| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prosím, pomozte mi.

 Celkem 35 názorů.
 monika-h 


Smutné 

(4.7.2008 12:01:52)
Je mi líto ,že se dítě narodí a musí absolvovat operace.
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Smutné 

(6.7.2008 23:06:17)
ježkovy voči, už je to tu zase, tak teda rovnou Péťovi napiš, že se raději neměl narodit... to je tak hnusný!
 R.V. 


Re: Smutné 

(8.7.2008 8:46:44)
Ráchel - dovol, hnusná jsi ty, nechápu, že si někdo něco takového může dovolit. Myslím, že vůbec nemáš ani tušení jaké to je vychovávat jakkoliv postižené dítě. Tvůj názor je ubohý Rv
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Smutné 

(8.7.2008 23:04:27)
Když někdo pod příspěvek o tom, že je nějaké dítě postižené (a svými rodiči milované a opečovávané) a shání se finanční podpora, aby mohlo podstoupit operaci, která mu pomůže, napíše větu "Je mi líto ,že se dítě narodí a musí absolvovat operace.", tak mi to prostě připadá fakt dost hnusný. Kam až ta selekce "zdravé rasy" půjde?
Sorry, většinou se v takových diskusích snažím držet při zdi, ale tohle mě fakt vytočilo.

 Lizzie 


Ráchel.. 

(8.7.2008 23:15:49)
Ráchel,

hele...mám pocit, že příspěvek nebyl myšlen tak, že: ,,je blbý, že se dítě narodilo - když musí absolvovat operace"...ale: ,,je smutný, že dítě po narození musí absolvovat operace". Ty tvé názory jsou dost z ostra, kdo ví, jak to myslíš, ale cítím z toho výrazný mentorský (a ironický) tón. Normálně bych sem nepsala, protože po přečtení mě fakt napadlo jen: ,,jo to je blbý, že má někdo takovéhle problémy..snad to mé děcko jednou bude zdravý", jako študačka přispívám tak do pouličních sbírek, ale tvé příspěvky mě lidově řečeno ,,zvedly ze židle"..což se tak často nestává...ale možná proto sem na rodinu mrknu..ty diskuse jsou adrenalin.
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Ráchel.. 

(9.7.2008 10:03:13)
no, Lizzie, to pochopila právě tak, že: "je blbý, že se dítě narodilo - když musí absolvovat operace"... kdybych to pochopila jako: "je smutný, že dítě po narození musí absolvovat operace", tak bych neměla důvod to komentovat. Pokud to monika myslela takhle, tak se jí tímto omlouvám. Pokud ale myslela tu první variantu, tak se za své ostré názory nestydím, protože mě tedapřístup "než aby se dítě narodilo postižené, tak raději vůbec" fakt zvedá ze židle.
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Ráchel.. 

(9.7.2008 10:04:35)
no, Lizzie, to pochopila právě tak, že: "je blbý, že se dítě narodilo - když musí absolvovat operace"... kdybych to pochopila jako: "je smutný, že dítě po narození musí absolvovat operace", tak bych neměla důvod to komentovat. Pokud to monika myslela takhle, tak se jí tímto omlouvám. Pokud ale myslela tu první variantu, tak se za své ostré názory nestydím, protože mě tedapřístup "než aby se dítě narodilo postižené, tak raději vůbec" fakt zvedá ze židle.
 siddi 


Re: Smutné 

(9.7.2008 9:12:41)
Já nevím jak vy, ale já na tyhle prosby moc nedám. Mám špatnou zkušenost, že jsem jednou v dobré vůli dala ne zrovna malou finanční částku na podobné účely a pak jsem zjistila, že je to podvod. Proto, jsem dost skeptická, když někdo takhle úpěnlivě prosí o pomoc, navíc k tomu ještě využívá úst dítěte, aby lépe zapůsobil a na konci honem přidá číslo svého účtu /Dejme si ruku na srdce, že jako matky jsme na volání dětí o pomoc velmi citlivé. Toto je vše dle mého názoru dost nefér hra. Takhle pracují velké reklamní agentury, když se snaží lidem prodat např. prášek na praní. Není toho snad plná televize, nebo rádio?/
Proto chápu tu ironii Moniky a jsem s ní v tomhle za jedno.
 Štěpa 


Re: Smutné 

(10.7.2008 9:36:33)
Je mi líto co si o mne myslíte,především jste si nepřečetly celý leták.Poněvadž na konci je napsáno,že je to vše pod záštitou FRPS. Odkaz na jejich stránky přidávám http://www.frpsp.cz/. Také si to můžete ověřit na níže napsaných jménech v letáku.
 Míša 
  • 

Re: Smutné 

(12.7.2008 23:29:50)
No tentokrát to ale fakt nevypadá na podvod. Chápu ale váš skeptizmus, kolikrát už se takhle sbíralo na dobrou věc a byl to podvod. Mne spíš vytáčí, že pro skutečně potřebné a zejména děti nejsou prostředky a lidé se musí takto doprošovat.
A teď mne zvedlo ze židle, že feťáci budou mít zdarma očkování proti žloutence, a malé děti musí platit. Asi se budu tvářit jako provařená fetna s malým závisláčkem a půjdu si stoupnout do fronty na bezplatnou vakcínu.
 EvaK  
  • 

Re: Smutné 

(14.7.2008 20:28:26)
Siddi,
mohu tě ujistit, že v tomhle případě se jistě nejedná o podvod. I moje dcera je neslyšící s CI, a přesně vím, o co se jedná. A pokud chceš opravdu přispět, není přece problém, zjistit si veškeré podrobnosti. Zvážení důvěryhodnosti je jen a jen na tobě.
 Tatramelka+3 


Milý Pét´o, 

(4.7.2008 12:44:43)
máme kamarádku se stejným handicapem, a proto rádi pomůžeme. Moc ti držíme palce, abys brzy nastřádal dostatečnou finanční částku a mohl se tak zařadit mezi školáky.
 RENATA + SYN 11 LET 


Re: Milý Pét´o, 

(8.7.2008 11:39:57)
existují nadace, které přispívají postiženým dětem, proto doporučuji projít stránky na internetu a některé požádat o pomoc....
Já mám zase syna, který musí navštěvovat soukromou základní školu (IQ 145, od 8 let přijatý do Mensy ČR, hraje na 3 hud. nástroje...), jejíž cena je 25 000kč za rok a našla jsem nadaci, podporující vzdělání dětí a přes polovinu studijních nákladů mu tato nadace hradí (jsem samoživitelka s měsíčním příjmem 10 0000kč)
 siddi 


Re: Milý Pét´o, 

(9.7.2008 9:16:25)
asi jsi chtěla napsat 10 tisíc. :-)
 Jiřule a 3 skřítkové 


péta 

(4.7.2008 12:44:43)
Ahoj držím palce, aby se sehnalo dost peněz.Nám pomohly některé mamky z Rodinky loni. Jak to péta zvládá??
 Tatramelka+3 


Milý Pét´o, 

(4.7.2008 12:45:41)
máme kamarádku se stejným handicapem. Moc ti držíme palce, abys brzy nastřádal dostatečnou finanční částku a mohl se tak zařadit mezi školáky.
 Jitka, dcera 3,5roku - neslyšící,též uživatelka KI od 05/08 
  • 

Rádi přispějeme 

(4.7.2008 21:06:26)
Milý Péťo,
na Tvoji sbírku rádi přispějeme hned po návratu z dovolené. Teď jsme vyčerpali naše veškeré finanční možnosti na zařízení dovolené u moře.
Naší dcerce Danielce byl voperován též kochleární implantát letos v dubnu a od konce května má zapojenou i vnější část KI - jak píšeš typ - který je účelem Tvé sbírky - Nucleus Freedom.
Je hezké číst řádky od tak malého uživatele KI - jsi moc šikovný chlapec.
V pondělí odjíždíme na dovolenou - poprvé i s naší dcerkou Danielkou. Ta už dělá s implantátkem též pokroky - začíná pomalinku slyšet a učit se už i zvuky rozeznávat. Je to dřina, ale to Ty jistě znáš.
Tak hodně hodně štěstí,ať se povede shromáždit dostatek peněz potřebných k nákupu nového typu NF.Zdraví Jitka s rodinou
 Štěpa 


Re: Rádi přispějeme 

(5.7.2008 19:51:54)
Děkuji vám vše za psychickou a finanční podporu. Již přes rok sháním sponzory a bohužel se sešla pouze malá částka a to 15 000kč,tak jsem přemýšlela jak oslovit co nejvíce lidí. Pomohl mi tip od kamarádky abych to dala na nějaký web o dětech a poněvadž sleduji tyto stránky poprosila jsem web mastera zdali by to zde umístil.Vyhověl velice mu děkuji.
Sama jsem již rok po operaci kochleárního implantátu a také mám NF,musím říct jaký je to veliký technický pokrok pro hluché děti a nejen pro ně. Ještě nyní žasnu,že každý pohyb vydává zvuk-kroky,šustění rukou ale také okolí. Nikdy jsem neslyšela zpívat ptáky,nevěděla jsem že když voda teče vydává zvuk a po každé jiný. Spláchnutí, vír ve vaně,kapot nebo proud z kohoutku.
Péta tyto zvuky už za ty roky rozezná,protože byl ze zdravotních důvodů operován až ve 4letech(už se operují 18měsíční děti a to je dobře,čím dřív tím líp se podchytí fáze řeči) má velice malou slovní zásobu. Pomocí obrázků,gest(znakovou řeč neumíme)rozvíjíme řeč a také správnou gramatiku.
Dodávám,že máme také staršího neslyšícího syna,který se velice dobře rehabilitoval se sluchadly a nyní vyšel čtvrtou třídu se samými jedničkami normální školy.
S Pétou jsme byli mnohokrát v nemocnici Motol a uviděli jsme spoustu,různě nemocných a postižených dětí. Kolikrát jsme si s manželem řekli,ještě že kluci jen neslyšící. Je to postižení,které se dá pomoci sluchadel a kochleáru a také hlavně neúnavné,důsledné rehabilitaci začlenit do běžného života.
 evina k 
  • 

Verunka s CI 

(7.7.2008 14:11:08)
Ahoj Péťo a Štěpo!
Mám dceru Veroniku, která dostala CI ve 3 letech, v září jí bude 6 let a do školy se chystá až za rok. Doufám, že se Vám podaří, co nejdříve sehnat příslušnou částku na nový typ Nucleus Freedom. Myslím si, že zvlášť při školní docházce bude důležité, aby možnosti CI byly co nejlepší a příjem co nejkvalitnější. I my rádi přispějeme, protože nepotrvá dlouho a budeme zřejmě hledat pomoc stejného typu. Chtěla bych Vás, Štěpo, poprosit, zda by jste mne kontaktovala přes e-mail (pokud máte čas a chuť), zajímaly by mne Péťovi zkušenosti se školou, a vůbec vše okolo CI. Děkuji - zdravím - a přeji hezké léto.
Eva K.
 krata 
  • 

Je super, když sluchově postižené děti mohou chodit do normální školy 

(6.7.2008 1:20:18)
Ahoj, samozřejmě také přeji včasné sesbírání částky. Je úžasné, jask jsou implantované děti šikovné a jak se často dobře učí a dokonce znám i několik implantovaných vysokoškoláků.
Zkuste se někdy mrknout k nám na webík www.kochlear.cz
 Jiřule a 3 skřítkové 


štěpo 

(6.7.2008 7:47:04)
my také přispějeme. žádnou zázračnou sumou, ale pošleme.Koukala jsem v tamtamu kolik dětiček se sluchovou vadou je. nějak je od doby co máme Aninku víc vnímám. je skvělé, jak jsou šikovné:-)Držím klukům i Tobě palce.věřím že částku dáme dohromady
 lucka1305 


zaslani prispevku 

(7.7.2008 20:18:03)
Mily rodice Peti,

prosim muzete napsat k cislu konta take vsechny data banky do ktere vam muzeme poslat nas prispevek ze zahranici?je potreba v bance zjistit podrobne udaje,cislo konta nestaci.
Dekuji a budu se tesit na vasi odpoved.
Lucie
 Štěpa 


Re: zaslani prispevku 

(8.7.2008 11:04:36)
Milá Lucko,
mockrát děkuji za příjemnou zprávu.
Poněvadž celá sbírka je pod záštitou FRPS,zkontaktovala jsem paní účetní o zjištění bankovních údajů pro převod peněz ze zahraničí. Bohužel je momentálně na dovolené. Jakmile údaje budu mít obratem je Vám pošlu. Děkuji za trpělivost.
Ještě jednou mockrát děkuji. Štěpa
 lucka1305 


Re: zaslani prispevku 

(8.7.2008 21:55:01)
Mila Stepo,

urcite mi dejte vedet jakmile budete vedet podrobnosti.Velice dobre jsem se informovala v asociaci Alfa o ktere jsem Vam jiz psala a ktera se zabiva neslisicimi detmi o KI-Nukleus FREEDOM je opravdu jedna z nejlepsich moznosti za posledni dobu,ktera existuje a dokaze pomoci slyset diteti opravdu velice dobre.Je vsak velice dulezite!!aby operaci provadel odbornik,ktery KI dokaze podle potreby citove nastavit!!Zde v Italii je mnoho instituci,ktere se timto zabivaji ale jen jedna je opravdu ta jista.Je sokujici ,ze si lide dokazou vytvorit biznis i na takovych vecech.Doporucila bych vsem maminkam,ktere tento problem resi aby se ujistily,ze prave vas odbonik je ten spravny.
Nase deti at slysici nebo ne, nepotrebuji aby je nekdo litoval neslyset neznamena byt neco mene!!!Pani Stepa,urcite oceni vasi pomoc bez litostivych poznamek,kteryma ztracite cas.
to jen pro ty co vpisuji nesmysli do techto komentaru.S pozdravem Lucie
 Štěpa 


Re: zaslani prispevku 

(10.7.2008 9:47:52)
Milá Lucko,
u nás v České republice je jediným místem Praha Motol FN,kde se provádí operace a také následující nastavování CI. Rehabilitační péči poskytují logopedové v místě bydliště nebo v Praze na Mrázovce což je centrum CI a foniatrické oddělení. S jejich péčí jsme nadmíru spokojeni.
Všichni doktoři a pracovníci z celého oddělení ví,že sháníme peníze na nový NF,protože mám i od nich písemné doporučení s celkovou částkou. Bude li potřeba vložím to i sem.
 Antonieta 


Re: zaslani prispevku 

(10.7.2008 13:23:46)
Milý Péťo a maminko Štěpo,
přejeme Vám, aby se potřebná částka co nejdříve nasbírala. Naše osmičlenná rodina přispěje alespoň malou částkou.
Přeji všem krásné prázdniny
Antonie
 Štěpa 


Re: zaslani prispevku 

(15.7.2008 17:00:25)
Milá Lucko,
posílám bankovní údaje pro převod peněz ze zahraničí.
pro převod ze zahraničí se uvede náš IBAN a SWIFT code a ty # jsou následující:
# SWIFT: KOMBCZPPXXX
# IBAN: CZ1301000000000016835061
# Variabilní symbol se uvede jako u nás a mělo by to normálně přijít na náš # účet.
data jsou okopírovaná z mailu od paní účetní.

Mockrát děkuji za podporu.
Hezké léto.
Štěpa
 lucka1305 


bankovni udaje 

(17.7.2008 22:37:22)
Dobry den pani Stepo,

vse jsem si opsala a zacatkem tydne vam zasleme nasi vypomoc.
Drzim pesti a posilam pozdrav Petovi.S pozdravem Lucie:-D
 Jarča 
  • 

Re: zaslani prispevku 

(9.7.2008 21:54:01)
Dobrý den Štěpo, zaslala jsem vám příspěvek na uvedené číslo účtu. Přeji vám, aby se podařilo uvedenou částku nashromáždit a aby se vám všem dařilo moc a moc dobře. Dala by jste mi vědět, až Péťa uvedený přístroj získá?
maminka Jarča
 Štěpa 


Re: zaslani prispevku 

(10.7.2008 9:30:14)
Mockrát děkuji za příspěvek a určitě dám vědět a připojím foto s novým NF.
Přeji krásný den Štěpa
 Cucaracha+Daniela 5let+// 


Re: zaslani prispevku 

(24.7.2008 13:23:59)
Milá Štěpo,
už jsme se vrátili z dovolené a tak jsem zaslala alespoň malou částku na uvedený účet,snad i tím málem přispějeme aby mohl Péťa používat nový typ CI.
Těším se až pošlete fotku Péti a také napíšete jaké dělá Péťa pokroky ve škole.Navštěvuji též stránky Kochlear.cz tak třeba Vaše příspěvky brzy najdu i tam.Pěkný zbytek prázdnin!Jitka a Danielka:-D
 Štěpa 


Re: zaslani prispevku 

(25.7.2008 9:13:14)
Děkuji mockrát a mimochodem Štěpa na kochleáru.cz jsem já.
Když mohu také na tyto stránky píši. Ale nad maličkostmi jakou jsou skryté titulky apd. vůbec neřeším. Hlavně,že titulky jsou a spoustu věcí si domyslím.
Ještě jednou děkuji a na setkání v diskuzi kochleáru.
 Honza 
  • 

Re: zaslani prispevku 

(31.7.2008 10:01:31)
Zdravim, rad prispeji, kolik uz jste vybrali?
 Štěpa 


Re: zaslani prispevku 

(1.8.2008 14:21:30)
Mockrát děkuji.
Dostala jsem informaci od FRPS,že na kontě je celkem 29 200kč.
 Teraza Horáková 


Re: zaslani prispevku 

(1.8.2008 19:59:09)
posílám malý příspěvek, trochu jsem si "vyklidila" konto svými adoptivními dětmi v Keni a Zdravotním klaunu. Ať se to povede.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.