| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč vdané ženy tloustnou

 Celkem 70 názorů.
 Lizzie 


Není nad to po ránu se zasmát.. 

(15.1.2008 10:00:42)
Tohle zobecnovani je hodne vtipne, z clanku netusim:-)
Kdyz se podivam kolem sebe, spousta zen pribrala bud po detech nebo v urcitem veku. Matka ma mnohem lepsi postavu nez za svobodna uz x let (a to nedieti), a pokud muzu neco napsat: Pribiraji spis muzi:-)) Vsichni ti tatici s pupiky, za svobodna vyskakani:-)))
Mozna jsem konzervativni, podobne veci neresim, navic jako svobodna, ale tyto vyzkumy prilis nepobiram.
A jestli to souvisi tim, jak si zena mysli, ze ma sve jiste a nemusi se snazit? To je podle me blbost..
Hezky den.
P.S: Omlouvam se za interpunkci, proste neni:-)
 Lizzie 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(15.1.2008 10:02:23)
Ale ted koukam, kde byl vyzkum provaden, no Cechy chybi, tak jsou ti, z nichz cerpam mozna lehce exoticti:-))
 Lizzie 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 8:40:58)
Madeleine,

když spousta svobodných žen (včetně mě) se ráda nadlábne i sama:-) Jinak s tím dilematem máš svým způsobem pravdu..někteří chlapi mají snad zafixovanou představu, o éterický víle, co spořádá na posezení hemenex plus sladké navrch, ach ten rychlý metabolismus.
 petra 
  • 

Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 9:26:49)
Lizzie,

jenže on ten rychlý metabolismus v praxi vypadá jako reklama na annorexii.
Já jsem přesně ten případ, který méně vychrtlé kolegyně přivádí k šílenství a já z toho nijak odvázaná nejsem. Držím tzv. bodovou dietu - na co přijdu zbodnu. Prostě žeru permenentně a neustále (Slušně to říct opravdu nejde), 6 knedlíků k obědu je standard, večer méně než dva chleby nesním. No a přitom všem nevážím ani 50 kg, všechno na mě visí jak na ramínku a zkus si sehnat něco na sebe ve velikosti 32.
Tuto svou váhu držící proklatě nízko mám už od svých 18 let, svobodná, vdaná, všechno jedno, pohnulo s ní pouze těhotenství (dočasně.)A teď s hrůzou zjišťuji, že dcerka bude po mně zřejmě taky metabolická katastrofa - nejí, žere a v roce a půl nevážila ani 10 kg. Nedá se s tím nic dělat, jdu si dát čokoládu:-)
 Veru+2 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 9:32:19)
Tak já jsem na tom nějak podobně.Vážím 50kg a moc s tím nepohnulo ani těhotenství(přibrala jsem pouhých 6kg).Vypadám jako chodící kostra a opravdu sehnat oblečení je problém.Všichni mi říkají,ať se sebou něco dělám a nejde jim vysvětlit,že se opravdu snažím přibrat,ale ono to nějak nejde.A nikdo vám neuvěří,že chcete přibrat,když teď všichni přece chtějí zhubnout.
 MSteflova 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 10:10:37)
Mám podobný problém. 18 měsíců po porodu mám dokonce ještě o 3kg méně, než před otěhotněním. Jednou jsem viděla talk show, kde byly samé hubené ženy, které si přály zhubnout. Jedna paní tam řekla jednu velkou pravdu a sice to, že tlustému člověku si nikdo nedovolí říct:"Ty jsi ale tlustá", zatímco hubeným lidem pořád někdo podsouvá, jak jsou vychrtlí a že by s tím měli něco dělat. Představte si, že někoho potkáte a na ulici mu řeknete:"No fuj, ty jsi ale vepř, dělej s tím něco". Jen z té představy mě mrazí v zádech. Prosím tedy za nás kostlivce - víme o tom, jak vypadáme, máme zrcadla i váhu :-)
 MSteflova 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 10:13:52)
Oprava - v tom pořadu byly samé hubené ženy, které chtěly přibrat :-)
 petra 
  • 

Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 13:36:56)
Lassie,

pobavila si mě větou, "prosím za nás kostlivce".
Já jsem totiž před lety nevydržela a když jsme v práci měli vánoční karneval, tak jsem opravdu za toho kostlivce šla. Dle kolegů jsem se ani nemusela moc maskovat.
A jinak jsem ráda, že nejsem sama "reklama na Dachau", ve svém okolí bohužel nikoho stejně postiženého neznám. (Teda kromě mé vlastní dcery.)

Kostlivcům zdar!
petra
 Veru+2 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(17.1.2008 10:10:37)
Já bohužel nikoho tak postiženého taky neznám, a o to je to horší.Ale nikdy jsem tak hubená nebyla-začalo to až na střední,pokračovalo přes vyšší a zatím to skončilo u prvního mimi.Takže každý mě srovnává s tím,jak jsem vypadala předtím-a to je rozdíl 15kg!,což je opravdu na postavě znát.A teď navíc plánujeme druhé mimi,takže až dokojím druhé dítě,tak asi nebudu mít ani 30kg:-D.Takže mateřství zdar!
 Cindule 
  • 

Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(17.1.2008 11:49:15)
Jenže mnoho z vás - neříkám, že ty osobně -, milé kostlivkyně, si stále myslíte, že vám ostatní vaši štíhlost závidí. Mám kamarádku - donedávna 158 cm, 45 kg. Štíhlounká jako proutek, při dítěti přibrala 20 kg, nyní má 60 kg a hubne (tedy nesní k večeři už 6 knedlíků, ale jen 4 :-) ) a vzpomíná na to, jak to bylo krásné, když byla tak hubená a lepili se na ni ti mladí kluci :-)
Já jsem opak, abych nevypadala při mém pomalém metabolismu jako velryba či dinosaurus, musím každý den 1-2 hodiny cvičit, jíst jen do 3, v 5 maximálně jablíčko nebo slabý vývar a konec. A občas se odvážu a vezmu si jednu kostičku 80% hořké čokolády po snídani. To je zkrátka osud :-)
 MSteflova 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(17.1.2008 12:10:39)
No,já myslím, že zdravě uvažující člověk, pokud netrpí mentální anorexií(už z názvu je vidět, že se jedná o duševní problém)musí vidět, že pokud mu jsou vidět žebra, není to zrovna to pravé. Také neznám jediného chlapa, kterému by se líbily extrémně štíhlé ženy. Většina z nich si ráda plácne(mě ten můj v těhotenství plácal furt, teď se sotva trefí :-)a to musí být do čeho. Ano, někdo závidí. To je tím, že mnoho lidí chce to, co nemá.
 Veru+2 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(17.1.2008 13:19:06)
Já taky závidím,ale těch 60kg;)
 Kristina 
  • 

Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(21.1.2008 9:29:09)
Něco na tom skutečně bude. Je fakt, že muži mají obvykle, až na pár výjimek, rádi hodně velké porce masa, ostřejší a ještě i tučnější. A ženy, které nemají v genech štíhlost, skutečně pak díky tomu mohou více přibírat. Můj současný muž přibral za 7 let 25 kg, začal totiž pít pivo a po něm má hlad, tudíž jí velké porce a hodně masa, nejlépe vepřového... já jím samozřejmě mnohem méně a naštěstí moje rodové geny mě chrání před tloušťkou, takže vážím cca o 3 kg víc než za svobodna (je mi přes 50). Ale stejně vzhledem k tomu, že jsem v přechodu, musím dávat pozor, abych se tak necpala jako dřív - protože mám i méně pohybu než dřív, celé dny sedím v kanceláři a pohybová aktivita z dřívějších let se snížila. A je také pravdou, že muži, kteří často mají nadváhu a pěkná bříška, mají rádi štíhlé ženy... a bohužel zvlášť ve vyšších ročnících je mnohem víc žen než mužů.
 Jana 
  • 

Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 14:28:13)
Já už jsem tak frustrovaná z manželství, až jsem všechny ty přibylé špeky zase zhubla, už je ze mě jen chodící frustrovaný stín :)))
 Lizzie 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(16.1.2008 14:57:25)
Jejda:-)) Další pohled na věc..jděte se lehce odfrustrovat alespoň čokoládou.
 Handour 


Re: Není nad to po ránu se zasmát.. 

(19.1.2008 16:29:43)
Sice už není ráno, ale zasmála jsem se též. Podle mě je to pár vět o ničem, který sepsala nějaká frustrovaná žena v domácnosti, která si stoupla na váhu, poté sesmolila těch pár řádků a odběhla zas něco sezobnout...
Lidi často v manželství nejsou spokojení, vše si představvali jinak, tak svou frustraci řeší třeba právě jídlem. Nejedná se jen o ženy, muži zas prásknou dveřmi a v sousední hospůdce zdvihaj jeden půllitr za druhým...odtud pak ta bříška, s kterýma ještě může klovnout nějakou šťabajzhnu - viz. Paroubek, ale pokud má žena kolem pasu nějakou tu pneu...tak může pokračovat v lovu... leda tak lednici.~s~
 Lavanda 


No, nevím, ale v masu a mléce to nebude 

(15.1.2008 10:08:24)
Vždyť po mase se snad tak nepřibírá a plnotučné mléko či jiné plnotučné mléčné výrobky se dnes dokonce doporučují pro štíhlou linii a hlavně plodnost.
V mém okolí znám spíš hodně mužů, co ztloustli v manželství.
Řekla bych, že větším problémem pro linii žen může být těhotenství.
 Lizzie 


Jojo efekt 

(15.1.2008 10:20:53)
A nebo jojo efekt. Pokud ty zeny patri k typu, ktery za svobodna neustale dietil, hlidal si kazdy gram a po svatbe lehce popustil uzdu..Priznavam vsak, ze zadnou podobnou (momentalne) neznam.
 kacabacka 


tučné mléčné výrobky? 

(15.1.2008 10:31:35)
To jsem ještě neslyšela, že by tučné mléčné výrobky napomáhaly plodnosti... co je na tom pravdy?
 Tvoje horší já 


Re: tučné mléčné výrobky? 

(15.1.2008 13:55:46)
Dávám odkaz:
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2521
 gatto 


Re: No, nevím, ale v masu a mléce to nebude 

(15.1.2008 11:45:52)
S tou plodností je to přesne naopak, čím víc rostlinné stravy, tím větší plodnost...
Já teda to vaše maso a mléko nepotřebuji a při výšce 170 mám vel. 36 (i po dítěti a bez sportu).
 Tvoje horší já 


Re: No, nevím, ale v masu a mléce to nebude 

(15.1.2008 13:59:43)
Hmm, vegetarián nejsem, ani kámoška, děti máme všechny na první pokus, stejně tak má sestra. No, být vegetariánky, ani si to nedovedu představit.:-)
 Tvoje horší já 


Re: No, nevím, ale v masu a mléce to nebude 

(15.1.2008 13:59:45)
Hmm, vegetarián nejsem, ani kámoška, děti máme všechny na první pokus, stejně tak má sestra. No, být vegetariánky, ani si to nedovedu představit.:-)
 fisperanda 


Já jsem to asi nepochopila 

(15.1.2008 10:35:03)
Ženy po vstupu do manželství pijí více tučného mléka, protože se tak jako "ztotožní" se stravou muže. Muž ale pije oproti tomu odtučněné mléko, kvůli ženě. Kde se tam to odtučněné mléko vezme? Jestliže žena přejde na tučný mlíko, tak jenom tak ze srandy koupí ještě netučný, aby ho pil chlap, který ho předtím nepil?
To je chyták, ne? :o)
 Pavla, 4 děti 
  • 

Re: Já jsem to asi nepochopila 

(15.1.2008 10:41:56)
Já to taky nepochopila a to žiji v manželství už 20 let. Jinak pro zasmátí dobrý, celkem mě jako vtip pobavilo. Pavla
 due soli 


Re: Já jsem to asi nepochopila 

(15.1.2008 13:08:32)
fisperando, také mě to zarazilo a ať přemýšlím, jak přemýšlím, nechápu to.
Jinak bych řekla, že se přibírá spíše věkem.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Já jsem to asi nepochopila 

(15.1.2008 13:15:52)
To bude zase jedna uhozeně interpretovaná startistika. Troufnu si tvrdit, že výzkum ukázal zhruba toto: procento mužů, kteří konzumuj po svatbě plnotučné mléko, je významně nižší než u svobodných. Procento žen, které konzumují po svatbě nízkotučné mléko, je významně nižší než u svobodných. Nelze tvrdit, že toto nastává u páru současně - spíš bych to viděla tak, že v některých párech muž přijmě ženin způsob stravování a v jiných žena zase manželův - pak se ty poměry prostě trochu posunou.

U nás není taková tradice pití plnotučného mléka jako v jiných zemích.
 macerno 


Re: Já jsem to asi nepochopila 

(15.1.2008 13:39:49)
Fisperando, u nás je to tak, že nám chutnají stejné věci (tučné, sladké, kalorické), jenže zatímco já je za svobodna jedla spíše svátečně, manželovi je občas koupím a čím dál častěji je s ním i konzumuji. Takže já opravdu přibírám a manžel hubne, protože on je nemá zase tak často, jako když si je kupoval sám nebo mu je kupovala maminka. A občas zařadím i mnou dříve kupované výrobky zdravé výživy, které on do doby našeho setkání nikdy v životě neochutnal a ani neviděl.:-D
 Valkýra 


Fakt je to mlékem? :-) 

(15.1.2008 11:16:49)
No, za mé přibírání po svatbě mléko určitě nemůže, je v tom jiná tekutina, kterou jsem dřív pila mnohem míň Nějak neznám nikoho, kdo by po svatbě zvýšil spotřebu tučného mléka :-)
Ale přežírání z frustrace znám dokonale.
 Cow :-) 


Re: Fakt je to mlékem? :-) 

(15.1.2008 11:21:40)
Větší blbost ohledně nadváhy jsem snad ještě nečetla;j
 Katka,kluci 5 a 8 
  • 

Re: Fakt je to mlékem? :-) 

(15.1.2008 13:55:42)
No, my se taky s manželem večer nějak nedokážeme dohodnout, jestli budeme plnotučné nebo nízkotučné, tak radši pijeme víno :))) A je fakt, že jsem tlustá, protože si k němu vždycky něco dobrého nakrájíme.
 Linda 
  • 

Re: Fakt je to mlékem? :-) 

(16.1.2008 22:02:17)
Bane, můj muž mě naučil pít polotučné mlíko místo toho nízkotučného a taky mě naučil jíst máslo místo rostlinných margarínů. Ale své salátky si dělám dál, i když jen pro sebe, takže na tom nejsem ještě úplně zle :-)))
 .Žaba 


Platiť to može, ale z iných dovodov 

(15.1.2008 11:40:59)
Tak keď sa tak zamyslím, ja som naozaj po začatí spoločného bývania (a varenia) trochu pribrala a partner schudol. On asi preto, že sa začal stravovať zdravšie, čo sa po narodení detí ešte zvýraznilo, ja asi preto, že som konečne začala pravidelne jesť normálne porcie. Že by som zaslobodna jedla zdravšie a potom to zhoršila nie je pravda, teraz jem zdravšie, ale asi aj viac.

Že by sme pili každý iné mlieko je trochu hlúposť, chcem vidieť chlapa, ktorý by kupoval nízkotučné... ;-) U nás sa odjakživa kupovalo polotučné...

Súhlsím s tým, že veľkej skupine žien sa postava nezmení ani tak spoločnou domácnosťou, ako práve tehotenstvom...
 Markéta, syn 5 l. 
  • 

Re: Platiť to može, ale z iných dovodov 

(15.1.2008 11:53:29)
A možná ne tak těhotenstvím, ale změnou životního rytmu po narození dítěte - výrazně méně času na sport, větší únava, neschopnost donutit se ke sportování atd. atd. I když já jsem asi nejlépe vypadala právě na mateřské dovolené - každodenní cca patnáctikilometrová procházka s kočárem a málo času na jídlo vykonalo svoje. Navíc jsem nepila a nekouřila, takže jsem se i cítila velmi dobře. Teď zase začínám být taková svalnatá - kluk se letos učil bruslit, strávili jsme na ledě už tak dobrých čtyřicet hodin, obnovili jsme i lyžování (po dvou letech) a zvedání těch dvaceti kilo udělá svoje.

Pokud jde o stravování, já jsem v manželství nezačala pít žádné mléko, nízkotučné asi u nás doma nikdy nebylo. Manžel si dál pojídá svoje masa a salámy, já jsem zůstala zhruba na třetině jeho spotřeby. My jsem prostě se svými stravovacími návyky nepohli ani o píď. Článek byl opravdu vtipný.
 .Žaba 


Re: Platiť to može, ale z iných dovodov 

(15.1.2008 12:09:11)
No najhorší je práve odlišný metabolizmus manžela a mňa. Najlepšie to bolo vidieť, keď bol pár mesiacov doma - ja tretinové porcie, dobreže som neodchádzala od stola polohladná, manžel si dáva, ";koľko hrdlo ráči", jemu váha dlhodobo klesá, mne skor naopak... (prinajlepšom stagnuje) No, s tým asi nič nenarobím, že?
 Klára 
  • 

Průzkum u nás 

(15.1.2008 12:30:31)
Průzkum u nás by asi dopadl jinak,ale s přejídáním z důvodu pocuchaných nervů, souhlasím. A to se prý stává i manželkám, které nemají potomky.
 Kosa + 2deti (0 a 2roky) 
  • 

Opravdu vtipny! 

(15.1.2008 12:33:34)
To je opravdu dobry vtip. Staci se zeptat znamych a 90% vam odpovi, ze priberou zenati muzi. Staci se kouknout kolem sebe. Neznam snad zadneho chlapa, ktery by po svatbe zhubnul. Zeny vetsinou zustanou nastejno, nebo neco priberou po detech. Ale rozhodne to neni pravidlem. Dokud jsem deti nemela, kazdy rikal, ze mam krasnou postavu. Ale pockej po detech!...A mam dve holky, te mladsi jsou 4 tydny a vazim porad jako za svobodna (a muj muz taky). Myslim, ze uplne staci se neprejidat a obcas si trochu zasportovat. Doufam, ze ten, kdo na vyse uvedeny blabol vedecky prisel, na to nedostal zadny grant ani stipendium. To by byly opravdu vyhozene penize.
 Monika, vdaná  
  • 

Je to tak, i bez výzkumů... 

(15.1.2008 13:07:56)
Je jasné, že mnohé vdané ženy tloustnou, protože daleko více vaří než ty svobodné. Př. žena pro muže udělá jeho oblíbené knedlíky (s něčím), sama by si to neuvařila, ale uvaří to - a tloustne hned dvakrát: Jednak při samotném vaření, pak při konzumaci - a v neposlední řadě - jak píše autorka článku - tloustne ze stresu, protože vdaná žena narozdíl od svobodné,co si budeme lhát, dvě směny má. Nepravidelně se stravuje, na sebe čas nemá. (Vidíme to i v reklamě: Ráno se o všechny postarám..., říká žena, jen mezi tu svou rodinu nepočítá sebe....sebe odbude...a nikdo se na oplátku nepostará o ni - tolik typická reklama.) Je jedno, jak si to kdo rozdělí, ona ty každodenní směny, za které zodpovídá, narozdíl od muže má. Jenomže aby očividná pravda mohla být v mužském světě uznaná - pak musí být podložena vědecky. Takže je dobře, že takový výzkum je.
 due soli 


Re: Je to tak, i bez výzkumů... 

(15.1.2008 13:10:28)
Moniko, naprostá pravda!!!!!! R^
 Cow :-) 


Re: Je to tak, i bez výzkumů... 

(15.1.2008 13:15:49)
Kudlo, taky pracuji ve zdravotnictví.
na chirurk.ambulanci jsem byla jen chvilku v rámci studií.
pokud jde o úraz, píše se do zprávy co se stalo kvůli případnému vyšetřování policií/havárka/ nebo pro soudní účely/napadení druhou osobou/ nebo pro pojišťovnu /oznámení o úrazu a vymáhání bolestného a pod/.

Celkem chápu maceščinu kolegyni, že to ve zprávě uvedla.
 Cow :-) 


Re: Je to tak, i bez výzkumů... 

(15.1.2008 13:17:44)
Ráchel, ahoj.
jakékoliv napadání, at ze strany bílých, černých, žlutých, židů, neonacistů je dle mého špatné.
 Líza 


Re: Je to tak, i bez výzkumů... 

(15.1.2008 13:26:08)
Cow, ale to nebyla zpráva. To byla žádanka na rentgen.
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Je to tak, i bez výzkumů... 

(15.1.2008 13:32:10)
jo a ke všemu to byla nebom žádanka na rentgen? to mi uniklo... to fakt nechápu. A trvám na tom, že tatáž doktorka by "zbit bílými spoulobčany" nenapsala.
 Insula 


jinam 

(15.1.2008 14:51:01)
Nepatří to jinam??? :-)
 JiBi* 


Re: Je to tak, i bez výzkumů... 

(16.1.2008 23:18:49)
Rachel, a hlavne by to nenapsala, pokud by bilymi spoluobcany byl zbit Rom.
 Insula 


Re: Je to tak, i bez výzkumů... 

(15.1.2008 14:49:26)
Přesně tak Moniko. U mě sice platí, že jsem hooodně ztloustla (oproti stavu před manželstvím), ale určitě to není mlékem, které vůbec nepiju a ani masem, protože tím jsem se cpala i před tím. Přičítám to tomu, co napsala Monika, plus 2 těhotenství k tomu. No a taky bych řekla, že je to věkem. Metabolismus se zpomaluje.
Dříve jsem také měla o hodně víc pohybu (i když cvičit jsem nechodila). Pořád jsem někde "lítala". Z práce do práce pěšky, na kafe s kámoškou, do kina, na diskotéku atd. atd. Auto jsem neměla, takže všechno po svých. Teď používám často auto, protože je to rychlejší a já nemám tolik času. O nějakém času pro sebe vůbec nemluvím. ;((
 Kunhutkaa 


Tak u mě to bylo naopak 

(15.1.2008 16:21:19)
Jako svobodná jsem se neustále trápila rozchody, tím proč nevolá a nepíše, proč má hodinu zpoždění a proč vypadám ve všem tak nechutně tlustě, k tomu pár zaručených diet a výsledná bulimie, že se mi povedlo vyžrat se na 85 kg při 170 cm. Pak jsem se vdala, věděla jsem, že manžel už mě takovou poznal, takže se mu tak asi líbím, a přestala jsem jídlo řešit a kompenzovat si jím neúspěchy. Do roka od svatby jsem měla dvacet kilo dole a držím si stále stejnou váhu, i po dětech. Jím co chci a kdy chci, nesportuju, a prostě to neřeším.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Nápodobně 

(15.1.2008 20:03:42)
Navíc, chci se manželovi líbit, a to i po těch letech manželství. A mít ze sebe dobrý pocit, to taky není k zahození. A s tou stravou, já jsem si manžela z bůčku a pečeného masa naučila na daleko zdravější stravu (i když mezi námi, dneska jsem mu po dlouhé době udělala řízky, které ovšem já nejím, takže z nich nepřiberu :-D
 Saša/3 
  • 

Maso nejde na tloušťku. 

(16.1.2008 9:13:42)
Zvýšená konzumace masa nezpůsobí žádné ženě obezitu.
 Kata76 


Re: Maso nejde na tloušťku. 

(21.1.2008 11:40:12)
no záleží kolik a jaký.. třeba vepřový s knedlíkem určo jde, že.. ale ryba se zeleninou ne..
 Šárka 
  • 

Proč vdané ženy tloustnou 

(16.1.2008 12:31:15)
Mám na to jiný názor.Nepravidelné stravování, málo pohybu, když vařím, uždibuji, uchutnávám a nakonec toho sním asi víc než moje rodina.Sice mám spoustu domácí práce, ale nedá se to srovnat s jízdou na kole, plaváním, a jinými sporty, na které má zbytek mé rodiny daleko více času.Pokud jsem měla více času, neměla jsem problémy.TeĎ jsem dost zaměstnaná a na nic mi čas nezbývá.Můj názor - méně, ale pravidelně jíst, více pohybu a neměl by být problém se vrátit k původní váze, ale v mém případě bych se musela rozvést, dát výpověď a vyhnat děti...
 Winky 
  • 

Re: Proč vdané ženy tloustnou 

(16.1.2008 22:00:37)
Jojo, tak nějak to vidím - druhá směna, víc vaření, víc ujídání, větší zásoby v lednici.... Teď jsem "naštěstí" těhotná, těhotenství mé postavě svědčí, jelikož nemám hlad, spíš mi vše nevoní a nechutná.... super dieta :-))) ovšem minulé kojení, to byl horor, to jsem jedla, jedla a jedla... žádné hubnutí kojením se nekonalo (a to si nejsem jistá jestli jsem kojila polotučným nebo plnotučným :-DDD)

Manžel pije mléko asi tak 2x do roka když má chuť na kakao k nějakému koláči :-) ale bříško už mu narostlo, no je to pivas, žádná omluvenka od vědce mu nepomůže - leda tak kliky po ránu.

Jo a víte proč tloustnou ženatí muži? Poněvadž když jsou svobodní, přijdou domů, mrknoudo ledničky, tam nic zajímavého, tak jdou spát. Když jsou ženatí, přijdou domů, mrknou do ložnice, tam nic zajímavého, tak si otevřou ledničku a jdou jíst :-DDDD

 Atletka+Matýsek 
  • 

Tak to u nás je to obráceně! 

(16.1.2008 17:17:08)
Ani po deseti letech partnerství, z toho dvou letech manželství a sedmi měsících s malým miminkem jsem neztloustla - v mase a mléce to určitě není. Nenechala jsem si ale vzít pravidelný trénink a závodění, ani jsem se nedala uvázat k plotně, takže postavu si držím bez problémů. V globálu to je často pravda, ale - jde to.
 Jarka (10letý syn, 1/2 roční dcera) 
  • 

Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 9:12:38)
Viděla
Já jsem ztloustla díky tomu, že nemám vůbec čas na sport. Jako mladá jsem hodně plavala, bruslila, jezdila na kole a na koni. Žádná pravidelnost v tom nebyla, ale na co byla chuť na co bylo právě počasí, to jsem provozovala. Pak jsem se vdala přišlo první dítě. Přestěhovala jsem se na venkov, bohužel ne do baráčku ale do paneláku. Manžel pracoval za hranicemi a já byla doma sama s děckem a bez auta. Díky tomu, jsem i přestala jezdit autem, a bohužel už jsem nezačala. Když syn povyrostl, tak začal chodit do školky, já do práce. Měly jsme doplacený byt a manžel začala pracovat v ČR. Všichni jsme se doma sešly kolem 16.00-16.30 hod. Bohužel syn má LMD a jeho příprava do školy zabrala docela dost času a vyčerpala dost mých sil. Pak přišly klasické domácí práce - prádlo nádobí, prach, zalití květin, každá to znáte. Manžel se snaží pomoci, ale zase má na starosti zahradu apod. Kdy jsem měla jet třeba plavat? Možná tak v 9 hodin večer. A to už jsem sotva pletla nohama. Další problém je ten, když si chci zasportovat (jak zabruslit, tak zaplavat), tak projedeme 100 za benzín. Vstupy také nejsou zdarma a my po narození 2. dítěte (naší malinké je nyní 1/2 roku) opravdu peněz na zbyt nemáme. Terén okolo našeho bydliště svátečním cyklistům moc nepřeje. Je to velmi kopcovitý kraj. Když sjíždíte táhlý kopec, pak další musíte vyjít, další zase sjedete a pak zase pěšky, to není moc příjemné. Ještě k tomu jsem alergik, takže těch dní, kdy mohu vyjet do přírody moc není. Vůbec sport venku není nic pro mne. Když to tak vezmu, jediný můj pohyb je vedení domácnosti. To, že si jedeme zaplavat jednou za 14 dní, to moc postavě nepomůže. Řekla bych, že skladbu stravy mám stále stejnou.
Jen bych chtěla vidět tu úžasnou doktorku z pořadu na Primě (bohužel jsem viděla asi 2x a nepamatuji si název), jak by mi upravila jídelníček. Díky alergii nemohu jablka, hrušky, broskve, švestky, třešně, ořechy, mandle, mrkev, petržel, celer, kiwi.... Vlastně z těch zdravých potravin smím snad jen banány a citrusy. Jo abych nezapomněla, nesnáším ryby. Kam by mne vzala nakupovat na ten kontrolní nákup? Do 15 km vzdáleného města, které stejně není zásobeno jako Praha!!! To bych asi kvůli mé dietě přišla na buben.... Každá cesta za nákupem 100,-- navíc a stejně by tam nenakoupila, to co hodně doporučuje.
Hodně mne dojímají takové ty rady, jak zhubnout, které dávají lidé, kteří bydlí v Praze a berou 20.000 čistého (my máme 20.000 dohromady celá rodina). Tramvaje jezdí každou chvíli (u nás 3 autobusy za den), nakoupí vše potřebné pod jednou střechou, hlídání i malinkých dětí najdou vždycky, možností sportovního využítí stovky, peněz také více vydělají a neprojedou za cestou do práce 3.000,-- za měsíc. Kam vlezou, všude mají možnosti si třeba k obědu koupit salát ve složení na nějž mají chuť a co já alergik?
Manžílku, změň zaměstnání, synku, změň školu. Stěhujeme se do Prahy. Maminka chce zhubnout!!!


Jarka
 Kudla2 


Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 9:17:50)
Jarko,

nezlob se na mě, ale při čtení Tvého příspěvku mě napadlo - kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Hubnout se dá taky třeba běháním a to je zadarmo (kromě běžeckých bot tedy). Nebo jízdou na rotopedu, to není do kopce a rotoped sice taky něco stojí, ale když ho budeš používat pravidelně, tak se Ti to vrátí.

Toto nejde, ono nejde, toto nemůžu, támhleto mají ti hnusní Pražáci lepší - vždyť je to Tvoje věc, jestli zhubneš nebo ne, Tvůj život a Tvoje srdce a klouby.
 Jaroslava (+10 letý syn,4 tř.) 
  • 

Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 10:01:06)
Nejsi nějak vztahhovačná? Kdo píše o "hnusných pražácích". Mám v Praze dost přátel a nikdy jsem proti ní nebyla zaujatá. Jen Pražákům závidím ty možnosti, které na venkově prostě nejsou, ale to může pochopit jedině venkovan. U děti se opravdu vystřídat můžeme. Ale co pak budu u nás dělat? Pokud si zprávně četla můj názor, tak jsi tam zjistila, že bohužel nejezdím. Já vím, že je to moje chyba, ale strach, že někomu při jízdě autem ublížím, je silnější než já. A Autobus poslední jede kolem 16.00 hodiny a zpátky nejede žádný.
Rotoped bohužel opravdu něco stojí, ale hlavně zabere místo, s kterým docela dost zápasíme.
Už jsi viděla silného pylového a potravinového alergika, jak běhá po lesích?

Jarka
 Kudla2 


Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 10:04:25)
No tak to se nedá nic dělat, zůstaneš tlustá.
 Jarka (10letý syn, 1/2 roční dcera) 
  • 

Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 10:44:20)
Kdo říká, že jsem tlustá! Jsem plnoštíhlá.
Ale možná spokojenější, než ty ženy, které každé ráno stoupají na váhu a celý den počítají kalorie v každém soustu. Já si protrpím svou depresi 2x do roka tak 2 dny, a zase si užívám života. Jsem společenská, veselá. Ono, když se radujete z každého dne, kdy normálně dýcháte a byla jste už po 3 schopná vyšlapat schody do bytu ve 3. patře, aniž by jste upadla, tak se díváte na svou nadváhu trochu z nadhledu.
Jen tak pro zajímavost. Jedna naše sousedka se neustále živí jen "polysterenem" a zeleninou. Z dálky je na ní pohled velmi pěkný, postavu má jak já před dětmi, ale z blízka se jí každý lekne. Pleť má suchou, bledou, vrásky jsou hodně patrné, vlasy má bez lesku. Je o 2 roky mladší, ale každý tvrdí, že vypadá tak o 10 let starší než já. A hlavně, je prý příšerně nervózní a děti jsou na ní naštvaný, že se doma nenajde ani sušenka pro návštěvu.
Jedna moje kamarádka, lékařka z Prahy, tvrdí, že já jsem opravdu vyjímečný případ člověka, který bude mít problémy s udržením váhy dle módních trendů. Ani takové kortikoidy v mých lécích moc nepomáhají. Ale mám jednu kamarádku, s těžkým diabetem, která sladké nejí opravdu vůbec, Zobe jen malé dávky a nadváhu má pořádnou. Takže se navzájem držíme nad vodou.
Ja ta štíhlost v životě opravdu tak důležitá?
Jarka
PS: Promiň, že mezi mé priority patří utírání prachu, ale to tak v domácnostech alergiků bývá.

Bůď ráda, že jsi zdravá, že máš možnosti a užívej si je, ale nebuď zlá na všechny, kteří nejsou jako ty. I lidé s nadváhou mají snad své místo na světě.
 Kudla2 


Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 22:34:50)
Jarko, já jsem z Tvého prvního příspěvku měla pocit, že jsi tlustá, chtěla bys zhubnout, ale ono to nejde proto a proto. Jestli jsem to pochopila špatně, tak pardon.

Jestli pokládám štíhlost za důležitou - určitě to není nejdůležitější věc na světě. Mírná nadváha není problém skoro žádný a i když je někdo opravdu tlustý, souhlasím s Tebou, že pokud je vyrovnaný a v psychické pohodě, nemá jeho okolí vůbec co řešit, na rozdíl od podvyživeného a vystresovaného neurotika. Pokud jde o toho člověka samotného, tak tloušťka představuje určitá zdravotní rizika, ale to některé další věci z našeho životního stylu taky. Honbu za "módní štíhlostí" absolutně neuznávám, a taky si myslím, že být štíhlý není všechno, i relativně štíhlý člověk může mít atrofované svaly a být obalený tukem.

Podívej, Ty jsi plnoštíhlá, já jsem opravdu tlustá. Mám přes devadesát kilo a před rokem jsem měla víc než metrák. Esteticky to nijak zvlášť neřeším (i když neříkám, že se netěším i na hezčí postavu, ale nehroutím se z toho), ale začalo mi vadit, že mě bolí klouby a přestávám stačit svým dvěma prckům.

Mám několik možností. Buďto to nechám tak, jak to je a smířím se s tím - pak se samozřejmě můžu vykašlat na nějaké cvičení a změnu stravování. Nebo se rozhodnu s tím něco udělat, a pak budu muset hledat způsob, JAK to PŮJDE. Taky by se dalo najít milion dost dobrých důvodů, proč to nejde, ale zákon zachování energie prostě neobejdu a když mu nevyhovím, tak prostě zůstanu tlustá a basta. Další možnost je, že zůstanu tlustá, ale nesmířím se s tím a budu z toho nešťastná.

Měla jsem z Tebe pocit, že ať už máš nadváhu jakoukoli, vadí Ti to a chtěla bys to změnit, jen si hledáš ty objektivní důvody, proč to nejde. A takový přístup nemám ráda, tak jsem se ozvala. Pokud jsi se svým tělem OK, tak promiň a opravdu není co řešit.
 Líza 


Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 10:57:55)
K tomu mě jen napadá - kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
 Kudla2 


Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 9:24:09)
a promiň, ale vymlouvat se, že nemám čas na cvičení kvůli utírání prachu... je to o prioritách, buďto nebudeš mít každý den perfektně naklizeno, nebo holt budeš mít ty špeky. Můžeš si vybrat.

Nám děti usnou okolo 21. hodiny, tak se buď s manželem vystřídáme nebo na ten rotoped sednu až po té deváté. Taky toho mám za celý den dost a rozhodně nejsem žádný vzorňák, ale po dětech jsem opravdu hodně ztloustla (sebekriticky musím říct, že přejídáním a nedostatkem pohybu)a taky mám na vybranou - buďto budu skuhrat, jak to nejde a jak vlastně nemůžu, a v padesáti jít třeba na operaci kolen, dostat cukrovku nebo infarkt, nebo holt se sebou něco udělat, i přesto, že je to těžké.
 MSteflova 


Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 9:24:50)
Jarko, jak jsem psala výše, jsem kostlivec. Ale nesouhlasím s tím, že ke zhubnutí jsou nutné peníze. Cvičit se dá i doma, pořiď si třeba dvd s pilates nebo jiným cvičením, sama jsem se tomu jeden čas celkem pravidelně věnovala a jde to. Stačí půl hodinka denně. Ani potraviny, které "nejdou na tloušťku" nestojí zase tolik, ono to není o tom, co jíst jako spíše o tom, co nejíst(tj.omezit cukry, tuky). Osobně věřím tomu, že je to nejvíce otázka silné vůle.
Držím ti palce a rozhodně to nevzdávej.
 bláhová Dajána 


Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 9:55:32)
Ahoj Jarko,

já vůbec nechci zlehčovat tvoje problémy, alergie na skoro všechny zdravé potraviny je opravdu nepříjemné omezení.Ale to že bydlíte na vesnici a komerční sportovní "vyžití" je daleko a drahé podle mne neznamená, že se nemůžeš pohybovat.V kopcovité krajině se opravdu špatně jezdí na kole tak proč to nezkusit s pěší turistikou? Ta není dneska tak "in" jako cyklistika, ale kalorie se při ní spalují báječně-zvlášť při chůzi do kopce a z kopce.;)Já žiji v Praze, naštěstí v docela zelené okrajové čtvrti, dvakrát týdně chodím cvičit, tu a tam plavat, ale kil navíc se snažím zbavit hlavně tak, že co nejvíc chodím pěšky.Na metro a od metra jdu dvacet minut ostrou chůzí raději, než bych deset minut čekala na autobus a pak se tam mačkala, nakupovat chodím schválně do sámošky, kam se musí jít přes kopec, nejezdím výtahem, když to není zrovna do desátého patra.
Trochu legrační mi připadají někteří moji kolegové, kteří se u kafe blýskají cyklistickými, lyžařskými, spinningovými a podobnými sportovními výkony, ale raději budou stát deset minut frontu u malinkého výtahu, než by šli dvě patra po schodech....
 Jarka (10letý syn, 1/2 roční dcera) 
  • 

Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 10:00:51)
Doma se snažím cvičit, ale není na to dost místa. Ten pohyb venku mohu pouze po dešti a v zimě. Po úrazu kolena ( ze sportu), nelyžuji a nemohu běhat. Procházky provozuji nyní s malou, ale na jaře mám útlum až do podzimu. Sladké nejím!

Jarka
 Cindule 
  • 

Re: Já bych to viděla jinak.... 

(17.1.2008 12:11:47)
Na cvičení nepotřebuješ moc místa. Například v Pilates ti stačí protor 1,5 * 2 m. Cvičí se většinou na podložce (já na koberci) a skutečně stačí málo. Také při cvičení metody Mojžíšové (je to dobré i na zdraví ženských orgánů a posiluje to svaly hýždí, břicha a boků) nepotřebuješ skoro žádný velký prostor.
Já dám malou v 19.30 spát, poklidím kuchyň, zapnu si DVD či videopřehrávač a pustím cvičení.Sice se mi moc nechce a cítím se uvavená, ale cvičím každý den (někdy jen 6 dní v týdnu), 1-2 hodiny. Také mám nějaké to kilo navíc, ale aspoň vím, že mám tělo pevné, žádný rosol a zkrátka to jde. Zpočátku je cvičení těžké, když jsem v těhotenství nesměla cvičit, tak byly svaly ochablé, ale už po 2 měsících je to mnohem lepší a vidím to i na sobě. Fakt je, že s jídlem to je horší. Poslední jídlo mám v 15 h., v 17 h. maximálně nějaké ovoce nebo čistý vývar.
 Tvoje horší já 


Pro Jarku, co nemůže zhubnout.... 

(19.1.2008 0:57:15)
Jarko, pořiď si rotoped. Cvič nejméně třikrát týdně, ale raději denně, asi padesát minut až hodinu v kuse. Můžeš se při tom dívat na telku, určitě se večer díváš. Tempo asi takové, abys mohla ještě s manželem konverzovat, ale trochu se potila a zadýchávala. Pak můžeš chvíli posilovat - zpevňovat břicho, zadek atd., cviky jsou notoricky známé.
Jídlo nemusí být tak drahé, jak to prezentovala doktorka z toho pořadu na Primě. Ovoce, zelenina, nic moc exotického, co je zrovna v sezóně. Spíš teda ta zelenina. Bílé jogurty, tvarohy, nízkotučné sýry, ryby, libové maso, kvalitní těstoviny, žádné rozvářecí, celozrnné pečivo, různé oříšky atd.
Žádný alkohol, nesladit nápoje, samozřejmě ne limonády, džusy taky ne. Taky ne různé brambůrky, žádné sladkosti, nejvýš sušené ovoce.
Nejíst večer, aspoň tak tři čtyři hodiny před spaním.
 Tvoje horší já 


Re: Pro Jarku, co nemůže zhubnout.... 

(19.1.2008 1:01:11)
Jo, vidím, že oříšky nemůžeš, všechny, nebo jen některé druhy? A zelenina se snad taky nějaká najde, kterou můžeš, ne? Rotoped máme v obýváku v rohu, opravdu zabere místa jen minimum. A myslím, že se vyplatil bohatě.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Přibrali jsme oba... 

(22.1.2008 9:05:57)
... a myslím že je to docela obvyklé. Prostě vza svobodného stavu člověk to jídlo odbývá, pořád někde lítá, jen sem tam něco zhltne a zase běží mezi kamarády a kamarádky.
Když jsme se vzali, jídlo začalo být příjemným společným "rituálem", je na něj víc času, patří to k našemu vztahu. A tak postupně přibíráme oba. Jenže manžel měl skoro podvýživu, zatímco já byla tak akorát. Po svatbě jsem přibrala skoro 10 kilo (během pár let), po dětech ani nemluvím. Teda, přibrala jsem po každém asi 3-4 kila (mám dvě), ale ta vytahaná kapsa na břiše!!!

No, utěšuju se, že je to DOČASNÉ. Až malá trochu povyroste, budu jí moct nechat hlídat a sama budu chodit cvičit. Jsem spíš kolektivní tip, přiznám se dobrovolně, že cvičit sama mě nebaví, a když už se k tomu odhodlám, chybí mi vytrvalost. Zatím kojím a točím se kolem dětí, takže jídlo budu omezovat až po kojení.

Jarko, držím palce, ať časem najdeš ten svůj způsob (v rámci Tvých možností a Tvojí povahy), jak si udržet váhu, neřku-li zhubnout. Zkrátka tak, aby ses cítila dobře.
 Romana 
  • 

Já myslím, že kdyby to lidi pořád neřešili, tak by se jim žilo šťastněji 

(22.1.2008 12:14:55)
Já mám tedy osobní zkušenost takovou, že člověk se svojí váhou stejně nic moc neudělá. Naštěstí s tím nemám až takový problém, víceméně vážím od svých 17ti skoro pořád stejně, teď je mi 34, mám 2 děti, jsem vdaná a váhové výkyvy v průběhu života jsem měla v podstatě minimální. Když jsem žila kdysi jako mlaďoška sama a měla jsem období, že mi připadalo mých 58kg na 173cm hrozně moc (protože jsem byla naprosto blbá), tak jsem se snažila seč mohla zhubnout, výsledek byl, že jsem se dočasně po různých dietách dopracovala až téměř k hladovění s výsledkem takovým, že jsem měla o 2 kila míň, a přitom jsem nemyslela na nic jiného, než na jídlo, které si nemůžu dát :-(. Pak jsem usoudila, že se na to můžu vykašlat, protože to nemá význam a přibrala jsem zpět na svých 58kg. Pak jsem se vdala a dočasně přibral můj muž, který tedy začal asi jíst trochu pravidelněji. Po čase jsme si pořídili děti - po prvním jsem šla z porodnice hned se svou původní váhou a po druhém mi zůstali 4kg navíc, takže to byl můj takový větší výkyv, ale musím říct, že po roce, bez všech diet a jakéhokoliv snažení jsem měla opět svých 58kg, když děti trošičku povyrostly, vrátila jsem se do práce a první rok přibrala na 59 a druhý jsem zase měla 58kg a od té doby jediné další výkyvy mám vždycky v létě, kdy mám prostě vždycky o kilo míň, než v zimě :-).
Já osobně mám dojem, že pokud se tou váhou člověk až tak moc nezabývá a jí normálně to, na co má chuť a k tomu se přirozeně pohybuje (nejsem žádný sportovec roku - ale chodíme často na dlouhé procházky se psem a jinak se sportům věnujeme jako rodina spíš podle sezóny, na jaře a v létě - kolo, v létě plavem,v zimě bruslíme apod.), tak to úplně stačí.
Prostě bych řekla, že ten článek o tom, jak ženy v manželství přibírají je docela o ničem. Já i manžel máme teď po 10ti letech manželství stejně jako za svobodna a myslím, že i kdyby jsme se nevzali, že to bude stejné :-).
O tom, proč ženy přibírají se toho píše spousta - že třeba kvůli dětem, teď kvůli manžeství apod., já si ale myslím, že to už je danné dispozičně a jestli je žena vdaná, svobodná, bezdětná, nebo má děti a bůhví co ještě, tak buď to má geneticky dáno a v určitém věku přibere, nebo ne, ať dělá, co dělá. Kolik je svobodných, bezdětných a plnoštíhlých, kolik je takových vdaných a naopak? Jaká by byla teorie pro ty, které třeba přibírají a vdané nejsou, nebo nemají děti? Vykašlete se na to a normálně se všichni najezte, protože si myslím, že už stejně všechny dobře víme, že držet diety je zbytečné a ani těm hubeným a ani těm silnějším to nepomůže. Hubenej zůstane hubenej, baculatej baculatým.

 Valkýra 


Re: Já myslím, že kdyby to lidi pořád neřešili, tak by se jim žilo šťastněji 

(22.1.2008 13:06:40)
Romano,
určitě. Navíc tím, jak se to všeobecně pořád řeší, se u mnohých ten problém pod vlivem psychiky fixuje.
Určitě tu působí i dědičnost, i když se dnes tvrdí, že se dědí jen nesprávné návyky. Já kvůli nadváze válčíms mámou, která jí vše a nemá sklony k přibírání. U táty v rodině se ale už obezita vyskytuje, ale výhradně u žen. Já jsem hodně podobná babičce, vždycky mi říkala, že doufá, že to nabírání kil po ní mít nebudu, ale mám. Ona byla taky do třiceti jako proutek, pak to začalo a po čtyřicítce prý kynula před očima, přitom jedla málo. Já mám mnohem víc pohybu než ona, jím víc zeleniny a taky jsem začala po třicítce kynout. Teď jsem momentálně ve fázi, kdy se s tím snažím něco udělat a výsledky jsou rozporuplné, svaly nabývají, špeky se drží;((

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.