| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Anglické Velikonoce

 Celkem 22 názorů.
 azul 


i, y 

(3.4.2007 8:43:41)
Drobný šťoura, moc prosím, alespoň články na hlavní stránce by měly být bez větších chyb, si myslím tedy. "Velikonoce se slavili"!!!! to je děs. Podobných perel je tam více. Taktéž v předcházejícím článku pisatelka ležela v posteli mezi svými CHLAPI!!! Vůbec nehodnotím literární či sdělovací úroveň obou článků, pouze gramatickou.Dávejme si pozor.Nebo to,prosím, před umístěním na hlavní stránku někdo kompetentní opravte.
 Jirka Sirka 


Re: i, y 

(3.4.2007 9:21:10)
Holky,

chyby jsme opravili díky vašim upozorněním. Děkuji a omlouvám se.

Jirka
 azul 


oprava 

(3.4.2007 8:48:15)
Pro další šťoury, oprava: je tam Velikonoce se ZAČALI slavit a dokonce 2X za sebou.
 pajda 
  • 

Re: oprava 

(3.4.2007 8:56:53)
možná trochu tolerance.... :))
 eva s jonáškem 
  • 

Moc hezké 

(3.4.2007 11:26:58)
Tak jsem si přečetla jazykové okénko předchozích diskutujících a teď bychom mohli jít k věci, ne?
Článek je moc hezkej! Kde jsi všechny ty informce nastřádala? Já jsem pro zavedení palačinkové tradice, asi ji vyhlásím u nás v rodině. Mňam.
Těším se na další články!!!
 Gábina 
  • 

Pajdo, 

(3.4.2007 12:21:54)
škoda tolerovat to, co jde snadno a rychle napravit, ne? Články jsou bezva a bez chybiček se budou číst příjemněji.
Jirko, díky.
 L+2 
  • 

TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(3.4.2007 14:53:28)
Ja si osobne myslim, ze to nejdulezitejsi, cim se Anglicke Velikonoce lisi od Ceskych je to, ze velka vetsina lidi v Anglii slavi Velikonoce, to co Velikonoce jsou : Ukrizovani Jezise Krista a jeho z mrtvych vstani. Nejdulezitejsi krestansky svatek za cely rok.
Mnoho jich chodi do kostela na ctvrtecni, sobotni a nedelni msi.
 Petra 
  • 

Re: TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(3.4.2007 18:37:02)
K tomu slavení Velikonoc v Anglii,viděla sem pouze ty krabičky a sbírání čokoládových vajec po zahradě. A také mnoho a mnoho angličanů, jsou zastánci anglikánské církve, tudíž hlava církve je královna....ne Ježíš.bohužel
 Lenelka 


Re: Re: TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(3.4.2007 18:41:12)
Petro, hlavou anglikanu je sice kralovna, ale copak hlavou katoliku je Jezis? Katolici i anglikani jsou krestane, takze Jezis je oslavovan katoliky i anglikany. To vim i ja a jsem ateista:-)
 katka 
  • 

Re: Re: Re: TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(3.4.2007 19:33:09)
Hmmmm, po technicke strance, nebo jak to nazvat, ano, hlavou cirkve je opravdu Jezis. Pro katolickou cirkev pak Svaty Otec predstavuje jen zastupce Krista tady na zemi....
 L+2 
  • 

Re: Re: Re: Re: TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(4.4.2007 13:38:53)
Hlavou cirkve neni zadny Jezis!

Hlavou katolicke cirkve je Svaty Otec. Hlavou Anglikanske cirkve je Kralovna. Anglikanska cirkev je krestanska, tudiz uznavaji Jezise, a Ducha Svateho, a tudiz oslavuji Velikonoce a i pro ne je to nejvetsi krestansky svatek!!!!!

Buh je vsemohouci, Jezis Kristus je stelesneni boha na zemi.Pak je tu jeste Duch Svaty. Tomu se rika svata trojice. Jezis ani Buh and Duch Svaty nejsou zadni vedouci and reditele!
 L+2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(4.4.2007 13:43:55)
A mimochodem, Buh je stejny pro Zidy, Muslimy, Krestany atd.
 katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(4.4.2007 16:59:49)
Neco na tema "Jezis - hlava cirkve" je treba v Liste Kolosanum 1:18 a nebo Efezskym 1:22. Hodne odkazu je take mozne najit v Katechismu katolicke cirkve (z roku 1992).
 karla mráčková 
  • 

Re: Re: Re: TO nejdulezitejsi pisatelka zapomela 

(5.4.2007 11:02:31)
hahaha taková kravina
 santé 
  • 

Velikonoce v Anglii 

(4.4.2007 8:16:51)
Chystám se odletět do Anglie a pobýt tam přes Velikonoce a pár dní poté...Takže velmi děkuju za přiblížení anglického způsobu slavení:) Věděla jsem jen o schovávání vajíček(a moc jsem se těšila) a svátečním klobouku - už vím, jak bude ten můj vypadat...
Všem přeju příjemné prožití těchto křesťanských svátků.
 markéta, Tereza 7/03 
  • 

tradice 

(4.4.2007 13:47:34)
Tvrzení, že "Je jasné, že na křesťanském poselství Velikonoc se přiživily různé pohanské tradice." mi připadá nepřesné. Pohanské tradice tu byly dřív než velikonoce, tak se nemohly na velikonocích přiživit. Spíš se to smíchalo dohromady. Protože kdo u nás bere velikonoce jako křesťanský svátek?
O tom svazování v Anglii jsem už věděla, o palačinkách nikoliv. Přesto jsme včera měli Pancake Tuesday a to dřív než jsem si tenhle článek přečetla :-)
O tradici schovávání vajíček vím díky Dětem z Bullerbynu.Pamatuji si, že jako dítě jsem se divila, co to tam na ty velikonce provozují.
Skvělá knížka na seznámení se s tím, jaké se dřív udržovaly tradice je Barunka od Antonína Zápotockýho. Ovšem musíte tam vypustit pár tendenčních vět. Z téhle knížky také vím třeba to, že na velikonoce se měly sníst tři kočičky - bylo nutné najít ty malé, nerozkvetlé, aby se daly dobře polykat bez zapití! A také tam bylo o tom, jak "odlétají zvony do Říma" ale to už si moc nepamatuji.
 katka 
  • 

Re: male upresneneni 

(4.4.2007 17:07:36)
"Palacinkove utery" nebylo vcera, ale 20.unora :-) Neni to zacatek Velikonoc, ale je to posledni den pred Popelecni stredou, tedy den pred zacatkem postni doby; je to obdoba naseho masopustniho utery. Moje babicka treba v ten den tradicne pekla koblihy :-)
 katka 
  • 

Re: Re: male upresneni 

(4.4.2007 17:11:10)
omlouvam se za "upresneneni" :-)
 anavel + 3 


Re: male upresneneni 

(25.2.2008 22:43:08)
Ja jsem si rikala,ze Pancake day byl zrovna nedavno,po precteni clanku to nedavalo smysl.
 husopaska 


Re: tradice 

(9.4.2007 10:16:03)
Diky za tenhle prispevek. Krestanstvi je znamo tim, ze se rado prizivovalo na pohanskych tradicich, jako napriklad Vanoce. U Velikonoc tomu nejspis nebude jinak.
 S Dlouha 
  • 

Re: Re: tradice 

(10.4.2007 3:00:32)
Chtela bych to jen upresnit...Katolicka Cirkev ma uceni smichane s pohanskymi tradicemi.Ja sama jsem krestanka a Velikonoce si pripominame pouze jako ukrizovani Jezise Krista nic vic.
 Bára, čtyři andílci 
  • 

Re: tradice 

(10.3.2008 15:54:00)
Ne tak docela, i když se to všeobecně tvrdí ...
Křesťané své svátky datují tak, aby datum pokud možno souhlasilo s přibližným datem té které události - ukřižování Krista se událo o velikonocích (kteréžto se slavili už před naším letopočtem), tudíž tady asi těžko lze datum ovlivnit a datum Kristova narození je odvozen podle nemnoha náznaků v Bibli - např. je znám přibližný datum narození Jana Křtitele, o kterém se ví, že byl o půl roku starší než Ježíš.
Pro křesťana nemají velikonoce ani tak význam příchodu jara, ale právě ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, takže celé velikonoce má svůj neměnný průběh:
Začíná to popeleční středou (v kostele dostanete na čelo křížek namalovaný popelem)- konec masopustu - od které by se měla dodržovat postní doba až do velikonoc samotných. Tato doba trvá 40 dní (neděle se nepočítají) a symbolizuje dny, které strávil Ježíš na poušti. Následují postní neděle, před velikonoci pak Květná neděle (světí se zelené ratolesti, kočičky)- po ní začíná svatý týden.
Zelený čtvrtek - den, kdy proběhla všeobecně známá poslední večeře, Ježíšovo zatčení. Odlétají zvony do Říma, nezvoní zvony ani na kostelích.
Velký pátek - znamená přísný půst - Ježíšovo ukřižování.
Následuje Bílá sobota a velikonoční neděle, světí se velikonoční pokrmy - beránci, mazance, konec půstu, všeobecná radost nad velikou událostí - Ježíšovým vzkříšením.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.