| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Naše úžasná vrána

 Celkem 47 názorů.
 Rosalie 


blahopřání 

(22.1.2007 10:10:15)
Mnohokrát blahopřeji celé šťastné rodině!
Nejdříve jsem si přečetla předchozí tragický zážitek, který mě rozplakal.Opravdu si to NIKDO nedovede představit!
Přeji Vám všem jen a jen ZDRAVÍ!
 Dádulka 


hodně štěstí 

(22.1.2007 10:22:48)
Přeji Vám po prožitém trápení hodně štěstí a radosti s Vašima zlatíčkama.
 Bellana 


Re: hodně štěstí 

(22.1.2007 10:29:55)
Pawli, nenepadá mě nic lepšího, než ti popřát hodně štěstí. Myslím, že po tom, co jsi prožila, si umíš to obyčejné, všední štěstí opravdu vychutnat. Díky za článek, připomenul mi, že člověk se někdy plácá v hloupých chmurách ... a přitom má vše, co potřebuje, přímo na dosah.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Gratuluju! 

(22.1.2007 10:46:21)
Co jiného na to říct, přeju vám, celé rodině, pořádný kus obyčejného lidského štěstí. Ať děti rostou a jsou jen a jen zdravé.
 verdi2 a Josífek 


Re: Gratuluju! 

(22.1.2007 11:17:38)
velice Tě obdivuji, podle mě jsi velmi silná žena, která si zaslouží, aby ji a její celou rodinu provázelo už jen dobro, dětičky byli zdravé a v pořádku. Přeji Ti to z celého srdce, protože jsi prožila to nejhorší, co může maminku potkat. Měj ze svých dětí jen a jen samou radost.....
 PajaMM 


Tak prejeme... 

(22.1.2007 11:08:47)
...jen to nej nej nej, at se vam jen a jen dari a prozivate to krasne...
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Není co říct... 

(22.1.2007 11:39:52)
Pawli, nemám co říct. Jen si užívejte každého nového dne hezky všichni spolu, ať je to tak na hodně hodně dlouho, až do konce tvého života :)
 Koník. 


Blahopřání 

(22.1.2007 11:46:07)
Také moc blahopřeji ke zdravému miminku! Kdysi jsem četla i ten první článek a stále mám v paměti, jak jsem obdivovala Tvoji statečnost ...
Přeji Vám všem hodně štěstí v dalším životě!


P.S.
Mám jen drbnou výtku k překlepům, několikrát se mi při čtení nadzvedlo obočí v údivu. Nikdo články před zveřejněním nekontroluje? Překlep i pravopisná chyba se může stát každému a proto by se před uveřejněním měly články kontrolovat nebo ne?

 Emili 
  • 

Pro Koníka 

(22.1.2007 13:45:43)
Koníku, že Ty jsi paní učitelka??????
 Ella, 2 skritci 1 rok a 4 roky 
  • 

Re: Blahopřání 

(22.1.2007 15:29:56)
kazdemu obcas prece neco utece, hlavne kdyz pise neco takto emotivniho, ty jsi psala jen pripominku a taky ne bez chyb
driv jsem si taky rikala, jak je mozne, ze nekdo pise s hodne chybami, ale pote, co jsem psala delsi reakci do jedne diskuse, jsem neverila vlastnim ocim, ze tolik preklepu, jsem spachala ja sama
 Sirka 


Re: Blahopřání 

(22.1.2007 18:32:36)
Jeno, tak na KM jsem koukla až teď, ale svou odpověď už jsem Ti napsala.

Polly, upřímnou soustrast.

Pawlí, sálal ze mne optimismus z toho článku a jsem moc ráda, že je Vám dobře.

Co se týče pravopisu, tak už jsem se několikrát zde vyjádřila, že se za sebe stydím, občas teda nakouknu do pravidel, ale většinou to po sobě nečtu, takže je to autentické. :-) Něco mi naskakuje dobře něco ne. Teda zas tak moc se nestydím, když to po sobě nekontroluji, vlastně. jde o to, že to musím ze sebe vychrlit a pak už třeba nemám čas nad tím přemýšlet. Co si budeme nalhávat, že? Jsem už starší osoba a občas neudržím ani myšlenku :-) Nedávno jsem koukala, jak se píše s a z na začátku slova a už si to zas nepamatuji. U Hani to budu drtit, pokud není dys..., aby se to nezanedbalo jako u mě. Je to hendikep, ale zas máte o stres méně, když něco po někom čtete :-)))) To je chabá útěcha, ale člověk se s tím musí nějak vyrovnat :-)

Za chvíli je tu Sirkoň. Nechce se mi do toho rozhovoru. Kontaktoval mě už na ICQ a něco jsme si napsali. Nic jsme nevyřešili, spíš jsem dala námět k zamyšlení nad tím, jestli on se necítí svázaný rodinou, stejně jako já těma lidma. Hračku mi vysvětlil celkem uspokojivě, že by se teď dalo tomu věřit, alekaždopádně podraz jsem v tom cítila, i když on si to tak nevyložil. No, uvidíme. Nechci se trápit, to je hlavní.
 Sirka 


Re: Re: Blahopřání 

(22.1.2007 18:36:45)
Ježíši Kriste, kam jsem to poslala? Ach jo :-) No snad se to toho článku alespoň z části týká. Ale mělo to být jinde. Pawlí, promiň že jsem se spletla. Mějte se krásně.
 Haluška 
  • 

zase brečím... 

(22.1.2007 12:46:52)
tentokrát nebrečím tolik, jako u toho předchozího článku, ale stejně... moc vám všem přeju, ať s Terezkou získáte víc, než jste ztratili.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


zelvi pribeh... 

(22.1.2007 16:19:49)
to protoze ted sedim pred monitorem a rvu jako zelva.
Pawli, musis byt ohromne silna osobnost.
Nevim, co dal dodat. SNad jen preji vam zcela uprimne hodne zdravi, stesti a lasky.
Lenka
 Lenka,2 děti 
  • 

dobře míněné rady 

(22.1.2007 16:20:33)
Díky za příspěvek.Přečetla jsem si i ten předloňsk.Jste opravdu silná žena.Při čtení mě napadla myšlenka,co v takových náročných životních chvílích potřebuje člověk slyšet od okolních lidí,kteří chtějí pomoci. Reaguji na odstavec dobře míněných rad,které vám nebyly příjemné.Poraďte,Pawli,sama jste to zažila,jak v takových situacích být nejvíce užiteční? Je lépe mlčet? Děkuji Lenka

 Róza 
  • 

Re: dobře míněné rady 

(22.1.2007 18:29:38)
To by mě také zajímalo :-). Někdy není jednoduché se zachovat (nemyslím to zle) a něco člověk říct musí. Tím, že řekne "vím jak se asi cítíš" se v tu chvíli vžívá do situace toho druhého (jaké by to asi bylo :-(( ). To nemusí být jen prázdná fráze. Záleží jak se řekne.
Moc gratuluji a přeji vaší celé rodince hodně zdraví.
 Leslie, 2 děti 
  • 

Správné věty 

(22.1.2007 19:56:07)
Taky prosím o tip, jak se správně reagovat. Posledni dobou v mém okolí takových událostí bylo po více. Mé reakce? Snažila jsem se říci asi následující: To je mi moc líto ( a fakt bylo a je pořád). Jak se cítíš? Můžu něco udělat? Nevím, zda to bylo ono aspoň ten pocit se nedostavil.

Jsou to věty, které bys přijala? Nebo radši nic neříkat a vědět, že ty víš, že já vím a že děláme jakože je vše o.k. a přitom není? To jsem už taky zkoušela: známý přišel o dítě a ženu a já nebyla schopna mu zavolat. Úplně jsem se bála - že ho rozbrečím, že se já rozbrečím, že vyvolám vzpomínky, kterých se chce zbavit .... Pak jsem ho potkala a dělali jsme jako že nic, měl už novou ženu a dítě na cestě a koukal se na mé děti, jak vyrostly a já viděla pořád to jeho dítě stejně staré jako můj syn, jak jsem mu pomáhala oblíkat a za dva dny si ho osud vzal do jiného časoprostoru i s mojí kamarádkou ... Byl to už skoro rok a nějak jsme to nekomentovali, ta tragická událost tu byla a my se k ní nevraceli... Máte nějaký příspěvek - měla jsem něco říct nebo už to mám nechat být ?
 Yuki 00,03,07 


Re: Správné věty 

(22.1.2007 21:58:33)
já jsem tenkrát řekla "neumím si to vůbec představit" a ona na to "já taky ne" a obě jsme už jenom brečely
 Yuki 00,03,07 


Re: Správné věty 

(22.1.2007 21:59:03)
já jsem tenkrát řekla "neumím si to vůbec představit" a ona na to "já taky ne" a obě jsme už jenom brečely
 Pawlí 


Díky 

(22.1.2007 18:25:25)
všem za gratulace.
Lenko,
můžu jen říct co jsem ocenila já. Když mi někdo řekl že na nás myslí, že se za nás pomodlí nebo prostě že se těší na mimko.Myslí že podobné "rady" ocení každá mamka.
 Yuki 00,03,07 


hlavně už jenom zdraví 

(22.1.2007 21:48:59)
mému bratrovi a jeho ženě zemřelo miminko, holčička, pár hodin po porodu, před rokem. Bylo to jejich první dítě. a ani se neví proč
dodneška jim rodiče mí i její říkají, co mají dělat, co nemají (chození na hřbitov, mimi věci doma,...)
podle mě je to jen jejich věc a mají dělat to, co cítí že dělat chtějí a potřebují. Když to řeknu mámě, tvrdí, že je musí "rozebrat" a naprosto nechce slyšet. že jim tím škodí¨
Oni se přestávají stýkat se mnou, protože mám dvě děti, s druhým bráchou, protože čekají v březnu první a jim se nedaří. Pořád se snaží, švagrová obrečí každý měsíc a pořád nic a pořád jim obě babičky radí

poprvé tady čtu to, co si myslím taky, nikdo je nemůže pochopit a nikdo jim nemůže pomoct

strašně moc lituju všechny, kdo jste na tom podobně a moc, opravdu moc vám přeju, abyste měli zdravé děti, co nejdřív, nezapomenete nikdy, ale ta bolest snad časem a dalšími dětmi otupí
 Pawlí 


Re: hlavně už jenom zdraví 

(23.1.2007 18:01:16)
Veroniko,

rodiče nejspíš v dobré víře dělají to nejhorší co vůbec můžou. Takhle se jim velmi brzy může stát že se s nimi pozůstalý přestanou stýkat.
"Rozebírat" je má někdo komu dají tuto možnost oni a ne někdo kdo se této role ujme sám.

Pokud budou chtít samozřejmě mi můžou napsat mejlík je pod nickem.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Díky 

(23.1.2007 10:05:51)
Pawlí, když ono to asi bude člověk od člověka.
Já mám zas alergii na rady ohledně výchovy Bojka. Ale...
- ne od matek, který byly nebo jsou v podobný situaci - u nich věřim tomu, že ony poměrně dobře vědí co prožívám a jsem ráda za každý jejich sdílení či radu.
- u lidí, kteří nemají obdobnou zkušenost ještě rozlišuju, jestli maj potřebu ukázat jak oni by to řešili líp (to nesnášim) nebo chtějí potěšit, jen zrovna nezvolili vhodnej způsob (to si pak podle mě zaslouží, abych si z toho vzala, že to mysleli dobře).

Nedávno se mi stalo, že se jedna maminka v MC k mýmu synovi chovala způsobem, kterej mi hodně vadí a usadila ji jiná maminka, která ač má zdravý děti, tak se do mě (nebo do dítěte) dokázala vcítit.
 Pawlí 


Re: Re: Díky 

(23.1.2007 18:03:44)
Jeno,
je to jak píšeš.Jsou lidi od kterých to beru (ale ty většinou tyhle "moudré" rady nemají) buď protože zažili něco podobného nebo protože vím že mají velkou schopnost empatie. A pak jsou lidi od kterých mě to spíš naštve. To je když někdo nemá pořádek ve svém životě a přitom se ho pokouší dělat v mém.Jako všechno je to o lidech.
 Kačka+Miška+Eli+Anička 


Re: Díky 

(28.1.2007 22:14:33)
Pawlí,

moc krásný článeček, děkuji moc mě potěšil, pobrečela jsem si štěstím, jsem ráda, že bylo tentokrát vše vpořádku. Vůbec si nedokážu představit, co jsi tenkrát prožívala a nejsem si jistá jestli si dokážu představit i teď tvé štěstí , ráda bych, ale bez osobní zkušenosti to asi nejde...., ale přeji tobě, tvému manželovi a tvým dětem mnoho nádherných, krásných a šťastných chvil strávených spolu.
 Pavlína , Péťa /2,5/ a Míša /těsně před porodem/ 
  • 

Gratulace 

(22.1.2007 19:58:54)
Jste obdivuhodní, a strašně moc Vám přejeme kupu štěstí, a jen to nejlepší pro Vaší holčičku.
 Pavlína , Péťa /2,5/ a Míša /těsně před porodem/ 
  • 

Gratulace 

(22.1.2007 20:02:29)
Přejeme kupu štěstí, a jen to nejlepší pro Vaší holčičku a pro Vašeho prvorozeného.
 Pavlína , Péťa /2,5/ a Míša /těsně před porodem/ 
  • 

Gratulace 

(22.1.2007 20:03:20)
Přejeme kupu štěstí, a jen to nejlepší pro Vaší holčičku a pro Vašeho prvorozeného.
 Blanka, 4 děti 


Blahopřeji 

(22.1.2007 23:32:16)
Mám velkou radost z narození vaší Terezky a přeji jí i vám jako rodičům hodně zdraví, lásky a Božího požehnání.
Osud vašeho Lukáška mě velmi bolestně zasáhl, možná i proto, že náš nejmladší se narodil jen o 7 dnů později. Sama jsem neprožila takovou tragédii jako vy, mám za sebou jen dva spontánní potraty, ale i to jsem zvládala dost špatně. Proto mě vždycky moc potěší, když se dozvím, že se zadařilo s dalším miminkem a že snad přinese do vašeho života zase další dávku radosti a štěstí.
 Damila 


Jé, to je hezký! 

(23.1.2007 2:02:38)
Ráda čtu o dobrém konci, nebo spíše novém začátku...:o)
Tak ať vám dětičky rostou a doufám, že už jste si to zlé vybrali a čekají vás už jen samé hezké zážitky.
 Anerri 


Zdraví 

(23.1.2007 7:49:23)
Nejdřív jsem četla Váš první článek a sedím tu a bulím, jak moc bych si přála, aby se tohle nestávalo a stává, je to hnustá, krutá realita. O to víc si vážím svého štěstí, které tu spinká vedle mě, občas mu nadávám jaký je raubíř, že mě nenechá vyspat..... a teď, teď mám černé svědomí.

Doufám a věřím, že už nikdy nic tak strašného nezažijete a Vaše děti jsou a budou sluníčkem Vašeho života. Celé Vaší rodině hodně, hodně zdraví a štěstí.
 Evča, kluci 90+96 


Mám radost s Vámi 

(23.1.2007 7:59:25)
Ahoj Pawli, mám velkou radost s Vámi, že jste šťastni a že k Jeníkovi přibyla Terezka, která Vám dělá jen radost. Myslela jsem na Tebe celé těhotenství a děkuju Pánu, že to dopadlo dobře. Tak ať Vás provází radost, štěstí a Boží ochrana stále!
 Silvie, dcera 3r. 
  • 

Tvuj clanek mi vehnal slzy do oci, fakt gratuluju!!! 

(23.1.2007 19:46:50)
A taky vsem maminkam s podobnymi zazitky gratuluju, a preju strasne moc sil a odvahy do dalsich potomku a co nejmene "debilnich" rad.
 Pawlí 


Dobře míněné rady 

(23.1.2007 21:22:45)
Hodně záleží na tom člověku kterého neštěstí potkalo. On většinou dá podmět k tomu jestli chce mluvit o tom co se stalo nebo ne. Podle mě rozhodně není dobré pozůstalého "nutit" aby se svěřil pokud chce udělá to sám pokud ne jen Vás to vzájemně odcizí.
Mám bohužel kolem sebe dost přátel kterým se v různých obměnách stalo to co nám. A každý chtěl a chce slyšet něco jiného je to o poslouchání. Jedna známá která má doma puberťáka má na ledničce nápis "Nedávej nevyžádané rady" a já myslím že v tomto případě je to totéž :-).
 Ori, 3 děti 


Re: Dobře míněné rady 

(23.1.2007 21:49:21)
Pawlí, před rokem a něco jsem seděla těhotná nad tvým článkem a brečela nad nespravedlností...a začala se bát i o našeho Míšu...za pár týdnů na to se nám místo Míši narodila Sára:) a já konečně můžu napsat i vám.... GRATULUJU!!!!!
 Šárka a Šimůnek 
  • 

Přáníčko 

(23.1.2007 21:45:33)
Milá Pawlí,
neznáme se, ale z celého srdce Ti (celé rodině) blahopřeju k Terezce. Už je to dlouho, co jsem četla o Lukáškovi, ale velmi často jsem se ke článku vracela. Mám strašnou radost, že se vrátil v podobě jiného miminka a přeju moc moc zdravíčka a lásky.
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: Přáníčko 

(24.1.2007 13:39:47)
Pawlí, moc krásný článek - přeju hodně štěstí!
 Petra, Dominik 3/04 
  • 

valim oči!!! 

(24.1.2007 21:35:29)
ahoj Pawli, četla jsem tvůj minulý smutný příběh, i jsme si chviličku psaly. Já už nestíhám sem chodit a najednou vidím že máš miminko. Já ani nevěděla o tvém těhotenství. STRAŠNĚ MOC GRATULUJU K TEREZCE, PŘEJU HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ!!!
 Helena B. 
  • 

diky pro Pawlí 

(25.1.2007 20:03:20)
Milá Pawlí, díky za upřímnost a otevřenost, se kterou jsi napsala oba články. První článek prožívám nyní, 24.12.06 jsem se vrátila z porodnice s prázdnou náručí. Ještě krátký čas jsme směli doufat, že se náš Mareček probere z těžkého bezvědomí.Opak byl pravdou. 14.1.07 si Pán vzal Marečka k sobě.
Tvůj druhý článek mi však dává naději, že ještě někdy budu šťastná maminka.
Díky, díky, díky
 Maťa. 


Helena 

(26.1.2007 19:13:50)
zažila som si niečo podobné a to po dlhodobej snahe o mimi...strašne moc mi vtedy pomohli stránky www.anjeliky.sk, netuším, či o nich vieš.

Mám tam spomienkovú stránočku na mimi...a teraz už aj fotečku vymodleného Filípka.

Aj Teba stretne šťastie, prajem Ti to moc.
 Petra + Daniel 18m + Ester 3m 
  • 

krásné 

(28.1.2007 1:26:49)
Dojemný příběh s tím nejkrásnějším koncem. Gratuluji k Terezce.
 falmarka 


Milá Pawlí 

(28.1.2007 13:11:01)
četla jsem oba tvé články jedním dechem a samozřejmě, jak většina z nás i se slzami v očích .Já sice mám to štěstí, že mě nic tak hrozného nepotkala, ale má maminka s tím žila 18 let a teprve potom se se mnou podělila a tu hrůzu, kterou musela prožít při narození mrtvé sestřičky a následně při těhotenství s dalšími dvěmi, které jí už teď dělají samou radost. Myslím, že je dobré, že jsi dala prostor svému srdíčku a podělila se o svoji bolest ze ztráty i radost s malou Terezkou. Rodinko, mějte už jenom samé krásné a šťastné dny. Markéta
 čaroda 


Moc Vám gratuluji a drzim palce 

(28.1.2007 20:34:18)
Moc Vam gratuluji k mimiskovi,vlastne mimisce :) Precetla jsem si i Vas starsi clanek a velmi na me zapusobil. Mam sve prvni mimco, kluka, momentalne 5 mesicu a nedokazu, NEDOKAZU! si predtavit co jste museli prozit. Uplne se mi po jeho narozeni obratil pohled na zivot. Jsem mnohem citlivejsi a asi to tak ma byt. TAke si kazdy den pripominam ze i kdyz ja sama jsem matkou nemilovana tak BUDU Vojtiskovi dobrou a pozornou matkou a udelam pro to maximum. Heslo Nerad pokud sama nevis co dotycny citi (a to nevime nikdy) ctim a ctila jsem vzdycky. Mam 2 kamaradky ktere potratily a jednu, ktera v sobe miminko musela nechat dozit a i kdyz jsem tenkrat o rodicovstvi nemela ani paru, bylo mi to moc lito. Pomahala jsem tak ze jsem s nimi sedela hodiny a hodiny a bavily jsme se jen o tom co samy chtely nebo jsem vykladala neco uplne mimo tema. Musite byt hrozne silna zena. I Vas manzel ma muj uprimny obdiv a jeho dovetek k clanku...no comment, brecim jeste ted. Jste silna a krasna rodina ktera velmi dobre funguje a ja VAm vsem moc drzim palce, MOC! Verca a Vojtisek
 blndatko 
  • 

blahopřání 

(29.1.2007 8:45:21)
Hrrrrrrrrozně moc gratuluji a přeji moc štěstí a zdraví .
 tereza  
  • 

Hodně štěstí 

(31.1.2007 8:14:53)
Milá Pawli,
děkuju za upřímnost, se kterou jste psala oba články, a ze srdce Vám i celé Vaší rodince přeju, ať už Vás v životě potkají jen samé radostné okamžiky. Moc držím palce.
 Pawlí 


Re: Hodně štěstí 

(3.2.2007 23:40:54)
Ještě jednou děkujem my i Terka za gratulace :-).
Helčo,
věř bude líp nejsou to jen prázdná slova. Pokud budeš mít chuť mi napsat budu ráda, adresa je pod nickem.Hodně sil a štěstí. Pawli+company
 jana+2 deti 
  • 

vdaka 

(11.2.2007 23:07:47)
Zdravim Pawli, chcem len podakovat ze ste mi otvorila oci, aka som sama sebecka. mozno je to unava po 3 rokoch doma na MD, mame 3 rocneho syna a 9 mesacnu dceru, a ked ju kazdy vecer niekolko krat ukladam k spanku, priznam sa obcas som nervozna ze nespinka a nenecha ma chilku venovat sa svojim veciam, ale po precitani Vaseho clanku, budem s nimi pokojne aj cele noci a znova a znova ich uspavat, hlavne ze su tu s nami. este raz vdaka a drzim palce celej vasej rodine

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.