je její pochopení pro odpověď sestry?
 Srdííčko 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:13:04)
Naprostý souhlas, chybí mi tam VZÁJEMNÝ respekt a ochota.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:15:28)
kobliho, já bych dala velkým písmem tu ochotu
 Srdííčko 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:26:47)
Mělo tam být ochota vyhovět si.

Mně prostě nesedí už ten úvod : manželovi se to hodí zrovna dneska, tak CHCI prohlídku a když nedostanu požehnání od vrchní, vydupu si ho jinde..... Autorka nebyla ochotná smlouvat o datu, vrchní nebyla ( kupodivu haha ) ochotná sloužit kvůli ní hodiny navíc, neinformované sestry nebyly ochotné překračovat své pravomoci ( které jsou v nemocnici jasně dané ). Přitom stačilo lidsky se hned na počátku domluvit na jindy.

Mimochodem, potřebuju na preventivní prohlídku ke gynekologovi, dneska má pouze poradnu pro těhulky, že bych tam vrthla a trvala na vyšetření? Je tu přece pro mě ne a zabere mu to jenom 10 minut. Takovej malej test ochoty~b~
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:29:12)
kobliho, ona předem volala.

kdyby se mi šíleně moc hodil zrovna tento termín (a navíc NAPŘÍKLAD! by mi připadalo, že pro vrchní je problém všechno, což tak mohlo být, ale nemuselo) a věděla bych, že na pracovišti je více osob (to se u nemocnice předpokládá ~t~) tak proč bych to neměla zkusit? Prostě klepat tak dlouho, až někdo otevře???
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:37:37)
Volala, ale nedostala požehnání. Důvod druhého telefonátu? Že mi přijde, že je pro vrchní problém všechno? No tak to snad ne.
Vidím 2 chyby - v autorce, proč zkoušela ještě někam volat, pak v zástupci, který už něco slíbil a nedodržel.
Lidí tam bylo více, ale všichni jasně říkali, že bez vrchní to nejde. U vás v práci nemáte směrnice, které musíte dodržovat?
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:39:55)
proč jí to tedy neřekl i Dr, kterému volala, že bez vrchní nic nejde??? Že by neznal místní směrnice?? ~d~
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:43:25)
Doktoři toho o sesterských standardech opravdu moc nevědí.....
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:44:26)
Už jsem psala někde výše. Doktorovi je to putna, něco přislíbil a nedodržel, ani se neobtěžoval informovat ostatní, že někdo přijde. Že by dostal vynadáno od vrchní, že to má v kompetenci ona, se asi bát nemusí. Navíc tu už psali, že doktoři můžou udělit výjimky a nemusí se vrchní ptát.
Na rozdíl ale sestry se zodpovídají vrchní, takže musí dodržovat daná pravidla. Zákon padajícího hovna.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:47:16)
to mi opravdu nesedí. Dr neoznámil souhlas někomu na sesterně.

Dobře, pak ale v přítomnosti maminky, která DR jmenovala, zvednu telefon a zeptám se ho co a jak.

Zvláštní, pořád tu někdo píše, že lékař a vrchní si nejsou nadřízení nebo podřízení, a najednou by ale neměl Dr dostat od vrchní upozornění, že to tak nejde, jak to domluvil on
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:51:36)
A jak měla ta vrchní vědět, že dr. něco domluvil? Vůbec jí to nemusel říct... A jestli si to potom vyříkali - ten dr. s vrchní sestrou - to už se v článku nepíše...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:52:32)
miláčku, tak, že někdo zvedne telefon, nebo dojde za Dr osobně, píšu to už potisícátý
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:56:25)
Už je to pořád dokola. Nebráním nemocnici, určitě udělala hodně chyb, ale autorka zase nerespektovala sdělení, že dnes prostě přijet nemůže. Proč se pídila po někom, kdo ji udělí souhlas? Dostala jasné ne a nerespektovala ho. V tom vidím její chybu. Předpoklad, že pojedu, protože je v porodnici hodně lidí, je naivní.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:59:07)
Ivčo, nemyslela jsem "pojedu, protože tam je hodně lidí", ale spíš
"je tam hodně lidí, zkusím zavolat sem, s tímto člověkem přece projednávám svůj PP a za zkoušku nic nedám"
"A hele, prý přijet můžu, tak dobře, mám to domluveno, jedeme"
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:08:14)
Už jsem psala, pokud Ti v obchodě řeknou, že zboží je vyprodané, ale Ty si zavoláš vedoucího, jestli náhodou nemají dané zboží, jak asi na Tebe budou koukat? Jak by ses cítila v roli prodavačky? Trochu vlezlá, ne? Připomíná mi to úsloví - vyhoděj´ho dveřmi, přijde oknem.
Naposledy - jejich chování nebylo v nejlepším pořádku, ale tohle chování mi taky nepřijde jako zdvořilé.
 Lassie66 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:10:14)
Ivčo, pokud mi vedoucí té prodejny do telefonu sdělí, že je zboží na skladě a prodavačka mi to pak popře, bude se stejně toho zboží dožadovat. Pokud mě tedy opravdu nepřesvědčí, že je vyprodáno...
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:14:26)
Pokud jsem pochopila článek, tak nejdřív se zeptala sestry, nikoliv doktora. A ve většině případů ta má o tomhle přehled.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:17:00)
zhruba jako v tvém příkladu já, křičíc "zboží není" a vedoucí sdělujíc "je".
A pokud by opravdu bylo, myslím že by se vedoucí obořil na mě a to dost prudce (proč jste nezjistila, jak to opravdu je, proč jste nevolala atd. atd.). A ne abe jako diskutující přiběhl ke klientovi, co si dovoluje obejít mě ~t~
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:10:19)
Ivčo, pokud řeknu že zboží není, a vedoucí řekne že je (a bude), tak jsem v průšvihu já.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:10:39)
a ne klient, že mě ztrapnil.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:16:51)
To už je otázka kompetencí, ale to už bychom taky psali, co bylo napsáno. Prohlídku většinou nemají na starosti doktoři, tak proč nevěřila sestře? Doktor slíbil něco, co mu bylo jedno a podle mého za 5 minut ani o ničem nevěděl.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:19:37)
pokud se s primářem bavím iks měsíců o PP, pak zavolám sestře a můj první a zatím jediný požadavek na ní je vyřízen jako "nejde to", zavolám si tomu, s kým se šlo pár měsíců předtím bavit.

Neboli, pokud volám do firmy, a nezvedne to prodavačka, se kterou jsem už něco řešil, ale někdo jiný a dozvím se, že "zboží není", tak radši zkusím zavolat znovu té, se kterou mám dobré zkušenosti
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:22:41)
Tak to už asi píšeš o jiném článku:-)
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:24:51)
no tvůj příklad zněl takto, o pár příspěvků a "nití" výš ~d~

"pokud Ti v obchodě řeknou, že zboží je vyprodané, ale Ty si zavoláš vedoucího, jestli náhodou nemají dané zboží, jak asi na Tebe budou koukat? Jak by ses cítila v roli prodavačky"
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:35:39)
No pokud bych mluvila pravdu, tak bych se cítila dotčená.

Ale jinak - autorka chtěla otestovat ochotu - jak sama napsala. Nemocnice neuspěla (udělala hodně chyb! to zdůrazňuju!), ale autorka svoji ochotu dala najevo nejen jedovatými poznámkami, ale i nedůvěřivostí vrchní sestře. Podtrženo sečteno, já být zaměstnancem nemocnice, jsem ráda, že jsem o takovouhle rodičku přišli. Aby mi jako sestře nevěřila, co říkám a pak ještě házela jedárny, není o co stát.
Slušné chování musí být nejen na straně personálu, ale i klientů.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:36:59)
Zajímavé, že ten, kdo se zastává autorky, nevidí jedinou chybu v jejím chování.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:39:07)
jasně že dotčená, mě by to taky štvalo, ale CHYBA JE PŘECE NA MNĚ, že jsem podala špatné informace!!!

Teď se vžij zase ty do role klienta, kterému "póvl prodavačka" sdělí špatné info - snad by ses nad neschopností prodavačky taky "zdravě rozčílila" ne???

Jinak, taky jsou u nás klienti, u kterých si řekneme "no je lepší, že byl nespokojen", ale to nám nedává právo dát jim to sežrat hned po "Dobrý den".
A kdo že nám to právo nedává? Vidina naší vlastní výplaty, případně vyhazovu

 Anni&Annika 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:44:48)
Mono...ale vem si treba urad...ma uredni hodiny, kdy muzes prijdes...treba oddeleni, kdy mimo tyto hodiny jsou zamestnanci v terenu...a ja bych tam dorazila v neuredni dny a dozadovala se vyrizeni zadosti....ac na to mam uredni dny a par mesicu na vyrzeni.....ona prece do te porodnice mohla jit v urceny termin k prohlidce....stacilo jen zavolat a domluvit si termin...a ted uz mizim.....
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:45:41)
sama autorka psala, že tam tyto hromadné prohlídky nemají, že se na webu kasají individuálním přístupem
 *Niki* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:48:47)
Anni, ale nemocnice není úřad, když jdeš rodit, nelze dbát jakýchsi úředních hodin, například. Sestry tam byly v pracovní době.
Spíš bych řekla, že to je jakoby jsi si šla obhlídnout restauraci, kde budeš chtít s rodinou slavit a místní číšník tě téměř vyhodil, bo tam není hlavní číšník a jen ten ukazuje potencionálním hostům restauraci. Navíc prohlídky restaurace se konají jen každé druhé úterý v měsíci. Šla by jsi se tam ještě někdy najíst?
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:47:42)
S daným souhlasím, ale je to na hony vzdáleno mé myšlence. Co mi hlavně vadilo, že zvedla telefon a zavolala někomu jinému, kdo toto nemá na starosti. Ten někdo jiný sice slíbil, že prohlídka půjde, ale očividně bez vrchní to nebylo zvykem (tudíž vrchní zjevně měla oprávnění rozhodovat o prohlídkách). Pak už je jen důsledek, že ten nadstandardní požadavek doktor nezařídil.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:49:09)
fakt ti připadá jako nadstandard jít a otevřít dveře? ~d~
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:54:09)
Nejsou tam od toho, aby dělali průvodkyně. Je to nadstandard. Ale to už se hádáš o malichernosti.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:55:02)
neměly dělat průvodkyně, měly jít a otevřít dveře. Jiný pokoj než porodní autorku nezajímal, nemusely ukazovat všechny pokoje v budově
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:59:31)
Otevírat dveře návštěvám nemají v popisu práce. Trvám na nadstandardu.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:03:11)
a za zvednutí očí od práce na stole maj být taky odměněni navíc? Co ukázat, kde je WC, za to je stovka ne? ~a~
 Lassie66 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:04:59)
Ivčo, je toho hodně, co nemá střední zdravotnický personál v popisu práce. Proto se tu bavíme celou dobu o ochotě/neochotě personálu vyjít vstříc. Pokud toho někde nejsou schopni, pak se tu nedá mluvit o nějaké profesionální úrovni.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:09:10)
Ale já s tím souhlasím. Od začátku melu jen o tom, že nechápu, proč nedůvěra ve vrchní sestru po prvním telefonátu. Autorka mi odpověděla - chtěla je vyzkoušet. To mi zase nezapadá do ochoty pochopit situaci v nemocnici a hned volat na vyšší místa. To, co se dělo po přijetí do nemocnice, je úplně jiná věc a nechci je zastávat.
 Lassie66 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:34:06)
Ivčo, chápu, co máš na mysli. Když zavolám k doktorovi, zda ordinuje, on poví, že ne a já přesto přijedu, pak je můj problém, když mi nikdo neotevře dveře. Přesně nevím, jak to pisatelka krok za krokem domlouvala, ale stále věřím, že bylo možné jí vyhovět. Klient sem tam udělá něco nepochopitelného - ale to my všichni. Otázka je, zda v dané situaci lze nebo nelze něco udělat, aniž by to někomu uškodilo. A myslím, že ten pokoj otevřen být mohl.
Co se hormonů týče - jistá emoční labilita v těhotenství a šestinedělí je věc popsaná v lékařských učebnicích. Kde jinde by měli mít pochopení pro rozhozenou klientku, než v porodnici? :-)
 myš 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:59:29)
Ivča

Třeba jindy prostě nemohla, to z toho článku nevyplývá, takže bych nedělat závěry o čem nicmoc nevím. Mě fascinuje, jak si tady něco lidi přečtou a hned je jim jasno z pár vět, jak to všechno mělo správně být.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:12:12)
Ano, 2 týdny před porodem mohla mít skutečně plno. Co takhle řešit to dřív? Nemůže očekávat, že jindy nemůže, tudíž se všechno podřídí. V dnešní době, kdy jsou nutné registrace, je horizont 9 měsíců docela dlouhý a nechce se mi věřit, že by se nedomluvila na jindy předtím.
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:57:20)
Nutné registace jsou pouze v Praze, jinde to takhle většinou nefunguje.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:00:20)
Aha, mám zkušenosti jen s Prahou.
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 17:40:16)
Registrace nutné nejsou. To jsou jen výmysly porodnic. Žádný zákon ti neukládá povinnost tě registrovat, ani porodnici, že pokud registrovaná jsi, musí tě příjmout.
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:59:14)
Ty jsi asi natvrdlá, zlatíčko~y~
Tvoje citace:
"Zvláštní, pořád tu někdo píše, že lékař a vrchní si nejsou nadřízení nebo podřízení, a najednou by ale neměl Dr dostat od vrchní upozornění, že to tak nejde, jak to domluvil on"
Jak měla ta vrchní sestra vědět, že dr. něco domluvil, když by jí to sám neřekl? Když byla autorka článku v nemocnici, byla už doma.
Ano, sestry, které byly na odd tomu dr. zavolat mohly, souhlasím s tím, že je to jen o ochotě~d~ ale vrchní sestra asi těžko mohla dávat dr. upozornění, když o tom nevěděla....
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:02:09)
zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat, zavolat
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:04:48)
Přesedni si~y~
Proč by tam měla volat, když o tom nevěděla? jak má tušit, že dr. něco domluvil? Jasnovidecké předtuchy? ~t~
Bavíme se o vrchní sestře, ne o těch sestrách co byly na odd...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:08:45)
věděly o tom sestry nejpozději ve chvíli, kdy maminka stála před nimi.

Nejsem tak dlouho součástí pracovního systému, v přímém konktaktu se zákazníky ještě kratší dobu, ale na tomto místě bych zavolala jmenovanému Dr a vzhledem k nařízení vrchní (a mé vlastní snaze o co nejlepší dojem na klientku) asi i jí. Pokud by něco nesedělo jednomu z nich (zřejmě by se vrchní po telefonátu od sestry zlobila na Dr) bu"d by si zavolali navzájem, nebo bych tlumočila stanovisko toho druhého po zavolání jemu.
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:19:35)
hurá, došlo ti to ~R^
ano, takto by to mohlo být.
Já osobně bych teda vrchní doma opravdu neotravovala a když už tam ta paní přijela, tak bych jí tam vzala se podívat...
Taky by záleželo na tom jak by se se mnou ta dotyčná bavila. Kdyby dávala najevo, že jsem to největší ho.no v nemocnici a že ONA to domluvené s dr., tak bych jí taky slušně poslala někam s tím, že ho.no musí plnit nařízení.... Je to jen o lidech.... A slušnost, ochota, empatie atd.. by měly být na obou dvou stranách...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:21:46)
asi každá vidíme v článku to, co vidět chceme.

Já fakt nevnímá, že by se autorka chovala stylem "sem to největší ho.no v nemocnici a že ONA to domluvené s dr."
Prostě domluvená byla, to je fakt to popřít nelze, a začala informací o jménu Dr., protože by se sestry mohly něčeho chytit.
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:27:14)
Ano, každá to vidíme jinak a říkat, co by jsme dělaly, kdyby jsme byly v té situaci zdravotnictví nepomůže~d~
Pokud si autorka opravdu myslí, že byla poškozená, měla by si stěžovat u vedení zdrav. zařízení.
To, že napsala článek na internet chápu, potřebovala se třeba vykecat, zajímaly jí názory jiných... Ale touto diskuzí se bohužel nic nevyřeší...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:27:54)
Klaudie, ona si stěžovala a jak píše v článku (nebo v diskuzi, teď nevím), Dr. uznal chybu sestry a omluvil se jí.

 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:36:38)
Já myslela stěžovat si vedení nemocnici - ne hlavním aktérům. To je jasný, že dr. svede chybu na sestru a v lepším případě se za ní omluví... Sestra by to udělala obráceně... Svedla by to na dr. a omluvila se za něj.
Chyba byla na obou stranách, i v tom dr., přestože vyhověl pacientce.
Když to tak vezmeš, tak by to mohla být úplně chyba toho dr. - měl jí říct, že tohle má v kompetenci sestra a neplést se do toho... Když jí vrchní řekla, že ne, měla se domluvit na jindy.Ta vrchní jí to asi neříkala jen tak z nudy, určitě k tomu měla důvod...
Ale to už je zase na jinou diskuzi.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:39:55)
svede chybu? sestra přece chybu UDĚLALA, nevěnovala se klientce dostatečně. Nebylo potřeba nic svádět
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:54:26)
suzann - já neříkam, že sestra neudělala chybu v tom, že se jí nevěnovala, ale chybu udělal i ten dr. i autorka - záleží jak se na to díváš.
Jo a jak jsi psala toto : "Teď se vžij zase ty do role klienta, kterému "póvl prodavačka" sdělí špatné info - snad by ses nad neschopností prodavačky taky "zdravě rozčílila" ne??? "
pokud k prodavačce už přistupuješ s tím, že je póvl, tak bych tě normálně poslala do prdele a mohla bys být zákazník třeba pozlacenej!:-©:-©:-©
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:56:42)
zase si vytáhneme, co se nám líbí. ~q~
Tím označením daným do uvozovek: "póvl-prodavačka", jsem chtěla říct, že myslím tu prodavačku, kterou jsme v našem příkladu naznačili, že myslím tu, která řekla mylnou informaci, ale že to nechci opisovat takhle dlouhým popisem jako to te´d dělám. Žádný "apriori přístup" jsem tím nenaznačovala
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:58:22)
Prodavačka, která ti řekla mylnou informaci je podle tebe póvl? ~a~:-©:-©:-©
 *Niki* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:00:19)
Ptám se: ty by jsi šla udělat oslavu do restaurace, kde by ti dali najevo, že byť je lokál poloprázdný a oni jen leští vyleštěné skleničky, ty se tam nemáš co rozhlížet, když ti vrchní číšník nedal pro dnešek povolení? At přijdeš někdy příští týden, že pak si tu hospodu můžeš prohlídnout?
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:00:31)
milá Klaudijko, přečti si prosím znova, že jsem tím označením chtěla odkázat "myslím tu prodavačku, o které jsme se tu bavili", ne na svůj názor na ní.

Teď si zase na vedení sedíš ty
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:03:40)
Já vím, co jsi tím myslela ~y~
Jen mi to připomíná jinou diskuzi, kdy jedna z diskutujících napsala slovo do uvozovek, protože něvěděla jak to vyjádřit, a ostatní se toho chytly a málem jí sežraly.~2~
~t~~t~~t~
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:04:07)
tak sežraná jsem si teď připadala ~R^ vtipálku ~t~
 Vrtulka* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:32:18)
Klaudie, autorka to napsala primáři. Primář jí odpověděl a slíbil nápravu.
 Grainne 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:33:20)
KlaudieS a ostatní
Jestli nečtete, sám primář uznal chování zaměstnanců jako nevhodné a omluvil se. Z toho bych já osobně vyvozovala, že autorka článku je v právu nejen podle sebe, ale i podle osoby, odpovědné za chod oddělení a z toho jasně plyne, že někteří zaměstnaci nenaplňují dobrý statut oddělení.
Nevím, co tu lze obhajovat, jestliže někdo uzná chybu, chyba se prostě stala a je to chyba dokonce přiznaná.
Potřebu urputně hájit a tím kazit i práci primáře, který klade určité požadavky na svůj personál, jsou v tomto případě nepochopitelné.
Takže sám primář si tu "kecl na zadek" jen proto, že jeho vrchní sestra udělala dle jeho mínění chybu, kterou on musel následně žehlit omluvou.
Z toho plyne jasně, kdo koho nutil kecnout si na zadek - tam dřepěl primář v důsledku nevhodného chování vrchní sestry.
 Grainne 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:38:18)
...vlastně - pomineme li autorku zcela, stalo se tu to, co je v našem zdravotnictví obvyklé, ti kteří chtějí svou práci dělat kvalitně, narážejí na neurvalost svých kolegů, kteří jim kazí reputaci.
V tomto případě se kritikou autorky nepřímo strefujete do těch odpovědných a kvalitních zdravotníků, což je v tomto případě primář oddělení a narušujete mu jeho práci zastáváním se neschopných, nebo chybujících podřízených.
Vskutku smysluplné.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:41:38)
Já jsem uznala, že nemocnice udělala chyby, ale chování autorky v nemocnici mi taky v některých případech nepřišlo vhodné (kdo se bojí vrchní apod.). Těm sestrám se za takové jednání neomluví nikdo.
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:45:24)
Grainne, já se tu dneska bavím~t~
Možná si měla stěžovat výše než u primáře...
Můj osobní názor je ten, že se jí omluvil proto, aby jí "měl z krku" - něco jako: "jedna omluva mě nezabije, lepší, než aby si potom stěžovala dál" a pak jí se setrami nebo dr. sloužícím v tu dobu, kdy tam autorka byla, pomluvil. Možná pak i domluvil sestrám v tom duchu, ať se k těm hysterkám chovají mileji...
Nepíšu, že to tak bylo, píšu jen svůj názor!
Proto si myslím, že pokud se cítila ukřivděná, měla si stěžovat výše než u primáře.
 Grainne 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:48:21)
Hm, jestli jsem jako pacient, či klient hysterka pro zdravotnický personál, raději se zastřelím sama, než bych se vydala riziku takové péče.
Koneckonců, zapomenuté stehy jsem onehdá taky musela vytahovat já a to prosím nemám patřičné vzdělání. Nu co dělat, když je osoba s patřičným vzděláním přehlédla.
 Grainne 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:52:21)
Když už jsme tedy u jádra pudla - hysterie, tak z toho plyne poučení, buďme hysterické a protivné, vyhoví nám, aby nás měli bezpečně z krku. Ty hodné, slušné a vstřícné mají smůlu, ty prostě ukřičíme a převálcujeme.
Vzhledem k některým ohlasům zde to tak nějak vyplynulo.
 *Niki* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:50:10)
No, Kaludie, jestli je pro tebe těhotná žena, která jen hledá nejlepší místo pro narození svého dítěte, hysterka, kterou je potřeba slušně odbýt, tak to vypovídá o lecčem...
 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:56:16)
Hysterii svědčí spíš dotazy typu : je tu někdo kdo se nebojí vrchní sestry, než to, že je těhotná...To je snad jedno, jestli je těhotná nebo ne.
 Vrtulka* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:30:50)
Klaudie, a když si bude stěžovat výš než u primáře, nebude potom nařčena z toho že ho obchází? A až napíše řediteli nemocnice, jistě jí někdo poradí aby napsala na ministerstvo. Potom by se mohla obrátit třeba k Evropskému soudu. A vždycky se od někoho dozví, že si měla nejdřív stěžovat buď na vyšší nebo nižší úrovni, a že chyba je stejně v ní, kdyby hned na začátku poslechla, nekušnila a dělala co se jí řekne, nemusela by nic řešit.

 KlaudieS+M+E 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 16:06:42)
jo jo, přesně tak~;)
 Srdííčko 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:48:57)
Mockrát jsem se omluvila ve jménu hesla náš zákazník náš pán a v hloubi duše si myslela svý .....
 Vrtulka* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:47:12)
Proč by Kateřina nemohla mít pocit že je problém všechno? Je na tom něco zlého? Každý má na své pocity nárok. Necpala se tam přes tlak, nejdříve se ujistila u zástupce primáře.
U nás v práci máme směrnice. A jako prioritu máme nastavenu spokojenost zákazníka. Proto je i směrnice jak postupovat ve chvíli, kdy se objeví neobvyklý požadavek- postup je takový, že informujeme příslušného nadřízeného, který se snaží se zákanzíkem dohodnout. Cítí-li zákazník potřebu pohovořit s vyšší úrovní vedení, je mu vyhověno. Záakzníci nás živí, podle toho se k nim chováme.
 Ivča 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:59:44)
Ano, ale důvod volat dalšímu člověku kvůli tomu, že mi ten předchozí neudělil souhlas a mám dojem, že by neudělil souhlas nikdy, je velice alibistický.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:02:43)
To je možný, ale udělat se to může ne??
 Beezi,V+J 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:11:45)
Tak abych to za sebe shrnula (bez ohledu na to, kdo byl komu nadřízený a podřízený a kdo koho mohl/nemohl zavolat atd.). Pokud jako těhotná jdu do porodnice na předporodní "kukandu", nejde mi pochopitelně jen o to vidět, v jaké barvě tam mají kachlíčky a jestli je u porodního sálu záchod, nebo je přes chodbu. Sice i to je důležité, ale pro mě osobně je tedy nesrovnatelně důležitější,jak ta porodnice ve vztahu ke svým klientkám funguje a jak se tam ke mně budou lékaři, sestry a další personál chovat.

A tyto parametry se bezpochyby velmi dobře projeví právě v momentě, kdy zkusím nějaký ten "nadstandardní" požadavek (ne, že by teda, dle mého, nahlédnutí do prázdného porodního sálu v momentě, kdy není na oddělení fofr, byla zas taková bojovka). Tam se pak velmi dobře ukazuje, jaká je v uvedeném zařízení ochota a schopnost vycházet přáním klientů vstříc.

Pokud bych s porodnicí udělala podobnou zkušenost, jako autorka (a to už počínaje tím prvním telefonátem s vrchní), měla bych celkem jasno. Do toho bych prostě nešla, a je jedno, jestli neúspěch byl v tu chvíli způsoben neochotou přítomného personálu, špatnou komunikací, strachem z autoritářské vrchní sestry nebo nesmyslně nastavenými směrnicemi oddělení.
 Vrtulka* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:33:36)
Kobliho, aby ti to přirovnání sedělo, tak gyndrovi nejdřív zavolej že by se ti to dneska hodilo, jestli bys mohla dorazit. Pokud ti odpoví že ano, můžeš vyrazit. A až ti mezi dveřmi sestra řekne, že dneska panu doktorovi nic neukážeš, protože je poradna, tak si můžeš vybrat. Buď budeš následovat místních rad, sklapneš kufry a odjedeš domů, nebo si můžeš chtít promluvit s léakřem který ti slíbil že můžeš přijet. Ovšem v tom případě se vystavuejš riziku, že se dotkneš sestry, protože ji budeš chtít obejít. Pokud bude lékař slušný, tak se ti omluví že to sestře zapomněl vyřídit, ty mu poděkuješ za vstřícnost a spokojení budete všichni. Jak jednoduché.
 Srdííčko 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:41:18)
Ale kdepak, první odpověď by zněla ne:) No ale sedí se sestrou v jedné místnosti, tam by se rychle domluvili:)

Mně jde o princip, když mi povolaný člověk řekne dnes ne, třeba zítra, tak se tam dnes sprostě nepocpu.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:13:21)
Pokud tě štvu nemusíš na mě reagovat. ~d~ Celé těhu jsem usměvavá nebyla, měla jsem též své problémy, ale pokud bych si svoji lítost vybíjela na netu, musím počítat s tím, že lidi mají názory různé a musím počítat s kritikou. Navíc v té porodnici, se setkávají s problémy těhotných a rodících den co den, nechápu proč by si měli sedat na prdel před každou těhotnou, jen proto, že tam jela 2 hodiny ~a~
 Stáňa a dva kluci 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:20:03)
Kreditko, tak to jo...tak jen do ní...

ALe víš co? Já potkat takhle neochotný personál, vrchní počínaje, tak mě ani nenapadne tam příště jet. A doufám, že zmíněný primář, který se choval zřejmě slušně, se zasadí o to, co slíbíl, aby se sestry chovaly příště ke svým klientům lépe.
A vlastně ani moc nechápu, proč se na porodní box může jen s vrchní sestrou. V porodnici, kde jsme se byli podívat my, nás provedla sestra, která měla zrovna službu a čas. NEbyl s tím nejmenší problém.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:33:24)
"Je tu někdo kdo se nebojí vrchní" - skutečně krásné jednání autorky s personálem, po kterém chce, aby porušily předpisy dané jejich nadřízenou, jistě jim to sdělovala s úsměvem na tváři že....

Pokud bys tam nerodila je to tvé právo. Ta konkrétní porodnice má prostě svá konkrétní pravidla. Pokud autorce nevyhovuje má právo rodit jinde. Nepřijde mi fér, pokud mi vrchní řekne "Dnes nejezděte" honem si to domlouvat jinde...a nečekat, že bude problém
 Stáňa a dva kluci 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:40:06)
Kreditko,já jen,že tu rozpitváváš každé slovíčko, tak pro změnu rozpitvávám systém této porodnice, se nediv, jsme na netu, tady se to tak nějak u článků dělá, ne?
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:46:17)
Pro mě za mě si pitvej co chceš máš na to nárok stejně jako já
 Stáňa a dva kluci 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:48:55)
No aspoň v něčem se shodnem~j~
 *Niki* 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 12:52:32)
Autorka neabsolvovala hromadný termím, protože si domluvila s primářem celého oddělení soukromou návštěvu. Konzultovala s ním i porodní plán. Přijela z daleka (a proč ne, i tady na diskusích se píše často, jak si máme vybrat porodnici dle svého gusta - holt se někdy nachází na druhém konci republiky) a jediné, s čím se setkala, je neochota a chování "jste jen těhotná, my tady máme důležitější věci na práci"...
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:14:18)
No autorka také nekonverzovala právě v rukavičkách že...
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:17:41)
Kreditko, kdybych se k nevrlému zákazníkovi chovala neochotně, tak by mi to dal šév náležitě sežrat a věz, že by mu bylo úplně u prdele zákazníkovo chování ke mně.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:40:40)
Takže podle tebe autorka neudělala chybu v komikaci se sestrami?

Pokud by tvůj šéf vydal nařízení, že do jeho prodejny nesmí např. kočárky a ty tam v dobré víře kočárek nechala zajet těžko tě za to šéf pochválí...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:44:52)
kreditko, pokud by tam nesměly kočárky, dost možná by se takový obchod dost brzo octl přinejmenším v televizi. To je trochu "out" přístup, ne? Stejně jako neotevřít dveře od prázdného pokoje.

V takovém případě bych si ale udělala statistiku, kolik maminek s kočárky by tam potřebovalo nebo chtělo, a s tím bych šla za šéfem jako s návrhem, jak vyhovět jedné z klientských skupin a tím si získat dobrou pověst.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:57:15)
Můžu se tě zeptat kde bydlíš, stačí velikost města, já třeba pocházím z města kde žije cca 7 000obyvatel, teď bydlím na vsi u okresního města které má cca 10 000 obyvatel a ujišťuju tě, že na většině obchodů najdeš cedulku zákaz vstupu z kočárky, tedy vyjma supermarketů
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:58:08)
"s kočárky" ~f~ pardon
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 16:40:52)
Kreditko a co chudák matka, když si potřebuje něco koupit? Tím nemám na mysli v supermarketu
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 12:15:20)
Tak vezme dítě do ruky, nebo ho nechá před krámem v kočáru, nebo počká až tam budou moc jít ve dvou a jeden z nich bude hlídat dítě....jednoduchý ne!

Co potom matky s dvojčaty s širokým kočárem - myslíš, že všechny obchody mají dveře jako vrata, popř. před vchodem nemají schody? Ty jsi v životě takový obchod neviděla???
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 12:44:11)
Špatně se nakupuje se spícím novorozenětem v náručí.
Existují matky, které nemají nikoho, kdo by dítě před obchodem pohlídal. ~d~

Obchodu s tímto zákazem jsem si opravdu nevšimla. Jen jsou u nás některé obchůdky, kam se kočár nevleze.
Matky k dvojčaty to mají, pravda, horší a co teprv s trojčaty? U nás ve vchodě by si matka s dvojčaty ani nevrzla. Neměla by kam dát kočár. ~;((
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 13:03:05)
No tak u nás to je tak, že s kočárky se nesmí tak do 85 % obchodů (vyjma hyper a supermarketů) ať už z důvodů prostoru, schodů, menšího vchodu či prostě nevoli majitele obchodu a to jak si to matky zařídí nemusí majitele obchodu zajímat ~d~
 Vaal 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 13:44:36)
Kreditko, že by mi někde zakázali jít do obchodu, to se mi ještě nestalo...taky je rok 2009 a je kapitalismus, takže nechápu proč by to kdo dělal. Druhá věc je ta, že do některých se fakt nedostaneš. Ale to JE SMŮLA MAJITELŮ, matky na mateřské většinou drží rodinnou kasu a hodně nakupují...takže přicházejí o zákazníky ~y~
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 16:01:15)
Pokud soukromník nesouhlasí s přítomností kočárků ve své provozovně, má na to snad právo ne? Navíc v malém okresním městě zas takový výběr obchodů není a pokud 80 % obchodů nedává možnost vstupu s kočárkem, těch 20 % to nevytrhne, těžko maminka pokud bude potřebovat něco třeba v železářství s tím, že ve městě je jen jedno "bezkočárkové" se mu vyhýbat, nebo jen kvůli tomu, že má mimčo nepůjde do železářství celý rok? Nevím, kde žiješ, asi v nějakém velkoměstě, ale třeba na vsi můžeš být ráda, že vůbec máš obchod s potravinami natož tam prudit s vjezdem kočáru ~a~
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 19:32:19)
Kreditko, já bych do toho obchodu skutečně nešla, dítě bych totiž venku nenechala ani náhodou.

To že soukromníci mají právo zakázat vstup s kočárem je asi pravda, ale přijde mi to v dnešní době trošku ujeté.
 Vaal 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 19:54:19)
Zuzini, nepouštět dovnitř maminky s kočárem je ujeté fakt hodně..takový obchodník dřív nebo později stejně s tímto přístupem k zákazníkům a k práci jak za "hlubokého komunismu" zkrachuje.
 Ufonka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 19:56:52)
Evál,
znám jeden, kam nepouštěly s kočárkama a navíc prodávaly ještě dětské oblečení!!! popisovala jsem Zuzini svoji zkušenost. Je to už víc jak čtyři roky a ten obchůdek frčí dál. A to mu konkuruje i Tesco a další "hadrárny" typu vše za 39 apod....
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 21:26:22)
Myslíš že obchod je závislý jen na maminy s kočárkama???? Jak vidno i v našem okresním městě ve 3 bezkočárkových prodejnách s potřebami pro miminkama obchod vesele frčí....
 Ufonka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 19:54:36)
Zuzini,

trošku mimo téma, ale znám obchůdek s dětským oblečením, kde mi zakázaly opakovaně vstup s kočárkem. Obchod byl nový, tedy nový šedivý koberec na zemi???. Nehodlala jsem kroužit s kočárem úzkými uličkami, kterými bych se svým širokorozchodným kočárkem neprojela, ale hned u vstupu je prostor, kde ty kočárky parkovat šlo.

Nadrzovku jsem s kočárem vjela dovnitř a nechala stát na tom plácku. Podotýkám, že prodavačkami byly ženské..... A jako na potvoru mi ještě upadlo kolečko a ten šmír jim umazal ten šediv koberec :-) Měly jste vidět tu reakci: "Jéžiš, no to je teda pěkný, Janičko, honem vezmi jar a hadr na podlahu a pojď to vyčist. Jen aby to pustilo. No jo no, sem se s kočárky nesmí, máte to napsáno nadveřích."......
To kolečko měly asi za trest, aby si uvědomily ten rozpor: prodáváme dětské hadry a děti sem nesmí :-))

Dodneška tam mají zákaz pohybu s kočárkem, ale kočárky na tom plácku za dveřmi už povolují. Nicméně, ten obchůdek u mě ztratil na půvabu.... Nechápu to. Prodávají oblečení pro děti a maminky je měly nechávat stát venku!!!
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 20:25:13)
Little, obchod s dětským oblečením a zákaz vstupu s kočárem? Tý jo ~a~

U nás je jeden, kde se taky s kočárem nedá jít, jenomže z velikostních důvodů. Je tak prťavý, že se tam tři zákazníci těsní.

chápu, že zařízení obchodu není z nejlevnějších. Ale diskriminovat matky s miminy? Co vozíčkáři? Ti vstoupit mohou nebo je taky problém?

 Ufonka 


Re: Pro autorku 

(15.2.2009 9:43:36)
Zuzi,
jestli můžou vozíčkáři, tak to leda tak s doprovodem, protože ono je to v patře obchodu, kde není výtah (takový to panelák, dole se vybourá patro dvě, udělá se obchod. Vstup z venku a pak něco jako v druhém patře..., zvenku se tam dá dostat jen po "nakloněné rovině", a to by sám vozíčkář asi rukama neutáhl..." Po obvodu obchůdku mají hadry na zdi a uprostřed koše s hadrama, takže pochybuju, že by se tam vozíček dostal. Ale zase by asi byly ochotné to nosit k pultu... Před ním je právě ten plácek :-))
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 21:23:22)
Ty by jsi ho nenechala, já ho nechávala tedy u nás na vsi vždycky, jinak bychom asi chcíply hlady, protože bych se nedostala ani pro rohlíky, něco jiného je samo ve velkoměstě, tam bych mrně před krámem nenechala, ale tam máš zase výběr prodejen kam můžeš i s kočárem
 simona, 3děti 
  • 

Re: Pro autorku 

(15.2.2009 10:16:52)
evále, u nás už jsem taky minimálně na 1obchod kde je zákaz vstupu s kočárkem narazila :( jo a mimochodem, my s dvojčatovým kočárkem nemáme šanci např v Bille, tam neprojedem ani náhodou, vlastně se nevejdem ve většině supermarketů. taky trochu diskriminace, ne?
 LaraKroft 


Re: Kočárky 

(15.2.2009 14:30:38)
Evále, mně se tedy jedna prodavačka snažila vykázat z obchůdku, kam jsem vjela s golfáčem. Bylo to květinářství v supermarketu, v jedné z těch kukaní proti kasám pro privátní krámky. Pravda, na sloupu u vchodu měli přeškrtnutý nákupní vozík, ale golfáč s živým dítětem není nákup, že. Prodavačka (evidentně ještě v bezdětném věku) po mně chtěla, abych nechala kočár s dítětem venku. Což bych nikdy neudělala a taky jsem jí to řekla. Oháněla se zákazem vstupu s vozíky (já to prve pochopila jako zákaz vstupu inv. vozíků a dost mě to zarazilo). Ale přece pokud vezu nákup ve vozíku, tak ho nejprve mohu naložit do auta a poté jít bez něho nakoupit květiny. Což se se živým dítětem nedá, pokud člověk nakupuje sám, že. Pak se oháněla tím, že dítě něco shodí a rozbije (šermoval ručkama statečně), ale to je přece moje zodpovědnost a moje riziko, škodu bych samozřejmě uhradila, což jsem jí taky řekla. Nakonec se mě pokusila udolat odvoláváním se na ostatní zákazníky (fronta se vytvořila až během naší diskuze), ulička je tam opravdu úzká, ale pro golfáč a slušné lidi no problem, prostě jsem frontu slušně požádala o dovolení, ta vycouvala a po mém vyjetí se zase seřadila zpět. Podotýkám, že jsem vyjela až po obdržení požadované kytice, kterou ta slečna musela převázat, protože se mě napoprvé pokusila odbýt nehorázným koštětem.
Takhle to možná vypadá ok, ale já z toho zážitku byla rozhozená skoro týden.
 Grainne 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:46:07)
Kreditko, ale tady to bylo tak, že je obecně vydán zákaz kočárků v prodejně, k čemuž ovšem dal šéf povolení a vedoucí prodejny tomu zamezila a prodavačka se následně bála tam kočárek vpustit.
To je docela zajímavé. Šéf z toho následně vyvodil důsledky a omluvil se.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:59:47)
Jenže teď jde taky o to, jestli taky ten šéf to myslel upřimně, nebo se jen chtěl zbavit nepříjemností
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:48:40)
Kdyby mi maminka říkala, že je domluvena s nadřízeným, zvednu telefon, zeptám se ho a maminku s kočárem vpustím, jednoduché ne?
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 16:00:57)
Kdyby na mě ale někdo ječel, jestli s bojím vrchní sestry tak by se na nějaké volání mohla....
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 16:01:04)
Kdyby na mě ale někdo ječel, jestli s bojím vrchní sestry tak by se na nějaké volání mohlo....
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 18:02:40)
Kde jsi našla zmínku o ječení? Už někde dřív jsi psala "umím si představit, jakým tónem se ptala". A co když neumíš? Těch tónů je celá řada, tak podle čeho víš, který použila?
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(14.2.2009 12:20:10)
Tak asi těžko tu svoji větu říkala s úsměvem na tváři že...
 Lassie66 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:47:39)
Kreditko, jo, udělala bych to. Zákaz jistě nezněl "Za žádnou cenu neukazovat porodní pokoj, výslovně to zakazuji". Během svých pár zdravotnických let jsem několikrát porušila stanovy oddělení, například tím, že jsem vpustila návštěvu po návštěvních hodinách. Pokud se někdo choval slušně, přijel například z daleka a žádal pouze o krátkou návštěvu(např. přinesl příbuznému pití či toaletní potřeby), pak jsem rozhodně nikomu život neznepříjemňovala. Proč by tedy vadilo, pokud bych někomu otevřela na 10 minut dveře od porodního pokoje?
Nejsme stroje, jsme lidé a pokud se nejedná o bezpečnost, pak věřím, že by se personál měl vždy být schopen s klientem dohodnout.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:50:29)
Ty jsi to třeba riskla porušit předpisy, ale někdo si to neriskne, má třeba pedantského nadřízeného a nestojí o to, aby měl zkrácené prémie....
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:51:58)
taky názor. Takže opravdu jsme v nemocnicích kvůli personálu?????? To snad ne ~n~
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:53:57)
Ne nejsme tam kvůli personálu, autorka tam byla kvůli sobě...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:55:18)
a personál kvůli ní
 10.5Libik12 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:56:34)
Ten tam byl kvůli rodičkám, kterých je až až
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:59:35)
~R^~R^~R^
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:00:42)
aspoň má postaráno o práci a dobré příjmy, když má dost kšeftů. Musím ale říct, že když my máme hodně kšeftů (příjemný dostatek), tak stále děláme to nejlepší, aby každý jeden z toho dostatku byl spokojen ~d~
 Stáňa a dva kluci 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:04:40)
Personál seděl na sesterně, nezaregistrovala jsem, že by zrovna momentálně byl plně vytížen péčí o rodičky...

Navíc budoucí rodička je pro ně jasný klient. To je, jako bys tvrdila, že když jse zákazník přijde do obchodu na něco podívat, tak se na něj vykašlu a věnovat se mu budu až u kasy...
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:06:08)
Na sesterně ale seděl personál, který budoucí rodičku informoval o tom, že není kompetentní k tomu aby ji ukázal porodní pokoj...
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:21:40)
Sťáňo, občas to tak bohužel chodí. ~;((
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:24:42)
Když je teda rodiček až až, tak mám právo se k nim chovat jak se mi zamane? ~Rv

Libik, co to z tebou je? ~a~
 zuzini 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:24:57)
s tebou ~f~
 10.5Libik12 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 16:49:50)
To je nedorozumění, já neříkám, že mají právo se blbě chovat, pokukazuji na to, že se chovají slušně i v situacích evidentně nezvládnutých klientelou, přestože se těžko mohou bát odlivu zájmu.

Tím lékaři dosvědčují, že nejsou řízeni tržními mechanismy~;)

Já si myslím, že rozumný člověk jakéhokoliv porodního vyznání připustí, že pokud je ženě(která nerodí) na dotaz slušně sděleno,že pracovník zodpovědný za exkurze na sále, nemá čas rp. není přítomen, tak má žena tento holý fakt vydejchat. Může se jistě rozhodnout pro jinou porodnici, ale poněkud nechápu, z čeho chce návštěvnice vydupat podporu pro manifestaci za podpálení zmíněné porodnice.

Chovala se jako malý smrad.

A pozor, byla jsem několikrát těhotná, vím, co je to hormón, nicméně jsem vždycky dbala na to, abych byla považována za svéprávou. I když mně otékaly nohy, pálela žáha nebo jsem měla stihomamy, že mě nikdo nemá rád~;) Těhotná ženská je taky člověk, se svými právy i povinnostmi..
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Pro autorku - Libik 

(16.2.2009 14:49:06)
Už jsem se s tebou, Libiku, dlouho v diskuzích nesetkala, ale opět s tebou musím, jako v mnoha případech, jenom a jenom souhlasit.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:00:20)
Libik mě předběhl.
 Lassie66 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:52:42)
Nemusela jsem nic riskovat, vrchní by to také pochopila. Prostě to byla osoba, která měla předpoklady k tomu, aby pracovala s lidmi a pokud mohla vyhovět, udělala to. Předpis jistě nezněl tak, že se nesmí otevřít dveře na porodní pokoj.
 kreditka 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:01:26)
O tom ale můžem jenom spekulovat, jak znělo nařízení...
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 13:51:12)
přesně tak. Jít ke dveřím a otevřít prázdný pokoj opravdu nikomu na životě neublíží. A pokud je tohle kritérium splněno, pak má být na řadě ochota.
 Jíťa 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:23:13)
Tak pod tohle se podepisuju.

Taky by se autorka nechala sprdnout od šéfa, kvůli jednomu umíněnému zákazníkovi nebo klientovi?

A druhá věc. Pokud by tam skutečně chodily rodičky po jedné a každá zabrala jen 10 minut nějaké sestře... To aby špitál přibral jednu pracovní sílu na víc, za účelem provázení po porodnici.
 zuni 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:26:26)
kdyby každý klient chodil k nám na prodejnu, že chce yboží vidět na vlastní oči, no to bychom je museli vyhazovat.

Taky přístup ~q~
 Han 2 děti 
  • 

Re: Pro autorku 

(13.2.2009 14:51:53)
tak to mi mluví z duše...to, že tam zrovna nerodí 10 ženských neznamená, že tam nemají práci. Navíc tam jaksi autorka zřejmě přišla po pracovní době, tak to se vůbec nedivim personálu. Když jim začíná noční a vběhne tam hormona zkouřená prvorodička. To zbývá jen uklidnit a doporučit přijet na prohlídku za obvyklých okolností (s vrchní sestrou). Zajímalo by mě kde autorka článku pracuje-pracovala a jak by se k podobné situaci stavěla ona. Ale je pravda, že těhotné mají často pocit jakési výlučnosti, znám to z vlastní zkušenosti :-). Taky jsem se musela občas krotit. To jsou ty hormony. Hodně štěstí s prckem
 Lassie66 


Re: Pro autorku 

(13.2.2009 15:08:06)
Han, kolem 16.hodiny nezačíná noční, to máš nějak posunuté...
 wenesia 


Tak kde to tedy bylo? 

(13.2.2009 13:03:47)
Nejsem jediná, koho by opravdu zajímalo, kde to tedy bylo. Takové nemocnice by měly být zveřejňovány, když už ne ve zdělovacích prostředcích, tak alespoň tady na Rodině. Dostatek informací je dost důležitý.
 Novotňásci 


To znám 

(13.2.2009 13:21:39)
Také jsem si chtěla prohlédnou porodnici.Ve skupině v předem dohodnutém termínu,po splnění všech pravidel.Nebyly jsme vpuštěny ani do budovy.
Vůbec se pisatelce nedivím,že jí to rozladilo.Divím se jen jejímu manželovi,že se jí zastal až na konci martíria.A do porodnice kde se takto jedná bych rodit nešla.
 kometa 
  • 

kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 13:40:15)
pokud si nadřízený stanoví nějaká pravidla na pracovišti(nemusí to být zrovna nemocnice)tak by se jimi podřízení měli řídit,ikdyž s nima třeba osobně nesouhlasí,koledují si jinak o malér,ani se nedivím sestrám,že se zrovna nepřetrhly,když tam vrchní nebyla.Navíc jít si vybírat porodnici 2 týdny před porodem je trochu pozdě.Já jsem v té době lezla jak zdechlý mamut a modlila se ať už to je za mnou.Taky by mě zajímalo,kde se to stalo,protože pokud si chci na něco stěžovat a to oprávněně,můžu také jmenovat,ne typu doktor XY,jinak to zavání pomluvou.Ikdyž se ze začátku nechovali 2x nejlíp a sestry někde vymohly souhlas,reakce pisatelky dost nepochopitelná,když tam jeli 2 hodiny.Toto je přesně voda na mlýn zastánkyň domporodů,už je to na diskusi vidět,kam se to vždy stočí,chyba je prostě na obou stranách.Takže se ptám,dozvíme se co to bylo za porodnici?
 zuni 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 13:42:46)
proč tě tak strašně zajímá jméno porodnice - kvůli pomluvě? Nebo aby mohlo několik lidí napsat "Tam jsem rodila taky a byli milí, tak co si stěžuješ???"
 kreditka 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 13:48:02)
Tak nebylo by od věci slyšet i druhou stranu, ale pokud autorka nechce uvést porodnici, kde byla má na to nárok a netlačila bych ji do toho ~d~
 Kometa 
  • 

Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 15:04:17)
třeba proto,že nic není jen černé nebo bílé a pokud si někdo stěžuje na něco konkrétního měl by to taky pojmenovat
 Andi 
  • 

Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 16:16:18)
Přesně tak. Autorka se patrně bojí, že by se tu do diskuse mohla zapojit také druhá strana. Možná by vyšla najevo spousta dalších, utajených skutečností. Tak proč tedy pomlouvá onu porodnici již po porodu, teď už jí to může být jedno,ne?
 zuzini 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 16:24:47)
mě baví, jak všechny hned víte, proč to či ono autorka dělá a jak to měla udělat správně ~t~
 Tulka 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 16:27:49)
A hlavně jak si měla konkrétně zjistit jména všech zůčastněných~t~
 Týna 
  • 

Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 18:42:48)
sestry většinou nosí na krku kartičku a čipem,co otvírá dveře,mají na ní jméno a fotku,stačí se jen podívat,ale sestry dělaly jen to co měly podle pokynů,tak tam nebyl důvod,navíc podle data lze zjistit kdo v daný den a dobu měl službu
 zuzini 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 21:03:50)
Ano Týno? U nás nosí sestry klíče v kapse a kartiček na prsou jsem si opravdu nevšimla ~j~

U vás většinou ano, u nás většinou ne ~t~
 Týna 
  • 

Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 22:03:25)
někde jsou už modernější a mají čipové otvírání dveří,když jsem se synem byla na Jip,tak mi sestra půjčovala kartu,ať mi nemusí chodit otvírat,když jsem si pro něco šla na dětské,kde jsem spala a syn byl na Jipce
 zdravotnice porodnicodomorodka 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 22:09:03)
Petruše, Kaťuše, Týno, pro lepší přehled v diskuzi by bylo dobré zůstat u jednoho nicku z jedné IPky ~t~~t~~t~
 Týna 
  • 

Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 22:27:29)
tak to dopadá,když se 3 sestry u rodičů perou o 1 počítač
 zuzini 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 22:29:05)
~t~~t~~t~
 kili 
  • 

Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 16:50:18)
Všechny to nejspíše nevědí, ale z jejich příspěvků je zřejmé, že usuzují z toho, co autorka uvádí. A je zase může bavit, jak jiné vědí, že se věci odehrály tak, jak jsou popsány.
 kili 
  • 

Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 16:46:05)
Řada článků i příspěvků v k nim je anonymních, což samozřejmě patří k i-netové chatě. Krom anonymity obsahují příspěvky i řadu nekonkretních obvinění.
Můžeme je chápat jako odraz skutečného vnímání věci, ale i jako zlovoli pisatele. Lze snadno vytušit, kdo je apriorně podjatý a využívá až zneužívá oné anonymity k tomu, aby si přisadil. Jsou pisatelé, kterých projevy dávají víc než tušit primární zájem škodit jedněm pro domnělý vlastní prospěch.

Žádný soud (úsudek) nemůže být spravedlivý, dokud není slyšena i druhá strana.

Jestli se někdo domáhá nějaké služby, měl by prvně vědět, zda na ni má vůbec nárok. Někdo tu psal o pracovní náplni sester a druhý mu odpověděl něco v tom smyslu, že si platí zdravotní pojištění. Já bych se spíše ptal, zda požadovaná služba (v daném případě nejde o samotnou zdravotní péči) je hrazena ze zdravotního pojištění.

Z daného článku není vůbec jisté, co a kde se a zda vůbec vlastně stalo. Jde o anonymní podání nějakého vjemu, dílem i ze druhé ruky. Závěrečnou větou autorka podává určité vysvětlení, které lze přijmout s jistými výhrami. Nicméně pochopit okolnosti, za kterých její stať vznikla, je také možné.















 Cow :-) 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 16:55:52)
Kli, naprostý souhlas~;)
Zdravím a pěkný víken přeju!
 leli 


Re: kdo se nebojí vrchní sestry? 

(13.2.2009 17:16:05)
Tak já souhlasím s tím, že slušnost, vstřícnost a dobrá vůle je k nezaplacení. To ostatní, byť velmi květnatě napsáno, je asi všem jasné.
 Rosalie 


autorko 

(13.2.2009 19:45:53)
sama jsi se vposlední větě popsala

..kdyby každý přišel jen na deset minut a zrovna,když má manžel čas a ještě např.nejlépe v neděli...to bych měla opravdu radost

..nevím ve které porodnici jsi byla, ale ta naše, malá má kolem 1000 porodů za rok,tak si spočítej kolik lidí denně by se tam promenádovalo jen 10min.

..obdivuji lékaře, který probírá s každou rodičkou extra porodní plán..to asi má jen uřední hodiny, nebo nevím,jak to v pracovní době dělá
 kometa 
  • 

Re: autorko 

(13.2.2009 21:05:38)
v porodnici,kde jsem rodila mají ve středu kolem půl 1,prohlídku sálů,pokojů a malé školení jak to tam chodí,prováděla nás vrchní sestra a říkala,že se sice dá domluvit i jiný den a čas,ale z organizačních důvodů jsou rádi,když se maminy dostaví ve větším počtu.Nemusí se dopředu dotazovat zda si na ně někdo udělá čas,protože v dobu stanovenou porodnicí je nikdo nemůže odmítnout.Já jsem se začala zajímat v 7 měsíci a na prohlídce byly těhulky i v 5,nikdo se na ně nedíval divně,co už tam dělají,je to vše jen o domluvě a lidech
 Juillet 


Re: autorko 

(13.2.2009 21:40:54)
asi neřeknu nic nového,ale kdyby každá rodička chtěla jen na 10 minut nakouknout na sál, tak by asi ta porodnice dost obtížně fungovala, nemyslíte?

Ale zas na druhou stranu chápu, že psychiku dva týdny před porodem dokáže rozhodit ledajaká kravina...za půl roku už se na to bude dívat jinak..
 zuni 


Re: autorko 

(13.2.2009 21:42:59)
no vás "vzorných" navštěvujících porodnice hromadně se tu ozvalo dost, takže zas tak práce s těmi, které nemají jak se dostat na hromadné prohlídky, nebude
 gába+3 


Re: autorko 

(16.2.2009 8:25:03)
Naposledy jsem rodila před 14ti lety. Tehdy žádné prohlídky sálu neexistovaly, nemohly jsme si ani moc vybírat nemocnici. Rodila jsem v nemocnici s nejhorší pověstí v kraji a byla jsem velmi spokojená, ale bylo to díky mě, ne díky sestrám, které byly velmi nepříjemné a nechtěly mi ani děti po porodu ukázat, prý až budou mít čas.
Dnes bych postupovala jinak, kde Vám nedají kompletní informace, jak to u nich chodí, kdy se můžete přijet podívat apod., tam nejezděte, vždyť si můžete vybrat.
 minonka 


Mila Katerino.... 

(13.2.2009 21:43:32)
je mi opravdu lito, jak se porodni asistentky a vubec personal k Tobe choval. Ja bych jednala stejne. Zvlast jako prvorodicka nevedic do ceho jde, by mela byt informovana co mozna o nejvice vecech a k tomu patri i vybrani pekne a prijemne porodnice s tim, ze shledne, kde vlastne se vsechno bude dit.
Nevim odkud jsi, ale co takhle zmenit porodnici? Jet se podivat jeste jinam, neni-li to prilis daleko. Ja bych do takoveho nepratelskeho kolektivu vubec nechodila, radsi bych zmenila misto.
Jsem taky tehulka, uz podruhe, a myslim si, ze hlavne pro prvorodicky je velice dulezite prijemne chovani ze strany doktoru u tak intimni a vyjmecne udalosti jako je porod.
Preji Ti, aby slo vsechno v poradku a hladce.... i s personalem.
 10.5Libik12 


Re: Mila Katerino.... 

(13.2.2009 21:46:22)
nemám nervy číst diskusi, původně byla paní v naději (cca 14 dnů před termínem), ona v průběhu plodné debaty o hnusném personálu povila?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.