| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prdlavka

 Celkem 115 názorů.
 Jana, dcera 6 měsíců 
  • 

To známe....bohužel:-) 

(28.12.2007 9:45:18)
Jojo, to znám. Jedla jsem jen staré pečivo a pila fenyklový čaj a když se nic nezlepšilo, začala jsem jíst normálně. Také jsem žila s nadějí, že to po třech měsících pomine. No je nám půl roku a prdíme pořád. Podle mě to má z toho, že kojím a poté dám 90ml Nutrilonu. Děláme to tak od narození, nerozkojila jsem se. Nejspíš je to teda z toho jak se ty stravy v bříšku promíchají. Kdo nezažil opravdu nepochopí. no ted doufáme,že se to vytratí s tím až malá začne lézt. O bolestech bříška svého dítěte bych mohla psát román. Mohla, ale nemohu, jelikož zrovna ted pláče a tak jdeme skákat na balon, to je jediné co ukliňuje. Maminky vydržte!!!!
 Markéta 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(28.12.2007 17:49:37)
U nás to bylo úplně naopak, kojila jsem, syn měl hroznou koliku, reflux, pořád brečel, prděl a zvracel, byla jsem úplně na nervy. Pak jsem musela do nemocnice na dva dny, tak dostával UM, to mu bylo 3 měsíce, a úplně ho to změnilo, najednou skoro nezvracel, netrpěl nadýmáním, prostě byl spokojené dítě. Tak jsme po mém návratu zkusili ještě kojit, ale opakovalo se to, tak jsem ho definitivně dala na UM a je klid. Občas prostě mateřské mléko není nejlepší.
 Ester 19/10 2007+Rudi18/1/2009 


Re: To známe....bohužel:-) 

(28.12.2007 20:44:06)
tak my jsme od narozeni na um - desny jedla bebu 1ha - a rvala mi 9hodin div ne v kuse. spala jsem tak tri hodiny za den a jinak se bud jen kroutila a nebo jak rikam rvala. po mesici a neco jsme presly na nutrilon comfort o neco lepsi uz nerve do tri do rana ale jen do pulnoci. Pres den nas to semtam taky chytne. je to desny. ted uz zase k ni musi bezet protoze ji to opet chyta a neustale budi ze spanku. rika se ze to trva jen tri mesice nam uz je neco pres dva tak jen tise doufam, ze to tedy co nejdriv prestane.
 Markéta 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(28.12.2007 17:51:07)
U nás to bylo úplně naopak, kojila jsem, syn měl hroznou koliku, reflux, pořád brečel, prděl a zvracel, sotva se prisál, tak spustil řev, byla jsem úplně na nervy. Pak jsem musela do nemocnice na dva dny, tak dostával UM, to mu bylo 3 měsíce, a úplně ho to změnilo, najednou skoro nezvracel, netrpěl nadýmáním, prostě byl spokojené dítě. Tak jsme po mém návratu zkusili ještě kojit, ale opakovalo se to, tak jsem ho definitivně dala na UM a je klid. Občas prostě mateřské mléko není nejlepší.
 Jana, 3 děti 
  • 

To známe....A jsou cesty 

(28.12.2007 21:47:29)
Existují různé kapičky - Sab simplexem počínaje, bylinkami konče, většině miminkům alespoň trochu uleví. Nám velmi neprospívalo "přikojování" - tedy kojení dříve než po dvou hodinách. Sice se miminko u prsu na chvilinku utišilo, ale o to to pak bylo horší a delší.
Naprosto úžasná metoda je šátek na nošení dětí. Pevně připásané miminko s rozkročenýma nožičkama na Vašem teplém břiše. A za chvíli je po bolesti.
Hlavně vydržet, ono to ty naše chůďátka nebohá po třech měsících přejde. Hlavně kojte, kojte, kojte a nevzdávejte se! Mnoho sil unaveným maminkám přeje, Jana
 arsiela, 


Re: To známe....A jsou cesty 

(29.12.2007 8:16:31)
přikojování je na prdíky opravdu jak dělaný,i když se dost často říká,že je to mýtus a že dítě má být kojeno kdykoli si řekne.Z vlastní zkušenosti vím,že to mýtus není.Mám to ozkoušené,mám miminko,které na jedno krmení vypije skutečně velmi málo.Takže jsem kojila v podstatě po půl hodině.A bylo to děsné,já už se bála si vzít cokoli do pusy,vystresovaná.Tak mi laktační poradila kojit opakovaně z jednoho prsu.Pokud pije mimi málo,dostane jen to přední mlíko,který je plný cukru a pokud další kojení bude pít z druhého prsu bude mít zas jen to přední mlíko,to pak v bříšku kvasí a je zle.Synovi tohle docela pomohlo,když jsem třeba dvě kojení za sebou dala jeden a ten samý prs.Ale stav se defenitivně upravil,když jsem na začátku třetího měsíce začala dávat umélé mléko jako příkrm.Od té doby je naprostý klid a můžu jíst cokoli,bříško ho nebolí.
Sice jsem chtěla kojit co nejdýl,ale nebudu to dělat za cenu,že malej se může uječet,to radši dokrmím umělým a mám pohodové miminko.
 Jana, 3 děti 
  • 

To známe....A jsou cesty 

(3.1.2008 20:20:33)
Ne, ne, né..!!! Tak jsem to nemyslela! Jen kojte, kojte a kojte, nenechte se zlákat nějakými falešnými klady umělého mléka! Nic lepšího než Vaše mlíčko není, všechny děti jsem kojila rok a půl!!!
 Staňa Syn 5 týdnů 
  • 

Re: To známe....A jsou cesty 

(21.4.2008 21:39:39)
Můj malý už od soboty neměl stolici,má větry má pořád hlad,ale taky se pořád kroutí a brečí.Žena ho kojila,ale přešly sme na sunar Nutrilon a Antyreflux proti zvracení.Poradí te mi holky co s tím máme dělat je to můj první syn.Díky moc Staňa
 Staňa Syn 5 týdnů 
  • 

Re: To známe....A jsou cesty 

(21.4.2008 21:40:13)
Můj malý už od soboty neměl stolici,má větry má pořád hlad,ale taky se pořád kroutí a brečí.Žena ho kojila,ale přešly sme na sunar Nutrilon a Antyreflux proti zvracení.Poradí te mi holky co s tím máme dělat je to můj první syn.Díky moc Staňa
 Anezka73 


Re: To známe....bohužel:-) 

(29.12.2007 0:19:04)
Jj, máme stejnou zkušenost. Problémy jen po kojení, UM prošlo v pohodě.
 Pavlína 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(29.12.2007 0:03:14)
Jano, když myslíš, že je to mícháním stravy, tak tě fakt nechápu. To radši budeš skákat na balonu a dítě se kroutit a kvílet...to ti prostě to minikojení stojí za to?
Nejspíš to bereš podle letáků o kojení, že zvyšuješ dítěti obranyschopnost /ta je ale stejně nejvíc způsobená geny/, ale trápit ho až tak??? Kde zůstává zdravý rozum?
 Pavlína 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(29.12.2007 0:09:51)
jo a ještě chci podotknout, že ne každé "uřvané" mimino to má z prdíků. Tj. ne každý urputný častý řev, pokud není doprovázen dalšími projevy, je kolika.

Ono už mimino i přichází na svět každé se svojí specifickou povahou. Jsou děti "hodné buchtičky" a jsou "nevrlí, věčně nenaložení vzteklounci a kňučánci".
ale je mi jasný, že je lepší omluvit dítě, že má prdy...pak zuby...než si nějak připouštět k srdci, že mám prostě "potížistu"

jen tak na okraj, na jiném diskusním serveru jsem se setkala s dětmi, co je jejich matky až nekriticky milují a jinými, které to "berou normálně". A z řad těch "horoucně milovaných dětí" se rekrutuje největší počet těch "uknouraných, uřvaných potížistů".
 Bebíčko 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(29.12.2007 10:09:07)
Mám podobný nazor, pokud sem kojila a přikrmovala, byl to děs. Pak jsem se vykašlala na kojení dala pouze Nutrilon a od té doby v pohodě.
 Dee13 


Re: To známe....bohužel:-) 

(30.12.2007 20:43:50)
Pavlíno, naprosto s tebou souhlasím.
Ono se dá všechno lehce hodit na bolení bříška, že?
Nevšimly jste si někdy, že ve skutečnosti právě s ukončením pláče v důsledku koliky začíná další způsobený růstem zoubků?
Mám syna, u kterého jsme si původně také mysleli, že má ukrutné koliky, nezdálo se nám ale, že by přicházely denně ve stejný čas. Nakonec jsme zjistili, že je malý jenom unavený, tudíž mu vadí každá prkotina /světlo, teplejší prostředí, televize, nedokonalé odříhnutí apod.), kterou by přes den vůbec takto nevnímal, ba dokonce by ji bez problémů zaspal.
O problémech s růstem zoubků nevím nic, žádné jsme totiž neměli, syn má 16 zubů a dosud spal opravdu pohádkově. Myslím, že je to o výchově. Když si dítě zvykne na houpání, nevím, proč by mělo být tak hloupé a usínat bez něho.
Taky dítě v 9 měsících bude mít asi těžko pravidelné koliky, si děláte legraci, že jo?
Vždycky se ale můžeme na něco vymluvit, tak proč bychom to neudělali? Přece neřekneme, že nevíme, co našemu robátku schází? Jaké bychom to byly matky?
 Dee13 


Re: To známe....bohužel:-) 

(30.12.2007 20:51:48)
Jo a ještě bych chtěla dodat, že probiotické kapky jsou vyhozené penízky pro ty, co kojí, mateřské mléko totiž obsahuje laktobacily taky :-)
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: To známe....bohužel:-) 

(30.12.2007 21:55:26)
Možná že vám probiotika nezabraly, ale nám jo. Kojila jsem a jogurtů jsem snědla aspoň dva denně (měla jsem na ně fakt chuť), takže jsem asi měla probiotik v mlíku i víc než je normální, a přesto malé pomohly až probiotika z lékárny. Asi potřebovala pořádnou dávku :-D
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Koliky v 9 měsících 

(30.12.2007 21:58:39)
Tak tedy, já měla prý jako miminko koliky skoro do dvou let. Asi ne tak urputné jako na začátku, ale stále. A problémy při stolici jsem měla asi do dvaceti let. Pamatuju si, že jsem si jako dítě říkala, že jsem aspoň připravená na porod, že vím jaké to je když to bolí a nejde to vytlačit... Dost často jsem si musela i v dospívání nahřát břicho lahví s horkou vodou, abych se vůbec mohla vykakat. A to jsem prosím jedla dost ovoce a zeleniny, víc než bylo tehdy zvykem (tehdy ještě nebyla moc v módě zdravá strava). Takže, snadno se to odsoudí, ale kdo ví?
Dávám za pravdu jen v tom, že po čtvrt roce už se nemůže jednat o klasickou novorozeneckou koliku, ale spíš o potíže konkrétního metabolismu.
 Andrea, syn Tomáš 8m 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(19.1.2009 10:25:45)
Ahoj všem, mému synovi je osm měsíců, od malička měl s prdíky problémy, ale v noci spával docela dobře. Poslední měsíc je to ale peklo. Často se budí, fňuká a vždy si neuvěřitelně prdne. Jsou to salvy, že nestačím zírat. Taky jsem si myslela, že až bude starší bude klid. Vyzkoušela jsem už úplně všechno a nepomáhá nic. Rostou mu teď zuby, tak se utěšuju, že holt mu to hůř tráví, když je z těch zoubků nervózní. Uvidím až mu vylezou. Nikomu to nepřeju a závidím každému komu něco pomohlo :-)). Držte se
 misellll 


To si děláte srandu Pavlíno a Dutulinko 

(23.11.2009 18:16:49)
~o~~q~~RvPavlíno a Dutulinko...Dláte si srandu.Je lehké odsoudit někoho a vnucovat mu svou pravdu,když vy jste asi s vašimi mimnky neměli problémy s bříškem.Nechápu Vás a vaše příspěvky nevím jestli už Vám to někdo řekl,ale jste velmi panovačné.Zastávám názor,že pokud nevidím do problému nekecám do něj a hluboce mě pohoršily Vaše příspěvky.Jsem matka čtyř měsíční slečinky a mužu Vám říci milé dámy,že trpíme vcelmi na prdíky.Pro Vaši informaci už od čtvrtého dne po narození.A věřte,že znám svou dceru podle mého názoru rozhodně lépe než vy dvě.Nepokládám se za matku,která běží s každou hloupostí k doktoru.Vy jste,ale nejspíš maminky,které mají ukázková mimnka(velmi Vám to přeji)To znamená,že o prdkách Vy ani vaše mimnka nic nevíte.Je lehké něěkoho odsoudit-to jste tu učinily vy.A musím Vám říci,že Váš pro mě hloupí přístup,který jste tu ukázali je dosti směšný.Jak můžete někomu říci,že né vše jsou prdíky a že některé mimnka jsou(nevím už přesně ten výraz která jedna z Vás tu použila)napíši tedy plačtivější...Samozřejmě,že ano,ale zastávám názor,že každá matka pozná co její mimnko trápí.Má dcerka trpí na bolení bříška denodeně a věřte,že toto byl názor i mé doktorky...Takže když tu píšete jedné z maminek to co píšete-jsem rozčílená,protože o tom houby víte.To vy jste matky,které si tu hrají na chytré,ale jen proto že Vaše mimnka nikdy nepoznaly bolení bříška!!!!!!!Měly by jste se obě stydět.Nevím na co si tu hrajete.Jsem tak rozčílená,radši budu končit,nebo bych napsala něco,co by Vás mohlo urazit!!!!!!!!
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: To známe....bohužel:-) 

(1.1.2008 21:48:21)
souhlasím. Těžko poznat, z čeho to je, zvláště u těch nejmenších drobečků.
Navíc, hodně pediatrů prosazuje názor, že si takhle ty nejmenší miminka kompenzují prožité zážitky, vlastně se tak ventilují.
My jsme "prdíkovali" asi 7 týdnů, taky jsem jedla jenom staré rohlíky a vývar s nudlemi (ale aspoň jsem zhubla 8-))). Začalo to vždy odpoledne kolem 4-5 hodiny a trvalo do 8-9 večer. Nosili jsme na tygříka. Pak to z ničeho nic samo přešlo a od té doby v poho.
A zoubky - ani nevíme, že rostly, vždycky jsme zjistili přírůstky, když jsme ho pořádně zlechtali.
 Jana, dcera 6 měsíců 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(30.12.2007 18:20:23)
Ano,přesně tak, malé mé mlíčko chutná nejvíce a já věřím, že je to pro ní to nejlepší. Asi to přeháním, uznávám, čekala jsem, že budu bez problémů kojit a ejhle. Každopádně mě naše mamka kojit nemohla a do prvního roku jsem brala 7x antibiotika a jednou měla zápal plic. Má dcera brala antibiotika zatím jednou. Nevím jestli je to kojením, každopádně každá minuta, kdy ležíme s dcerou v posteli a ona krásně pije je nádherný a dokud nedá přednost plně lahvičce nebudu na tom nic měnit.
 Soňa, Tomasek 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(30.12.2007 19:36:32)
Nyni mam 15mesicniho kluka. Kojeny byl 5 mesicu plne a potom jeste asi 2 mesice castecne, od te doby pije Sunar, spi celou noc. Obcas ma rymu, ale antibiotika jeste nemel. Tak nevim, jak moc je imunita spojena s kojenim. A prdiky nas netrapily, pila jsem hodne fenyklovy caj a vynechala mineralky, zeli a lusteniny.
 Soňa, Tomasek 
  • 

nezazili jsme to...... 

(30.12.2007 19:37:10)
Nyni mam 15mesicniho kluka. Kojeny byl 5 mesicu plne a potom jeste asi 2 mesice castecne, od te doby pije Sunar, spi celou noc. Obcas ma rymu, ale antibiotika jeste nemel. Tak nevim, jak moc je imunita spojena s kojenim. A prdiky nas netrapily, pila jsem hodne fenyklovy caj a vynechala mineralky, zeli a lusteniny.
 Merik, syn 3 mesice 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) 

(4.1.2008 15:04:18)
Promin, ale mne to teda pripada, ze ji takhle kojis jenom pro svoje vlastni poteseni a pro to, abys mela pocit, ze jsi dobra matka. To ti je jedno, ze z toho ma boleni?????? Bohuzel mi taky pripadas jako jedna z tech povyseneckych maminek, ktere si mysli, ze kdyz koji, jsou vic nez ty, ktere kojit nemohou nebo nechteji.
 svata2 


Re: To známe....bohužel:-) 

(23.1.2008 21:23:50)
Jen bych rada podotkla, ze prdiky asi nebudou jen z kojeni. Ja kojim, ze zacatku
velke problemy s prdiky, po 3,5 mesicich si mala krasne poprdi, aniz by potrebovala kapky, masaze apod. Kamaradka ma syna o dva tydny mladsiho, ktery je na UM a prdiky ho trapi dodnes. Takze kojenim to asi neni.
 1luky 


Re: To známe....bohužel:-) 

(30.12.2007 16:57:57)
Ahojky,malej měl hrozný koliky už od narození.Kojím naplno.Lékařka nám doporučila Sab.Jenže to bych musela dávat stále.Koupila jsem od 1 týdne fenyklový čaj a od od 3 týdnů čaj pro celkovou pohodu.Jsou granulované.Ze začátku jsem mu dávala 2 krát denně mezi jídlem aspon 30 ml.Pomohlo to.Mohu jen doporučit.Ale každé miminko je jiné.Vyzkoušejte a uvidíte.Hodně štěstíčka a zdravíčka
 Limsik + Ondrášek 


Re: To známe....bohužel:-) 

(31.12.2007 10:19:03)
Ahoj všem statečným maminkám. Předně bych chtěla říct, že tento stav znám velmi dobře a ne jednou jsem nad svým miminkem plakala sama. Ale pominu-li prdíky, syn hlavně neskutečně trpěl bolestivými stavy - kolikami, ale ne tříměsíčními, jak tvrdil pediatr. Nenechala jsem se ukonejšit, nebo´t mi tento stav malého mimi vůbec nebyl po chuti a i přes protesty rodinných příslušníků jsem ho nechala fyziologicky i bakteriologicky vyšetřit. A závěrt? 1) špatné osídlení střeva, pravděpodobně díky těžkému porodu, 2) podezření s následným potvrzením intolerance bílkoviny kravského mléka.

Od té doby, co jsem měla v ruce tento závěr, jsme nasadili 2x denně dvoje probiota - Nutrolin B sirup a Lactobacilus 1/2 tobolky ráno, 1/2 tobolky odpoledne (ne na noc). Zároveň jsem dále dodržovala tzv. eliminační dietu - žádné vejce, žádné mléko, žádné mléčné výrobky, žádná nadýmavá zelenina, žádná soja, žádné kuřecí maso a Ejhle - ono to zafungovalo. Zhruba po 14 dnech se zlepšilo kakání, syn začal kadit sám, stolička nebyla tak hlenovitá, prdíky se nepochybně zlepšily, resp. prďěl, ale už tolik neplakal. Koliky vymizely. Jakmile jsem přestala používat probiotika nebo případně porušila dietu, problém byl zpět. Ale teď máme celkem klid, občas se objevuje menší problém, např. když si dám něco, v čem bíla BKM nebo soja (což je problém, je to téměř v každé potravině, ale dá se to).

Tak jen rada na závěr - nenechcte se vždy uchlácholit tím, že tím HOLT některá miminka trpí.Raději mít jistotu, že dítěti opravdu nic není a je to pouze otázka času, než se rozpohybuje. Můžu vám říct, nic jsme neoslavovali s manželem tak halasně, jako když syn začal kakat sám bez bolestí :)

Danča
 mami s mimi 
  • 

Re: To známe....bohužel:-) my take... 

(2.1.2008 16:19:35)
Dekuju, maminky, za prispevky, protoze nekdy je to fakt des,taky nam bude 6 mesicu a porad mala prdi a prdi, krouti se bolesti a jedine, co zabira, je hodne skakat na mici a vyjimecne trepat nozickama a celym briskem. Myslela jsem, ze to ve trech mesicich prejde a porad nic. Pry deti narozene ve znameni Raka jsou citlive na traveni a tim nadymani. Ach jo,ale jak dlouho? Taky skoro nic nejim, jim jen testoviny a samou bilou mouku, aby mala z toho neprdela, akorat jsem jen ztloustla a vratil se mi po letech ekzem. Nevite nekdo, kdy to skonci? Nosime jen v satku a mala uz je pekne tezka, prestavam mit na to vsechno silu. A pak to odnese manzel...
 Miles 


Re: DOPORUČUJI ZÁZRAČNÉ KAPIČKY LEFAX 

(2.1.2008 16:40:29)
MY JSME JE SEHNALI Z NĚMECKA ZROVNA NA SILVESTRA JSEM RPO NĚ JEL.MOŽNÁ ŽE SE DNES UŽ SEŽENOU V ČESKU.
 acchojicek 


Re: To známe....bohužel:-) 

(10.1.2008 9:47:07)
ahojky,toto znám taky moc dobře,ale od určité doby jsem nasadila nutrilon comfort 1 a bolení bříška trochu ustalo sice občas je ale da se to vydržet a pak se mi brouček pokaka a je to pryč:))))
 Hollmanka 


Re: To známe....bohužel:-) 

(8.2.2008 12:16:52)
Ahoj, docela mě potěšilo, že tady zmiňuješ ten balón, příbuzní mě od toho odrazují ale u nás to je také to jediné, co pomáhá. Mám dvouměsíční dceru a její noční svíjení se a kroucení a neutišitelný pláč mě fakt drásá. Ale jak tady čtu, tak na tom nejsme ještě zas tak nejhůř, Nelinka brečí nejvíc večer tak od devíti do jedenácti a pak brzy ráno, zhruba hodinu. Budí se teda i v noci, nevydrží v kuse dlouho spát, protože jí to bříško nedovolí. No chce to asi pevné nervy a doufat, že to přejde ;)
 janca 
  • 

jsme v tom taky 

(28.12.2007 10:13:29)

jojo, znám to taky,naše 6 týdenní holčinka si taky užívá a my s ní.Přišel vůbec někdo na to, proč jsou prdíky nejhorší v noci?Nejvíc mě fascinují rady, jak má kojící žena mít pestrou stravu plnou ovoce a zeleniny.Po rajčátku se malá osypala a všechna ostatní zelenina nadýmá.Z ovoce jím jen oloupaná jablka a kompoty-občas, když už ale fakt nemůžu na záchod.Chleba jsem vyřadila úplně a rohlíky jím tak tvrdé, že mi pak budou muset dát nové plomby do zubů. Maso raději vařené, jogurty a mléko snesu, ale ne 5x denně, fenykl, kmín a anýz už nemůžu ani cítit.A když si kolikrát říkám, že ten den jsem opravdu nemohla sníst nic, po čem by mohla mít bolení, tak se přicucne a chlemtá tak náruživě, že spolyká víc vzduchu než mléka.A odeříhnout v půlce kojení jsem si troufla jen 3x odnesla jsem to málem ukousnutou bradavkou a zalehlýma ušima od toho hroznýho řevu.Tak kojme, kojme, kojme, ať těm prckům sílí plíce při tom řevu a nám všem pevné nervy hlavně v noci.P.S.Bude hůř -čekají nás zoubky, atd.
 Jíťa 
  • 

Re: jsme v tom taky 

(30.12.2007 20:16:10)
Tak naše tříměsíční kolika už trvá 5 a 1/2 měsíce, a k tomu se přidala zácpa po zavedení pevné stravy. Jediná změna je v tom, že dříve ho kolika trápila tak zhruba mezi 17-22 hod, nyní se ta doba pláče posunula na 23-3 hod v noci.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: jsme v tom taky 

(30.12.2007 22:01:31)
Z vlastní zkušenosti u dvou dětí: Po zavedení pevné stravy pomůže proti zácpám přidat do zeleninových a masových kašiček trošku olivového oleje nebo vařených vloček. Hodně síly...
 Zuzana, 2 vnoučata 
  • 

Re: jsme v tom taky 

(31.12.2007 8:19:57)
Ano ano, vzpomínám si na to velice živě, i když je to už 33 let, co moje holčička takhle trpěla - a já s ní. Od narození takhle brečela, nafouklá, všechny staré babičky měly "dobré" rady, ale ani jedna nezabrala... fenykl, teplá plena na bříško, zelená mastička, která zničila všechny košilky... pomáhalo trochu jen chování. Pokud ležela v postýlce na zádech, brečela bolestí tak, až modrala... já jsem děsně zhubla, neboť jsem celé dny chodila s miminem na levém lokti, tím se mi i zhoršila skolióza... takhle to trvalo přesně do doby, kdy jsem ji odstavila - což bylo v 6 měsících. Poté plakat přestala a byla úplně v pohodě. A protože se mi narodil kluk, když jí bylo 15 měsíců, v představě, že se bude něco podobného opakovat a já to nepřežiji a nervově se zhroutím, neb jsem neměla žádnou babičku na výpomoc a muž chodil domů pozdě večer, tak jsem kluka kojila jen 6 neděl - když mu byly 2 týdny, už jsem začala pomalu přecházet na umělou výživu - a v šesti týdnech byl bohužel zcela uměle živený - a spal a spal a spal od krmení ke krmení...bylo to jako balzám na duši, dívat se na spící nebrečící miminko...A bohužel, něco podobného se opakovalo, když měla miminka moje dcera - navíc se to asi "nasčítalo", neboť její manžel byl také nespící brečící miminko, trpící na větry. Takže dcera obě děti kojila - a obě děti brečely a kroutily se celé dlouhé měsíce...Je fakt, že jedna věc je skutečně pro takové dítě dobrá a sice již v některém příspěvku zmiňovaný šátek - dítě je zkroucené, přitisknuté k matčinu tělu a rozhodně má menší problémy, než když leží v postýlce natažené. Vřele doporučuji šátek koupit a naučit se důkladně vázat uzly. Bohužel v době před třiceti lety nic takového nebylo.Určitě bych si to byla pořídila.
 Zajdulka 


Jak s tou VZP? 

(31.12.2007 10:15:43)
Chtěla jsem se ještě zeptat, v tom článku od Toma jsem se dočetla, že pokud půjde formálně na RD otec, má přesto matka nárok na zdravotní pojištění (podle "L"). Pokud se ovšem o dítě stará ona.
Volala jsem na info linku VZP a tam mi to paní potvrdila. Jen prý musím doložit čestné prohlášení potvrzené na sociálce, že se o dítě starám. Na naší pobočce mi ovšem řekli, že to možné není, že na to posílali dotaz někam na vedení a mají směrnici, která toto nedovoluje...
Tak jak to tedy je? Musím si zdravotní pojištění zaplati sama, popř. si dát "L" na starší dítě (ovšem musela bych ho mít ve školce max. 4 hodiny denně) nebo mám skutečně na zdravotní pojištění nárok?
 Luciga 


chce to vydržet! 

(28.12.2007 10:21:48)
teď už se mi to říká lehce, neboť synovi je 2a3/4r, ale jeho první 3 měsíce byly ve znamení neustálého řevu a ať jsem dělala co dělala tak nepomáhalo vůbec nic, další 3 měsíce byly o pocitu beznaděje, že se to snad nikdy nezlepší, protože pláč byl na denním i nočním pořádku stále i když v o trochu menší míře a následující 3 měsíce, kdy lezl a začínal pomalu chodit za ruce jsem zoufalstvím brečela, že přeci není možné, aby dítě které se hýbe mělo stále takové problémy... zlomilo se to, když mu bylo 9 měs. a od té doby je to raubíř k pohledání :o), nedala bych ho ani za nic, ale těch prvních 9 měs. jeho života bych ze vzpomínek nejraději vymazala, čas není milosrdný, stále to mám v živé paměti
P.S. ale i přesto všechno do toho jdu znovu a v květnu čekám další "uřvaný" uzlíček štěstí, takže VYDRŽET, ono to fakt jednou přejde
 Katka,kluci 5 a 8 
  • 

Re: chce to vydržet! 

(28.12.2007 10:27:33)
Nechci tě naplňovat neopodstatněným optimisem, ale třeba budeš mile překvapena. Já jsem s prvím synem prožívala peklo (hezky jsi napsala "vymazat prvních 9 měsíců") a druhý byla jak z příručky o vzorném miminu (neprděl - resp. prděl sám a bez řevu,spal....). Tak hodně štěstí :)
 Pavlína 
  • 

Re: chce to vydržet! 

(28.12.2007 10:35:53)
Ano,ano...prvních 9 měsíců to byl očistec. ŘEV v bdělém stavu snad pořád. Nepomohlo nic, s tím co jsem jedla/nejedla to vůbec nesouviselo. Od 10 měsíce spí celou noc a pláče jen když má důvod:-)prostě se prvníma 9měsícema musel prokřečovat a proprdět, kdo nezažil nepochopí. Zkusili jsme vše. Takže doporučuju svatou trpělivost, dbát o duševní hygienu(svoji) a vyčkat, ale to ty jistě dobře víš.
Prdíkům 3x zdar!
 8.5Yettynkaa12 


Re: chce to vydržet! 

(28.12.2007 21:25:29)
Tak nám takhle řval půl roku. 90%bdělého stavu prořval. Hrůza!
 Dagmar Bartůšková 


Re: chce to vydržet! 

(28.12.2007 10:36:26)
Ahoj děvčata, jen jsem chtěla dodat, že mám dvě děti, prvnímu chlapečkovi jsou dva a čtvrt a druhému pět měsíců. S prvním prdy cloumaly víc, druhý je taky prdlavka, no je to veselý. Jinak u toho stršího se mi stávalo ještě v roce a půl, že se v noci probudil a ječel, pak se uprdnul a spokojeně usnul. To už byl dávno odstavený. Teď už s vlastníma vnitřnostma nebojuje a chrupká celou noc:-)
 Matina, dcera a syn 
  • 

Re: chce to vydržet! 

(28.12.2007 11:09:31)
Mám stejnou zkušenost - první dítě, dcera, řvala každý den několik hodin, přitom nic nepomáhalo, možná tak to pohupování na míči, ale jen chvíli a pak to začalo znova . . . spala jen, když se nosila, takže dát do kočárku a jet u nás nefungovalo, ani postýlka, nic, jen nošení a houpání. Hrůza, ani jsem se nenasnídala, neuklidila, nic.
Nyní mám syna, sedm měsíců, první tři měsíce buď spinkal nebo ležel v postýlce, téměř neplakal, nyní už je nervóznější, protože leze a zdaleka né vše je mu dovoleno, ale pořád je to nádhera - ve srovnání s dcerou si připadám jak na dovolené . . .
přitom mám pocit, že vše dělám stejně jak u dcery.
Takže bůhví čím to je, prostě se ty zlobivé ukřičené děti někomu narodí, musí se to vydržet. Mě u dcery vždy kamarádka z waldorfské mateřské školky uklidňovala, že prý dítě si vybírá své rodiče, a pokud si to uřvané dítě vybralo mě, mám to brát jako úkol a snažit se to zvládnout, prý mě to posílí . . . (popravdě tehdy v tom zoufalství tato myšlenka někdy pomohla, někdy ne)
přeji hodně zdaru s podobnými dětmi a velkou velkou trpělivost, vše je jen otázka času!!!
 Eva21546 


Re: chce to vydržet! 

(28.12.2007 14:00:17)
Ahoj,
u nás to byla hrůza asi dva měsíce, přes den dobré, vpodvečer očistec pro všechny. Pomáhalo klubíčkování a kojení. Kojení aktivuje střeva, takže ty prdíky poposunou. Občas jsme použili rourku. Jak se začala sama otáčet, přešlo to samo.
Na přednášce fyzioterapeutky přednášející říkala, že je to fyzioterapeutický problém, zdravé dítě prdí dobře i jako mimčo. Víc nevím:-(.
Myslím, že nazvat novorozence s prdíky zlobivým, je zavádějící.
EVA
 Blanimour 


Druhé je vždy hodné? 

(29.12.2007 23:35:44)
Zajímavé je, že ve všech případech, které z okolí znám, je první dítě v tomto směru nesrovnatelně problémovější než druhé, opačný případ neznám žádný. Jako by si ti prdlavkové vybírali takové rodiče, kteří ještě dítě nemají a tudíž jim tu zvýšenou péči mohou poskytnout...
 Paja 
  • 

Re: Druhé je vždy hodné? 

(30.12.2007 20:06:50)
Tak já jsem asi výjimka která potvrzuje pravidlo. První dítě prdělo, ale dalo se to přežít. Druhému dítěti je teď 3,5 měs. a hrůza. O 200 % horší než u první - dcery. Možná je to tím že je kluk a kluci prý na prdy trpí vic :-) každopádně taky uzoufaná čekám kdy nás to přejde. V těhotenství jsem měla dietu kvůli těh.cukrovce a další dietu kvůli špatným jaterním testům. A teď zas dietu kvůli kojení. Já se snad nikdy nenajim ...
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: Druhé je vždy hodné? 

(30.12.2007 22:06:54)
Taky mám doma vyjímku. První dcera se téměř vůbec netrápila, jenom asi 2x prořvala den, jindy prděla normálně. Druhá prořvala první tři měsíce. A to bylo té starší teprve rok a čtyři měsíce, takže moc času ani na jednu jsem teda neměla... No bylo to strašné, ale teď už je to nádhera. Holky jsou na sobě snad víc závislé než na nás! Teda aspoň veselou náladou určitě ;-P
 Kasiopi 


Re: Druhé je vždy hodné? 

(31.12.2007 11:50:03)
Tak u nás je to přesně naopak, mám 6 ti letého kluka a osmiměsíční holčičku. O klukovi jsme téměř nevěděli, prostě pohoda, spal výborně.Adélka je opravdu živáček.Vyžaduje neustále pozornost, přes den s velkým řevem spí max. půl hodiny, večer je k neutahání. Do rána se několikrát budí na krmení (ještě částečně kojím), k ránu si spíš chce hrát, honím jí po posteli, protože si stoupá (spí se mnou v posteli, manžel se odstěhoval do obýváku). Vím, že porušuji veškerá pravidla - dítě má spát ve své posteli apod., ale dělám prostě to, co cítím a neskutečně ji rozmazluji. S manželem říkáme, že kdyby byla první, tak je poslední. Za noční buzení částečně mohly prdíky, aleteď je to jenom "zlobení", i když to také svádíme na zoubky apod. Někdy fakt padám únavou, ale stojí to za to.
 Lída+2 


Re: Druhé je vždy hodné? 

(2.1.2008 17:37:30)
jo na tom něco je....s Lukem jsem se bála sníst i 2 dny starý rohlík.chleba jsem čerstvý nejedla...čaj černý nepila..o zelenině nemluvě....pepř jsem použila na konci 9měsíce...prostě jsme po jeho narození na radu DR vyřadila jedno jídlo za druhým.....
JAk tu někdo psal..fenikl, anýz a majoránku jsem nemohla ani cítit....
navíc pořád blindil a večer měl větry...7 dupky denně s trikama nebyl problém....

A Dan...pepřila jsem hned....čerstvý rohlík riskla po měsíci.... prostě pohoda.....jedla hned všechno...
 zuzana 
  • 

prisny jidelnicek 

(28.12.2007 12:44:15)
Myslim, ze tak prisny jidelnicek je zbytecny. Je dokazane, ze vlyv stravy je precenovany. Pokud se vyhnete klasicky nadymavym jidlam jako lusteniny a zeli uplne to postaci. Kojici matka taky potrebuje vyvazenou, plnohodnotnou stravu a ne se zivit starym chlebem:-)). Sama z vlasni zkusenosti vim, ze ani to uplne vysazeni uplne vseho stejne nepomohlo.
 Monďa 


Re: prisny jidelnicek 

(28.12.2007 12:52:03)
take se radime do klubu miminek s bolavymi brisky :) Prvni ditko bylo uplne v pohode, krasne chrupkalo (kdyz bylo mrnave), ale tohle druhe je teda narez. malemu je 3,5mesice,ale rev je na dennim poradku. k tomu nase 2,5leta čertice a mam pocit ze me odvezou do blazince... no snad to nekdy prejde. takze pevne nervy!!
 japete 


Re:Bramborová kaše 

(28.12.2007 17:24:06)
Pozor taky na bramborovou kaši.Nikdy bych tomu navěřila.Kamarádka m,ne na to upozornovala a já jí moc nevěřila,ale po vlastní zkušenosti jsem musela uznat její pravdu.
 Jíťa 
  • 

Re: Re:Bramborová kaše 

(30.12.2007 20:35:04)
Souhlas, bramborová kaše taky dělá potíže. Myslela jsem, že ta kapka mlíka, co do ní dávám nevadí, ale asi vadí. A vůbec nepomohlo, že já do ní normálně přidávám mletý kmín.
 Insula 


pozor na fenyklový (případně kmínový) čaj 

(28.12.2007 13:54:22)
Holky, je mi vás opravdu upřímně líto. :-(((( Dceru toto postihlo jen na 14 dní a obden a musím říct, že když jí to chytlo, tak jsem byla zoufalá. Koliky se vracely pravidelně ve stejnou dobu (a to jsem nekojila, takže jsem nemusela přemýšlet, co mohu sníst a co ne). Také nám nic moc nepomáhalo (nejlepší bylo cvičení s nožičkama). Ale chtěla jsem říct, aby jste si dávaly na fenyklový (kmínový) čaj pozor, protože dceři právě tyto čaje koliky zhoršovaly. Stejně to bylo s kapkami SapSimplex. Pokud jsem je dala při kolice, tak pomohly, ale pokud jsem je zkusila dát preventivně, tak se kolika s jistotou dostavila. Naštěstí nás to rychle opustilo. Syn neměl vůbec.
Jinak kamarádky tchýně na to trpěla do šesti let. :-((( Vnučka to po ní zdědila, ale naštěstí "jen" do dvou let. Takže si kámoška taky užila.
A ještě jedna moje kamarádka si taky takhle "užívala" s dcerou a říkala, že nechápe, po čem to je (plně kojila), protože děcko to mělo i po tatrankách. Ale ono to jídlem ani tak moc není. Je to trávením mléka.
Tak se držte.
 Pavla, 4 děti 
  • 

Geopatogenní a psychopatogenní zóny 

(28.12.2007 14:32:25)
Esssi a všichni ostatní, kdo máte prdlavá miminka, zkuste nechat proměřit geopatogenní a psychopatogenní zóny ve svém bytě, často tyto problémy pramení z toho, že dítě odpočívá nebo spinká ve špatné zóně. Dospělý to většinou pozná až je nějaká závažnější choroba na pochodu, ale miminka jsou daleko víc citlivá, zóny narušují psychiku, ale i metabolismus v těle a ono jedno souvisí s druhým. Pavla
 Luciga 


Re: Geopatogenní a psychopatogenní zóny 

(28.12.2007 20:31:14)
Pavlo zajímavý názor, ale náš kluk nespal a neležel... on prostě jen a jen řval a když se choval (pochodujíc s ním po baráku) tak alespoň kňoural... takže v tom případě bychom se museli odstěhovat :o) a když už jsem ho přeci jen musela položit, tak jsem si stejně "řvoucí" kolíbku tahala s sebou kde jsem zrovna byla já...
 Ester 19/10 2007+Rudi18/1/2009 


je to des 

(28.12.2007 20:45:38)
tak my jsme od narozeni na um - desny jedla bebu 1ha - a rvala mi 9hodin div ne v kuse. spala jsem tak tri hodiny za den a jinak se bud jen kroutila a nebo jak rikam rvala. po mesici a neco jsme presly na nutrilon comfort o neco lepsi uz nerve do tri do rana ale jen do pulnoci. Pres den nas to semtam taky chytne. je to desny. ted uz zase k ni musi bezet protoze ji to opet chyta a neustale budi ze spanku. rika se ze to trva jen tri mesice nam uz je neco pres dva tak jen tise doufam, ze to tedy co nejdriv prestane.
 Zdenka 
  • 

Kindervejce a tatranky 

(28.12.2007 21:30:16)
Kdyby mělo dítě problémy s prdíky, tak zrovna na tyhle potraviny bych si dala větší pozor. Čokoláda taky nadýmá. Můj synek naštěstí prděl v pohodě, což ale neznamená že neřval :-( Jakmile byl položen, tak dostal hysterický záchvat, jak byl zvednut, tak úsměv na tváři, nejspokojenější miminko široko daleko. Když ho opravdu zlobily prdíky, tak se choval jinak, párkrát jsme si to vyzkoušeli, když jsem snědla něco opravdu nevhodného (zelí, česnek ...)
Nejlepší investice v souvislosti s mimčem byl babyvak, než začal sám lézt, tak jsem si připadala jak klokan :-( Ale měla jsem aspoň šanci se najíst, sice byl vak i mimino každou chvíli pokecaný nebo samý drobek, ale lepší než být o hladu. Při tom řevu se jíst nedalo, to bych z toho měla žaludeční vředy.
 Zdenka 
  • 

Kindervejce a tatranky 

(28.12.2007 21:36:19)
Kdyby mělo dítě problémy s prdíky, tak zrovna na tyhle potraviny bych si dala větší pozor. Čokoláda taky nadýmá. Můj synek naštěstí prděl v pohodě, což ale neznamená že neřval :-( Jakmile byl položen, tak dostal hysterický záchvat, jak byl zvednut, tak úsměv na tváři, nejspokojenější miminko široko daleko. Když ho opravdu zlobily prdíky, tak se choval jinak, párkrát jsme si to vyzkoušeli, když jsem snědla něco opravdu nevhodného (zelí, česnek ...)
Nejlepší investice v souvislosti s mimčem byl babyvak, než začal sám lézt, tak jsem si připadala jak klokan :-( Ale měla jsem aspoň šanci se najíst, sice byl vak i mimino každou chvíli pokecaný nebo samý drobek, ale lepší než být o hladu. Při tom řevu se jíst nedalo, to bych z toho měla žaludeční vředy.
 Renata 
  • 

Re: Kindervejce a tatranky - je to pravda 

(29.12.2007 9:27:00)
přesně, sladkosti, mlíko, fenyklový čaj, to se u nás ukázalo jako největší nadýmač. Naštěstí jsem se po sýrech a mléčné bílkovině osypala i já, takže jsem to vysadila a jestli bylo líp? Já už ani nevím. Myslím, že naše dítko bylo z těch, který by mělo bolavý bříško i po vodě. Dětská dr. mi řekla, že cca do 6 týdnů mám najet u sebe na normální stravu. Moc jsem ji nevěřila, zmámená plky laktační ligy jsem žila celé šestinedělí bez ovoce a zeleniny jen na tvrdým pečivu, bez másla, bez mlíka....občas jsem spáchala hřích meruňkou, salámem k rohlíku apod., pila jsem jen vodu, občas čaj, vážně očistec, po kterém jsem málem skončila na psychiatrii totálně fyzicky i psychicky vyčerpaná a pocitem neustálého a žaludekrvoucího hladu a chorobnou chutí na čokoládu a sladkosti. Skrze clonu únavy ani nevím, jak jsem to přežila. Nicméně na prdy to nepomohlo.
Podruhé budu chytřejší - budu jíst všechno tak, abych se sama udržela na nohou a dítě? MUSÍ to vydržet. Myslím, že jak píše zuzana, stačí se vyhnout luštěninám a zelí, teplým buchtám a možná raději opatrně i s tím fenyklovým čajem, u někoho nadýmá.
 Kateřina (Adélka 5let,Petr 3měsíce) 
  • 

Sab simplex-prdíkové kapky 

(29.12.2007 11:02:37)
Sab simplex se sloníkem na krabičce jsou kapičky které mi předepisovala dětslá doktorka oběma mým dětem když měly bolení bříška z větříků.Moc jim pomohly.Dávají se 3krát denně na lžičce s trochou mléka.Musí se to dávat pravidelně.Dají se volně koupit v lékárně.Stojí asi do 80kč.Opravdu doporučuji.Nemusíte se toho bát,není to žádný dryják,jsou to lehké kapičky s jemnou sladší chutí.Kateřina
 dasulika, Lukášek 20 měs. 
  • 

Re: Sab simplex-prdíkové kapky 

(29.12.2007 11:27:44)
Ahoj všem,
musím přiznat, že hluboce smekám před maminkami, jejichž miminka prořvou a proprdějí prvních pár měsíců. Já z tohodle měla hrůzu, po dlouhém porodu a šíleném nevyspání jsem se při představě, že syn mi bude ječet, obsypávala. Naštěstí byl zlatíčko a plakal, jen když něco potřeboval.....a to bylo hlavně jídlo. Chceme mít druhé a já doufám, že bude taky takové, protože si to fakt neumím představit.
Posílám alespon takto hodně sil a opravdu máte můj obdiv! I když co jiného, než vydržet, vám zbývá, já vím.
 Bebíčko 
  • 

Re: Sab simplex-prdíkové kapky 

(29.12.2007 12:05:45)
Já jsem dávala Baby-calm, podle naší doktarky jsou šetrnější a lepší než Sab simplex. Ale ani kapky moc nepomohli.
 NATALI A NIKOL 


prdíky a nachlazení..2v1 :o))) 

(30.12.2007 15:15:35)
ahojky,
jak tak čtu veškeré příspěvky tak vidím, že všechny trápí to samé. Mám měsíční dvě holčičky, které trápí jak prdíky z umělé stravy (jelikož jsem o mléko přišla, díky jednání doktrů v porodnici, stresu a nachlazení)tak nachlazení. Máme taky pěkně otočený režim, přes den se mohu chlubit vzornými a hodnými holčičkami a od 22 hod cca do 4 do rána máme doma koncert. Pokud nebrečíme bolestmi bříška tak nás trápí zahleněnost. Když jsem se ptala doktorky zda neexistuje něco proti kašli a aby se hleny uvolnily, tak mi bylo řečeno, že NE a odsávejte maminko z nosánku....to by v tom nosánku muselo něco být...tak zvlhčujeme vzduch v pokoji a cvičíme si trpělivost, ale je to boj.Uvidíme jak dlouho to vydržíme :o)))
 1luky 


Re: prdíky a nachlazení..2v1 :o))) 

(30.12.2007 17:09:08)
Ahojky.Kojím naplno a malej měl od narození koliky.Doktorka mi dala Sab.Já jsem ale dávala od 1 týdne fenyklový čaj a od 3 týdnů je pro celkovou pohodu.Jsou granulované s bylinkami.Dávala jsem ho 2 krát denně a pomohlo to.Mohu to jen doporučit.Na kašel je hedelix kapky z břečtanu.Doporučili mi je v lékarně.Jsou i kapky do nosánku na zvlhčení sliznice.Stačí se jen zeptat v lékarně.Vždy mi dobře poradí.Zkuste a uvidíte.Hodně štěstíčka a zdravíčka.
 NATALI A NIKOL 


Re: prdíky a nachlazení..2v1 :o))) 

(30.12.2007 19:42:01)
ahojky, díky moc...hedelix kapky hned ráno půjdeme koupit...uvidíme jak nám to pomůže, doufám, že ANO...člověk je tak bezradný, nejraději by si to jejich trápení vzal sám na sebe, než koukat jak se vztekají, kroutí bolestí apod.
 PROMISICKU 


Re: recept na rýmu.. 

(30.12.2007 21:11:01)
Nám paní doktorka poradila na rýmu,tu vodovovou,použít VINCENTKU,nosní sprej. v lékárně za tu malou lahvičku dáte kole 70kč,ale pak už stačí koupit 1,5l láhev a je vymalováno :-))).V letáKu píšou,že pomáhá udržovat fiziologickou čistící schopnost nosní sliznice,umožňuje optimální fungování tzv.slizniční imunity.Nám to pomohlo,malá od té doby co jí preventivně používáme,netrpí ani na zahlenění,prostě rýma se nezhorší a tím pádem nemáme další komplikace.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: prdíky a nachlazení..2v1 :o))) JAK NA RÝMU 

(30.12.2007 22:15:40)
Určitě si kup odsávačku na vysavač, jmenuje se Baby-vac a stojí ke čtyřem stovkám tuším, ale po rýmě bude strašně rychle a odsaje to hleny až ze zadu z krku. Nám to pomohlo už mockrát. A taky Ti odpadne ta nechutná část práce, kdy si člověk občas "lokne". Takhle stačí vypláchnout baňky...
Hodně síly, H.
 NATALI A NIKOL 


Re: prdíky a nachlazení..2v1 :o))) JAK NA RÝMU 

(31.12.2007 16:53:19)
díky, ja už odsávačku mám, ale je tady problém, že ona Nikol to ma zaražené v krku (hleny) tak z nosu ji nejde co odsávat, už sem koupila i Hedelix kapky tak uvidíme snad to pomůže, mám i nosní kapky ...dnešní noc byla už klidnější, už nebrečely do rána jen do 2 hod. ..... to je boj....človek by neřekl, že tak malá stvoření udělají takovej hukot doma :o)))
 NATALI A NIKOL 


Re: prdíky a nachlazení..2v1 :o))) JAK NA RÝMU 

(31.12.2007 16:53:49)
díky, ja už odsávačku mám, ale je tady problém, že ona Nikol to ma zaražené v krku (hleny) tak z nosu ji nejde co odsávat, už sem koupila i Hedelix kapky tak uvidíme snad to pomůže, mám i nosní kapky ...dnešní noc byla už klidnější, už nebrečely do rána jen do 2 hod. ..... to je boj....človek by neřekl, že tak malá stvoření udělají takovej hukot doma :o)))
 NATALI A NIKOL 


Re: prdíky a nachlazení..2v1 :o))) JAK NA RÝMU 

(31.12.2007 16:53:51)
díky, ja už odsávačku mám, ale je tady problém, že ona Nikol to ma zaražené v krku (hleny) tak z nosu ji nejde co odsávat, už sem koupila i Hedelix kapky tak uvidíme snad to pomůže, mám i nosní kapky ...dnešní noc byla už klidnější, už nebrečely do rána jen do 2 hod. ..... to je boj....človek by neřekl, že tak malá stvoření udělají takovej hukot doma :o)))
 NATALI A NIKOL 


Re: prdíky a nachlazení..2v1 :o))) JAK NA RÝMU 

(31.12.2007 16:55:14)
omlouvám se, PC mi blbne hned mi to poslalo 3x :o))))))
 majka 


Nám Sab nepomohl 

(30.12.2007 10:59:41)
Mám tři děti, dvě v pohodě a u třetího jsem si zkusila co to zanmená bolavé bříško. Trvalo to půl roku, dvě starší děti jsem dost zanedbávala, protože jsem jen chovala a chovala a masírovala. Někdy jsem si říkala, že pojedeme na pohotovost, že to snad ani není možný aby tak plakal. Chudáček, bylo fakt vidět, že ho to moc bolí. Sab jsem dávala, ale nepomáhalo to, vůbec!!
 kveta19 


BABYCALM 

(30.12.2007 8:38:19)
http://www.lekarna.cz/babycalm-doplnek-stravy-15ml-koncentratu/

Nam pomohlo jen TOHLE :o).Da se rict,ze ze dne na den se z nasi dcery stalo spokojene mimco:-)) a my se KONECNE VYSPALI.:-))
Snad s tim nekomu pomuzu.No a ne v kazde lekarne to maji,ale urcite se to da objednat.
 Michelina 


Re: BABYCALM 

(4.1.2008 12:21:09)
BabyCalm...užasný!!! Jediný co nám po 3 měsících pomohlo. Ze začátku jsem používala sabíka,ale po něm to bylo ještě horší,pak náš brouček po sabíku začal zvracet a nevěděla jsem si rady. Fenyklový čaj nepomáhal,masáž taky ne až jsem přišla na babycalm který začal alespoň trošku pomáhat a ve spojení s mastičkou Pupík to dělá úplný zázraky. Až jsme si mnuli ruce,že se konečně vyspíme se náš brouček začal budit co hodinu v noci na jídlo a někdy i půl hodinu,takže spánek je pro ná vzácná věc. Všem maminám držím pěstíky aby to zvládli ikdyž je to opravdu na zbláznění...ale když se na mě to malý škvrně usměje tak mě to hned dodá alespoň trošku energie :-)
 HanaZ19 


Gripe Water 

(30.12.2007 14:58:45)
Dobrý den, jedno z našich dětí taky trpělo na prdíky, pomohla vodička z anglie zvaná Gripe Water, v zásadě je to tuším koprový olej. Jestli už zkoušíte všechno... Hodně štěstí. Hana
 pezule 


Nám nepomáhalo nic... 

(30.12.2007 17:13:43)
Moje dcerka se něco natrápila s bolením bříška a ač jsme dostali spoustu rad od lékařek, známých, lékárníků ap. nepomohlo skutečně nic.
Malou jsem plně kojila šest měsíců a dalších šest jsem přikrmovala. Omezila jsem všechna nadýmavá jídla na minimum, masírovali jsme bříško různými mastmi, používali rektální trubičku- ta jediná na chvíli ulevila, malá polykala Sabsimplex i Babycalm, pily jsme obě bylinkové čaje a i přesto, že jiným mimčům aspoň něco zabralo, na naši slečnu nic nefungovalo. Po utěšování dětské sestry i lékařky, že se to po 3-4měsíci zlepší, potom kolem 8-9měsíce atp. jsme si toto trápení udrželi téměř do roku a půl a holt jsme tu dobu moc nespali a vlastně jen doufali, že přijde zázrak. Takže teď, co se blíží dcerčiny druhé narozky můžu konečně s klidem říci, že už máme opravdu pokoj. Nic nám nezabralo, ale přešlo to časem samo.
Přeji jen hodně trpělivosti, protože mnohdy nezbývá než vydržet! Ono jednou bude líp!
 Anna Jedličková, tři dospělé děti, jedno vnouče 
  • 

Nechápu!!!! 

(30.12.2007 19:30:08)
Nechápu maminky jak mohou takhle mluvit o svých maličkých na které se tolik
těšily a které si ještě nedokážou říct co je trápí.
Miminek je mi líto, maminek ještě víc.
 jandyk+Jiřík04/06+Káťa 11/08 


Re: Nechápu!!!! 

(30.12.2007 20:24:27)
Milá Anno,

já zase nechápu tebe, že nás nechápeš. Možná jsi měla naprosto bezproblémové děti, možná jsi zapomněla.

Nečetla jsem sice všechny příspěvky, ale z těch co jsem četla jsem nevyčetla nic špatného.

Já mám 20měsíčního kluka. Moc ho s manželem milujeme. Jen ty začátky byli katastrofa. Začalo to mým nevydařeným porodem, ke kterému manžel nestihl přijet a pokračovalo to snad nejubrečenějším miminkem na světě. Manžel byl tu dobu pracovně pryč a jezdil jen na víkendy. Jiřik brečel snad 24 hodin denně. Taky jsem kojila po půl hodině a po hodině a Jiřik byl u prsa i dvě hodiny. Byla jsem fakt vyčerpaná na pokraji sil. UM pomohlo, alespoň jsem se vyspala, když byl manžel doma. Problém to ale nevyřešilo. Dál se budil po půl hodině.
Doktr. říkala, že děti mají jiný rytmus spánku a hluboký se s tím mělkým střídá po půl hodině. Prý mám vydržet do tří let.

Musím ji dát za pravdu. Je to lepší a lepší. Někdy spí i celou noc, samozřejmě v naší posteli.

Jo taky mi pomohl šátek. S Jiřikem v šátku jsem si mohla alespoň bez řevu uvařit.

Na druhé dítě se co se týče porodu a kojení velmi připravím a snad to zvládnu lépe. :))))
 erka 
  • 

Re: Nechápu!!!! 

(1.1.2008 8:56:38)
Nebuďte přecitlivělá - to vůbec neznamená, že je maminky nemají rády, když si občas neodpoustí nějaké to postěžování. Podle mne je to naprosto přirozené. Člověk se nemůže pořád usmívat, když je třeba na pokraji fyzického nebo psychického zhroucení.
 Renata, Verča a Anička 


snad pomůže 

(30.12.2007 21:15:49)
Maminka mi poradila nahřívání bříška fénem. Ruku, ale na bříško, aby nedošlo k popálení. Na obě holky to fungovalo.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


ENTEROL + jídlo bez mléka 

(30.12.2007 21:49:50)
To je mi líto - ale znám to dobře. Druhá dcera trpěla obdobně, Sab Simplex zabral jen slaboučce a na chvilku (a někdy ani to ne).
Krom tvrdého pečiva, na kterém jsem si taky lámala zuby, a skoro žádné zeleniny, mi dost zabralo, když jsem vynechala mléko ve všech podobách (tj. mléko, kakao, pudinky, krupičné kaše apod.) a pila jen jogurtové nápoje a ostatní kysané mléčné výrobky. A to jsem pak dodržovala několik měsíců a úspěšně.
Od paní doktorky nám nakonec nejlíp zabral prášek s názvem ENTEROL. Jde o probiotickou kulturu, u miminek se nasype přímo do odstříkaného mléka. Najednou bylo po kolikách a byl to balzám na duši! (Měla jsem tou dobou ještě starší dítě - rok a čtyři měsíce) Od doktorky vím že existují i jiné probiotika z lékárny s obdobnými účinky, zkuste se informovat a něco z toho vyzkoušejte.
 Insula 


Re: ENTEROL - NE!!!!! Poraďte se nejdříve s lékařem 

(5.1.2008 14:24:46)
Souhlasím, že probiotika mohou pomoci, ale Enterol se užívá převážně k léčbě PRŮJMU a bez porady s lékařem se NESMÍ UŽÍVAT DÉLE JAK DVA DNY u dětí mladších 3 let!!!!!!!
 Veveruše 


Harvey Karp - Nejšťastnější miminko v okolí 

(30.12.2007 22:18:34)
Osobně jsem metodu popsanou v této knize nezkoušela (koliku syna jsme nějak přetrpěli - pravidelné podvečerní záchvaty pláče, vždy cca 1/2 hod po nakrmení; naštěstí ve 3 měsících pominula; se zoubky se to nedá srovnávat, na ty stačilo chvíli hladit po hlavičce a opět usnul), ale věřím, že může fungovat. Kamarádce se zejména těsné zavinování velmi osvědčilo.
Jinak k dělení maninek v nevím už kterém příspěvku výše na maminky poblouzněné svými dětmi a na ty, které to berou normálně a s tím spojené děti "potížisty" a "hodné" (necituji přesně, ale takhle nějak to tam vznělo) - já to vidím tak, že matky, které se svými dětmi hodně zabývají, obvykle opravdu vědí, proč dítě pláče a snaží se svému dítěti pomoci, zatímco ty, které se s tím tak nepářou, berou jako fakt, že malé děti často brečí a nijak zvlášť to neřeší. Přestože patřím do první skupiny, neodsuzuji ani matky, které patří do skupiny druhé. A svého syna bych rozhodně jako potížistu neoznačila - pravda, je na mě dost fixovaný, ale zase má na svůj věk (2 roky a 4 měsíce) docela slušný rozhled (např. zajímá ho, jak co funguje - např. co se stane s vodou, která teče do odpadu, ví, že některá zvířata vyhynula, řešili jsme i otázku smrti, umí počítat minimálně do 12, zná všechna písmena, číslice i barvy,modeluje apod.).
 Beebie+Honzík 09/07+Luci 06/10 


Re: Harvey Karp - Nejšťastnější miminko v okolí 

(30.12.2007 22:37:12)
Omlouvám se celou diskuzi číst nestíhám, ale přesně tuto knihu jsem chtěla doporučit, je skvělá!!! Myslím, že miminka opravdu většinou nepláčou kvůli bolení bříška. Mám tří (skoro 4:-))měsíčního syna, takže to bylo velmi nedávno u nás aktuální téma:-)) A zjistila jsem, že ať jím co jím tak to prakticky nemá vliv (vyhýbám se jen hroznovému vínu, hruškám, už jsem dokonce měla čočkovou polévku i fazole a nic zásadního se nedělo.) I u nás se plakalo, ale myslím, že bříškem to opravdu nebylo, pomáhalo zavinutí, houpání, šumění...naproti tomu když jsme dávali kapičky Sab Simplex i BabyCalm tak jsem nepozorovala nějakou zásadní změnu. Nedám dopustit na rektální rourku, používali jsme cca do 3 měsíců, teď už jí asi měsíc nepotřebujeme...doporučuje se také poloha v klubíčku, masírováním bříška se taky nic nezkazí...jinak tři měsíce utečou jako voda a postupně se miminko naučí samo bříšku ulevit, takže mi připadá, že se z "prdíků" dělá větší věda než skutečně jsou. Jedna moje kamarádka prohlásila, že jsou to spíš takové "psychoprdíky":-))) Takže hlavu vzhůru a držím palce!
 Beebie+Honzík 09/07+Luci 06/10 


Re: Harvey Karp - Nejšťastnější miminko v okolí 

(30.12.2007 22:56:31)
Ještě jsem zapomněla na nošení v šátku - miminko krásně uklidní, nám zabíralo v nejhorších případech spolehlivě do několika málo minut kdy malý rovnou i usnul:-)
Podle mně jde hlavně o to, že malá miminka se neumí samy uklidnit a tak pláčou - z přetažení, nebo proto, že chtějí pocit blízkosti a bezpečí. A pak se všechno svede na prdíky :-) U nás dudlík moc úspěch neměl, ale jakmile se malý naučil sám si cumlat paleček a tím se uklidnit (mezi druhým a třetím měsícem) byl relativně klid, teď dokáže taky pěkně zařvat, ale většinou chce abychom se mu věnovali, nosili ho atd. A ještě poslední věc, pro miminka co spí mělce - zkuste dát pod ně do postýlky měkký polštář nebo peřinku...pokud spí miminko jen na matraci je to pro něj prý asi tak pohodlné jako když dospělý spí na koberci. Nám změnila peřinka ze dne na den miminko ve spavce, tak doufám, že to teď nezakřiknu a vydrží:-) Třeba to někomu z vás pomůže;-)
 táranka 


VÝTAH Z KARPA NA NETU-ODKAZ 

(4.1.2008 13:23:23)
http://ruzne.net/index.php?text=2-nejstastnejsi-miminko-podle-harvey-karpa%20-%2015k%20-
UŽ JSEM TO PSALA I DO JINÉ DISKUSE ALE URČITĚ TO NEUŠKODÍ.NEŽ DOSTANETE KNIHU LZE SI ZÁKLAD PŘEČÍST NA VÝŠE UVEDENÉM ODKAZU.JSOU TAM I VIDEOUKÁZKY.DRŽIM PALCE,U NÁSSE TO UŽ TROCHU LEPŠÍ.
 Katka, Iva 32měsíců, Vítek 2 měsíce 
  • 

Možná pomůžu 

(31.12.2007 0:28:44)
Mám 2 a 1/2 roční dceru a 2 měsíčního syna. Přesto, že se to říká o klucích, tak na tento problém trpěla moje dcera. Po pár proplakaných měsících nám známí (lékař) poradil recept, který na naši dceru opravdu zabíral. 1/2 jablka, hlavně se šlupkou, nakrájet na slabé plátky a v trošce vody nechat přejít varem. Nerozvařit jenom prokulit a nechat vylouhovat. Potom přecedit a miminku podávat. Dceři jsem to dávala od 2 měsíců nejdříve lžičkou a později zředěné v lahvičce místo čaje a opravdu to fungovalo. Proč to nezkusit? Třeba nepomůže, ale neuškodí. Hodně úspěchů.
 Dagmar Bartůšková 


Aničko Jedličková... 

(31.12.2007 7:40:31)
Co se Tě dotklo? To že říkám prdlavka svému dítku? Proboha, to neznáš věc jménem nadhled???? Já si dělávám srandu i sama ze sebe, to je prostě můj způsob fungování!!!

Btw kdo jste tu psali o čokoládě, to kindrvejce,to byla literárná nadsázka a naprosto účelově použitý podle mně humor!!! Copak už nikdo nepochopí vtip?????? Český národe, kam to spějem ????
 Dagmar Bartůšková 


Kolika???? 

(31.12.2007 8:10:21)
Jak jsem se dočetla v chytré knize,kolikou je označována určitá nezralost nervového systému do třech měsíců,mimi se v té době ještě špatně vyrovnává s některými aspekty života jako například s vypuzováním prdíků. Po třetím měsícimá už silnější břišní svalstvo a mělo by to zvládat lépe. No ale jsou prostě děti, kterým to tráví hůř, vzniká víc těch nešťastných střevních plynů a ty se někdy zkrátka zarazí a bolí. A to jsou ty naše prdlavky:-)
btw moje maminka má svéráznou teorii o tom,proč na prdy víc trpí kluci. Prej je to tím,že mužské pohlaví obecně snáší bolest hůř tzn jsou prostě ukňouranější a víc to vořvou :-D
 ia a 10letý kluk 


dobré rady z knihy 

(31.12.2007 10:20:23)
I když se mne to už netýká, dítě chodí do 1. třídy, posílám vám do oběhu nějaké rady. Nadýmání miminek může ovlivňovat (kromě skladby jídla matky) také hltání dítěte (a tedy polykání vzduchu) nebo se může začít projevovat nesnášenlivost mléka (ale to je ne častý případ).
Mám doma vcelku chytrou knihu, Domácí lékař dětských nemocí (H. Keudel, B. Capelle), ve které jsem se také poprvé setkala s názory, že to může být způsobeno nezralostí dětských střev či večerním neklidem v rodině (pokud kolikovité stavy přicházejí večer). A hlavně jsou tam zajímavé tipy:
Např.:
1. kojeným novorozencům by mléko při pití nemělo stříkat do úst, takže je vhodné z počátku kojení odstříkat cca 30 ml (aby pak již mléko tolik
nestříkalo).
2. dětem, které pijí z lahve, se má v misce smíchat odměřené množství čaje (fenyklového, heřmánkového nebo kmínového) se sušeným mlékem, a naplnit láhev, tím se prý zabrání zpěnění mléka.
3. dírka v dudlíku by neměla být příliš velká (jedna kapka za vteřinu prý stačí) a dudlík by neměl vklouznout příliš hluboko do úst.
4. při kojení nebo krmení z lahve se má dělat po jedné minutě vždy pauza, aby si dítě mohlo odříhnout, po celou dobu kojení, aby se dítě průběžně zbavovalo napolykaného vzduchu.
Takže třeba to někomu pomůže, kniha je to úplně nová, takže by informace měly být v souladu s nejnovějšími poznatky. Jsou tam i rady, jaké homeopatika by mohly zabrat a další tipy.
 Helena, dcera 21 mes. a kluk 6 mes. 
  • 

na kazde mimco plati neco jineho 

(1.1.2008 5:13:30)
Ahoj, moje obe deti breceli ze zacatku, a to dost. U druheho mimca jsem prestala jist a pit jakekoli mlecne vyrobky a znacna uleva se dostavila. Musi k tomu ale byt trpelivost, protoze to zabere dva tydny, nez se kravske mleko dostane z matcina tela. Takze misto kravskeho mleko piju mandlove. Zkusenosti maminek z La Leche meetings - laktacni liga - jsou podobne. Ma to jednu vyhodu: protoze se clovek musi vyvarovat i cokolady a dalsich sladkosti, ktere maji kravske mleko v sobe, tak se rychleji hubne:-))
Jedna znama, laktacni poradkyne, rikala, ze se muze jist cokoli behem kojeni (vcetne zeli, cibule, hrasku atd) a nemusi to uskodit miminku.
Ja se prilanim k nazoru, ze kazde miminko je jine a na kazde plati neco jineho a je to na mamine, aby ona sama zjistila, co a proc ho trapi.
 Pavla+Emča 07/2007 


jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(1.1.2008 13:41:31)
Moje skoro 6ti měsíční dítě mě už stálo 10 kilo dolů, vztah s partnerem totálně v troskách a každý večer alespon půlku neurolu na spaní.Kdo nezažil, nepochopí.Kojila jsem první 4 týdny, podotýkám, že přes kloboučky kvůli vpáčeným bradavkám, než se malá chytla na klobouček hystericky se vztekala, po kojení opět záchvaty řevu.Už jsem nejedla skoro nic a nakonec jsem ztratila mlíko úplně.Nasadily jsme nutrilon, totální děs, opět nekonečný řev, po vyšetření v nemocnici mi řekli,že alergii na bílkovinu kravského mléka nemá, prý je dle utz více zaplynovaná...nakonec jsme skončili na Nutrilonu Pepti MCT, který je pro alergiky na BKM, i když nebyla prokázána, zdá se mi to nejmenší zlo...Po zavedení příkrmů opět zhoršení, tuhá stolice, malá musí tlačit jak o život, přes den je nevrlá a uknouraná v podstatě pořád, v noci pravidelně prořvané 2 hodiny.Odmítá kočár,ještě pořád jsem si nezvykla na pohledy kolemjdoucích, kteří si myslí, že to dítě musím stoprocentně týrat hlady nebo nějak jinak, že tak ječí jako siréna, přitom já vím, že je najedená, přebalená, teple oblečená...nevydrží 5 minut v klidu.Tak nevím, je to bříško a nebo je jen zlobivá,hyperaktivní, prostě potížistka????Já už nevím, jak dál, jsem na konci psychicky i fyzicky.Už se neupínám na to že to přejde...ve 3...v 6ti...v 9ti měsících ani v roce...je to sakra těžké se s tím smířit.Mám pocit, že mám nejhorší dítě na světě...Kdyby mi tohle jen mírně nastínil, už bych do toho znovu nešla a to jsem si dítě strašně moc přála.
 Líza 


Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(1.1.2008 13:49:32)
Pavlo, plyny = vzedmuté bříško a úleva po odchodu plynů nebo stolice. Ostatní může mít tisíc důvodů. Existuje poradna pro zvýšeně dráždivé děti - pro "hodně ubrečená miminka" v Motole. Ale začala bych od základních věcí - když řve v kočárku a potřebuje pořád stimulaci, co ji nosit v šátku a na kočár se vyprdnout? Když má tendenci k zácpě a plynatosti po zavedení příkrmů, co tomu hodně přizpůsobit dietu (žádná mrkev, nic co staví, hodně projímavých a snadno stravitelných věcí, spíš méně masa, listová zelenina, ovocné šťávy...)? Co požádat o doporučení na neurologii, aby ji vyšetřil někdo, kdo pozná, jestli neřve kvůli nějakému drobnému neurologickému problémku, který by šel snadno rozcvičit (i to je časté)? Potížistka... chápu tvoje vyčerpání, ale ona řve bezpochyby kvůli nějakému pro ni důležitému důvodu. Že to není hlad ani přebalení, je jasné, a že to může být něco tak pofidérního jako nuda nebo strach ze samoty, některé děti to prostě tak mají.
 koa 


Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(1.1.2008 14:18:38)
Pavlo,
jo, já tohle znám. Nejstarší syn byl hodně uplakané miminko, asi míň, než to tvoje, ale bylo to hodně náročné, nemohla jsem ho skoro dát z ruky, byla jsem strašně unavená a ptala jsem se, kde je ta radost z mateřství.
Přidávám se k Líze s doporučením neurologického vyšetřní, po čase se ukázalo, že syn má vrozenou vývojovou vadu páteře, naštěstí ne fatální, ale je dobře možné, že ho to tehdy trápilo.
Nechci tě nijak strašit, ale když by se odhalila příčina pláče tvého miminka, určitě by se ti ulevilo.
 Kristina, dcera Simona 2.5 
  • 

Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(2.1.2008 16:23:13)
Pavlo, měli jsme doma to samé, také jsem zhodila 10 kg, vážila jsem 45 kg. Ale opravdu, opravdu se to časem zlepší. U nás to trvalo něco přes rok. Nepomáhalo vůbec nic, jen stálé nošení na rukách za chůze. Zlepšovalo se to pomalu až malá začala lozit a později chodit. Nezbývá než vydržet ale vím jak je to těžké!!
 Miles 


Re: DOPORUČUJI ZÁZRAČNÉ KAPIČKY LEFAX 

(2.1.2008 16:43:08)
JAK JSME JIŽ NAHOŘE NAPSALI DOPORUČUJEME KAPIČKY LEFAX. MY JSME JE KOUPILI V NĚMECKU MOŽNÁ ŽE TED UŽ SE DOSTANOU V ČESKU.
 Dagmar Bartůšková 


Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(1.1.2008 16:59:45)
Pavli to je mi moc lito, jakej jsi mela porod? kamaradky dcera jecela skoro nonstop,byla zoufala cela rodina az zjistili ze jak mela tezkej porod tak ta malinka ma furt napjaty svaliky a bolej ji,pak zacli cvicit tusim vojtovku a preslo to:-)
 marketa 
  • 

Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(2.1.2008 1:33:53)
ahoj,
taky bych te rada podporila, nosim dite v satku a opravdu to moc, moc pomohlo, jestli ti satek pripada moc slozity na vazani, tak existuje takzvane ergo, to se vazat nemusi, jen se to zapne jako batoh, zeptej se holek na diskuzi o satcich apod..
tu poradnu v motole bych urcite navstivila, to je velmi dobry napad a nic tim neskazis a pokud nejsi z prahy, tak aspon toho neurologa, treba pomuze nejake cviceni, no a na zacpu pomaha nastrouhane jablicko nebo trosku jablecne stavy. drzim palce tobe a hlavne vztahu s partnerem!!!!
 Pavla+Emča 07/2007 


Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(2.1.2008 12:15:48)
Děkuji za rady, to neurologické vyšetření určitě zkusím.Do poradny v Motole jsme už byly dokonce objednaní, ale pak jsme to odřekli, protože to máme přes 300 km, cesta s malou by byla asi utrpením, protože nechce sedět ani v autosedačce a zdálo se nám to alespon o trošku lepší.
Nošení v šátku u nás bohužel nepřichází v úvahu, protože malá už přes 3 měsíce NEUVĚRITELNĚ slintá, ale tak, že měníme bryndáky s igelitem po čtvrt hodině durch.Zuby sice pořád nikde, ale dle dr je to prý normální.Takže v tomto počasí by ji v šátku asi bradička přimrzla k oblečení.
Porod jsem měla akutním císařem 3 týdny před termínem z důvodů preklampsie, když mě vezli na sál, měla jsem tlak 180/120, nebyla jsem vůbec připravená a malá určitě taky ne, to je zatím moje teorie, proč je taková, ale kdo ví...
Spíš poradte, jak to přežít a nezbláznit se???
 Iva Čapková 


Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(2.1.2008 14:52:36)
Pavlo,
jak přežít a nezbláznit se? Tady je každá rada drahá. Velmi s tebou soucítím, protože i když je našemu synovi už skoro 7let, ještě stále si pamatuji ten šílený bodavý pocit někde uvnitř mozku - ten pocit, způsobený neustálým řevem našeho roztomilého miminka. Zkus najít COKOLI, co ti pomůže přečkat krušné dny-je to důležité pro další úspěšné fungování vaší rodiny, tak si to vezmi jako úkol (a třeba zapoj i manžela. Já osobně nevím, kolikrát a jak moc blízko k opravdovému nervovému zhroucení jsem byla, ale z dnešního pohledu bych takovýto stav brala zatraceně vážně. Není třeba kolem někdo, kdo by zůstal s malou na hodinku a ty bys mohla SAMA jít kamkoli? Zvážila bych i návštěvu rodinného poradce - psychologa, prostě kohokoli, kdo je schopen s nadhledem hledat řešení tvé situace. Dost totiž pochybuji, že se najde nějaký důvod, proč tvé dítě tak moc pláče. Postupně to zřejmě přejde - u našeho syna to v podstatě odeznělo v době, kdy začal lézt - získala jsem dojem, že to konečně byla zábava podle jeho představ a předtím se jen nudil. Fakt nevím, bylo to strašné, ale přece jen to SKONČILO. Moc ti držím palce a máš mou velkou podporu.
Ahoj
Iva
 Katka,kluci 5 a 8 
  • 

Re: jak přežít 

(2.1.2008 15:45:11)
Moc s tebou soucítím, starší kluk mi také kdysi ukázal hranice mých možností...Hodně mi pomohlo (byŤ jsem byla smrtelně utahaná), jít třeba na hodinu na vlek a lyžovat (máme chalupu na horách). Prostě úplně vytěsnit mimino z hlavy,vypnout,přepnout na jiný režim. ještě te´d si pamatuju, jak celá rodina jásala nad potomkem a já byla zoufalá troska,které neměla radost už vůbec z ničeho.Také jsem pořád četla, třeba,jak už od 3 měsíců bude spát celou noc...
No, celou noc spí od třech let :( Spíš se mi nakonec osvědčilo moc to neřešit, nechat tomu spíš volný průběh a jak jen to šlo, na chvilku si orazit sama.
 marketa 
  • 

Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek?. 

(2.1.2008 17:05:46)
nase mala slintala uplne stejne a v satku jsem ji nosila. proste jsem mela hromadu takovych tech tenkych plinek a menila, jak rikas i po 15 min.
opravdu satek nebo jine nositko moc, moc doporucuji. dite se hreje u tebe, zima mu rozhodne neni a pokud se prece jen bojis, muzes prece nosit doma.
poptej se holek na satkove diskuzi jake nositko by pro tebe bylo prakticke.
u nas to na uklidneni fungovalo v cca 95 procentech pripadu do peti minut ve zbytku do pul hodiny, pak totiz usnula :-)
 Tama, syn 3 mes. 
  • 

Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(14.1.2008 12:52:37)
Tak takoveho maleho urvanka mame doma. Jsou mu necely tri mesice a strasne jsme se na nej tesili. Ted ho mame nejradeji, kdyz spinka. Nosime ho na ruce od rana do vecera, ted jsme si poridili takove nositko na brisko, tam se mu moc libi, neboli z toho ruce, ale po chvili te zacnou bolet zada a hlavne uz te nabavi chodit po byte sem tam. Navic mam vycitky, ze se mu tam krivi pater, i kdyz to na ruce asi taky. Vzdycky, kdyz jdeme nekam na navstevu, tak jen posloucham, co mam delat jinak nebo nejaky jiny osvedceny rady, takze me akorat zacnou vytacet nebo jsou z place tak nervozni, ze to prenasi na me a ja pak radsi okamzite odchazim. Ted to dopadlo tak, ze uz radeji nikam nechodime a ani nikoho nezveme. Je to na zblazneni, ale kolikrat lepsi nez se nervovat jeste z okoli. Skoda, ze nemuzu aspon na chvili vyrazit nekam sama nebo s manzelem, moc by nam to pomohlo. Preji pevne nervy, nejste v tom sami!
 Petra, Kačka 8 týdnů 
  • 

Re: jak poznáte že to jsou prdy nebo že je dítě prostě uřvánek? 

(27.2.2008 22:43:46)
Taky jsme měli problémy s tím, že naše Kačka prořvala celé dny. Začalo to asi týden po příchodu z porodnice a trvalo do minulého týdne. Měla jsem pocit, že přes den skoro nespí, naštěstí v noci spala pěkně. Byla jsem z toho vyčerpaná a ztrácela jsem radost z mateřství. Až poté, co jsem vyzkoušela všechno, mi naše dětská doktorka poradila probiotické kapky pro děti od 1 měsíce. Jsou sice hrozně drahé - 5 ml stojí přes 600,- a někdy je v lékárnách mají jen na objednávku, ale opravdu nám během 2 dnů zabraly. Kačka je teď spokojené miminko a já spokojená maminka. Opravdu doporučuji, je to zázrak. V kapkách jsou "dobré balterie", které ovlivňují střevní mikroflóru.
Petra
 Anezka + 6 mesicni Amelka 
  • 

Boleni briska v 6ti mesicich a velka unava... 

(2.1.2008 16:43:07)
Dekuju, maminky, za prispevky, protoze nekdy je to fakt des,taky nam bude 6 mesicu a porad mala prdi a prdi, krouti se bolesti a jedine, co zabira, je hodne skakat na mici a vyjimecne trepat nozickama a celym briskem. Myslela jsem, ze to ve trech mesicich prejde a porad nic. Pry deti narozene ve znameni Raka jsou citlive na traveni a tim nadymani. Ach jo,ale jak dlouho? Taky skoro nic nejim, jim jen testoviny a samou bilou mouku, aby mala z toho neprdela, akorat jsem jen ztloustla a vratil se mi po letech ekzem. Nevite nekdo, kdy to skonci? Nosime jen v satku a mala uz je pekne tezka, prestavam mit na to vsechno silu. A pak to odnese manzel...
 nicnic 


Lefax 

(2.1.2008 17:48:32)
jsme taky vyzkoušeli. Nepomohl, i když byl přes stejné složení trochu lepší, než Sab-simplex. Pomohla nám rada únorovek 04 - mixovaná mrkev před každým kojením. To vše ještě v šestinedělí. Časem se ukázalo, že dítě je trvale nakaženo candidou nejspíš už z porodnice a má mléčnou intoleranci (neplést si s alergií). Dobrá byla kaše Sinlac. Dodnes - to jsou ji čtyři, jsem neprospala jedinou noc v kuse. Nedám dopustit na citrovital, tenkrát jsem ho neznala a lactobacilus bez lactozy (v lékárnách za 200,-)
 nicnic 


Jo a ještě, 

(2.1.2008 17:51:22)
naše stará pediatrička odvozovala, že pláč úzce souvisí s hraničními jaterními testy, což takhle prozkoumat kojeneckou žloutenku a její průběh?
 janik 
  • 

Specialni detska vyziva 

(2.1.2008 21:19:12)
Ahoj, tyhle problemy presne poznam. Ufff... A to planujeme druhy... No, ale jedna vec celkem dobre zabira, jen jsem se o ni dozvedela az kdyz nam problemy s nafukovanim skoncily. Trvalo to nekolik mesicu a bylo to vazne sileny. Prochozeny noci, pres den to samy, jeste dneska kdyz slysim nekde plakat mimco, tak mam koprivku. No, k veci - je to kojenecka strava dostupna v beznych lekarnach v USA, urcite tam mate alespon nejake zname, kteri vam to mohou poslat nebo privezt, a je to specialne pro deti, co maji problemy s travenim. Obsahuje totiz travici enzymy, lidove by se dalo povedet, ze je to uz "predtravene". Mozna, ze to prodavaji i v Nem. nebo Rakousku, treba se po tom poptat. Je mi lito, ale uz ani nevim, jak se to jmenuje, je to uz taky vic nez ctyri roky, ale info mam od kamosky, ktera tim krmila jedno ze svych dvojcat a super to fungovalo. Doufam, ze i tahle utrzkovita informace mozna pomuze. Pa. PS: Vselijake cajicky, kapicky, masticky, masaze a ja jeste nevim co - to nam taky nepomohlo.
 Pavla+Emča 07/2007 


Re: Specialni detska vyziva 

(3.1.2008 8:20:29)
Tahle speciální výživa je u nás taky.Je to Nutrilon Pepti MCT, je na recept u lékaře, pojištovna doplácí asi stovku.My jsme ji ze zoufalství taky začali používat.Potom asi zjistíte, zda to jsou opravdu trávící potíže nebo prostě uřvané dítě.Nám potíže s trávením ustaly, myslím...dítě řve mín, ale stejně řve, bůh ví čím...
 Anna Vernerová  
  • 

rada  

(3.1.2008 16:05:07)
milá maminko jsem mámou 3tet už dospělích dětí jestli nic nepomáha zkuste miminko dávat na bříško,samozřejmě bez polštářku na rovnou podložku amusí být hlavně v teple.
 Jana+2 
  • 

Moje rada - vyzkoušená 

(4.1.2008 1:25:47)
Nemohu odolat a připojuji svůj vlastní zkušeností prověřený recept: to se vezme čajová lžička anýzu, čajová lžička kmínu a čajová lžička fenyklu a dá se do půllitru vody. pak se to nechá přejít varem a schladnout, teplé se to scedí a kojící maminka to pomalu vypije a to dělá aspoň 3x denně po celou dobu kojení. Mimochodem, ten čaj je poměrně pitný a zabírá na kojence,na kojící maminku i na kohokoliv s přislušnými nadýmacími problémy. Přeji všem rodičům řvoucích miminek aby našli tu správnou medicínku!
 Klára, mimi 2 a půl měsíce 
  • 

krém Pupík a cvičení s nožičkama 

(4.1.2008 11:24:57)
Nikolku bříško taky dost trápilo, měla to hlavně z hltání při kojení. začalo to řevem okolo sedmé, kterého jsme se na několik hodin nezbavili. Zaručené rady všech okolo (teplá plínka na bříško, nechat ji odbrkat v průběhu kojení atd nepomáhaly). Byla jsem zoufalá, že nevím jak dítěti pomoct, nad každým soustem jsem uvažovala, zda neobsahuje něco závadného... Pak jsem si vypracovala vlastní metodu, která u nás zabírá spolehlivě, třeba taky někomu pomůže. Pomohlo mi začít kojit každé 2 hodiny místo 3. A při každém přebalování ji nechat chvíli rozbalenou cvičit s nožičkama nebo ji nechat prokopávat a pak na chvilku položit na bříško. Před večerním kojením dávám Sab Simplex. Když vidím, že se začíná svijet masíruju jí bříško krémem Pupík pro miminka - to uleví. Kromě zelí a luštěnin jím teď všechno a mám pohodové miminko, které místo srdcervoucího řevu se smíchem pozoruje svět. Přeju všem to samé.
 Petr, dcera Kačka 3 měsíce 
  • 

Re: krém Pupík a cvičení s nožičkama 

(5.10.2008 15:25:35)
Dobrý den,
Jedno doporučení pro další čtenářky/ře....

Na dítě jsme se také těšili, jakmilo přišlo tak radost částečně opadla díky neprospaným nocem. Prakticky jsme vyzkoušeli úplně vše od feniklu přes kapky a masti až po polštář pecek nahřívaný v mikrovlnce. Výsledek - nic nepomáhalo. Kačenku jsme i masírovali "spešl" krémem na břiše do kroužku ve směru hodinových ručiček, ale nějak to míjelo výsledek. Pak se nám stalo, že jsme navštívili jednou v noci pohotovost v Praze z důvodu podrážděné prdky. Tam se žena zeptala i na prdy a co s nimi. Poradila nám stará paní doktorka, že máme masírovat prckovi břicho do véčka a větší silou než jsme dělali předtím (směrem od žeber na boku do slabin). Na bocích se prý nejvíce usazují bubliny. Od té doby máme usměvavé mimčo bez problémů. Jako doplněk už používáme jen sabsimplex. Přišlo nám to jako zázrak, v noci spíme přes den dost často taky. Jen doporučuji se poradit s pediatrem, aby ukázal jak vůbec masírovat. Protože i na kontrole se nás paní doktorka ptala zda masírujeme, ale už se neptala jak.... :) Všem pevné nervy. Petr,Jana a Kačka
 MoOnikA 
  • 

DíTě 

(7.4.2008 15:05:41)
AoOjky Já DíTě neMámA neVA:d SoOU s NiMa JEn PrOoBLÉMy pa a UžiJtE sII toO
 macela, půl roční mimčo 
  • 

kdo nezažil nepochopí 

(24.12.2014 6:32:16)
přesně chápu tvé pocity..docela jsem si s malou užila a to byla fakt malá. začala jsem hodně dávat masáže bříška a uvolňující olejíčky a taky esp.kapičky a super..hodně to pomohlo a já si tedy taky doooost hlídala co jím

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.