| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zkušenost z benzínky

 Celkem 98 názorů.
 jana38 


Hmmm 

(15.2.2008 8:55:25)
Na benzínce jsou všude kamery, pokud byste se vrátila zpátky, snadno by se dalo dokázat, jestli chlapík načerpal celou dávku do vaší nádrže. Když se na to ovšem vyprdnete a stěžujete si akorát v lampárně (na internetu), tak tím celkem nikomu nepomůžete a těch lidí mohl okrást víc.
Pošlete to aspoň někam na centrálu do Shellu, třeba si tu pumpu sami zkontrolují.
 Mače 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 8:58:49)
Tak jediné co jsem udělala, že jsem teď po dočtení zvedla telefona zavolala do Shellu, dělá tam hodně kamarádů a manžel, v cntrále.
Zavolá samozřejmě prý těm co to mají na starosti, ale shell jako takový má nájemce, kteří provozují pumpy, takže to budou řešit s nim. Ale jak bylo výše uvedeno, měla jste se vrátit je tam kamarový systém, to bylo první na co se mě manžel ptal když jsem mu teď volala.
 Správce - Snažíme se 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 9:30:22)
Moje řeč. Měla jste to otočit a hned hlásit a žádat sepsání protokolu o reklamaci. Jestli si ten vykuk část vámi zaplacené nafty natočil do svého kanystru, to by mělo být na kamerách vidět. Ale kdo ví, jestli byl skutečně od té benzínky. Mohl to být někdo cizí, kdo se dostal k jejich oblečení s logem Schelu.
 Lída+2 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 16:52:08)
ZAkladatelko. Máme jedno auto a u něj se rafička u plný nádrže zasekne na půlce i když tam dám 40litrů.-...pak neklesá..až když je tam půlka... a pak ještě nedávno svítilo, že už je to poloprázdný teĎ už ani to..tak prostě jen každých 400km dávám benzín....ty plováky jsou zrádný!!!!!!
Asi bych to vyjela dokud to nebude svítit a koukal kolik je to kilometrů.... od posledního tankování... a pak bych asi někoho obvinovala......

 Novali 


Re: Hmmm 

(16.2.2008 13:42:40)
hmmm nechci nikoho obviňovat naletět může každý co když to zrovna není váše auto??? měli jsme 6 aut a ani u jednoho jsme se s tímhle nesetkali i když co není může být tak opravdu nevím je to je diskuse a paní asi ví jestli se ta ručička náhodou nezasekává ale v dnešní době se není čemu divit okrádají se hlavně ženy a nejlépe v obchodě když máte sebou děti jednou se na mě lepil chlapík u kasy až mi záhadně vypadli klíče z kapsy!!!!!! peněženku jsem naštěstí měla v tašce jinak ji v té kapse nosím vynadala jsem mu ať se lepí na někoho jiného ještě když jsem platila kartou zíral na mě stál totiž za mými zády!!! a aby toho nebylo málo jeho otec či kdo to byl mi narval košík málem až do břicha prostě buď byli blbý oba nebo sehraný na kapesní krádeže takže má důvěryhodnost v lidi opravdu prudce klesá ;((
 due soli 


tankování 

(15.2.2008 10:13:16)
Tak já mám s Schell jinou špatnou zkušennost a to, že mi před mnoho lety obsluha u kasy ukradla telefon! Bohužel mě tenkrát nenapadlo volat policii (hlídala jsem malé dítko), aby se dalo podívat na kamerový systém, takže já k Schell už nejezdím, netankuji ani je nepodporuji žádným nákupem! Také jsem se všimla později..
Ale co se týká tankování, tak jsem si vživotě nenechala natankovat obsluhou, protože jen já vím, kolik si chci natankovat. I když tankuji plnou. Nemám prostě ráda, když mi auto (byť třeba služební) tankuje někdo "cizí". Většinou nemám ráda ani když mi někdo myje okna, stalo se mi totiž, že jsem umyla v myčce celé auto, vyleštila bezvadně okýnka, prahy, prostě vše a obsluha mi je zapatlala špinavou vodou - to jsem tenkrát byla až nepříčetná, že nepoznala, že je auto právě umyté!! Až na to čelní sklo se celé blýskalo!! Jinak nemám problém dát dvacku za umytí špinavého okýnka, když zrovna platím a nestihmu říct: ne, děkuji.
V případě zakladatelky bych ihned jela zpět, řekla obsluze co se stalo a zavolala od nich policii.
 Babsi+2 


Re: tankování 

(15.2.2008 16:04:50)
Já bych si nenechala na auto sáhnout. Je to stará rachotina, sem tam něco upadne a navíc taková přehnaná ochota mi zavání podfukem.
A v neposlední řadě děsně ráda tankuju a myju svému plechovému miláčkovi skla.
 Katka. 


?????? 

(15.2.2008 10:14:10)
No to se na mě teda nezlobte, ale nechápu, jak může být někdo s prominutím tak blbej, svěřit někomu auto a odejít pryč?
I kdyby byla venku nevím jaká zima, tak se od auta nehnu!!!!!

Omlouvám se za tón příspěvku, ale.....
 parishilton 


Re: Katko, 

(15.2.2008 10:34:06)
Velice jednoduše.Já také,když si nechávám natankovat,odejdu zatím zaplatit ke kase.Auto zamknu a klíčky si vezmu sebou.Jestli někdo nechá klíčky v autě a jde pryč,tak se nemůže divit,že?Navíc já tankuji zásadně pouze u jedné a té samé pumpy a jsem tam maximálně spokojená,vždycky dám obsluze ještě dvacku dýško za natankování.A zevnitř od kasy vidím velice dobře na auto i na obsluhu.
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Katko, 

(15.2.2008 13:06:43)
Mě nějak ani nenapadlo, dát obsluze dýško. Brala jsem to vždy jako dobrou službu k drahému benzínu. Jinak bych k Shellce nezajela - je u nás několik o hodně levnějších prodejců.
 Lenys 


Re: Katko, 

(15.2.2008 14:02:04)
Naše zkušenost je, že na levnější benzín ujedeme méně kilometrů. Taky bereme na Shellce.
 parishilton 


Re: Re:jiná pumpa 

(15.2.2008 19:20:36)
Tak je pravda,že ta benzínka kde tankuji není Shell.
 Petra 
  • 

tankuje mi obsluha 

(18.2.2008 12:12:31)
Vim, ze u nas neni bezne mit obsluhu k tankovani. Ziji v Italii a tady je to naopak uplne normalni, jeste jsem nikdy netankovala sama. Problemy jsme nikdy nemeli a jeste casto umyji okno nebo doplni vodu do ostrikovace. Benzinky maji dva druhy pump, s obsluhou a bez. Cena je pak o nejaky halir rozdilna, ale nic moc.
 gabor 


Re: Katko, 

(16.2.2008 9:01:20)
Já si auto tankovat nechám, jezdím pořád k jedné pumpě (pokud nejsem na dovolené), ale vždy u toho pána (je tam pořád ten stejný) stojím, i když tankuju plnou, pak si auto zamknu a jdu platit. Jsem ráda, že nemusím tak blízko čichat ty výpary, ale nikdy mě nenapadlo za tu službu platit - patří to přece k péči o zákazníka, ne?
 Ivana Procházková 


Re: ?????? 

(15.2.2008 21:58:36)
Šmankote, Katko s broučkem, autorka si snad auto zamkla a odnesla si klíčky, než ho "svěřila" obsluze, ne?
To se tak pohoršuješ nad tím, že obsluze svěřila držet tankovací pistoli?
Tos mě rozesmála.
 Verča 
  • 

Re: Hmmm 

(15.2.2008 10:41:55)
Tak na téhle benzínce tankuju skoro pokaždé, obsluhu znám,a le odmítám ji. Nedovedu si představit, co by jako s tou naftou udělal? Pokud si pamatuju, tak tam nikde žádné kanystry nestojí...
Jinak - klíčky v autě nenechávám, když už bych sinechala tankovat, tak bych asi koukala přes okno, vždyť je tam na stojany vidět.
Není možné, že jste špatně řekla číslo stojanu? Jestli se někdo jiný neradoval, jak má nízkej účet.
 Verča 
  • 

Re: Hmmm 

(15.2.2008 10:50:40)
Mám pocit, že mají.
Ale netvrdím, že dědula je svatej, jenom si fakt neumím představit, jak to provést, aby odčerpal X lirů bokem.
 Xantipa. 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 11:07:59)
Určitě mají u Shellu více stojanů na naftu, tu konkrétní benzínu neznám, ale u té naší shellácké jsou minimálně 4 stojany na naftu. Takže hlídat číslo. Já si tedy taky myslím, že pisatelka popletla číslo stojanu a někdo jiný dostal bezva dárek:-D
 JaninaH 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 11:11:09)
No jo, ale z jakého důvodu jí ten člověk natankoval jen půl nádrže? Já věřím, že půlku si natankoval do přistaveného kanystru. Lidská drzost je nebetyčná.
J.
 Xantipa. 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 11:15:26)
No jo, ale nebetyčnost platí i o lidské blbosti.:-D
 JaninaH 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 11:42:05)
To je taky pravda. :-)
Ale kdyby Lenys omylem zaplatila za jiný stojan, tak by auto u toho jiného stojanu muselo mít přibližně stejně velkou a stejně prázdnou nádrž. To samozřejmě vyloučené není, ale nevysvětluje to, proč ten člověk natankoval jen půlku nádrže. Souhra náhod? A navíc: zaplacená cena se dobře rovná půlce nádrže (25lit.)+ 20-25lit. kanystru. Pětadvacetilitrový kanystr zas není tak veliký, ten se za auto schová jako nic.
To podle mě nebyl omyl, ale krádež.
J.
 Xantipa. 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 11:49:02)
Ať je to, jak je to. Pořád mi vychází to stejné. Tak jako u salámu se dívám na váhu, tak u tankování stojím u obsluhy, nechám si natankovat, počkám, až mi zavře nádrž, poděkuji a odcházím platit. Samozřejmě mám zamčené auto. Nicméně souhlasím, krást se nemá. Tudíž jediná možnost pak byla - zajet zpět, podat reklamaci, případně zavolat policii. Je přece jasné, že když mám paragon na cca 45 litrů, tak asi jsem za půl hodiny polovinu nevyjezdila. A že se krade? Bohužel, všude. Proto musíme být všichni obezřetní.:-)
 Verča 
  • 

Re: Hmmm 

(15.2.2008 11:49:14)
Já bych řekla, že hodně z nás jezdí k benzínce se skoro prázdnou nádrží. A že hodně aut má nádrž podobně velkou.
Nicméně krádež se nedá vyloučit, jenom bych typla, že když dědula (jestli je to ten, kterého tam vídám) začal tankovat, tak si pro kanystr odběhnout nemohl. Tudíž by ho musel mít u stojanu. Navíc, spoléhat na to, že se řidič nepodívá? Ale i to je možné.
Já bych se tam na autorčině místě vrátila už jenom ze zvědavosti a koukala kolem, jestli tam nestojí kanystr.
Škoda, že mám skoro plnou nádrž. Při příštím tankování si to tam budu pořádně prohlížet.
 JaninaH 


Re: Hmmm 

(15.2.2008 11:56:50)
Lenys taky psala, že jí myl i okna. Tak tam mohl mít nějaký kyblík, za který kanystr schoval. Jenom spekuluju, podle mě je nejpodezřelejší to, že jí natankoval jen půl nádrže. To nemá vůbec žádnou logiku.
Je jasné, že se Lenys zachovala lehkomyslně. Už to určitě příště neudělá. Je dobře, že to napsala aspoň sem, myslím, že každý, kdo si to přečte, si příště dá u pumpy pozor.
J.
 Sissi 
  • 

Re: Hmmm 

(17.2.2008 11:20:53)
Kyblíky jsou tam u každého stojanu, za ty se nic neschová. Já tankuju u téhle benzínky pravidelně, jednou jsem si nechala i natankovat od obsluhy a všechno bylo v pořádku, většinou tankuju sama. Ale fakt si nedovedu představit, jak by to udělal a proč by to vůbec zkoušel, když on hlavně přece musí vědět, že se na něj celou dobu dívá kamera! Pravděpodobnější mi přijde porucha v ukazatali hladiny nafty, než takováhle konstrukce.
 Hana 
  • 

Re: Hmmm 

(15.2.2008 13:08:11)
Tak to si představit teda dokážu - kanystr nafty se střelí v hospodě nebo nalije doma do traktoru. (Jo, máme doma traktor...☺ a tento fígl neprovozujeme !!!).Jestli to byla krádež nebo rozbitý ukazatel to teda samozřejmě nevím, ale omyl ohledně čísla stojanu je přeci nesmysl. Úslužný panáček přeci nenatankuje poloprázdnou nádrž, že?
Jo a natankovat jenom část nádrže, protože u sebe nemám dost peněz, to dělám často. Zapomínám totiž přidat do peněženky finance a vzít si od manžela kartu (máme doma jenom jednu). (Jo šetříme, poplatek za kartu i za výběr, vždy podle potřeby vybereme 10 litrů a když dojdou, jde se k bankomatu zas.)
Děkuju za upozornění na další možný podvod, člověk neuhlídá vždycky všechno.
O tomhle jsem zatím neslyšela, ale zato kamarádka čerpala z neznalosti naftu z velké pistole pro kamiony a chlapi tak leda blbě čuměli, ale nikdo nepřišel a neporadil, syčáci.
 katka+katka 
  • 

nepříjímám pomoc na benzince 

(15.2.2008 8:59:12)
Po zážitku manželovi kolegyně z práce nepřijímám pomoc na benzince. Jí se taky nabídl pán s bundě s logem firmy, že jí natankuje, jenže on jí ještě odjel s autem. Všechno dobře dopadlo, auto se za pár dnů našlo, pán taky. Je to nepříjemné, ale měla jste čím odjet:-)
 Venice+3 


Starý dobrý "vtip" 

(15.2.2008 9:00:07)
Chápu, že jsi něco takového nečekala. Ale jinak je to už dost otřepaný fígl. Rozhodně jsi se měla vrátit. Nejspíš bys nic nevyhádala, ale chlap by si aspoň řekl: Sakra, všechny nejsou blbky..."
 Hanka 75 


a na té benzínce by je to nezajímalo ? 

(15.2.2008 15:42:16)
A co na té benzínce, tam by je to nezajímalo nebo když ne tam přímo, tak pak nadřízené, kteří jsou zodpovědní ?

Tak by je to mohlo zajímat, vždyť jim to kazí jméno a i kšefty. Zákaznice se tam třeba i kvůli takovéto příhodě nevrátí.

U Shell, ale netankujeme pokud to jde nikdy, protože tahle firma se podílí na kácení deštěných pralesů v Amazonii. Takže se snažíme je nepodporovat.

 šudla 


Řešit 

(15.2.2008 9:00:46)
Víš, Lenys, podle mně si to měla řešit okamžitě, ještě na benzínce. Je jasné, že by se z tebe snažili dělat blbce, ale možná by to pána varovalo. A třeba by se nesnažil to opakovat. Protože tvůj přístup ho naopak povzbudí, v tom, že mu to perfektně prochází. Neber to jako odsudek tvého jednání, je mi jasné, jak se člověk po takovém podrazu cítí. Ale můj názor je , že v těhle situacích se člověk musí za sebe bít, i když si myslí, že nemá šanci vyhrát.
 Xantipa. 


Re: Řešit 

(15.2.2008 9:07:30)
Já sama ráda využívám těchto služeb na benzínkách. Nic podobného se mi nestalo a to zřejmě proto, že u auta zůstanu po celou dobu tankování. Copak je tady někdo, kdo vrazí chlapíkovi do ruky tankovací pistoli a jde bůhvíkam? Nezlobte se, ale u blbého vážení salámu za dvacku si to každý hlídá, ale tankování bratru za 15 stovek nechá bez dozoru?
A jak mohl někdo někomu odjet od pumpy autem? Tak tomu taky nerozumím. Copak vy necháte klíče od auta někomu cizímu? A při tankování nezamykáte auto?
 Inka 
  • 

RE:řešit 

(15.2.2008 9:30:30)
Nějak z toho nechápu, kde byla pisatelka, když jí ten člověk tankoval. Když jsem si někdy nechala natankovat od obsluhy, tak jsem seděla v autě. Nechat někomu klíče od auta a odejít někam, kde na ně nevidím mi přijde nepochopitelné.
 zuzini 


Re: RE:řešit 

(15.2.2008 11:48:34)
Mně v článku asi nějak uniklo, že nechala klíče od auta obsluze.
 Pavla, jen 4 děti 
  • 

Jednoduché řešení 

(15.2.2008 9:09:35)
Pokud se na pumpě provádějí i výměny oleje, požádala bych mechanika o vypuštění nádrže, pokud ne, zavolala bych do nejbližšího servisu a požádala o tuto službu po dohodě s vedením pumpy a bylo by jasno hned, kolik l je v nádrži a kolik na účtě a ještě bych jim práci mechanika nechala naúčtovat. Pokud jde firmě Shell o dobrou pověst, měla by se s takovým zaměstnancem rozloučit.
 Mače 


Re: Jednoduché řešení 

(15.2.2008 9:21:18)
Jak sjem psala výše, zaměstnaannec není firmy Shell, ale nájemce a já se už postarala o to, aby se to v Shellu odzvěděli, ale to by to na centrálu musel taky někdo nahlásit, pokud se toto děje a to an jakékoliv benzínce, postižený se taky musí ozvat!!!!Pokud si jen postěžuje tady, a ne na té benzínce u vedoucího, tak se těžko dočká nápravy!
 Grainne 


Re: Jednoduché řešení 

(15.2.2008 9:23:35)
Naprosto nevím, proč nezavolat na místo policii. Kdyby k takovým situacím nedocházelo, policii bychom nepotřebovali, ale právě proto, že k takovým situacím dochází, máme ji.
Co by na to řekli, je už jejich věc, ne tvoje. Dost lidí podobné činy už vůbec neoznamuje a policejní prezídium si mne ruce, jak jim statistika krásně klesá. Nu a podobným chytrákům se daří.
Nebo už to bereme tak, že když se krade málo a přiměřeně, můžeme to tolerovat?
 Insula 


nezkušená 

(15.2.2008 9:29:33)
Jsem asi hloupá, ale tohle by mě fakt nikdy nenapadlo. Asi je to proto, že tankuji spíše vyjímečně a většinou sama. Nebo proto, že i když si nechám natankovat (stalo se dvakrát), tak neodcházím. Příště budu ještě opatrnější a dám si pozor.
 Markéta, syn 6 l. 
  • 

Poučená 

(15.2.2008 10:14:15)
No chybami se člověk učí. Já jsem se poučila loni na podzim - jela jsem z večírku, asi ve dvě ráno, s kamarádem jsme na ulici mávli na taxíka. Sama bych to neudělala, zavolala bych si z dispečinku někoho z osvědčené firmy. Kamarád vystoupil chvilku přede mnou a když jsme s taxikářem dojeli před náš dům, povídá: "Nemáte ňáký větší peníze, potřebuju se zbavit drobnejch." (cena byla asi 350 Kč). Místo aby mi docvaklo, že to je nesmysl (ještě jsem neviděla taxikáře, který by se chtěl zbavit drobných), podala jsem mu dvě dvoustovky. Během vteřiny se otočil a povídá "To jste se sekla, ne?"A v ruce měl dvě stokoruny. Já jsem si v duchu řekla, jak jsem hloupá, že jsem se popletla, on mi ty dvě stokoruny vrátil a zase, jestli nemám větší. A já blbka jsem mu podala tisícovku (seděla jsem vzadu). V mžiku mi říká: " A tohle je jako co?" A v ruce držel stovku. Tak mi docvaklo, že jsem se ocitla v rukou zkušeného eskamotéra, no ale, co teď? Sama v noci s taxikářem v autě - tak jsem pípla" Ale já jsem vám dávala tisícovku" a taxikář "Ale paninko, dávala jste mi stovku". Tož jsem velmi nehrdinsky doplatila dvěstěpadesát korun, čímž mě cesta taxíkem vyšla na tisícčtyřistapadesát korun.Pak jsem tedy chvíli přemýšlela, jestli mám zavolat policajty - značku jsem zapamatovala - když jsem si představila dialog mezi policií, mnou (lehce ovíněnou blondýnkou) a práskaným taxikářem (upřímně bych ani moc nestála o to, aby znal moji identitu), vykašlala jsem se na to. Takže poučení - nechytat taxíka na ulici a neplatit velkou bankovkou.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Poučená 

(15.2.2008 10:18:14)
Hm, mně naopak před cca 14ti dny taxikář ve dvě ráno sdělil (cena byla cca 300 Kč) že nemá zpátky na tisícovku a ještě měl trapné poznámky o tom, jak jsou všichni bohatý, jenom taxikáři chudý - nechápu, jak to s tím souvisí, tisícovka snad nejsou tak strašný peníze - a já musela volat kamarádce, ke který jsem jela na noc, aby sešla dolů s drobnejma... ;)
 Markéta, syn 6 l. 
  • 

Re: Poučená 

(15.2.2008 10:31:30)
Což je teda z mého pohledu o hodně lepší scénář.Že jsou taxikáři chudáci si vyslechnu vlastně při každé jízdě. Jenom když jsem jela z toho večírku, taxikář si na chudobu nestěžoval - no bodejť by jo.
 Mery72 


Re: Poučená 

(15.2.2008 12:34:40)
A mně se asi před deseli lety (od té doby jsem nejela taxíkem) stalo, že řidič chtěl 250Kč, já měla u sebe jen 200 a on na to - to nechte být. ~g~
 Lucie 
  • 

Jednoduché řešení 

(15.2.2008 11:46:49)
Já tedy nevím, proč by měla krádež komukoliv procházet... Jednoduše bych se vrátila, zašla za obsluhou, vysvětlila jim svůj problém a navrhla bych, že teď zkusím ještě něco do nádrže dotankovat (pro případ, že by se třeba zasekla ručička ukazující stav nádrže - i to se může stát), což by v podstatě nemělo být možné, když jsem právě zaplatila plnou nádrž a v případě, že se ukáže, že jsem zaplatila víc, než mi bylo natankováno, buď v klidu odjedu s plnou nádrží nebo zavolám policii... Ono to opravdu mohlo být selhání jednotlivce (ten kdo tankoval a nebo třeba i obsluhy, jestli náhodou nevzala jiný stojan).
 due soli 


Re: Jednoduché řešení 

(15.2.2008 12:06:41)
Lucie, máš naprostou pravdu!!! Je tu i možnost, že se zasekla ručička na ukazateli, to se také občas stane. Mě se často u služebního Renaulta stává, že natankuji plnou (benzín zkouším natankovat i tak, že opravdu vytéká) a ukazatel ukazuje, že jeden dílek chybí. Pak třeba ukáže při dalším tankování správně, pak zase několikrát špatně..
Asi to možná chtělo jít na stejnou pumpu dotankovat ,kolik opravdu chybí..
 Linda 
  • 

Re: Jednoduché řešení 

(15.2.2008 14:35:14)
Taky si myslím, ten ukazatel - aspoň co mám já zkušenost - vůbec není tak přesný, jak by člověk potřeboval. Podle mě je docela možný, že rafička ukazuje půlku a jsou tam třeba 3/4 (i když v našem autě je to přesně naopak). Na druhou stranu prázdnou nádrž zas člověk více méně pozná, i podle najetých km - takže nechápu, proč ten chlap natankoval 46 l a ne PLNOU, teda aspoň přes 50 l...
 Káča + 1 
  • 

To naštve .... 

(15.2.2008 12:12:16)
To teda opravdu naštve. Já osobně jsem ten trouba, co radši jede domů a až tam se mu to rozleží, co jako všechno měl udělat. A pak mě sžírá ten pocit, že jsem ze sebe udělala blba. Jezdím hodně a docela často nechám obsluhu natankovat. Je ale pravda, že radši předstírám, že si musím ještě zatelefonovat a většinou zůstávám po tu dobu v autě. Případně to jistím po očku od pokladny. Tak aspon dik za upozorněni :)
 Lenys 


Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 13:05:03)
Souhlasím s Vámi – určitě krást se nemá, a taky nemá být člověk tak hloupý, že se okrást dá. A když už, tak se má alespoň bránit. Nebo aspoň se o to pokusit.

Tento článek NENÍ STÍŽNOST, je jen UPOZORNĚNÍ pro nás, které žijeme v iluzi, že když nás neokradou v obchodě, na ulici (myslím tím peníze, mobil, kabelka apod.), nevykradou byt, neukradnou auto, tak snad už není moc jiných možností, jak se to dá udělat (nemluvím o různých úvěrových podvodech apod.). Tak prostě má zkušenost, po všech probraných variantách mého pochybení, mi říká, že holt může se to stát i jinak. (A Vaše zkušenosti s taxíkem dokazují, že možností, jak být okraden, ošizen či podveden je opravdu nekonečně.) Jak psala Xantipa – BUĎME OBEZŘETNÍ.

Jak jsem uvedla na konci článku, NESTĚŽUJI SI tu na danou čerpací stanici, firmu a ani na daného Pána. Na koho jsem naštvaná, tak JEDINĚ NA SEBE. Na sebe protože jsem „to“ nedokázala řešit. Jsem naštvaná na svoji naivitu a slušnost, ve které jsem předpokládala, že chyba je na mojí straně. A myslím, že hodně lidí, nejdříve zkoumá sama sebe a hledá chybu u sebe. Obdivuji ty z Vás, kterou jsou „ženy činu“ a zvládly by danou situaci řešit daleko lépe a účinněji než já (kamery mne vůbec nenapadly a přiznám se, že ty by mi dodaly odvahu, ale bohužel, a vypuštění nádrže – tak to se přiznám je za hranicí mého technického vnímání, o to více Vás obdivuji).


Jen pro upřesnění.

Během tankování jsem byla vevnitř u pokladny a čekala jsem na zaplacení. Samozřejmě jsem auto zamkla a klíče měla sebou, taky jsem nakukovala přes okno, co se venku děje. U dvou pokladen byla celkem fronta. Stojany jsou tam minimálně tři po dvojicích, tzn. alespoň šest. Stála jsem u čísla jedna (mám to i na účtence, takže pochybnosti o tom, že jsem spletla stojany nemám). Stojan č. 1 je úplně vlevo (tedy vpravo z pohledu zevnitř budovy) a zevnitř benzínky jsem viděla své auto jen po nádrž, tzn. neviděla jsem ani zadní část auta, ani zadní kolo či „za“ stojan. Viděla jsem otevřený kryt nádrže (máme octavku, takže odklopená dvířka nádrže), hadice nebyla zasunutá v nádrži, a přitom Pán myl okna, kde byla hadice nevím, toho jsem si nevšimla. Zpětně si říkám, že většinou, když dotankuji, vytáhnu hadici, uložím ji do stojanu, zavřu víčko, zaklapnu dvířka nádrže, a pak případně domývám okna. Z toho zpětně usuzuji, že ta možnost načerpat pár litrů do kanystru postaveného za zadní částí stojanu či auta není nereálná.

Tato benzínka má ještě specifikum, a to to, že za budovou není parkoviště, vyjedete hned na dvouproudou cestu, pak následuje hned kruhový objezd. Takže možností na zastavení a kontrolu „své chyby“ není moc prostor. I když možná jsem to mohla na kruháči otočit a znovu přijet na benzínku. Ale určitě jsem se mohla vrátit i zpoza toho rohu. To je opravdu chyba, že jsem to neudělala.

Jo, mohla jsem být i bez auta, tak nakonec to dopadlo relativně dobře. Taky jsem neměla nehodu, domů jsem přijela večer v pořádku, děti byly spokojené, zdravé, bez úrazů, navečeřené. Tatínek v klidu a pohodě. Co víc si přát :-).

Děkuji za Vaše názory v diskuzi. Hezké dny všem.

Lenys
 jana38 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 13:18:08)
Lenys, jenom k těm kamerám na benzínkách. Maj je namířený na jednotlivý stojany a na člověka, co tankuje, takže tam by se to fakt dalo dobře dohledat.

Mě se jednou stalo, že manžel dotankoval, já šla dovnitř zaplatit a on přes můj výslovnej zákaz se od stojanu vzdalovat nastartoval auto a popojel ke vzduchu zkontrolovat pneu. Já se postavila do fronty k pokladně, bylo tam docela dost lidí, najednou obsluha zařvala: "Dopr..le kde je ta ....(značka auta) od čtyřky." Zřejmě se báli, že jim ujel bez placení:-)
Hned jsem se hlásila, že jsem to já a práskla neposlušnýho manžela:-) No při placneí jsem jim jukla na ten monitor a je to tam krásně vidět, žádný rozmazanosti, kvalitní obraz, jednotlivý auta u stojanů, s spztkama všechno. Oni se tak kryjou proti ujetí bez placení.
Takže příště se nebát a dožadovat se obrazu z kamer! Ale ty si asi už dáš pozor, co?:-)
 SendyWendy 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 13:31:07)
Nečetla jsem diskuzi, ale myslím si, že je důležité se vrátit a vyřikat si to s tim pánem. Žádný nemá cenu, nemám důkazy atp., ale pěkně mu ukázat rafičku a účtenku a chtít vysvětlení. On ti může tvrdit cokoli, udělat z tebe trotla nebo podvodníka, co si to za rohem vycuc z nádrže, ale to nevadí - už že si se ozvala ho může přibrzdit nebo odradit od další krádeže.

Myslím, že se člověk musí ozvat proti nespravedlnosti nebo krádeži, i když je jasný, že tentokrát nevyhraje. Ale chápu, já na to kolikrát nemám sílu, vím, co bych měla udělat, ale kašlu na to a nechám se ošidit (viz různé reklamace:-)

Jinak jsem ráda, že u naší pumpy není žádná obsluha, já hrozně ráda tankuju, připadám si vždycky jako velká holka~j~
 jana38 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 14:04:41)
Morthaleno, to já taky a co teprv, když se při tankování trefím na nějakou pěkně kulatou sumičku, třeba 300 káčé. To je teprv umění, aby to nepřeskočilo ani o padesátník~j~
 SendyWendy 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 14:15:52)
To jo, já mám svou metu 199, a většinou trefim přesně~j~
 jana38 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 14:19:47)
No vida, na devítky mě to nikdy nenapadlo chytat:-)
Pravda, ono je stejný umění trefit 300 jako 199 nebo 564, ale tu poslední sumu nikdo neocení...:-D:-D:-D
 Novotňásci 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 20:03:57)
Mě celý příběh připoměl zkušenost kamarádů v Budapešti.Chtěli si prohlédnou katedrálu,ale před vchodem je zastavili nějací mladíci,že prý se tam z batohama nesmí a že jim je rádi pohlídají.Souhlasili a nechali jim batohy i s dokladama.Už je nikdy neviděli,ale zkomplikovali tím dovolenou sobě i dalším účastníkům zájezdu.
Nevím přesně jak to je,ale na hranicích se musel odevzdávat seznam cestujících v autobuse a při zpáteční cestě se musela předložit potvrzená kopie toho seznamu a celníci kontorlovali počty.A protože s námi zpět nejeli(kvůli vyřizování dokladů) tak nás na hranicích zdrželi a my potom nestíhali spoje domů.
Omlouvám se za odbočení od tématu.
 Ivana Procházková 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 22:12:06)
Lenys,

můžu ti říct, že já bych také dvakrát vážila, zda se vracet nebo ne. Spíš bych se nevracela. Obtížné vysvětlování, ztráta času, narušený program.. Radši bych dotankovala na nejbližší pumpě a jela dál.

Ale stejně se divím, že je někdo tak drzý. Já mám kupříkladu něco jako "reflex", že po nastartování zkonroluju, jestli rafička ukáže plnou nádrž. To nevím, co by chlapík dělal.. Zdrhal by nebo co?
 rybushka 


Re: Autorka - DÍKY 

(15.2.2008 22:28:11)
jsem ráda, že nejsem jediná, kdo by se nevracel - tyhle situace nezvládám a nerada je řeším
občas chytnu slinu, jdu se hájit a cca v půlce akce lituju, že jsem do toho šla - mám chuť vycouvat, ale byla bych za blbce

jsem odjakživa naivní a důvěřivá a ač dávno poučená životem, tak stejně občas blbě nalítnu

před pár lety, shodou okolností taky u Shellu, jsem si nechala na dvoutisícovku vrátit do tisíce - teprve o placení pozdějš mi došlo, proč ta slečna u pokladny na mě tak koukala - čekala, jestli se o ten litr přihlásím nebo nepřihlásím
Já byla zrovna naštvaná na manžela, myšlenky lítaly kdovíkde, takže jsem shrábla co dala a šla jsem
(ehm, o kolik jsem takhle přišla jinde, to nevím, ale docela často na mě pokladní volají a mávají bankovkou ;) -ale tisícovka to nikdy jindy fakt nebyla)
 due soli 


pro Lenys 

(15.2.2008 22:38:31)
Lenys a je tu ta možnost, že ti špatně ukazoval ukazatel? Nebo tu jste již vyloučili?
Jinak, ono se nám to "machruje", že by jsme se vrátily a věc řešily. Ale asi většina proto, že se nám zkrátka UŽ něco přihodilo. Alespoň tak soudím podle sebe. Poprvé jsem také vůbec nevěděla.. ;(( Teď už bych se zkrátka nenechala.
 Sissi 
  • 

Re: Autorka - DÍKY 

(17.2.2008 11:27:49)
Ale je tam parkoviště jako kráva. U stojanu na vzduch a vedle za budovou benzinky. Nehledě na to, že po natankování snad sednu do auta, nastartuju a HNED se podívám na stav benzínu/nafty, ne?
 Lenys 


Re: Autorka - DÍKY 

(17.2.2008 13:12:54)
Omlouvám se, pokud jsem tedy nepřesně uvedla, že na benzínce není parkoviště. Jak jsem uvedla, na této benzínce bereme výjimečně (osobně jsem tam byla poprvé) a tím, že jsem stála u stojanu č. 1, tak při výjezdu jsem se ocitla hned v napojovacím pruhu na hlavní proud hlavní cesty, nepřišlo mi, že někde vzadu za budouvou je možnost parkovat. Jinak, stav nádrže jsem zjistila hned při nastartování, ale nejdřív jsem si říkala, že je to moje chyba a než jsem se stačila "rozkoukat" byla jsem na hlavní cestě...
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Mě to teda nijak hloupé nepřijde, 

(15.2.2008 13:27:39)
nechat obsluhu načerpat - snad nežijete všechny, které tady se vztyčeným prstem píšou, že je autorka hloupá v představě, že vás za každým rohem chce někdo okrást.
Kde to jsme, že už se nemůžeme spolehnout ani na obyčejnou lidskou poctivost a slušnost. Já jsem tedy asi naivní optimista - pravda je, že mě ještě nikdo neokradl - ale já vlastně taky nikoho ne.
 Mače 


Re: Mě to teda nijak hloupé nepřijde, 

(15.2.2008 13:31:43)
Tak já už na svou hloupost doplatila a né málo, kdysi dávno na vejšce jsem věřila holce co jsem jí potkala ve městě, ubrečená nešťastná, vzali jsem jí s kamarádkou na kolej, půjčili peníze a ráno byla holka v tahu se vším, nejhůř dopadla kamaádka, měla sbalenou tašku an víkend domů, bohužel s veškerými CD, penězi a dost dalších věcí tam ěmla, já přišla"jen o peníze", možná rpoto si dávám větší pozor, ale přesně jak je napsáno nad mým příspěvkem, nefunguju tak, že všichni jsou hajzlové a nedá se nikomu věřit, to bych se zbláznila.

Lenys v Shellu to nahlášené je, budou to řešit, zkusí udělat boudu, tak snad se to nebdue opakovat, to ej vše co sjem mohla udělat, tak doufám, e už se tot am nikomu nestane. A teď jdu pro naše autíčkoa hurá na nákup a domů z práce:))))Mějte se tu krásně
 Xantipa. 


Re: Mě to teda nijak hloupé nepřijde, 

(15.2.2008 13:32:14)
Kde bychom asi tak byli?;)
A že Tě ještě nikdo neokradl, i když jsi naivní a důvěřivá? Tak si to užívej, ale abys jednou nebyla zklamaná;)
A neboj, netrpím pocitem, že za každým rohem je zloděj, ale jak jsem psala, řídím se heslem - důvěřuj, ale prověřuj /až na vyjímky, které potvrzují pravidlo/~g~
 šudla 


Re: Mě to teda nijak hloupé nepřijde, 

(15.2.2008 13:46:25)
Já taky celkem nepředpokládám, že mě chce okrást každej, koho potkám. Spíš mě trochu dráždí ta představa, že když už mě někdo okrade, tak že to neřeším. Protože v tomhle případě to myslím řešitelné bylo. Tohle je totiž typický příklad toho, že budu radši tolerovat zlodějinu, než abych se ozvala, protože voni by mi to třeba nevěřili.
 katka+katka 
  • 

Re: Mě to teda nijak hloupé nepřijde, 

(15.2.2008 15:40:04)
no není to tak jednoduché. Já na cizí slušnost moc nespoléhám. Cizím lidem nedůvěřuju. Ale kamarádkám ano, nemám problém dát kamarádce peněženku a poprosit, ať za mě něco zaplatí, když musím vyřídit telefon (stalo se na pouti). Nezkoumala jsem pak, kolik peněz mi z peněženky zmizelo, věřím jí. Ale cizím lidem nevěřím i když jde o maličkosti. Doba je taková, že lepší být opatrný, než důvěřivý. ale je to smůla
 Róza 
  • 

na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 14:13:09)
Mě by zajímalo, jestli by si tohle troufli i na chlapa. Ať už jde o zkušenost na benzínce nebo v taxíku. Myslím si, že chlap by se zachoval stejně, jen na něm by to tito pánové raději netestovali.
Poučení pro mne, snažit se takovýmto situacím pokud možno vyhnout.
 jana38 


Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 14:17:29)
Nejenom na benzínce, nejenom v taxíku, ale taky u doktora, v porodnici, ve školce, ve škole, v obchodě, na úřadě...doplň libovolně co chceš:-)
 zuzini 


Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 14:37:40)
Nebo sousedka, nikdy neseřve partnera, vždycky si nechá zavolat mě...:-D
 katka+katka 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 14:41:08)
Jenže pak je potřeba dát najevo, že se budeme bránit a to nejen na úřadě, ve škole, na benzince...Možná to zní jednoduše, ale odmala jsem byla vychovaná, že když se mi něco nelíbí musím to dát najevo - slušně, ale jasně. Fakt že si něco necháme líbit a pak si postěžujeme jen partnerovi nebo na netu, celou situaci neřeší.
 Róza 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 14:53:07)
Já vím, a souhlasím. Musíme se ozvat, když se nám něco nelíbí.
Představte si ale tu situaci. Ona se na benzínku vrátí, řekne to u pokladny. Pán pravděpodobně zavolá toho chlapa, co čepoval penzín a začnou se dohadovat. Nejspíš to bude oni dva proti ní. Budou ji přesvěčovat o tom, že to není pravda a musela se splést a dávat jí najevo, že je blbá. To bude trvat do té doby, než přijede policie. Pak to vidím tak 50 na 50 toho že se jí zastanou nebo nezastanou. Stojí to za tu pětistovku? Mě asi ne :-(((. Ano, budete argumentovat, že to není jenom o mě, ale i pro případné další poškozené a budete mít pravdu, ale ti další poškození tam v tu chvíli nebudou, až se budeme dohadovat jak to bylo :-(((. Bohužel.
 katka+katka 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 15:09:39)
Stojí, nestojí. Říká se, že s jídlem roste chuť. Tentokrát to bylo půl nádrže a prošlo to. Možná to projde víckrát, takže proč někdy nezkusit natankovat dotyčné jen 1/4 nádrže? To je více méně přirozená lidská vlastnost. Taky si pamatuju, že když jsem chodila na gymnáziu za školu, že nejdřív jen jednou za měsíc (tehdy to bylo kvůli něčemu pro mě strašně důležitému a už jsem to pak nechtěla zopakovat), jenže když to prošlo tak jsem chodila víc a víc. A nakonec jsem byla ráda, že mě ze školy nevyhodili a to jen kvůli výborným známkám a ředitelka byla mámina bývalá spolužačka.
 Jája 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 18:31:45)
A což tam dojet ještě jednou a chlapíka si pohlídat? Třeba i s vlastní kamerou...

Jinak ale nevěřím, že by tankoval do nějakého kanystru, nikdy neví, kdo ho sleduje a myslím, že by ho nestačil nenápadně přinést ani odnést.

Můžete být ale ráda za jinou věc: mně se jednou stalo, že mi do benzíňáku málem natankovali naftu. To by teprve bylo čoro moro a mně by to stáo v lepším případě nový motor.
 Mitzi 


Re: na ženskou si každý troufne 

(16.2.2008 19:48:36)
Já odcházím od auta (zamčeného) vždy a nikdy jsem neměla problém. Vyhledávala jsem pumpy s obsluhou, z "vůně" benzínu mi bylo totiž fyzicky špatně. Ovšem stalo se mi kdysi dávno, že mi do nafťáku nalili beznín!!! Když jsem platila, říkám "nafta na pětce" a pokladní zbledl se slovy "snad Super, ne?" já nato "NE!?!?! nafta!" Tak jsme řešili, co s tím, bylo to pozdě večer, servis daleko a navíc pumpa, kde jsem byla štamgast. Naštěstí jsem měla u sebe dost peněz, tak jsme dolili nádrž do plné naftou a odjela jsem. Musím říct, že mi pak auto jezdilo na tu směsku 1:1 jako blesk ;-) ale byla to stará rachotina a nějak jsem to neřešila (být to opačně - s naftou v benzíňáku - to bych samozřejmě ani neotočila klíčkem!).
Faktem je, že od doby, kdy mi benzín nesmrdí, raději tankuji sama a odteď už si asi budu tankovat pořád - konflikty mi nevadí, jsem dost asertivní, ale pořád spěchám a řešit takový problém bych nestíhala.
Padla tu výborná rada!!! Vrátit se, ukázat vedoucímu účet a za jeho kontroly natankovat do plné. Každý ví, kolik se do nádrže dnešních aut vejde a rozdíl o 20 litrů by se hooodně poznal Rv
 Jíťa 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 22:21:35)
Uvědomil si tu někdo, že to dohadování s personálem a následně i policií nebude trvat pár minut ale třebas hodinu nebo i déle? Které by to kvůli pětistovce stálo za to? Obzvlášť, když je výsledek dost nejistý.

Já bych tedy taky mávla rukou a nic neřešila, sama sobě si vynadala do blbek blbejch, jela domů a příště bych si dávala víc bacha.
 due soli 


Re: na ženskou si každý troufne 

(16.2.2008 22:31:33)
Jíťo, dohadování by za to stálo, ta pětistovka ti nepřilétla z oblohy, taky na ní pár hodin děláš.. Nebo ty ne?
 Jíťa 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(18.2.2008 8:46:03)
Dělám a ne jen pár hodin, ale skoro 2 dny. Přesto by mě to za ten zbytečně promarněný čas dohadováním nestálo.
 severanka 


Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 22:49:08)
ale na účtě přece je kolik ji načepovali, mohla by poukázat na to, kolik litrů je naúčtovaných, a kolik přibl. ukazuje její ukazatel nádrže. Ti chlapi na benzinkách nejsou hloupí a mají celkem přehled, kolik do kterého auta se vejde litrů.
 Sissi 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(17.2.2008 11:33:33)
No, kdyby se tohle stalo mně, na té stejné benzínce, kam taky jezdím, zjistila bych to ještě u stojanu, protože se vždycky dívám na ukazatel, než odjedu. Nechala bych si dotankovat a pak bych žádala vysvětlení, jak to, že mám na účtence cifru za plnou nádrž benzínu, když se tam před svědky ještě x litrů vešlo. A mohlo by jich být na mě deset, co tvrdí opak :o)
 Róza 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(15.2.2008 14:40:34)
Já si nemyslím, že kdekoli. Řekla bych, že u doktora, v obchodě a na podobných místech jsou šance celkem vyrovnané.
Ale třeba ta situace v taxíku. Myslíte, že kdyby vystoupila první ženská a pak teprve její kamarád tak by to vyšlo na stejno? Tam spíš někdo využil situace: sama ženská v noci s neznámým chlapem v autě :-(((
 sunsung 


jak to dělám já 

(15.2.2008 20:02:22)
pokud je obsluha, tak si nechám natankovat...klíče si beru sebou a auto zamknu /dálk./,to já tedy obsluze věřím a tuhle pumou neznám, ale neumím si představit, že by tam někdo dotankoval do svého kanystru, vždyť by to na kamerách bylo vidět

buď spletený stojan - číslo...podle mě

nebo rafička nádrže se zašprcla, mně doběhne nakonec při plné nádrži až třeba po 10 km
 Petra Neomi 
  • 

Re: na ženskou si každý troufne 

(16.2.2008 19:28:31)
Tak taxikář si troufne na každého... Tam to, jestli je to chlap, nebo ženská, opravdu nehraje roli. (Mnohokrát vyzkoušeno.)

Mmch, taky jsem si nechala natankovat, chlápka jsem nehlídala, chtěla jsem za tři sta a za tři sta to bylo. Jeden exces není pravdilo.
 Georgina 
  • 

A nebojíte se o auto? 

(15.2.2008 21:05:36)
Já jezdím denně do práce 70km a nedovedu si představit,že bych se za posledních 15 let nechala obsloužit u sebelepší benziny.Mám strach, že bych mohla přijít o auto a vlakem se mi fakt nechce jezdit.Při odchodu beru kabelku vždy s sebou, nevytáhnu jen peněženku jako moje kamarádka Helenka. A když jedu domů už za tmy, tak zásadně netankuji na neznámých benzinkách.
MOžná jsem moc opatrná, ale člověk a zvlášť my ženy nevíme, kde co číhá.
 Ivana Procházková 


Re: A nebojíte se o auto? 

(16.2.2008 17:44:30)
Já pořád nechápu, proč by při obsloužení u benzínky mohl člověk přijít o auto.

Přeci přijedu k benzínce, otevřu nádrž, vypnu motor, vytáhnu klíček ze zapalování, vystoupím, auto zamknu, nechám obsluhu načerpat, jdu mezitím čekat do fronty na zaplacení.. Jasně, že ho dotyčný může čornout, ale snad může i když mi benzín nečepuje,ne?
 due soli 


Re: A nebojíte se o auto? 

(16.2.2008 22:36:24)
Taky je mi s podivem, že se tu často mluví a tom, že při tankování je snadné přijít o auto!?! Prakticky si to opravdu nedovedu představit, jak obsluha páčí zámek mého zamčeného auta a odjíždí.....
Já běžně nechávám v autě dítě a kabelku, beru jen peněženku, telefon a jdu platit.
 Georgina 
  • 

A nebojíte se o auto? 

(15.2.2008 21:06:07)
Já jezdím denně do práce 70km a nedovedu si představit,že bych se za posledních 15 let nechala obsloužit u sebelepší benziny.Mám strach, že bych mohla přijít o auto a vlakem se mi fakt nechce jezdit.Při odchodu beru kabelku vždy s sebou, nevytáhnu jen peněženku jako moje kamarádka Helenka. A když jedu domů už za tmy, tak zásadně netankuji na neznámých benzinkách.
MOžná jsem moc opatrná, ale člověk a zvlášť my ženy nevíme, kde co číhá.
 Georgina 
  • 

A nebojíte se o auto? 

(15.2.2008 21:06:45)
Já jezdím denně do práce 70km a nedovedu si představit,že bych se za posledních 15 let nechala obsloužit u sebelepší benziny.Mám strach, že bych mohla přijít o auto a vlakem se mi fakt nechce jezdit.Při odchodu beru kabelku vždy s sebou, nevytáhnu jen peněženku jako moje kamarádka Helenka. A když jedu domů už za tmy, tak zásadně netankuji na neznámých benzinkách.
MOžná jsem moc opatrná, ale člověk a zvlášť my ženy nevíme, kde co číhá.
 MM, 2 kluci 
  • 

Já bych tu "pomoc" stejně nechtěla,,. 

(15.2.2008 23:31:57)
... bylo by mi to nepříjemné, raději si natankuji sama a mám to pod kontrolou!

Ale myslím že autorka to auto nakonec obrátit měla, aby to šla "reklamovat" - myslím že je to jako v jincýh oblastech - čím víc lidí si to nenechá líbit, tím spíš tyto praktiky přestanou.
 10.5Libik12 


Re: Já bych tu "pomoc" stejně nechtěla,,. 

(15.2.2008 23:53:33)
Zásadně si nechávám tankovat, protože auto je špinavý a je v pořádku, že benzínka mi tento servis dopřeje vzhledem k tomu, že benzín není zadarmo.
 Lenys 


Ještě k rafičce 

(15.2.2008 23:36:28)
Stav ukazatele hladiny nafty v nádrži nám funguje dobře. Nebo se zatím zdá, že funguje dobře, zatím jsem s ním neměli problém. Ani mně, ani manželovi, se zatím nestalo, že by na tomhle autě ukazoval nepřesně (známe to z našeho předchozího). Samozřejmě i možnost nefungující rafičky mne hned napadla. I z tohoto důvodu jsem to hned neobrátila a viděla spíš svoji chybu. Ale toto by se mělo ukázat, tím, že jsem si zapsala stav kilometrovníku, no a uvidím, zda těch zaplacených šestačtyřicet projedeme. Jestli tam budou, slibuji, že dám vědět a omluvím se :).

Ale stejně si myslím (a to i z důvodů uvedených v článku, tak i v mém diskuzním příspěvku), že taková situace není nereálná, a že se to opravdu může stát.

A ještě jedna poznámka - k tomu, jak tady bylo uvedeno, že by přece bylo vidět, že daný Pán odchází z kanystrem od benzínky - tankovat či odcházet od benzínky s kanystrem není ani trestné a mně nepřijde ani nápadné.
A ještě jedna - byla jsem celkem v časové tísni, což taky hrálo svoji roli. A samozřejmě teď, když to vidím zpětně, tak si říkám, že se to dalo řešit a měla jsem do toho jít. Ale v té chvíli (a jsem ráda, že podle diskuse nejsem jediná) se mi do toho konfliktu jít nechtělo. Znova opakuji nestěžuji si na nikoho, jen na sebe a dovoluji si upozornit na takovouto možnost být podveden.
A úplně nakonec poznámka - nechci se nikoho dotknout, ale mé zkušenosti (3) z jiných situací s policií, resp. městskými strážníky, mi říkají, že myslet si, že by přijeli brzo a ještě to vyřešili, je snad ještě větší naivita než se dát takhle okrást :). Ale možná se pletu.

Šťastné cesty bez nehod a ztrát.
Lenys
 Mezera 


Shell Brno Žarošická 

(16.2.2008 7:02:42)
Nedávno jsme s manželem tankovali na Shellce v Brně na Vinohradech. Přichomýtl se k nám starší pán (čilý důchodce) ve firemním prac. oblečku (modráky) a začal se manželovi podbízet - že mu umyje okna, že mu natankuje naftu, apod. Manžel odmítl, a tak ho pán začal nabádat, ať natankuje Shell V-Power Diesel a vyjmenovával mu tisíce výhod tohoto zázraku. Manžel ho občas také tankuje, ale bytostně nesnáší vnucování jakýchkoliv produktů, takže znovu odmítl a pán mu dal pokoj - tzn. šel o dům (respektive o auto) dál. Takže, Lenys, troufám si tvrdit, že je možné, že Vám natankoval do auta dražší naftu nebo benzín, proto taková cena při tak málo litrech. Nečetla jsem všechny reakce na Váš příspěvek, proto se omlouvám, pokud jsem neobjevila Ameriku a někdo už měl stejný názor.
 Barča 
  • 

Chápu :o) 

(16.2.2008 12:26:34)
Promiňte, nestihla jsem přečíst všechny reakce, ale poděkoval někdo pisatelce za upozornění??? Napsala to všem, aby si dali pozor. myslím, že rozhodně nestála o komentáře stylem jak je nemožná, že si nechala natankovat. Jezdím u nás jedině na Shell, protože má nejlepší benzín, dle mých zkušeností, a pokud je tam přítomen chlapec, který mi natankuje, tak ráda využiji této služby, při této příležitosti mi umyje okna. Vždycky mu za to dám nějaké všimné, kdybych byla na jeho místě, tak by mi to taky udělalo radost.
Takže moc děkuji za upozornění, Brno je sice pro mě daleko, ale stát se to může kdekoliv a vám všem ostatním bych chtěla popřát více nadhledu, leckdy se na těchto stránkách píšou zvěrstva, která taky nemůžu vydýchat, ale vždy se snažím napsat jen názor, ale přitom neurazit.
Hezký den všem. B
 Monča 
  • 

taky se mi stalo 

(16.2.2008 13:38:47)
Dobrý den, stalo se mi to také u pumpy Shell v Děčíně, ale s tím rozdílem, že jsem si tankovala sama a nádrž při odjezdu ukazovala, že je plná. Po ujetí cca 10 km se ručička stáhla už na polovinu nádrže a po nějakém čase to pokračovalo. Nikdo mi nevěřil a ještě mě to stálo tisícovku za prohlídku auta jestli nafta neuniká. Spíš mám dojem, jestli nemají tu naftu nějak napěněnou či co? Jsem ráda, že nejsem sama a za hlupáka. Monika
 Lenka, 3 děti 
  • 

Re: taky se mi stalo 

(17.2.2008 7:57:41)
Dobrý den,

pozorně si čtu příspěvky k článku o tankování. Manželovi se také stalo něco podobného, když bral benzín u Shellu. Vždy bere plnou nádrž. Tenkrát mu nabídl natankování nádrže mladík s logom pumpy na oblečení. Nejspíš nebyl moc šikovný, protože natankoval jen asi třetinu nádrže. Když to manžel zjistil, zavolal si ho a ptal se proč nenaplnil celou. Mladík měl prý pocit, že se mu už benzín vrací a nádrž je tedy plná. Nebylo pak jednoduché nádrž dotankovat, protože to mají blokované. Tuším, že jsme museli nejprve zaplatit první účet a pak pokračovat ve druhém tankování.

Ale ošizeni jsme nebyli. Jen obsluha byla fakt nešikovná.

Přeji zakladatelce, aby se jí podobná nepříjemná zkušenost už neopakovala. Navíc vidím, že se sešlo spoustu zajímavých příspěvků k tomu, jak podobnou věc řešit :-)

Lenka
 sunsung 


Re:  

(17.2.2008 13:23:04)
myslím, že tady je vysvětlení, obsluha se domnívala, že nafta už se vrací, protože je nádrž plná - to se pak automaticky zablokuje tankovací pistole, aby nafta nevytékala ven...a u placení se prostě spletlo číslo stojanu

takže pokud by jste řekli natankujte 20 litrů, obsluze by to došlo, ale když jste řekli "plnou" není z toho jasné, kolik vlastně litrů chcete dotankovat, ale pouze to,že chcete naplnit nádrž do plného stavu,

pokud se někdo pohybuje u benzínky s kanystrem nápadné to určitě není, ale pokud si natankuje do kanystru a odejde bez placení, tak toho už by si obsluha měla všimnout

 Karolka 
  • 

benzííínky 

(17.2.2008 19:16:41)
Ahojky, mám podobnou zkušenost, před časem jsem si dokonce sama načepovala plnou - také mi již svítila kontrolka a bylo to večer, byla jsem unavená....po natankování jsem nastartovala a nekontrolovala ukazatel, prostě odjela. Po ujetí cca 10km se mi opět rozsvítila kontrolka!!!! Nádrž byla opravdu prázdná a moje peněženka také, dodnes nechápu, jak se to podařilo....:-(
podotýkám, že díru v nádrži opravdu nemám :-D
 Lucka, dvě malé děti 
  • 

Konec dobrý 

(17.2.2008 19:55:54)
Je to už dávno, co mi u pražské OMV tzv. obsluha natankovala do mé Škody 120 NAFTU!! Naštěstí jsem chlapce zastavila po 5 litrech a dotankovala svých žádaných 10 litrů. Obsluha se mi tehdy hluboce omluvila a ujistili mne, že tu naftu samozřejmě platit nemusím. Vyplnila jsem jakýsi výherní kupon a s ujištěním, že s tou troškou nafty jezdit můžu, jsem odjela. Auto asi tak měsíc kouřilo jak traktor, ale nadále plnilo své přiližovací úkoly. Jaké bylo moje překvapení, když mi od OMV přišla výhra 20 litrů benzínu.
 Petra,Jardík 
  • 

Díky 

(19.2.2008 10:50:06)
Určitě jste se měla vrátit a seřvat ho na 3 doby.Ale po bitvě je každý generál, sama bych si to rozmýšlela, ale určitě znáte svoje auto a víte, že se vám ručička ani plovák nádrže nezasekává, jinak byste tuhle radu nepsala. Takže díky za ní! Všechny si budeme dávat větší pozor.
 jojo2 


´díky za radu 

(20.2.2008 21:55:36)
Já jsem zhodou okolností tankovala na stejné benzínce,ale v Č.Těšíně.Pán mi přišel pomct taky v tom oblečku s čepicí.Zeptal se za kolik,já že za 500Kč a fakt mi za tolik natankoval.Ale příště už si teda natankuji raději sama.
 Lenys 


Omluva 

(6.3.2008 14:02:22)
Dobrý den,
jak jsem slíbila píšu omluvu - omlouvám se dotyčnému Pánovi, omlouvám se Vám všem, kteří jste článek četli, omlouvám se všem, kteří se zapojili do diskuse, a v neposlední řadě se omlouvám firmě Shell. Situace s mým "nepovedeným" tankováním nafty se ukázala být mým pochybením, resp. pochybením ukazatele hladiny nafty v nádrži v našem autě. Stalo se nám to poprvé. Bohužel souhra okolností (popsaná jak v článku, tak v diskusi) mě vedla k domněnce, že mi nebyla načerpána plná nádrž. Ukázalo se však, že na tu "půlku" jsme ujeli tolik jako na plnou nádrž, ba co víc, při dalším tankování (manželovi) se opět ukazatel zasekl při plné nádrži na půlce. Takže jedeme do servisu. Ještě jednou se omlouvám za způsobenou paniku. Moc mne to mrzí. A teď si nakonec připadám, jako ta blbka. Tak nic, snad příště napíšu nějaký smysluplnější a pravdivější článek. Děkuji za pochopení. S pozdravem a přáním hezkého jara. Lenys
 Vrani +3 


Re: Omluva 

(6.3.2008 14:26:55)
Omlouvám se, že se vracím k staršímu článku, ale některé reakce mne k tomu donutily.

Venkovní obsluha u čerpacích stanic se stává standardem. Je to služba pro zákazníka. Nemusíme za tím hned hledat zlodějnu. Navíc když si necháte natankovat, tak auto můžete mít zamčené a pak si taky v klidu zkontrolovat i ten účet.
Jen já vím, kolik chci natankovat. Je takový problém říct, chci natankovat pět litrů a nebo chci natankovat za pět stovek? Myslím si že ne.

Svého času jsem dělala u Benziny a stávalo se nám, že jsme musely od pokladny jít ke stojanům a natankovat. U Shellky je na to extra člověk, který to má na starosti. (a nejen to, venkovní úklid, doplňování zboží a jiné) Proč by to hned muselo zavánět zlodějnou?
Pokud máte jakékoliv pochybnosti, tak stačí využít kamery zabírající stojany, shopy a i přímo pokladní. Někteří nájemci si sami každý den shlédnou záznamy z předešlého dne a kontrolují tak, jestli se nekradlo a je jedno jestli je to obsluha a nebo zákazník.

Obsluha čerpaček by mohla vyprávět o zlodějnách ze strany zákazníků, o újezdech za blbý tři stovky, který pak musí doplácet holky na kasách. Ne vždy to jde uhlídat a řidiči jsou čím dál vynalézavější a bezohlednější.

 madona 
  • 

Re: Omluva 

(23.1.2009 3:55:57)
~Rv~Rv Tyzje pica jak daleko vidis...kaxdeho ovinovat, kurva shelku delat negativni pomlouvacnou kampan...vzdyt to je sprosta pomluva a za to by ti meli nafackovat...boze jak ty jsi hloupa krava !!!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.