| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Akutní poruchy dýchání v novorozeneckém věku

 Celkem 6 názorů.
 DENISA 
  • 

Zastava dechu u starsich deti 

(18.6.2008 14:48:44)
V novorozeneckem veku jsme nemeli zadne problemu, ale ted ve 13ti mesicich se mi syn velice casto zalkne pri vzteklem placi a ne a ne naskocit. Stalo se mu tri dny po sobe, jednou za den. Z toho jsem ho 2x musela zvednout za nohy a placat po zadech, protoze ohnuti pres koleno nestacilo. Kamaradka mi rikala, ze se to delat nesmi, tak nevim jak postupovat a jestli by to chtelo navstevu doktora.
 Jana (2 kluci 5 a 7 let) 
  • 

Re: Zastava dechu u starsich deti 

(19.6.2008 6:37:03)
Naši kluci to dělali do 3 let (potom už si začali uvědomovat, že si tím ubližují tak přestali). Stačí osprchovat proudem tekoucí studené vody. Horší je to venku tam jsme si nosili flašku vody.
 ala - 1 syn 
  • 

Re: Zastava dechu u starsich deti 

(19.6.2008 9:53:28)
Do tří let? To je strašný. Náš malý to dělá skoro od narození. Teď je mu rok a je to čím dál horší. To fouknutí do obličeje už moc nepomáhá. Ledovou sprchu jsem nezkoušela, jen postříkat vodou, ale to nezabralo. Pomohlo až obrátit hlavou dolů a plácnout po zádech. Proč se to nesmí?
Stalo se některé z Vás, že Vám dítě hned dýchat nezačalo? Co jste dělaly? Mám z toho hrůzu:-((
 Jana  
  • 

Re: Zastava dechu u starsich deti 

(19.6.2008 10:53:52)
Do těch tří let to opravdu trvalo u obou dvou (upozorňoval mě na to i dětský lékař - souvisí to s vývojem psychiky dítěte). Do té doby si totiž zatím neuvědomuje, že je mu po takovém záchvatu špatně a bolí ho hlava - dítě si to zpravidla přivodí už posléze více méně vědomě. Synové občas skutečně přestali dýchat i na 20 vteřin, byli modří jak obloha a prohnutí do luku, ale vždycky nakonec "naskočili". Všelijaké plácání a obracení vzhůru nohama nikdy nepomáhalo, lepší je voda (horší je to venku) - dítě musí zažít šok. Po druhém roce už jsem se to snažila řešit domluvou typu "Nevyváděj víš, že tě potom bolí hlava, bude špatně tobě." - někdy to pomohlo a dítě už se v začátku uklidnilo. Ale i tak přeji pevné nervy.
 Mab 


Re: Zastava dechu u starsich deti 

(20.6.2008 23:27:29)
Jedná se o tzv. afektivní záchvaty, začínají v kojeneckém věku a v batolecím postpně přestávají. Dítě po záchvatu pláče, vzteku se "zapomene" nadechnout, promodrá, může se propnout do luku a moho se dostavit i křeče. Stav spontánně odezní. Jsou různé manévry, jak donutit dítě opět dýchat, fouknout na něj, pocákat obličej studenou vodou, poplácat po zádech, ale na některé nefunguje nic, pak tedy vyzkoušet opak - tedy nedělat nic - dítě nestimulovat - nehladit, vůbec se nedotýkat. Neviděla jsem (a ani jsem o ničem podobném nečetla) dítě, které by se v případě afektivních záchvatů nenadechlo. Pokud stav trvá přeci jen déle a dítě již není propnuté do luku, ale naopak ochabne, je malátné, pak lze opět fouknout do obličeje a v případě nutnosti i krátce (většinou 2-3x stačí)prodýchnout z úst do úst (ev. úst a nosu). Chápu, že dívat se bezmocně na své dítě je pro většinu matek strašné. V každém případě vyšetření pediatrem a dle stavu i dětským kardiologem a neurologem je vhodné. Podobně může vypadat i jiné onemocnění, epilesie, infekce CNS i nádorové onemocnění, srdeční vady...
Při těžkých opakovaných záchvatech se mohou dlouhodobě předepsat léky na zklidnění (aby se snížil práh dráždivosti CNS). Pro terapii lehčích forem bych doporučila zkusit homeopatika.
 Mab 


Brániční hernie 

(20.6.2008 23:30:49)
Jen bych chtěla podotknout, že brániční hernie není roztržení bránice, ale její částečné nevyvinutí. Pak tedy v místě, kde měla být bránice je otvor různě široky, kterým se obsah dutiny břišní dostává do dutiny hrudní. V hrudníku pak mohou být uložena celá játra a většina střev. Ty utlačují plíce a srdce, takže se nemohou řádně vyvíjet.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.