| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Průběh těhotenství - 16. týden

 Celkem 105 názorů.
 Mgr. Vendula Tylová 
  • 

UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(13.1.2000 1:29:59)
Pro nastávající maminky se chci podělit o svoji zkušenost s tzv. prenatálním učením. Používali jsme systém amerického vývojového psychologa Logana, který spočívá ve zvukové stimulaci - zpočátku v rytmu matčina srdce, později se zrychluje a stává složitější.
Učení aktivuje nervové buňky, které by jinak byly v nečinnosti, rytmus vtiskuje řád nervové činnosti, aktivuje se "práce hlavou". Manžela zaujalo, že tyto děti měly v 5 letech IQ 120-150, tak se pro metodu nadchnul, a když nám ji posvětil gynekolog, začali jsme "učit" - dvakrát denně hodinu.

Metoda je jednoduchá - program je v malém "walkmanu", který si matka přikládá na bříško. Děťátko se ozývá, krásně jsme spolu komunikovali.

Přístroj s programem není levný, ale náklady se vyplatily.

Přesně podle výsledků amerického výzkumu, naše děťátko mělo nadprůměrnou porodní váhu (4150 g), délku (53 cm) a obvod hlavy (35 cm). Po porodu neplakalo, usmívalo se, vokalizovalo "a - a - a...".
V šesti měsících měl David 10 kilo.
Teď je mu 9 měsíců, krásně leze od 6, stojí chvilku bez opory, chodí s oporou. Od šesti měsíců říká "táta". Ale hlavně je velmi klidný, rozvážný, krásně spí a jí, má dobrou povahu.
Pokud to někoho zajímá, ráda se podělím o zkušenosti.

Vendula
(02) 20 61 21 26
eegbiofeedback@highland.cz
 Jana Kalousková (SR), 14. týždeň tehotenstva 
  • 

Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(22.8.2000 13:51:45)
Dobrý deň, potešil ma Váš článok o možnosti učenia dieťatka pred narodením - o podobnej téme (Baby plus) som čítala aj v časopise Quo. Zaujímalo by ma, kde sa prístroje Baby plus dajú zakúpiť (aj v ČR) a aká je asi ich cena. Vopred ďakujem za odpoveď. Jana
 zuzana pavlištíková 
  • 

Re: Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM-baby plus 

(20.8.2006 0:06:05)
velice by mě zajímalo,kde se dá tato kazeta sehnat a v jaké cenové výši se pohybuje.
 Eva,Nikol 


Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(26.3.2002 20:01:48)
Dobrý den.Zaujal nás Váš článek,ale!Ne že bychom tomu nevěřili,ale neše první i druhé miminko vážilo přes 4kg/4kg,4,30kg/oba měli 53cm a obvod hlavičky 35cm.V 8měsících chodili bez opory,byli to klidné a bezproblémové děti.Dnes,když čekáme naše 3 miminko je jim už 8a11let a jsou to velice inteligentní děti,aniž by se s nimi někdo učil před narozením.Myslím si,že i Vaše miminko by bylo stejně inteligentní a šikovné,bez zbytečně vyhozených peněz.
 xx 
  • 

Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(13.10.2004 16:25:37)
zajimave resena reklama
 dorrja 
  • 

Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(26.4.2005 12:46:28)
velmi mě zajímá Vaše zkušenost s "wakmanem". Můžete mi prosím napssat více???
S pozdravem a díky
Dorrja
 Weny,dcera a 17 tt 
  • 

Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(5.9.2006 22:33:16)
Upřímně,
chudák dítě.Pokud už před narozením máte na něj takové nároky,to teda potěš!!!
Já to neuznávám,dítě má být dítětem a ne nějakým prostředkem k plnění svých vlastních snů či ukazování,jak je vzrostlé a nadané!!!Každý se rád pochlubí,ale tohle je trapné!!!!
Mnohem víc dítěti do života dá to,když ví,že ho mají doma rádi než jestli se učilo před narozením...Panebože,to je fakt už přehnané!!!Dělat z dětí talismany na předvádění či co!!!
Můj názor!!!
 Veronika 
  • 

Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(10.4.2008 20:28:38)
Pěkný pokus o reklamu na zcela zbytečný přístroj...
Paní Tylová mimo tento přístroj propaguje i metodu "léčby" hyperaktivních dětí či dětí s poruchami pozornosti (či jinými problémy souvisejícími s LMD) nazvanou Biofeedback, která je taktéž velmi finančně náročná a výsledky jsou taktéž řekněme více než sporné.

Věci jako dispozice pro výšku, hmotnost či inteligenční potenciál jsou do velké míry dané geneticky a žádný walkman či jiný přístroj přikládaný na jakoukoli část těla matky to nemůže nikterak ovlivnit ;)
 Jaromíra Procházková 
  • 

UČENÍ PŘED NAROZENÍM - prosím o info 

(4.12.2008 14:16:05)
Dobrý den paní doktorko.
Zaujal mne Váš příspěvek a ráda bych se dozvěděla víc. Jsem v 14tém týdnu těhotenství.
Mejl: Jaromira.P@seznam:cz nebo 603450614
 Marcela 
  • 

Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(30.1.2009 20:25:26)
No nechci vám kazit radost, ale my jsme syna před narozením nic neučily a lezl v šesti měsících a v deseti měsících udělal své prní kroky bez opory, do čtrnácti dnů už krásně chodil. To co vy tu popisujete není geniální dítě, ale naprosto normální vývoj.Myslím že lepší než volkman je když si s miminkem v bříšku povídá maminka a tatínek.
 Evka Menclice 


Re: UČENÍ PŘED NAROZENÍM 

(1.3.2010 16:04:56)
No mě to docela zajímá, možná byste mi mohla poslat podrobnější informace. Přesto jeden příklad "nadprůměrných" indikací mě nepřesvědčuje o zásluze přístroje. Nic takového jsem nezkusila a přesto byl na tom můj syn podobně - 4,3 kg a 56 cm, ve 3 m. překulení na břicho, v půl roce máma, baba, 8,5 kg, pravda, zatím jenom péroval na kolínkách. Ale od roka smrká, ve 22 m. počítá do deseti, ale jinak je normálně šikovný jako ostatní děti. Prosím neberte to jako předbíhání, jen chci říct, že je to asi normální i bez zajímavých přístrojů (třeba zase mně pomohlo, že zpívám a taky dědičné informace) :-) O výzkumu ale uslyším ráda! Děkuji.
 Petra Svobodová 
  • 

Dotaz 

(17.5.2000 9:31:23)
Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, že v 16. týdnu jsem velmi přehnaně citlivá a maličkosti mě vyvedou z míry?
 Lucie - 15. týden 
  • 

Re: Dotaz 

(25.6.2003 12:26:23)
Ahoj, momentalne koncim 15. tyden a mohu jenom potvrdit, ze jsem abnormalne precitlivela. Mam to ale uz od zacatku tehotenstvi. Navic me cekaji krevni testy,tak doufam ze bude vse OK a preju vsem jen zdrava, krasna a chytra miminka at uz s prenatalnim ucenim, ci bez nej :-)
 Simona 
  • 

Re: Re: Dotaz 

(2.12.2003 16:38:51)
Tak to jsme na tom stejně.V pátek jdu na krevní testy a taky doufám,že bude všechno v pohodě.Už mi pomalu začíná růst bříško a spolu s ním mám menší chuť do práce :-)))
 Petra 
  • 

Re: Re: Dotaz 

(10.3.2004 15:27:37)
Ahoj Lucko a zdravím tímto iPetru Svobodovou! Jsem natom stejně.Stavy přecitlivělosti.Nekdy super nálada, která se může během chvilky změnit v naprostej děs...ne že bych dřív nebyla citlivá, ale myslím tak průměrně jako ženská.Dnes ale doufám že to je fakt tím tehotenstvím.A myslím, že i taky malý strachem jak to vše bude.
Testy mě také teprve čekají a to na konci měsíce.Tak jediné co zbývá, je jen doufat, že je vše, jak má být.Taktéž přeji všem krásné a zdravé děti!!Pěknej den ...Petra-Pardubice
 Mirka 
  • 

Re: Re: Re: Dotaz 

(10.3.2004 23:31:35)
Jé tak to se mi ulevilo,že jsem normální,pořád mám strach o malého,i mě čekají testy,někdy mám i hrozné sny.A tak taky doufám,že ty testy a vše okolo dopadne dobře.Přeju Vám hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka.
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dotaz 

(4.5.2004 8:57:33)
Taky jsem poslední dobou příšerně náladová a teď čekám na výsledky odebraných krevních testů.Doufám,že vše dobře dopadne a vám všem přeji krásná a zdravá miminka.
 Eva 
  • 

Tloustnu 

(22.5.2004 15:16:48)
Končim 15 týden a na testy jdu 31.5.Taky se bojim a takové to nemysli na to,mi vubec nepomahá.Bříško se mi vyvalilo už před měsícem.Čekám první mimčo,jsem unavená a připadám si na to sama.
 Katka, 18. týden, první těhotenství 
  • 

Re: Tloustnu 

(10.6.2004 11:40:25)
Ahoj Evi, z bříška si nic nedělej, já jsem břichatá už od druhého měsíce. Už jsem přibrala 7 kilo.Snažím se ,moc si to nepřipouštět a nosím klidně i těsné šaty, ať každý vidí , že jsem těhotná.Taky se s některými pocity cítím trochu sama , protože kdo není zrovna v jiném stavu, natož chlapi, těžko chápe, jaké pocity občas míváš - strašidelné sny,únava, přecitlivělost, pocit , že ti nikdo nerozumí. Ale za chvilku tě začne kopat miminko a to je pocit, který to všechno vynahradí, fakt. Už jsem se naučila si s ním i povídat. To pak nemáš pocit, že jsi sama - jsi tu ty a miminko. Kdybys měla chuť si popovídat, klidně mi napiš, jsem na tom stejně.
 Eva K, 16tt 
  • 

Re: Re: Tloustnu 

(10.10.2005 16:48:41)
Mě roste bříško, ale nepřibívám na váze. Taky se mi udělaly strašně rychle strije na bocích. Takže buď hubnu a z toho strije, nebo se nám sekla váha. Ale je fakt, že mám menší žaludek, moc toho najednou nesním, spíš po troškách..
Hlavně v noci, kolem 3 hodiny, se budím a mám obavy o miminko, zda prospívá, co by s ním bylo, kdyby se mi něco stalo, až bude na světě, jestli nebudu na mateřské "zahrabaná", jestli je manžel připravený být otcem, jestli zvládnu být dobrá máma.. A přes den mi to vůbec na mysl nepřijde a netrápí mě to.
Asi je to částečně normální, ale bojím se, že stresuji i mimčo.
Eva
 já 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz 

(22.5.2004 16:07:18)
Jsem v 16 týdnu,čím si mám mazat bříško?Poradte mi nějakou kosmetiku.
 Věra. 


Re: Strie 

(22.5.2004 16:16:46)
dobré je pravidelně promazat dětským olejíčkem a lze i ve vaně v teplé vodě trošku kůži...."cvičit" povytahováním a masáží. Jinak žádná kosmetika na strie nefunguje, jestli se udělají, závisí hlavně od
kvality kůže a i od případného příliš velikého přibrání v těch partiích.
Svůj vliv mají i hormonální změny v těhotenství...tím olejíčkem každopádně nic neskazíte....

Já promazávala olejíčkem poctivě, strie po dvou dětech vesměs žádné...:-))
 Karca 1 


Re: Re: Strie 

(24.5.2004 20:25:12)
Verko,
pises,ze pripravky na strie nepomuzou, ze se stejne strie udelaji pokud jsou k tomu predpoklady, ale to same se da rict prece o tom detskem olejicku ne? Ja si myslim, ze neco na tech kremech proti striim musi byt, kdyz je na to vyrabeji, co myslis?
 Olina 
  • 

Re: Re: Re: Strie 

(24.5.2004 21:08:32)
Já myslím, že ty přípravky určitě vliv mají, byť většinou ne takový, jak praví reklama. Sice je pravda, že to, zda se striae udělají či ne, závisí na kvalitě pokožky a jejím vrozeným dispozicím (pevnost, pružnost), ale ta kvalita pokožky se dá právě krémy, mléky či oleji do jisté míry ovlivnit. Namáhané pokožce pomáhá, pokud je hydratována a promazávána. A nemusí to být ani speciální preparát proti striím, svůj účel splní i jakékoliv hydratační tělové mléko či krém. Nebo olejíček. Ačkoliv mastná pokožka nerovná se automaticky hydratovaná. Je nutné vybírat.
 Karca 1 


Re: Re: Re: Re: Strie 

(24.5.2004 21:46:08)
tedy jakekoliv hydratacni mleko = specialni krem proti striim?
 Karca 1 


Re: Re: Re: Re: Re: Strie 

(24.5.2004 21:52:37)
Mozna neni spatne kombinovat ob-den ja osobne mam oboji jak krem proti striim tak olejicek, ale neverim, ze v tom neni rozdil?
 Kristýna,18tt 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Strie 

(5.7.2007 10:39:53)
Já používám olejíček proti striím od Babylove,koupíte v dm za 6Okč.Mažu se pravidělně 1-2x denně a vydrží skoro dva měsíce.Jsem s ním fakt spokojená.Také pomáhá jemné poštipování po celém bříšku,uvolní se tím napnutá tkáň.To se nedoporučuje 14 dní před porodem.
 Jitka Šuráňová,jenda pětiletá dcera 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Strie 

(3.5.2007 15:18:36)
Ahoj holky,
opravdu se strie dělají jenom tomu kdo má k tomu předpoklady,ale samozřejmě,že se trochu utlumí,jestliže se použije některý kosmetický přípravek, např,: těhotenský masážní krém od Welledy.Mějte se moc krásně!
 Poradkyně 


Re: Strie 

(18.1.2014 15:33:38)
Ahoj,mně se osvědčil mnohem více Excipial lipolocio( běžně dostupný v lékárně) než klasická hydratační mléka. Skvěle promaštuje, téměř bez parfemace, takže vhodný i pro citlivou pokožku. U mnoha žen oblíbený přípravek Elasti-Q, mi takovou službu neprokázal. A když si necháte Excipial předepsat na kožním na recept, bude cena ještě nižší než kdybyste ho kupovala na volném prodeji.

Přeji báječné těho :-)
 Joann, Honzik 18.11.2004 


Re: Re: Re: Dotaz 

(30.5.2004 11:02:15)
Ahoj vsem, taky me cekaji testy a trochu se bojim o miminko, mam to ale o moc tessi, protoze jsem specialni pedagog a pracuji s postizenymi detmi, takze znam vsechna rizika! Na druhou stranu zase vim, ze neni postizeni jako postizeni a spoustu "nasich" deti mam velmi rada a dovedu si predstavit je vychovavat a verte mi, ze se dokazi docela dobre uplatnit ve spolecnosti. Take jsem cetla, ze ten screening nema uspesnost vetsi nez-li 55% a dukazem toho byla moje kamaradka, ktera mela testy spatne a porodila zdravou holcicku. Take znam nekolik lidi s Downovym syndromem, kteri maji IQ uplne v norme. Preju Vam pekny den a pohodove tehotenstvi bez zbytecnych stresu!!!
 dana, dvojcatka v brisku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dotaz 

(1.6.2004 15:35:08)
Ahoj,
mne delali testy na genetice uz ve dvanactem tydnu - ultrazvukove mereni i krevni odbery. Vysledky krve jsem mela do druheho dne. Vsechno je ok, na kontrolni testy jdeme za par dnu. A kontrolni ultrazvuk ve dvacatem tydnu.
Drzim vsem palce a preju nam vsem zdrave deti.
Dana
 Ninča + Nikolka Šobrová v bříšku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz 

(2.6.2004 13:11:07)
Ahojky,
já jsem už v 17.týdnu a nemůžu se dočkat, až to bude venku a já jí budu moct mít u sebe a mačkat jí a líbat jí....Krevní testy už mám taky za sebou i na vrozené vady, a je to doufam v pohode. Ale víc se bojím, protože můj partner v tobu našeho početi mel v sobe pervitin a ten se vylučuje 3 měsíce, takže ted oba čekáme, aby tahle jednovečerní blbost se neprojevila na našem sluníčku, na který se moc a moc tešíme!!! Už aby tady byla .....:-))))
PS: Hlavně bacha na stressssssss, třeba já chodím ještě pořád do práce a není to zrovna 3x nejklidnější prostředí (to víte nervozní podnikatel), jenže peníze se hodi!! Tak si vždycky říkám: ...klííííííííídek!!!
Tak pa pa TĚHULKY, Ninča
 Jenda00 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz 

(2.6.2004 15:49:20)
Pervitin????
 Andy, 28, 16 týden - 1. těhotenství  
  • 

Užijte si to  

(5.8.2004 15:32:03)
Zdravím všechny těhulky,
kašlete na stres v práci a na všechny kteří by Vás mohli štvát. Užijte si těhotenství v pohodě a myslete na to malé, které nosíte pod srdcem. Mi se to sice lehce říká, protože mám skvělého manžela, který se mnou těhotenství prožívá a hodně se zajímá. Opravdu taková podpora pomáhá. Co můžu doporučit je plavání a cvičení (koupila jsem si cvičení pro těhulky od Hanky Kynychové). Výborně se cítím i po fyzické stránce a taky jsem zatím přibrala 2 kg.
Tak se držte, ještě nás čeká dlouhé čekání, než na nás ten drobeček vykoukne.
 Janiska, 18.tyden tehot. 
  • 

Re: strie a ostatni 

(6.8.2004 13:38:24)
Ahojky,
ja prozivam taky sve prvni tehotenstvi, ale nemuzu rict, ze si ho vzdycky uzivam. Nekdy se mnou hormony opravdu cvici a citim se pod psa, napadaji me hloupe myslenky a nekdy manzelovi dokazu zavidet, ze se nemusi kvuli miminku nijak omezovat (alkohol, sport...), ale pak mi zase precvakne a uvedomim si, jak jsem stastna, ze mimco v brisku mam a jsem v euforii, najednou delam pro mimiko vse, co je v mych silach a s radosti. Proste se to tak strida, ale nejhorsi byl asi prvni trimestr. Ted je to cim dal lepsi, brisko pomalu roste, za tyden, dva mozna ucitim prvni pohyby a to stoji za to. Mozna je ten zacatek tak tezky, protoze neni lehke si predstavit, ze miminko v brisku opravdu je, i kdyz je videt na ultrazvuku, ale neni citit, mi napr. nebyvalo ani prilis spatne a pribiram pozvolna. Preventivne si brisko mazu kremem Elasi Q, ktery je proti strijim, ale nemyslim si, ze to muze strijim uplne zabranit, pokud ma k tomu clovek genove dispozice, ale je to lepsi nez nic a jen stat u zrcadla a litovat se.
Mejte se vsichni krasne a preji prijemne tehotenstvi a zdrava mimca.
 Veronika Pavlova,14.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dotaz 

(4.8.2005 9:16:18)
Ahoj, jsem moc ráda za tento příspěvek. Na krevní test jdu 16.8. a zatím si z toho vítr nedělám a doufám, že ani nebudu. Jsem také speciální pedagog a tak si říkám v koutku duše, že i kdyby něco, mám už nějaké zkušenosti. Navíc souhlasím s tím, žě špatné testy nemusí nutně znamenat postižené dítě. Nemám důvod nevěřit, že ten můj prcek nebude v pořádku a tak se teď jen těším, až ho příště zase uvidím na UZV. Zdravím všechny těhulky a přeju hodně pohody.
 yva,16,5 týden těhotenství 
  • 

k učení 

(18.5.2005 9:12:49)
Dobrý den,mám již 14ti letou dceru a míry,váhy,rozměry hlavičky stejné,a neučila jsem jí,když byla v bříšku...myslím,že jako reklama to není špatné...Teď čekám po 6ti letech mimčo,krev už mám za sebou,je OK,příští týden plodová voda, tak uvidíme.A citlivá jsem taky. Myslím,že než vyhodit peníze za něco zbytečného,radši by si je maminky měly užít,aby měly radost a pak má radost i to miminko v bříšku.
Všem čekatelkám hodně štístka.
 Jana 
  • 

?? 

(10.11.2004 9:55:42)
Končím 14 týden těhotenství a zatím vůbec nepozoruju, že by se zvětšovalo bříško. Je to normální?
 věra Svatoňová 
  • 

Re: ?? 

(17.11.2004 16:21:07)
ahoj jsem na tom stejně končim 15týden a taky nepozoruji že by se mi nějak zvedlo bříško to už jsem porodila 2děti a tohle se mi ještě nestalo místo abych přibívala tak stále hubnu už jsem taky z toho nešťastná nevím co to znamená ale podle ultrazvuku je to prý v pořádku tak nám nezbívá nic jiného než doufat že je vše v pořádku asi je to normální každá to těhotenství prožívá jinak jinak ti přeji hodně zdraví a at to vše dobře dopadne
 Jana 
  • 

Re: Re: ?? 

(18.11.2004 11:15:16)
Díky za zprávu, trochu mě to uklidnilo. I když teď už se mi začíná zdát, že přeci jen se malinko to bříško začalo zvedat. Na kontrolu jdu 29.11., tak doufám, že bude vše v pořádku. Taky ti přeju ať jste oba zdraví a pohodové těhotenství až do konce !
 ZUZA 
  • 

Re: ?? 

(22.11.2004 16:40:41)
nedávno jsem se zaregistrovala a proto se připojuji až nyní. Já na konci svého prvního trimestru zjistila, že mi stále víc a víc roste bříško ale kila ne a ne nabývat. Ne že bych neměla radost..když mi přece něco roste, tak se to musí někde ukázat. Váha ukazuje po ránu vždy stejně, maximálně o půl kila navíc...večer jak kdy, podle toho jak moc toho za ten den sním. Myslím že tohle je individuální...někdo nabere hodně, někdo málo...myslím že to všechno teprve přijde.Z.
 Pet,TP 19.5. 


Re: Re: ?? 

(6.12.2004 13:36:53)
Jsem v 16.t.t. a trochu jsem zmatená z velikosti mimiska. V odborných brozurach i zde píšou, že by mělo měřit už 16cm, ale na ultrazvuku bylo veliké 10,14cm, ale měřeno od hlavičky po prdelku. Tak nevím, jestli do těch 16cm započítavají i nožičky nebo ne. Doktor říkal, že velikost odpovídá 16.t.t. Tak nevím.
 Katy 
  • 

Re: Re: Re: ?? 

(6.12.2004 14:26:01)
Já teprve začínám 14 týden, ale obdobný problém jsem měla kolem 8 týdne. Mimčo bylo výrazně menší oproti mírám uváděných v "rodince"(tehdy "mělo mít myslím že cca 3-4 cm a ve skutečnosti nemělo ani 2cm). Byla jsem velmi nervózní, protože jsem se obávala toho nejhoršího. Pak mně ale upokojilo to, že z mnoha jiných zdrojů jsem se dozvěděla vždy jiné informace o rozměrech děťátka a často ta čísla byla nižší. Teď vím, že vše bylo jak má být. Taky záleží, jestli se měří na počátku, uprostřed nebo na konci toho daného týdne - mimčo rychle roste a tak třeba za 5 dnů může být zase o kus větší. Neřekla jsem Ti sice nic konkrétního,ale snad ťe to trošku uklidní, než napíše někdo, kdo je ve stejném stupni těhotenství jako ty. Ahoj
 Guppy+Q.T.-28.7.04 


Re: Re: Re: Re: ?? 

(6.12.2004 19:11:40)
TAk ked pozeram na tie nase fotky, co mame z ultrazvuku, co bolo asi v tom 17.tyzdni, tak je tu napisane 12cm... takze asi je to v pohode. Nase babo sa narodilo 49,5cm.
 Sona 14tt , dcera 10 let,  
  • 

Rozměr miminka 

(8.12.2005 9:20:55)
Ahojky, já jsem začala 14 tt 7.12., to jsme na tom skoro stejně. Na 12tt jsem byla na ultrazvuku a mimi měřilo 63 mm, taky mě to nejprve trochu vylekalo, mělo by být podle knížek cca 8-9 cm, ale doktor mi řekl, že se to měří jen po zadeček, takže mám být v pohodě. Dokonce mi řekl, že to odpovídá 12+5, a co bříško? Roste? Já jsem už pěkná, přibrala jsem zatím jen 3 kg, ale bříško mám jak u předchozího těhotenství v 6.měsíci. Každé těhotenství je jiné, taky mi není špatně ani nebylo, to předtím jo a dost fest....Hezké těhotenství a zdravá, šťastná miminka všem.
 Hanula, 16.tt 
  • 

Re: Re: Re: ?? 

(9.12.2004 13:59:13)
Nemej obavy - v 16.tt detatko opravdu meri kolem 16cm. Na ultrazvuku je zmeri opravdu jen po zadecek, protoze nozicky miva skrcene nebo v jinem rezu pohledu ultrazvuku. Takze ta velikost ti odpovida. Kdyby neodpovidala, lekar by to jiste rekl :)
Jinak - bricho se mi vyvaluje uz nekdy od 3.mesice a pritom nepribiram. Je to hodne individualni. Tehotenskymi nevolnostmi jsem netrpela, zadne zvlastni chute taky nemam - snad jen v posledni dobe ujizdim na veprovych rizcich, coz se s doporucenou zdravou vyzivou moc neslucuje. No co ;-)
 Petra s mimi v brisku 
  • 

15 týden 

(23.2.2005 10:40:00)
My se teď nacházíme v 15ctém týdnu a i když se všude píše,že matka zaznamenává první pohyby okolo 18ctého týdne.Ja už jsem je,ale cítila teď.Každý večer jak si lehnu na záda cítim chvilicku pohyby.Je to možné?
Bříško mi už pěkně roste,ale moc jsem na váze ještě nepřibrala.
 Peťa-14.t 
  • 

Re: 15 týden 

(25.11.2005 19:26:42)
Možná je to tím, že jsem byla dost hubená a jsem malá,ale já už mám dost vvboulené bříško.Jsou to dva dny,co už nezvracím a je mi líp. Takže věřte,bude líp!
 Vanha 


Re: 15 týden 

(24.8.2006 15:32:01)
Jsem v 15týdnu a pohyby jsem cítila již před týdnem. Nejdřív jsem myslela, že jsem ujetá, ale vidím, že to prožívají i ostatní. Je to večer po ulehnutí a nejsou to větry, tohle je něco jiného. Úplně ve mně hrklo, když to bylo poprvé. Je to prostě paráda.
 Oli 
  • 

Re:4.miminko 

(22.12.2006 20:03:47)
Já čekám své čtvrté mimčo a jsem také v 15.týdnu těhotenství a také občas cítím malé pohyby. Nemůže být každý jen podle nějakých tabulek a my už obě víme jaké ty pohyby vlastně jsou. Mám asi tři kila nahoře. Jinak ok.
 Petra s mimi v brisku 
  • 

15 týden 

(23.2.2005 10:40:09)
My se teď nacházíme v 15ctém týdnu a i když se všude píše,že matka zaznamenává první pohyby okolo 18ctého týdne.Ja už jsem je,ale cítila teď.Každý večer jak si lehnu na záda cítim chvilicku pohyby.Je to možné?
Bříško mi už pěkně roste,ale moc jsem na váze ještě nepřibrala.
 Pája 
  • 

Re: 15 týden 

(15.7.2006 14:51:00)
Já jsem dnes 15+3 a pohyby cítím už asi 4 dny. Takže vše je možné :o))
 ori+eli07+jiřík08 


Re: Re: 15 týden 

(23.8.2006 17:05:06)
Ahoj, ráda bych si s někým vyměňovala poznatky o těhotenství, s někým, kdo je na tom zhruba stejně jako já. Jestli chceš, ozvi se mi na sipecka@email.cz, jsem Radka 14+4tt. Těším se.
 Petra s mimi v brisku 
  • 

15 týden 

(23.2.2005 10:41:36)
My se teď nacházíme v 15ctém týdnu a i když se všude píše,že matka zaznamenává první pohyby okolo 18ctého týdne.Ja už jsem je,ale cítila teď.Každý večer jak si lehnu na záda cítim chvilicku pohyby.Je to možné?
Bříško mi už pěkně roste,ale moc jsem na váze ještě nepřibrala.
 Blondynka+16tt 
  • 

Re: 15 týden 

(26.3.2005 16:45:20)
Ja jsem ted v 16tt a pohyby jsem jeste nezaznamenala,myslim ze je na to opravdu moc brzy.Cetla jsem,ze prvorodicky citi pohyby dokonce o 2tydny pozdeji,nekdy kolem 22.tydne,ale asi je to individualni.
 Hana ,15.týden a syn 2,5 roků 
  • 

Re: 15 týden 

(28.3.2005 21:16:31)
Když jsem byla poprvé těhotná cítila jsem pohyby již v 17.týdnu a doktor tvrdil,že to jsou větry ,ale doopravdy to byly pohyby.ale nevím,jestli v 15.týdnu je to možné,myslím taky,že to je brzy.
 Sarka 
  • 

Jízda na kole v těhotenství 

(31.3.2005 20:52:33)
Dobrý den,
jsem v 17 týdnu těhotenství, a protože se léto kvapem blíží, chtěla bych se zeptat zda je možné i v těhottenství jezdit na kole.
Nikde jsem nenašla žádné informace, a proto bych se ráda zeptala, jestli některá z Vás neví zda je to nebezpečné, nebo to nevadí.
Díky,
Šárka
 Monika 
  • 

Re: Jízda na kole v těhotenství 

(1.4.2005 8:23:51)
Samotná jízda na kole není na překážku, naopak. Nebezpečné jsou, proto se také zakazuje na kole v těhotenství jezdit, pády z kola. Trochu blbějším pádem si můžeš způsobit potrat. Také není příjemné jezdit na kole na kostkách a jiném nerovném povrchu, kvůli otřesům.
Jinak pokud se cítíš dobře a těhotenství probíhá naprosto v pořádku, tak bych na to kolo v létě sedla. Já jsem toho na kole v těhotenství moc nenajezdila a dodneška závidím holkám, které na kole v pohodě jezdili. Ono je lepší jezdit na kole v přírodě, než sedět doma na zadku a cpát se jídlem.
 Kopretinka 


Re: Jízda na kole v těhotenství 

(1.4.2005 8:41:20)
Šárko, záleží na tom, jak se cítíš. Pokud jsi byla před těhotenstvím zvyklá na tento druh sportu, stačí jen trochu ubrat a můžeš v tom pokračovat. Horší je, pokud jsi na tuto zátěž nebyla zvyklá, potom silně nedoporučuji! Radím probrat s lékařem. Já jsem do 7.měsíce běhala. Před těhotenstvím to bylo 12km denně, pak 10 ob den asi do 6.měsíce, pak už to moc nešlo, tak jen pár km a začátkem 8.m jsem přestala úplně. Na kole jsem také jezdila s rodinou, ale bála jsem se pádu a také jsem se snažila vyhýbat nerovnostem. V 5.měsíci jsem sjížděla řeku. Vybrali jsme Berounku, pro jistotu, vynechala jsem i malý jez a vše v pohodě.
Platí, že musíš být úplně zdravá a velmi opatrná.
 Katka, 14 týden  
  • 

Re: Re: Jízda na kole v těhotenství 

(14.4.2005 12:28:26)
Ahoj těhotné sportovkyně, dočetla jsem se v literatuře a lékař mi potvrdil, že kolo není na škodu, když se dobře cítíte a vše je OK. Já jezdím na odpruženém horáku i 3O km denně a je mi dobře. Často jezdím vysednutá ze sedla, je to lepší.
 Mili 
  • 

Re: Re: Re: Jízda na kole v těhotenství 

(11.11.2005 11:49:02)
Jsem v 19 tydnu tehotenstvi a jezdim 22 km 2x tydne. Mam to stesti,ze bydlim v holandsku jsou tu same roviny.Citim se skvele a neco malo pro svuj zadek a nohy musim udelat.Miminku se to asi libi v tech chvilich pravdepodobne spi nemam zadne pohyby.
Dokud to jde sportujte!!!
 jana 
  • 

Re: Re: Jízda na kole v těhotenství 

(18.9.2006 14:30:30)
tak nevím co k tomu dodat, snad jen to, že jste praštěné, místo abyste se šetřili, tak děláte takovýhle kraviny. to snad ani nemůže být pravda. to si to kolo nemůžete odepřít?
 Jana 
  • 

Re: Jízda na kole v těhotenství 

(17.8.2007 9:35:44)
Taky jezdím na kole. Jsem sice v začátku, ale většina lidí mi říkala, ať to nedělám, ale je to jediná možnost, jak se dostat do práce a mám ze sebe lepší pocit, že pro sebe něco dělám. A hlavne souhlasim s tím, že když je na to člověk zvyklej, tak akorát sníží rychlost a námahu a všechno jde. Opravdu je to lepší a myslím, že i zdravější než dřepět doma na prdeli a cpát se vším, co mi příjde pod ruku.
 Olga 
  • 

Re: Jízda na kole v těhotenství 

(25.8.2007 22:08:47)
Ahojky ja jsem ve 12.tydnu tehu a taky jezdim na kole do prace,ale jen po rovine do kopce jdu pesky.Tak se mej.
 Zuzka 
  • 

Re: Re: 15 týden 

(12.5.2005 14:45:07)
V prvním těhotenství jsem pohyby cítila v 17tt, teď jsem v 15tt a taky se mi zdá, že už mimčo cítím.
 lucka 15 tyd 
  • 

Re: Re: 15 týden 

(7.11.2005 12:11:35)
Ahoj tehulky,jak tak ctu vase dotazy a prispevky s malima briskama tak ja pro zmenu mam brisko velke jak zeny mivaji asi v 5 mesici,ale moje vaha je stejna.Muj posledni ultrazvuk jsem mela v 12 tydnu a dalsi me ceka az ve 20 tydnu.Je to normalni,ze mi brisko tak rychle roste?Jinak se citim skvele.
 Terka 
  • 

Re: Re: Re: 15 týden 

(23.11.2005 15:14:09)
Ahoj.
Ozveš se mi prosím Tě na t76@centrum.cz jestli máš chut se mnou konzultovat těhotenství? jsem 23.11.2005 v 16 tt. Dík. Terka
 akis 


Re: 15 týden 

(13.12.2010 12:12:22)
AHOJ, ASI JE TO OPRAVDU BRZY, ALE ONO JE TO U KAŽDÉHO JINÉ A ZÁLEŽÍ I HODNĚ NA TOM KDE MÁŠ ULOŽENOU PLACENTU. kDYŽ JE NA PŘEDNÍ STĚNĚ DĚLOHY, TAK POHYBY MŮŽEŠ CÍTIT O DOST DÉLE NEŽ OSTATNÍ.jINAK JÁ JSEM 15+3 A NEJSEM SI ÚPLNĚ JISTÁ ZDA POHYBY CÍTIM NEBO NE. Už aby pořádně koplo. na UZ jdu až za 9 dní, hrůza~7~
dOMA UŽ MÁM KLUKA 3,5 ROKU.
 MARŤA 
  • 

Re: 15 týden 

(9.8.2005 14:46:00)
DOČETLA JSEM SE, ŽE SI MNOHO PRVRODIČEK MŮŽE ZAMĚNIT POHYBY DÍTĚTE S MOŽNOU PLYNATOSTÍ. TAKY SE MOC TĚŠÍM AŽ SE PRCEK VE MĚ ZAČNE VRTĚT, PŘECE JEN ŽENA DOCHÁZÍ DO JINÉ ETAPY TĚHOTENSTVÍ KDYŽ TO NAJEDNOU ZAČNE VŠECHNO TAKTO POCIŤOVAT, TAKY SE TĚŠÍ, ALE POHYBY OČEKÁVÁM AŽ OD 18 TÝDNĚ NEJDŘÍVE, NEJPOZDĚJI DO POLOVINY 5TÉHO MĚSÍCE TĚHOTENSTVÍ!
TĚHULKY DRŽTE SE A AŤ MÁTE ZDRAVÉ PRCKY!
 Kamila, 19 tt 
  • 

Re: Re: 15 týden 

(11.8.2005 15:52:55)
Také jsem začala cítit pohyby "brzy"- 3 dny před 16 týdnem.Když se to stalo poprvé, úplně se mi sevřelo srdce a věděla jsem, že je to ono... Myslím, že to zaléží na senzitivitě i na různých jiných okolnostech a potvrdil mi to i můj gynekolog. Člověk se nemůže spoléhat jen na knihy nebo na to, jak to cítí většina :-). To, co v bříšku cítím je nezaměnitelné, intenzita se stupňuje a je to opravdu nádherné, troufnu si říct, že teď už s miminkem komunikujeme :-).
To "učení" před narozením je zajímavá věc, ale myslím, že kvůli tomu není potřeba dávat si na břicho sluchátka :-), příznivý vliv na vývoj miminka přeci určitě musí mít i to, že s ním rodiče před narozením komunikují,poslouchají hudbu, miminko cítí, že se na něj rodiče těší, maminka je šťastná ... A když se potom rodiče pozorně miminku věnují i po narození a po celý jeho život... (znám to ze své vlastní zkušenosti- byla jsem to opečovávané miminko :-)).
Kamila
 Vlasta 
  • 

TESTY 

(2.9.2005 15:15:06)
Ahoj holky jsem 15+5 čekám své třeti dětáko.Čekaji mne triple test a docela se bojim.To třeti je vymodlene,tak asy proto.Jdu na ně 12,9,05 tak doufam že dopadnou dobře.Jinak přeji všem zdravá miminka a klidné těhotenstvi.Nevíte někdo jak dlouho se čeká na výsledky?Díky Vlasta
 Pája 
  • 

Re: Re: Re: 15 týden 

(22.9.2005 9:35:32)

U prvního miminka jsem pohyby cítila už od 16tt,i když se všude píše,že prvorodičky je cítí mnohem později.Ale byla a jsem zvyklá spát na břiše,tak jsem je cítila,když jsem ležela na bříšku.Taky mi všichni tvrdili,že jsou to větry,ale větry to rozhodně nebyly!
 Kapsa 


14 týden 

(7.9.2005 20:50:00)
Zdravím Vás všechny, jsem ve 14 týdnu těhotenství a byla jsem ve 12 týdnu na ultrazvuku a lékařka mi říkala, že plod je velký cca 6,5 cm, jak si čtu přízpěvky tady, tak mě trochu vyděsila ona velikost, když jsem tady někde četla, že v 16 týdnů má některý plod 19 cm, není moje dítě příliš malé? Poradtě, nebo napište prosím svůj názor, snažím se nepanikařit, vím že každé dítě je individuální, ale není to příliš velká odchylka? Děkuji za odpovědi.
 Jana 
  • 

Re: 14 týden 

(7.9.2005 20:54:12)
Podle knizky "Velka kniha o matce a diteti" je ve 12.tydnu plod cca. 6,5 cm dlouhy a vazi priblizne 18g.Takze nemusis mit strach.Vim,ze ja si to taky podle teto knizky kontrolovalo a vzdycky mi to vychazelo.
 Kapsa 


Re: Re: 14 týden 

(11.9.2005 20:24:30)
děkuji
 Eva K, 14 
  • 

Re: Re: Re: 14 týden 

(26.9.2005 13:46:51)
Určitě je to v pořádku
 Eva K, 14 
  • 

14 týden 

(26.9.2005 13:48:02)
Určitě je to v pořádku, měla jsem podobný rozměr a pan doktor nás oba chválil.
Knížky uvádí rozdílné údaje, takže se nenech vylekat. Eva
 Eva K, 17tt 
  • 

maliník a jahodník 

(19.10.2005 13:44:37)
Můžete mi, prosím, někdo poradit s bylinkami v těhoteství? Dočetla jsem se o maliníku a jahodníku, ale můžu ho pít už teď? Když napomáhá porodu?:-)
Jinak piju roibos, nebo džusy (kontroluji přítomné EE) a už by to chtělo změnu... Sirupy jsou umělé, ovoce na vymačkání drahé, vody tvrdá:-)
Eva
 Olina 
  • 

Re: maliník a jahodník 

(19.10.2005 14:07:24)
Nechci ti do toho mluvit a přesto, že riskuju napadání považuju za svou povinnost poradit ti, abys roiboos ale fofrem vysadila.
Tamto lupení bych považovala za neškodnou alternativu čaje, ale napomáhání porodu bych od nich opravdu nečekala. To se týká rostlin bohatých na silice, které překrvují tedy rozmarýnu, dobromysli. Asi hlavně rozmarýnu. Tím nemyslím, když si dáš špetku dobromysli na pizzu!
Protože mi asi sdělíš, že to nemáš v plánu, tak se nebudu namáhat doporučením, aby sis o tom víc přečetla z nezávislých zdrojů, než to tam natlačíš.
Přeju hodně zdraví, štěstí a hezkých chvil s vaším miminkem.
 PajaMM 


Re: Re: maliník a jahodník 

(19.10.2005 14:40:47)
Ahoj!

Ja pila caj z maliniku temer cele tehotenstvi. A nerikali nam, ze by to melo napomahat porodu, ale pry by to melo mirnit bolesti. Jak uz jsem tu nekde psala:-), ja byla na por. boxu cca 20 minut a nebolelo me vubec nic. Ani otvirani. Prijela jsem do porodnice otevrena uplne a sla jsem rovnou tlacit:-) Takze caj z maliniku muzu doporucit, nemuzu sice rict, ze me nebolelo nic diky tomu caji, ale rozhodne neublizi...

Hodne stetsi!!!
 markanka 


Re: maliník a jahodník 

(20.10.2005 13:59:43)
Ahoj Evi,

ja roibos taky piju a nevim tom, ze by byl nejak skodlivy a nemel by se pit. Naopak muj kamarad,ktery je velky znalec caje mi ho doporucil a zrovna tak i me skoro dvou lete dcerce...
Jinak ja piju malinik od zacatku tehotenstvi spolu s tehotenskou bylinkovou smesi..trezalka, medunka atd, je to smes bylinek a urovnani hormonu, ktere se ti v tehotenstvi tezce bouri, adt atd.
Pri prvnim tehotenstvi jsem malinik + tuto smes taky pila a nevim jestli to byla nahoda, kazdopadne jsem mela uzasne rychly porod..cca 5 hodin,pricemz velke bolesti jsem mela neco kolem pul hodiny.Jinak me bolesti byly naprosto srovnatelne s bolestmi menstruacnimi. Je pravda i doba otevirani byla na prvorodicku velice rychla. Takze zaver necham na tobe, ja osobne se k temto bylinkam rozhodne priklanim a co vic - chutnaji mi:):)

Drz se:)

Marketa 17tt
 tak třeba taky já 
  • 

Re: maliník a jahodník 

(16.12.2005 23:03:23)
Maliník se doporučuje pro celou dobu těhotenství, porodu pomáhá ve dvou hlediscích: 1) porodní bolesti jsou menší 2) stahy jsou účinnější. Předčasný porod to nezpůsobuje, prostě jen pomůže, když to přijde.
 dara 
  • 

dotaz 

(10.9.2005 13:43:33)
Mám dotaz,jsem na začatku 17 tt a všimla jsem si, že mi mizí čára na břiše, tak chci vědět jestli to má taky někdo,jinde píšou, že by měla tmavnout a rozšiřovat se, ale u mě je to opačně.A kdy bych měla asi tak cítit první pohyby,je to moje první těhotenství.Díky za odpovědˇ.D
 Vlasta 
  • 

Re: dotaz 

(19.9.2005 10:30:54)
AHOJ DARO JA JSEM NA ZAČATKU 18TT.SICE ČEKAM SVE TŘETI MIMI ALE JE TO UŽ 14 LET CO JSEM RODILA NAPOSLDY.PŘIPADAM SI JAKO BY TO BYLO POPRVE.NECO JAKO POHYBY CITIM,SPIŠ JE TO TAKOVE ŠIMRANI.TY BYS MELA CITIT POHYBY TAK VE 20TT.S TOU ČAROU NA BŘIŠE BYCH SI NEDELALA STAROSTI.JA JI TAM MAM UPLNE NEPATRNOU.AHOJ
 Olina 
  • 

Milá děvčata, 

(20.10.2005 14:08:59)
konečně sem vás našla. Při plném vědomí prohlašuju, že jsem ten svůj názor na roiboos nějak nezvládla, takže jestli můžete, tak na něj zapomeňte. Tímto se vám za něj omlouvám.
Roiboos neznám a v životě jsem ho neviděla. Vaši diskusi jsem vůbec nečetla. Narazila jsem na názor Evy na seznamu nejnovějších, když se mi objevil po odeslání mého názoru ve zcela jiné diskusi. V tu chvíli u mě došlo k nějakému zkratu a já jsem to napsala, to byla ale pěkná blbost.
Celé odpoledne jsem to hledala, abych se omluvila, ale marně. Až teď, zase ze seznamu nejnovějších.
Google mi našel, jak na eMiminu někdo psal, že v JAR dávájí roiboos miminům na prdíky.
Hezký den a nenechte si ode mě zkazit náladu.
 Kett3 


těhotenský měsíc 

(18.4.2006 12:18:55)
Mám dotaz nevím, jak se počítají těhotenské měsíce. Podle mě ,když jsem v 16 týdnu tak bych měla být konec 4 měsíce, ale kalendářně jsem 3,5 měsíce tak mi prosím někdo poraďte, jsem z toho nějaká zmatená =o)
 Kett3 


těhotenský měsíc 

(18.4.2006 12:19:16)
Mám dotaz nevím, jak se počítají těhotenské měsíce. Podle mě ,když jsem v 16 týdnu tak bych měla být konec 4 měsíce, ale kalendářně jsem 3,5 měsíce tak mi prosím někdo poraďte, jsem z toho nějaká zmatená =o)
 Ivča, 9 měs. syn 
  • 

Re: těhotenský měsíc 

(18.4.2006 14:40:35)
Liší se měsíce kalendářní (leden, únor atd.) a takzvané lunární, tj. 28 dní, tedy 4 týdny. Protože těhotenství trvá 10 lunárních měsíců, tedy 40 týdnů - ale od poslední menstuace, aby to bylo ještě složitější, ve skutečnosti tedy od početí trvá těhotenství jen 38 týdnů).

Takže jsi na konci 4. lunárního měsíce. Ovšem v kalendáři je to o nějakých těch pár dní jinak. No zmatek. Byla jsem z toho taky pořádně zmatená a nikdo mi to nebyl schopný vysvětlit. Kalendářní měsíce mají něco přes 4 týdny, takže za tu dobu, co jsi těhotná, se tam ty dny "přes počet" nastřádají. Nejlepší je říkat, že jsi v tom a v tom týdnu, ať si to lidi spočítají sami.

Doufám, že jsem tě tím ještě víc nezmátla... :)
 Katka, 2+břicho 
  • 

16+2(4) 

(24.5.2006 14:44:23)
Ahoj holky,
není tu někdo v "podobném stavu"?
 Soňa 
  • 

Re: 16+2(4) 

(27.5.2006 18:33:36)
Ahojn Katko,
dnes jsem asi tak 1+ břicho(16+6). Jestli si chceš popovídat, můžeš napsat na můj mail. Ahoj Soňa
 purpurová ovečka 


Re: 16+2(4) 

(20.6.2006 10:46:26)
Ahoj Kačko, objevila jsem tvůj příspěvek, já jsem ted 15+4, takže trošku za tebou pokulhávám. Děti mám tři a ted čekám čtvrté mimino. Simona
 lenka dobešová, 3 dcery 
  • 

Re: Re: 16+2(4) 

(24.8.2006 11:33:18)
Ahoj, tak ráda vidím, že nejsem úplný exot. Sice trošku pokulhávám, zítra začínám 15. týden, ale také čekám 4. dítě ( v únoru). Mám doma 3 dcery 13, 9 a 7 let. Tal bychom si mohly občas vyměnit pár postřehů ze zvládání či nezvládání takové velké rodiny a těhotenství k tomu (můj věk 34let).
Zdravím
Lenka
 ivka34 
  • 

16+2(4) 

(1.11.2006 17:16:38)
ahoj lenka to ma prekvapujes ze cakas 4 miminko ale je to pekne. my cakame 3 a to som v 15 tyzdni tehotenstva. chcem sa ta spytat ako si sa citila cele tehotenstvo lebo ja velmi zle. a chcem sa ta este spytat ked si isla k lekarovi do poradne si mala vzdy dobry tlak? lebo ja doma mam dobry tlak a u lekara som tak vystrasena ze mam 160, tak mi kazal si doma merat tlak a dufam ze mi nevyskoci alebo da sa tomu predist? prosim porad ak vies. dakujem iva
 ivka34 
  • 

14+2 

(1.11.2006 17:24:09)
Ahojte, chcem sa vas spytat ci ma niektora z vas vysoky tlak u lekara z nervozity a doma normalny? Lebo ja som u lekarov tak vystresovana ze som mala v poradni 160/90 a lekar mi kazal si doma merat tlak. alebo ako mam tomu predist aby som nebola taka nervozna? ale ja mam aj strach ked idem s malym k lekarke... poradte dakujem
 lenka 
  • 

Re: 14+2 

(6.11.2006 18:08:39)
Ahojky, ja mám uplně to stejné jako ty. Je to tzv. syndorm bílého pláště. Měla jsem strach, že bych mohla mít nějkaé komlkce a tak jsem šla k internistovi, taen mi na 1 celý den nasadil domácí mařič tlaku a pak to vyhodnotil. Tlak mam v normě, ale bohužel kydž se blízžím do čekárny tak cítím jak mi buší srdce a v tlak stoupá.
Nech si udělat to vyšetření a uvidíš že se to taky prokáže.
 ivka34 
  • 

14+2 

(6.11.2006 22:21:51)
Ahojcek, ja si len pomyslim na lekara tak sa mi zvysi tlak tak mi manzel musi kazdy den rano a vecer meriat tlak co mam dobry len ked idem k lekarovi tak mam tak krasny tlak ze az,, a to vysetrenie na cely den som mala uz 3 krat a ukazal ze mam dobry tlak ale aj tak sa bojim,chcem sa ta spytat ci aj beries nejake lieky myslim magnezium alebo nieco? dakujem iva
 lenka 
  • 

Re: 14+2 

(6.11.2006 18:08:53)
Ahojky, ja mám uplně to stejné jako ty. Je to tzv. syndorm bílého pláště. Měla jsem strach, že bych mohla mít nějkaé komlkce a tak jsem šla k internistovi, taen mi na 1 celý den nasadil domácí mařič tlaku a pak to vyhodnotil. Tlak mam v normě, ale bohužel kydž se blízžím do čekárny tak cítím jak mi buší srdce a v tlak stoupá.
Nech si udělat to vyšetření a uvidíš že se to taky prokáže.
 Novotňásci 


Dotaz. 

(15.8.2007 12:19:41)
Ve kterém týdnu se provádí trippl testy?Mám podezření,že mi je lékař nechal udělat brzo.
 PajaMM 


Re: Dotaz. 

(15.8.2007 12:39:36)
Tripple test se provadi kolem 16tt. Jestli jsi byla na testu uz kolem 13tt a brali ti krev a delali UTZ, tak ti delali NT+biochem.screening, coz je mnohem presnejsi test nez tripple testy.
 verca.piskot 


délka plodu v 17 týdnu 

(17.10.2007 23:41:08)
V 17.týdnu dle PM doktorka změřila délku plodu 13 cm, není to málo? Mám strach jestli se všechno dobře vyvíjí.
 akis 


Re: délka plodu v 17 týdnu 

(13.12.2010 12:16:49)
Myslím že je to v pořádku. Mám takovou chytrou knížku a tym vždy juknu. V 16 týdnu je mimčo mezi 10-16cm. Tak v 17 týdnu - 13 cm bude v pořádku, neboj.
 KK (syn 3 roky + 17. týden) 
  • 

rozpor 

(31.10.2008 20:06:48)
Dobrý den, trošku mi vadí, že kalkulačka pro výpočet termínu porodu (ten je v pořádku) uvádí stáří plodu, kdežto kalendář těhotenství ("Průběh těhotenství";) kalkuluje s tzv. gestačním stářím, neboť je na 40 týdnů. Rozdíl těch dvou týdnů je v některých fázích těhotenství dosti citelný).
 Veronika Novotná těhotná 16.tt 
  • 

16tt16cm?? 

(14.1.2009 17:50:54)
Dobrý den,začínám být opravdu zmatená hlavně z toho jak na káždém webu píšou něco jiného,když jsem byla 15t4dny tak moje mimi mělo cca 9cm a doktorka mi řekla že je to normální a když jsem jí řekla že se všude uvádí jiná info cca 16cm říkala že jen dostáváte těhotné maminy do stresu že je to špatný údaj ..můžete mi na to něco říct??
 Ivelinka+L+N 


Re: 16tt16cm?? 

(14.1.2009 17:53:42)
Doktorka nejspíš měřila miminko od hlavičky k zadečku. Ve všech článcích ale uvádějí dělku i s nožičkama.
 dont 


Zkuste to tady! 

(11.10.2009 18:39:35)
www.tojesila.cz

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.